Heist the Score – bankovním lupičem snadno a rychle (recenze)

Heist znamená vloupačka a přesně o tomhle celá hra je. Vzít do ruky Tommy Gun, nakráčet do banky a vybrat sejf. Kdyby to bylo však tak lehké.
Heist the Score – bankovním lupičem snadno a rychle (recenze)

Kdykoliv se díváte na film o bankovních lupičích, režisér neopomene ukázat důkladné plánování akce, rozdělení úkolů, probrání se všemi různými plány a podobné kratochvíle. No a co kdybychom to vzali trošku jinak? Tak trochu ve stylu 20. let minulého století. Pěkně si nakráčet do banky se samopalem v ruce, otevřít sejf a rychle utéct. Právě o tohle se Heist snaží.

Heist 01.jpg

Všechno začíná pěkně v dodávce, kterou se dostanete až k samotné bance. V dodávce se seznámíte s dalšíma dvěma kumpány a naučíte se ovládání. Mimochodem, údajně se vozidlem přemisťujete z místa na místo, ale když se podíváte z okna, okolí se nehýbe. Prkotina, ale zamrzí.

Pěkně si nakráčet do banky se samopalem v ruce, otevřít sejf a rychle utéct

Ovládání hry je velmi jednoduché, jelikož se jedná o on-rail střílečku. Pohyb z místa na místo je zautomatizovaný. Po vás se pouze chce vystřílet všechny strážce zákona, abyste následně byli posunuti zase o kousek dál, kde najdete čerstvý příděl cílů pro vaše bouchačky.  Jedno tlačítko slouží pro střelbu, jedno pro změnu zbraně a jedno pro přikrčení a jde se na věc!

Heist 02.jpg

Po vtrhnutí do banky se rozpoutá nečekaná řežba, o které neměli její hlavní aktéři včetně vás ani tušení. V bance je totiž hodně, opravdu hodně stráží a ty se vás samozřejmě pokusí zastavit. To si pište, že po dobrém to nebude. Naštěstí máte v arzenálu několik pěkných kousků, jako je například klasický mafiánský Tommy Gun. Právě ten budete používat asi ze všeho nejvíc. Na druhou stranu, takový granát také přijde často vhod a udělá pořádnou paseku.

Heist the Score je hlavně o střílení, kterého si užijete relativně dost. Tedy v rámci velmi krátké herní doby, prostřílet se na konec vám zabere zhruba 30 minut. Hra není tak úplně jednoduchá, jak se na první pohled asi zdá. Zbraně totiž velmi nepříjemně „kopou“ a je místy velmi obtížné správně zamířit. Policie a ochranka také není nijak hloupá a střílení vám pěkně znepříjemní svým pohybem. Sem tam se strážci zákona schovají za překážku, nebo uskočí a musíte se znovu snažit je dostat do zaměřovače. Vaše postava však vydrží relativně hodně a díky autohealingu se stačí na chvilku schovat a za chvilku bude váš mafián jako ze škatulky.

Heist 03.jpg

Graficky Heist představuje  vyšší nadprůměr. Některé předměty v bance je dokonce možné rozstřílet, což je jednoznačně pozitivum. Na druhou stranu samotné postavy vypadají poněkud groteskně a určitě by snesly pár polygonů navíc.

Heist the Score je hlavně o střílení, kterého si užijete relativně dost

Nemůžu si pomoct, ale po zhlédnutí prvních několika postav jsem si vzpomněl na první Half-Life. Asi tak tedy vypadá kvalita jejich zpracování. Audio stránka se dá jen chválit, především dabing postav je na profesionální úrovni, což dopomáhá dobrému hernímu zážitku.

Heist the Score dokáže pobavit, navíc téma vykrádání bank z pohledu lupičů je poměrně neotřelé téma. Bohužel mafiánská sranda končí však příliš brzo a je otázka, zda vývojářské studio vsadilo na správnou kartu, když se rozhodlo hru dělit do postupně vydávaných epizod. Pokud totiž každá bude vypadat takto, hráčům se brzy přejí. Uvidíme, s čím přijdou tvůrci příště.

Dostupné pro: iPhone, Android
Žánr: Akce | On-rail střílečka
Výrobce: N3V Games | Webové stránky hry
  • Vykrádání banky z pohledu lupičů
  • Hodně akční
  • Skvělý dabing postav
  • Hodně krátké
  • Grafika postav by mohla být lepší
Související články
  1. iPhone se dočkal svého prvního gamepadu
  2. Fast Five The Movie: Official Game - filmová destrukce
  3. Resident Evil Mercenaries VS. - radši ránu brokovnicí (recenze)
  4. N.O.V.A. 2 – Halo do kapsy (recenze)
  5. Dead Space - strach v kapesní verzi (recenze)

Nejnovější komentáře

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

4K obrázky z Far Cry 5 lákají neuvěřitelným smyslem pro detail

4K obrázky z Far Cry 5 lákají neuvěřit…

Far Cry 5 nás v mnohém příjemně překvapil, především ale nabídl nádherné pískoviště na hraní. A nic to nepodpořit tak, jako 4K rozlišení.

11.  4.  2018 | | 18 N/A
7 tipů na nejlepší mobilní hry roku: co hrát na cestách?

7 tipů na nejlepší mobilní hry roku: c…

Hrajete rádi na mobilním telefonu? Nechte si od nás doporučit několik kousků pro letošní rok.

17.  4.  2018 | | 8 N/A
God of War: severská výprava (recenze)

God of War: severská výprava (recenze)

Populární rubač bohů se vrací, aby nám dokázal, že neztratil nic ze svého lesku. Jak dopadl Kratos nové generace?

20.  4.  2018 | | 28 N/A
Herní agenda: dubnová nálož pecek

Herní agenda: dubnová nálož pecek

Březen nás navnadil na začínající jarní sezónu plnou skvělých titulů a duben pokračuje ve stejném duchu. Opět se nám na herním trhu objevila různorodá sorta her, mezi kterými si jistě dokážete vybrat ať už hrajete na jakékoliv platformě.

18.  4.  2018 | | 2 N/A
PUBG: na mobilu lepší, než byste čekali (mobilní recenze)

PUBG: na mobilu lepší, než byste čekal…

Žánr Battle Royale prožívá v této době rozkvět, a to tak velký, že mimo PC a konzolí zasáhl také mobilní telefony. Zatímco Fortnite je zatím jen pro vyvolené, PUBG jsme se začali blíže věnovat a opravdu se to povedlo.

8.  4.  2018 | | 3 N/A
Ochrana Far Cry 5 podlehla hackerům, trvalo to necelý měsíc

Ochrana Far Cry 5 podlehla hackerům, t…

Ubisoft si své hry snaží hlídat, hackeři jsou ale neúprostní.

16.  4.  2018 | | 11 N/A
Podívejte se na skvělý dokument ze zákulisí Kingdom Come: Deliverance

Podívejte se na skvělý dokument ze zák…

Tohle se klukům neskutečně povedlo!

8.  4.  2018 |
GTA 5 je nejvýdělečnějším produktem zábavního průmyslu na světě

GTA 5 je nejvýdělečnějším produktem zá…

Po mnoha letech na předních příčkách herních žebříčků je Grand Theft Auto 5 oficiálně nejlepší.

9.  4.  2018 | | 3 N/A