Heist the Score – bankovním lupičem snadno a rychle (recenze)

Heist znamená vloupačka a přesně o tomhle celá hra je. Vzít do ruky Tommy Gun, nakráčet do banky a vybrat sejf. Kdyby to bylo však tak lehké.
Heist the Score – bankovním lupičem snadno a rychle (recenze)

Kdykoliv se díváte na film o bankovních lupičích, režisér neopomene ukázat důkladné plánování akce, rozdělení úkolů, probrání se všemi různými plány a podobné kratochvíle. No a co kdybychom to vzali trošku jinak? Tak trochu ve stylu 20. let minulého století. Pěkně si nakráčet do banky se samopalem v ruce, otevřít sejf a rychle utéct. Právě o tohle se Heist snaží.

Heist 01.jpg

Všechno začíná pěkně v dodávce, kterou se dostanete až k samotné bance. V dodávce se seznámíte s dalšíma dvěma kumpány a naučíte se ovládání. Mimochodem, údajně se vozidlem přemisťujete z místa na místo, ale když se podíváte z okna, okolí se nehýbe. Prkotina, ale zamrzí.

Pěkně si nakráčet do banky se samopalem v ruce, otevřít sejf a rychle utéct

Ovládání hry je velmi jednoduché, jelikož se jedná o on-rail střílečku. Pohyb z místa na místo je zautomatizovaný. Po vás se pouze chce vystřílet všechny strážce zákona, abyste následně byli posunuti zase o kousek dál, kde najdete čerstvý příděl cílů pro vaše bouchačky.  Jedno tlačítko slouží pro střelbu, jedno pro změnu zbraně a jedno pro přikrčení a jde se na věc!

Heist 02.jpg

Po vtrhnutí do banky se rozpoutá nečekaná řežba, o které neměli její hlavní aktéři včetně vás ani tušení. V bance je totiž hodně, opravdu hodně stráží a ty se vás samozřejmě pokusí zastavit. To si pište, že po dobrém to nebude. Naštěstí máte v arzenálu několik pěkných kousků, jako je například klasický mafiánský Tommy Gun. Právě ten budete používat asi ze všeho nejvíc. Na druhou stranu, takový granát také přijde často vhod a udělá pořádnou paseku.

Heist the Score je hlavně o střílení, kterého si užijete relativně dost. Tedy v rámci velmi krátké herní doby, prostřílet se na konec vám zabere zhruba 30 minut. Hra není tak úplně jednoduchá, jak se na první pohled asi zdá. Zbraně totiž velmi nepříjemně „kopou“ a je místy velmi obtížné správně zamířit. Policie a ochranka také není nijak hloupá a střílení vám pěkně znepříjemní svým pohybem. Sem tam se strážci zákona schovají za překážku, nebo uskočí a musíte se znovu snažit je dostat do zaměřovače. Vaše postava však vydrží relativně hodně a díky autohealingu se stačí na chvilku schovat a za chvilku bude váš mafián jako ze škatulky.

Heist 03.jpg

Graficky Heist představuje  vyšší nadprůměr. Některé předměty v bance je dokonce možné rozstřílet, což je jednoznačně pozitivum. Na druhou stranu samotné postavy vypadají poněkud groteskně a určitě by snesly pár polygonů navíc.

Heist the Score je hlavně o střílení, kterého si užijete relativně dost

Nemůžu si pomoct, ale po zhlédnutí prvních několika postav jsem si vzpomněl na první Half-Life. Asi tak tedy vypadá kvalita jejich zpracování. Audio stránka se dá jen chválit, především dabing postav je na profesionální úrovni, což dopomáhá dobrému hernímu zážitku.

Heist the Score dokáže pobavit, navíc téma vykrádání bank z pohledu lupičů je poměrně neotřelé téma. Bohužel mafiánská sranda končí však příliš brzo a je otázka, zda vývojářské studio vsadilo na správnou kartu, když se rozhodlo hru dělit do postupně vydávaných epizod. Pokud totiž každá bude vypadat takto, hráčům se brzy přejí. Uvidíme, s čím přijdou tvůrci příště.

Dostupné pro: iPhone, Android
Žánr: Akce | On-rail střílečka
Výrobce: N3V Games | Webové stránky hry
  • Vykrádání banky z pohledu lupičů
  • Hodně akční
  • Skvělý dabing postav
  • Hodně krátké
  • Grafika postav by mohla být lepší
Související články
  1. iPhone se dočkal svého prvního gamepadu
  2. Fast Five The Movie: Official Game - filmová destrukce
  3. Resident Evil Mercenaries VS. - radši ránu brokovnicí (recenze)
  4. N.O.V.A. 2 – Halo do kapsy (recenze)
  5. Dead Space - strach v kapesní verzi (recenze)

Nejnovější komentáře

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Herní projekt AQP City: když chcete GTA bez GTA

Herní projekt AQP City: když chcete GT…

Grand Theft Auto porodilo nespočet klonů, více i méně úspěšných. AQP ale vypadá jako zcela nový level.

18.  1.  2018 |
8 největších herních zklamání roku 2017

8 největších herních zklamání roku 201…

Minulý rok přinesl hromadu skvělých her, bohužel však také mnoho zklamání. Těchto osm nás zamrzelo nejvíc.

9.  1.  2018 | | 9 N/A
10 největších herních překvapení roku 2017

10 největších herních překvapení roku …

Každý rok nás něčím zklame, zároveň však mnoha věcmi příjemně překvapí. Rok 2017 byl pro herní svět plný překvapení.

11.  1.  2018 | | 3 N/A
Hry roku 2018: pecky, na které se vyplatí zaostřit

Hry roku 2018: pecky, na které se vypl…

Musíte uznat, že minulý rok byl po herní stránce opravdu nabitý. Rok 2018 by ale snad mohl ten loňský ještě předčit. Některé z očekávaných pecek jsme pro vás vybrali, abyste se s námi měli na co těšit.

17.  1.  2018 |
PC v roce 2018: nejočekávanější herní pecky platformy

PC v roce 2018: nejočekávanější herní …

Je tady další várka her, kterým byste v letošním roce měli věnovat pozornost. Bude toho vycházet věru hodně. Zahrajeme si na piráty, upíry nebo třeba stavitele pravěkého parku. A co takhle to celé završit tandemovým útěkem z vězení?

13.  1.  2018 | | 7 N/A
Nové hry i na slabém počítači: Vyzkoušejte zdarma Geforce Now pro PC

Nové hry i na slabém počítači: Vyzkouš…

Společnost Nvidia představuje konečně i na PC službu GeForce Now, která vám dovolí hrát i ty nejnovější hry na slabších počítačích.

8.  1.  2018 | | 3 N/A
Playstation 4 v roce 2018: nejočekávanější hry platformy

Playstation 4 v roce 2018: nejočekávan…

Sice jste si u nás nedávno mohli přečíst o očekávaných hrách, tím ale ani zdaleka nekončíme. Letošní rok toho totiž přinese mnohem více než by se mohlo zdát. Začneme s tím, co se v tomto roce dostane na konzoli Playstation 4.

6.  1.  2018 |
Nejprodávanější hry roku 2017, které provětraly peněženky

Nejprodávanější hry roku 2017, které p…

Zajímá vás, které hry byly v loňském roce co do prodejnosti nejúspěšnější? My jsme to zjistili za vás.

15.  1.  2018 | | 3 N/A