Hattrick: 5. kolo - Všude proklatě vyrovnáno

Reprezentace

Ceska republika - Uruguay 4 : 0 - Dospělá reprezentace smetla dalšího soupeře v cestě za titulem mistrů světa. Soupeřem byli tentokrát amatéři z Uruguaye, kteří na naše poloprofesionály prostě nemají, proto se přijeli především učit velkému fotbalu. Trenér hostů, který teprve studuje na profi licenci, využil situace a v nestřežený okamžik se zmocnil poznámek našeho trenéra, které až podbízivě trčely ze zcela prázdného koše na chodbě a ve kterých byly náčrtky taktiky na Švédsko. Uruguay tedy nastoupila se stejnými taktickými pokyny, jako my ve Švédsku, což si přál domácí trenér ze všeho nejvíc. Kraje obrany proto zavřel duem V+V, o zbytek se měl postarat Šustek. V záloze vedle sebe nastoupili mimojiné velcí kamarádi Robin s Miláškem, kteří, když chtějí, tak dokážou divy. A včera zrovna chtěli, důkazem jsou 1. a 3. gól, které spolu vypracovali pro útočné duo zabijáků Dedek-Lasota. Dedek s Lasotou měli včera vůbec svůj den a na hřišti si s obranou hostí dělali doslova, co chtěli. Každý si po samostatné akci připsal po gólu, oba zakončili zápas se dvěma zářezy na kopačce. Naše reprezentace tak v pohodovém tempu dokráčela k přesvědčivému vítězství 4:0. Příští týden čeká naše hochy výlet do Lotyšska.

Reprezentace do dvaceti se zatím jen přátelsky připravuje na druhou fázi mistrovství světa.


První liga

Ještěrky Kroměříž - Prerov United 2 : 4 - Oba týmy nastoupily do zápasu téměř se stejnými taktickými pokyny, jen Přerov na obranu věnoval o jednoho hráče víc než domácí. Ani to ale domácím nezabránilo ve skórování už ve 4. minutě. O dvacet minut později mohli náskok zvýšit, nedali a následně se projevila stará pravda - nedáš - 3x dostaneš. Třígolová devítimunotovka domácí pořádně zpražila. Přesto dokázali 15 minut před koncem ještě snížit na 2:3, ale Přerov hned za minutu kontroval a bylo rozhodnuto.
Wizardos - 1.FC Kosice 3 : 2 - Hlavní postavou zápasu byl dnes jasně rozhodčí Zejda. Košice se inspirovaly ve druhé lize a z Wizardos Areny si chtěly odvést body díky zabijácké taktice. Domácí byli ale fotbalově dobře připraveni a po půlhodince hry vedli 2:0. Pak však od lavičky Košic vyšel povel k hráčům i k rozhodčímu a hosté změnili taktiku. Nejprve snížili na 2:1 a pak brutálním zákrokem odstranili prvního soupeře, Zejda vytáhl jen žlutou. Po přestávce se jako správný reprezentant ukázal Visan a zabil dalšího protihráče, opět oceněn jen žlutou. Domácí se vzepjali a za chvíli zvýšili na 3:1, odpovědí košických bylo snížení na 2:3 a ukopnutá noha Whitea, taktéž jen za žlutou. Žádného dalšího hráče na marodku hosté neposlali, skóre se tedy ze stavu 0:3 už nehnulo.
Slezan Frýdek-Místek - Fianna 1 : 2 - Na mimořádně ofenzivní Fiannu přišlo na dvousettisícový Plácek jen 33246 (není divu), kteří se v aréně prakticky ztratili. Domácí toho směrem dopředu také mnoho nepředvádí, jeden gól tak mohl zápas rozhodnout. Ten přišel poměrně brzy - už ve 24. minutě a vstřelili ho domácí. Ovšem o třech bodech nerozhodl. Pro mimořádně nadupanou ofenzivu hostů nedělá problém prosadit se proti jakékoliv obraně, do poločasu v pohodě vyrovnali a 10 minut po půli otočili na konečných 1:2.
FC Zdar nad Sazavou - SDH Sudice 4 : 3 - Dvě v první lize neortodoxní taktiky se utkaly ve Ždáru. Domácí nastoupili s pěti obránci a jediným útočníkem, ovšem bez důrazu na rychlost protiútoků, hosté nastoupili s nula obránci a dvěma (!!!) ofenzivními (!!!) krajními záložníky. Domácí se po 20ti minutách ujali vedení, Sudice ale za 15 minut srovnaly a hned po přestávce skóre otočily. Žďár hledal odpověď velmi ztuha, diváci začali být postupem času čím dál víc nervóznější. Odpověď však nakonec přišla a to dost rázná. V 85. minutě domácí skóre otočili na 3:2, za dvě minuty navíc zvýšili. Šokovaní hosté sice hned nato skórovali, přesto odjíždějí s prázdnou.

Souhrn: ofenzivní mašina Ještěrek se zadrhla a propadla se už na páté místo. Naopak se rozjela jiná ofenzivní smršť - Fianna, která sesadila brutálního nováčka z Košic z prvního místa. Za ním následuje poměrně vyrovnaný střed pole, také Žďár už se na ostatní bodově dotáhl.

II.1

Mifa.cz - FC Sternberg 2 : 3 - Domácí nastoupili bez svého obvyklého betonu, za to však vsadili na střed pole. Hostům to bylo ale jedno, už v první minutě poslali domácím první navštívenku. Když domácí odmítli z penalty vyrovnat, poslali i druhou. Ovšem hned z rozehrávky se poprvé prosadili i domácí. Ti po přestávce dokázali tečovanou střelou dokonce vyrovnat, ale s hosty to vůbec nehnulo, svůj trumf měli totiž pořád v rukávu a v 86. minutě ho vynesli na světlo.
Eden Devils - Radlice B 3 : 6 - Hádky z minulého týdne mezi primadonami v radlickém týmu se podařilo urovnat a na jejich hře to bylo poznat, s drtivější ofenzivní silou ještě naše liga neměla tu čest. Domácí to zkusili na brejky, ale v první půli se k nim vůbec nedostali, hosté proměnili vše, na co šáhli. Za stavu 0:4 Milášek a spol vypnuli v domnění, že si soupeř vstřelí ještě 6 gólů a bude klid. Letargie hostů domácí využili ke snížení na rozdíl jediného gólu. Na to se nemohl dívat hvězdnými manýry zatím nezkažený Eervinka, který vrátil Radlicím pohodový třígólový náskok.
Evasiveness - Parta hyc! 3 : 0 - Další mistrný taktický kousek předvedl trenér hostů, který domácí zaskočil taktikou 4-4-2 a defenzivním útočníkem - záložníkem. Z tohoto překvapivého kousku byli domácí opravdu zmateni a dlouho se nemohli prosadit. Až v polovině druhé půle pochopili, že se nejedná o taktický manévr ale hrubku v rozestavení, uklidnili se a vyprovodili Partu třemi góly. Vítězství dokázali vybojovat i bez jediného zranění hráče Party, o to se postaral již její pohárový soupeř.
Robin Vnuk Team - FC Dahoman Liberec 2 : 4 - Sodomu a Gomoru na Dahoman! bylo heslo domácích před zápasem a nakonec i po zápase. Robin zaostával ve středu pole i v útoku, ale i s tím občas dokáže zvítězit díky auře svatého Robina. V Liberci se ale reprezentačním hvězdám neklaní, což jeho hráči dokázali už ve 4. minutě. Do půle navíc hosté zvýšili na 2:0 a v klidu kontrolovali zápas. Domácí se vzchopili až v závěru zápasu, Konečný dokázal snížit, ale liberečtí pro drama neměli pochopení a pro jistotu vzápětí vstřelili další dva góly. Druhý gól domácích už pak nic neřešil.

Souhrn: Tři skupinky z minula se rozdělily na čtyři, vždy po dvou týmech. Skupinku na čele tvoří s 12ti body Dahoman a Sternberg, MIFA na ně tentokrát ztratila a spolu s Radlicemi tvoří druhý sled. Barážové pozice drží Evasiveness a Robin, na chvostu jsou tříbodoví Ďáblové z Edenu a přehmaty a zraněními zužovaná Parta.

II.2

Spojené Mlékárny - Blanicti Rytiri 3 : 0 - Na souboj lídrů skupiny se přišlo kouknout natěšených 95tisíc diváků!!! Mlékárenští nastoupili v ofenzivní sestavě 3-4-3 proti Blanickému 4-5-1 pressu. Celý zápas byl o tom, jestli domácí prorazí obranný blok nepříjemně hrajících hostů. To se domácímu Saragimu povedlo už v 22.minutě a když hosté odmítli srovnat, Zoubek potvrdil po líbivé akci zleva. V druhé půli byl obraz hry stejný. Domácí se pokoušeli ztéct obětavě bránící val hostů a opět se jim to podařilo, když Bergsten si naběhl na ukázkovou českou ulici mezi dva obránce.
Pohroma Ivancice - FK ZLIN 3 : 0 - Pohroma doma opět zabodovala. Soupeř ze Zlína neměl sílu na to, aby nějak výrazně ohrozil obranu domácích , a když to podpořil "ofenzivním" rozestavením, nebylo co řešit. Za celý zápas se hosté nedostali ani do šance a po zásluze prohráli. První gól sice padl z velmi diskutované penalty, když Ivan z Ivančic ostentativně zamával čerstvě uloveným kaprem. Nicméně potvrzenky v rozmezí dvou minut ukázaly, že nakonec snad ani nemusela být.
Dynamo Dablice - Jablonec N.n 2 : 0 - Ďáblice si doma bez problému poradily s Jabloncem, který vypadá pomalu ale jistě na budoucího třetiligového oblíbence ala Mortifero. V poháru to jde a na ligu kašleme. Ďáblicím tento přístup nevadí, s chutí se na soupeře vrhli na a šli za body. Dlouho se jim to proti dnes bránícímu Jablonci nedařilo, ale, jak se ukázalo, dobytí tvrze bylo jen otázkou času. Mowat po dlouhé době nemusí kroužit po zápase okolo stadionu. Nemožné se stalo skutečností a v 67.minutě zavěsil a udělal radost trenérovi. Lorenc o 10.minut později pojistil, ale valný význam to nemělo, protože šance Jablonce na srovnání byly stejně vysoké jako na rozmražení ledovce sirkou.
FC Banik Ostrava - Hop 4 : 1 - Máte zálohu, máte útok a dokonce i jakousi obranu? Není co řešit. Ostravští si zápas pohlídali a nedali hostům šanci. Za výsledek 4-1 můžou poděkovat rovným dílem sudímu Zařezalovi, který dal penaltou impuls k vítězné cestě, a Lorencovi, který procházel vpravo jako nůž máslem, a asistoval u tří gólů. Za hosty dával čestný gól krásnou dělovkou Dimoglou.

Souhrn: Mlékárny se utkají v příštím kole s Ivančicemi a případné vítězství je dostane do brejku. Blaničtí v přímém souboji o první místo selhali, ale nic není ztraceno. Ďáblice se vítězstvím stali o něco šťastnější než HOP a Ostrava, se kterými se pohybují na hraně pohody a baráže. Vzadu operuje Zlín a pohárový dáreček z Jablonce.

II.3

FK Biermannovi draci - Sakura 0 : 3 - Utkání bylo rozhodnuto již po středečním poháru, kdy Sakura svojí ostudnou sobotní hru předvedla i v poháru, zatímco Vidláci se probojovali do šestého kola. Trenér domácích tak do útoku nasadil tři dorostence. Ti se pak celý zápas honili za útočníkem Kaito Kakinomotem, který na záchytku dorazil leteckým speciálem přímo z Japonska, kde odehrál vítězný kvalifikační zápas, aby získali jeho autogram. Tato nesourodá čtveřice tak mátla domácí obránce, kteří vždy v očekávání, že je bráněn, hlídali ostatní protihráče. Japonský reprezentant tak stihl ještě do půle nastřílet Hattrick. O přestávce již dorost svůj podpis získal a tak už se v druhé půli věnoval útočení a o Kaita se už konečně starali kovaní obránci. Vzhledem ke kvalitě domácího útoku a uspokojení hostů se však nic zvláštního nedělo.
Bombers Ouholice - Oggy FC 3 : 3 - Bomberům přes týden navlhl střelný prach a v první půli spálili, co mohli. To hosté, které s velkým sebevědomím dirigoval reprezentant Hlaváč, vkročili do zápasu dvěma povedenými akcemi. Nebýt domácího vydřeného kontaktního gólu v 31. minutě, asi by nebylo o co hrát. Místo toho, aby domácí do druhé půle vlétli a rozstříleli soupeře, jak je jejich dobrým zvykem, tak ve vápně zazmatkovali a darovali hostům pokutový kop. Hostující Žiak se nemýlil a jeho tým opět odskočil na dva góly. Pak však udělali hosté velkou chybu- zatáhli se do obrany. Jedna útočná vlna domácích stíhala druhou a hostující obrana nakonec v 85. a 86. minutě dvakrát kapitulovala, což znamenalo dělbu bodů.
Space Storm - Fosforos Cassovia 1 : 1 - Poměrně nezáživný zápas viděla stále ještě poničená Thunder Arena. Oba týmy, jednoznačně preferující obranu, se uzavřely na svých polovinách. Domácí si na své polovině tvořili, zatímco hosté čekali na chybu a rychlý brejk. První ještě neproměnili, ale domácí se nepoučili a během pár minut hosty opět vyzvali ke zteči. Ti se tentokrát již nemýlili. Domácí tak mohou děkovat Jonu Wickellovi, že proměnil jednu z mála šancí domácích. Druhá polovina byla ještě méně záživná než první, protože si oba dva týmy hlídaly přijatelný výsledek. Soupeři se tak rozešli smírně, každý s jedním bodem.
1.FC Donner - SK Slavia 5 : 2 - Zápas dvou týmů, které spolu začínali profesionální ligu, se nesl ve znamení tragédie a dvou bratrech, kdy jednomu se dostalo všeho a druhému ničeho. Domácí se od začátku dostali pod kontrolu kvalitního managementu. Ale hosté se potýkali s experimenty jejich majitelů. Nejdříve byly koupeni za účelem propagování hygienických potřeb pro WC. Jelikož byl tento druh propagace drahý, byl klub za malý peníz v dezolátním stavu prodán do Žatce. A tam by tlel dodnes, kdyby si jeho talentovaných hráčů s chutí do fotbalu nevšiml odhodlaný milovník fotbalu z Prahy. Ten klub koupil a během krátké doby se mu věnoval daleko více než jeho předchozí majitelé. Tento drastický rozdíl jedné sezóny je pak vidět i na kvalitě obou kádrů. Šťastný donnerský klub totálně převálcoval svého soupeře, který, byť bojoval, neměl šanci.

Souhrn: Bombeři poprvé zaváhali a uvidíme, zda toto zaváhaní potvrdí i v příštím zápase s Vidláky. Pokud Vidláci postoupí do dalšího kola poháru, asi s nimi Bombeři pěkně zametou, čímž snad překonají případnou krizi. Sakura, vypadnuvší z poháru, začala hrát i v lize. Tuto změnu pravděpodobně pocítí jako první Slavia (Vidláci by dnes prohráli s každým), která si tak dále přidrží v tomto kole nabytou poslední příčku.

II.4

Sparta Prag Club - Ničivá Síla 1 : 2 - Sparta Prag držela překvapivě dost dlouho s hosty krok, ale opět její lpění na útocích středem a nevšímavost rozhodčích k zákeřnému stylu Ničivé vedlo k prohře. Domácí začali dobře a hned v 5.minutě se ujali vedení po povedené příhře ve středu. Ničivá však vzápětí srovnala, po centru zprava zakončoval tvrdou hlavičkou Vintertorp. V druhé půli se nejdříve málem prosadil hostující Pilch, Benito byl však na svém místě. Bohužel pro domácí o 15.minut později prošli hosté pravou stranou a akci zakončil Bergersen. Poté následovalo shodně po akci na obou stranách bez patřičné koncovky. Za zmínku stojí nepotrestané evidentní likvidační fauly hostů. Dva nepískané údery loktem do obličeje za jeden zápas to se jen tak nevidí.
FK Tabor - FC Tescoma Zlin 2 : 1 – Na jih zavítala Tescoma, která přijela v plné síle, ale záloha zaostala v činnosti za zbytkem týmu. Domácí zápas rozhodli už v první půli. Fordyce a Takahashi své šance proměnili bez větších problémů. Hosté sice na začátku druhé půle snížili z jediné nahodilé šance, ale na víc se nezmohli.
Good-Boys - FK Chmelari Zatec 0 : 4 - Hodní hoši se už viděli ve Vysokém Mýtě a na sestavě a výkonu to bylo hodně vidět. Hosté naopak přijeli s plnou parádou. Od začátku vzali zápas do své režie. Fogelsten domácí načal, Wilder a Rocard v dvouminutovce pojistili a Škola na závěr jen dokončil spanilou jízdu.
DXX - Hovadas 2 : 1 - Jak lvové bijem o mříže... a my tu mříž rozbijeme. V tomto kontextu se nesl celý zápas. Domácí nastoupili jako vždy v 3-4-3 proti pressujícímu betonu Hovadas. Jak se ukázalo, beton nakonec nebyl z té správné směsi a povolil. Odolával však poměrně dlouho. Gezerlis našel skulinku v 33.minutě na pravé straně, ale hosté dokázali odpovědět po jednom z nádherých centrů Johanssona. To bylo však z jejich strany vše. Druhá půle se nesla v obrazu první. Echague zachránil čest útočníků a vstřelil vítěznou branku.

Souhrn:DXX se dostal do vedení, Tescoma přišla o neporazitelnost, Chmelaři a Tábor se drží v boji o místa nejvyšší. Sparta, Ničivá, Good Boys bojují zatím v sestupových vodách. Hovadas stále bez bodu začínají mít k záchraně daleko.

O dalším dění se můžete dozvědět na stránkách příznivců českého HATTRICKu na adrese http://www.HATTRICK-cz.com.

Zdroj: http://www.HATTRICK-cz.com/

Nejnovější komentáře


NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Unikly prosincové PS Plus hry. Zahrajeme si akční řežby na všechny způsoby

Unikly prosincové PS Plus hry. Zahrajeme si akční …

V prosinci to vypadá, že se majitelé účtů PS Plus mají na co těšit.

26.  11.  2021 |
Michal Maliarov
Hry zdarmaPlayStation
Nejlepší hry zdarma: Jak si skvěle zahrát a neutratit za to ani korunu

Nejlepší hry zdarma: Jak si skvěle zahrát a neutra…

Za kvalitní hry nemusíte utratit ani korunu. Máme pro vás tipy na nejzajímavější hry zdarma, které přitom snesou srovnání s draze placenými tituly a v mnohém je i překonávají. Hry žijí z drobných nákupů přímo ve hře, ale ani za ně utrácet nemusíte.

22.  11.  2021 | |91 N/A
Michal MaliarovMartin NahodilVojtěch Matušinský
TémaFree-to-play
Vybrali jsme herní klávesnice a myši pod stromeček. Ty nejlepší z nejlepších

Vybrali jsme herní klávesnice a myši pod stromeček…

Dobrá klávesnice a myš jsou pro hraní na PC nezbytně nutné. Vybrali jsme osvědčené modely, se kterými neuděláte chybu.

30.  11.  2021 | |9 N/A
Michal Maliarov
Herní myšHerní klávesnice
Hry zadarmo, nebo se slevou: Black Friday a lovecký theHunt zdarma

Hry zadarmo, nebo se slevou: Black Friday a loveck…

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

27.  11.  2021 |
Martin Nahodil
Hry zdarmaSlevové akce
16 tipů na nejlepší deskové hry pod stromeček. Od párty her až po strategie

16 tipů na nejlepší deskové hry pod stromeček. Od …

Deskové hry nejsou jen pro nerdy, zvládnou zabavit celou rodinu. Vybrali jsme nejzajímavější deskovky hlavně mezi novinkami, ale i stálicemi, napříč kategoriemi od her pro občasné hráče až po ty náročnější.

22.  11.  2021 | |3 N/A
Vojtěch Malý
Deskové hry
15 tipů na nejlepší pecky pro herní konzole, které si můžete zahrát mezi svátky

15 tipů na nejlepší pecky pro herní konzole, které…

Nejen na PC, ale i na konzolích bylo letos co hrát. Kromě velkých kousků došlo i na pár menších překvapení, které vás přes svátky bez problému zabaví.

27.  11.  2021 | |4 N/A
Martin Nahodil
Konzole
Komunita už se vrhla na GTA Trilogy. Modeři opravují textury a další detaily

Komunita už se vrhla na GTA Trilogy. Modeři opravu…

Není to tak dlouho po vydání a modeři už mají žně.

28.  11.  2021 | |2 N/A
Michal Maliarov
GTA San AndreasModifikace
Recenze GTA: The Trilogy - Definitive Edition. Remaster, co si za rámeček nedáte

Recenze GTA: The Trilogy - Definitive Edition. Rem…

Vylepšené verze třech legendárních dílů série Grand Theft Auto zněly jako sázka na jistotu, na které se toho nedá moc pokazit. Nakonec to ale dopadlo katastrofou, kterou hráči Rockstaru určitě jen tak neodpustí.

20.  11.  2021 | |10 N/A
Martin Nahodil
GTA Vice CityGTA 3PS5GTA San AndreasRecenze