Heavy Metal: F.A.K.K. 2 - co to bude?

Ritual Entertainment připravuje na enginu Q3 hru, která má být vyváženou kombinací akce a adventure. Vzhledem k tomu, že hlavní hrdinkou je žena (Julie), která je vidět z pohledu třetí osoby, vnukává se nám neodbytně myšlenka na Laru Croftovou z Tomb Raidera…

Předlohou Heavy Metalu byl film a hry vzniklé tímto způsobem nebývají obvykle zrovna klenoty. Zkusme se na tuto hru, která je ohlášena na první čtvrtletí příštího roku, podívat blíže.

Především by se mělo jednat o grafickou hostinu plnou textur s vysokým rozlišením, detailních modelů 3D objektů, zakřivených povrchů a mnoha zvláštních efektů. Engine Quake 3 je dobrým základem, k němuž Ritual přidal některá vlastní vylepšení, například LOD (Level of Detail) pro modely 3D objektů (tělíčka monster jsou pak s tím, jak se k nim přibližujete, vidět stále detailněji) nebo animační systém, který umí z několika animací udělat jednu, takže ačkoliv Julie umí se svým mečem pouze čtyři základní útočné pohyby, v kombinaci se skoky a jinými přesuny by mělo vzniknout množství různých variací. Další radostí budou environmentální efekty: déšť, padající listí, dynamická obloha, kterou mraky zatmívají a rozednívají, poletující meteory atd.

     

Grafika však není všechno: co vlastní hra? Zástupci Ritualu ji popisují jako křížence Quaka, Tomb Raidera, Half-Lifa a Tekkena – to zní sice zajímavě, ale počkáme si na realizaci. Julie se bude pohybovat v prostředí močálů, měst a klášterů, přičemž každé z těchto prostředí bude klást specifické nároky na styl hry. V močálu například žije lidožravá rostlina (ach, ten ubohý Gert ;-), která, pokud se k ní Julie přiblíží, nebude mít nejmenší slitování – ledaže předtím skočíte do tekutiny, která Adéle nechutná, a ta vás pak prudce vyplivne tam, kam byste se jinak vůbec nedostali.

Ritual se údajně poučil z toho, jak otravná pro hráče byla dlouhá doba nahrávání levelů v Sinu, a vydal se cestou Half-Lifa, tedy častějším nahráváním menších úseků mapy. Inteligentní dynamická kamera by měla poskytovat pohled na všechny podstatné elementy, přičemž hráč ji bude moci v případě potřeby sám ovládat pomocí myši. Hádanky a prostředky k jejich vyřešení by se měly nacházet blízko sebe, aby nedocházelo k frustracím hráčů z neustálého chození sem a tam po lokacích, které už důvěrně znají.

     

Jaké bude mít Julie k dispozici zbraně? Inu, prakticky žádná ambiciózní hra si už dnes nedovolí přijít pouze s bojem zblízka, takže kromě mečů, seker a nožů zde budou také kuše, praky a pušky pro pohodlnou likvidaci nepřátel z bezpečné vzdálenosti. Naše děvče může mít dokonce při boji v každé ruce jinou zbraň, což se jí při likvidaci roztodivných oblud z nočních můr grafiků Ritualu bude jistě ledaskdy hodit.

Heavy Metal: F.A.K.K. 2 je po technologické stránce údajně již hotov a pracuje se pouze na optimalizaci a vylepšování herního zážitku. Pokud půjde vše podle plánu, měli bychom se tohoto zajímavého projektu ve finální podobě dočkat v prvních měsících příštího roku na platformách Windows, MacOS a Linux.

Nejnovější komentáře


NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Vybrali jsme nejlepší hry pro mobily, které si letos můžete zahrát

Vybrali jsme nejlepší hry pro mobily, které si let…

Mobilní hry se v dnešní době vyrovnají mnoha počítačovým i konzolovým kouskům. Jaký si ale vybrat? Tady jsou naše tipy na nejlepší hry pro mobily.

25.  11.  2020 | |18 N/A
Ladislav Novák
Nejlepší hryTémaMobily
Nejlepší konzolové hry, které si letos můžete zahrát. Playstation, Xbox i Switch

Nejlepší konzolové hry, které si letos můžete zahr…

12 her, které vám nesmí uniknout, pokud hrajete na herních konzolích. Našli jsme nejzajímavější pecky pro Playstation, Xbox i Switch.

19.  11.  2020 | |6 N/A
Martin Nahodil
Konzole
Hry zadarmo nebo se slevou: Black Friday a Elite Dangerous zdarma

Hry zadarmo nebo se slevou: Black Friday a Elite D…

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

21.  11.  2020 |
Martin Nahodil
Hry zdarmaSlevové akce