Hellcarrier – s vrtulníkem proti teroristům

Zapomeňte na všechny ty realistické letecké simulátory, jakým je například Fly a všechny jiné jí podobné hry. Zkuste si představit obyčejnou arkádu se spoustou nepřátel, zbraní, výbuchů a všemožných jiných efektů, které byste marně hledali u první jmenované skupiny her. Tak přesně takový je Hellcarrier, dnešní plná hra.
Hellcarrier – s vrtulníkem proti teroristům
Zapomeňte na všechny ty realistické letecké simulátory, jakým je například Fly a všechny jiné jí podobné hry. Zkuste si představit obyčejnou arkádu se spoustou nepřátel, zbraní, výbuchů a všemožných jiných efektů, které byste marně hledali u první jmenované skupiny her. Tak přesně takový je Hellcarrier, dnešní plná hra.

Příběh Hellcarrieru vás staví do role člověka, jež byl vyrekrutován z řad obyčejných vojáků speciálně za účelem zastavení stále rozvíjejícího se terorismu, který se pozvolna začíná snášet na Evropu. Teroristické skupiny si totiž nechávají od zemí platit velké poplatky za to, aby na ně nebyl podniknut útok. Ale lidem už dochází trpělivost a počáteční obavy střídá velká odvaha. Jednou to muselo přijít, někdo konečně musel říci: a dost!

HellcarrierHellcarrier

Jak jsem tedy již nastínil výše, ocitnete se tu jako pilot bojového vrtulníku. Vaším úkolem bude plnit rozličné mise, jež vám zadávají vaši nadřízení. Vše probíhá tak, že na začátku hry si zvolíte jednu ze tří obtížností, poté si vyberete druhého pilota (první je vám přiřazen automaticky), kterých tu máme na výběr pět. Každý z nich má jiné vlastnosti, jeden umí lépe střílet, druhý opravovat. Proto je jen na vás, na co se zaměříte. Jakmile budete mít vybráno, můžete postoupit dále. Nyní již uvidíte samotnou hru a jistě si všimnete svého vrtulníku, který je již připraven ke startu. Dlouhou neotálejte a vzlétněte do vzduchu pomocí mezerníku. Potom se můžete pohybovat pomocí šipek kurzorů a děla ovládat pomocí kláves „control“ a „shift“.

První mise je opravdu snadná – máte jen převézt nějaké vědce z místa A na místo B. V této misi ani nepoužijete zbraně, jen si osvojíte způsob, jakým létat. Ostatně ani ty další mise v podstatě nejsou nijak obtížné, neboť k cíli mise jste vždy naváděni šipkou a všechny nepřátele máte zaznačeny na radaru. Stačí se tedy jen dobře dívat kolem sebe a přesně střílet. Počet misí jsem nikde nezjistil, ale tipoval bych, že minimálně deset jich tu bude, takže o zábavu máte postaráno.

HellcarrierHellcarrier

Technické zpracování není vůbec nejhorší, ale určitě by mě potěšilo, kdyby grafika byla více pestřejší. Ta je taková moc jednotvárná a celkově vzato je ve hře velmi málo objektů, takže samotné létání začne býti po nějaké době stereotypní, protože pod sebou vidíte pouze poušť a je výjimečně nějakou zeleň či jinou věc. Zvuky byly taktéž spíše průměrné – po celou dobu hry vám do uší bude znít ševelení vrtule, sem tam uslyšíte nějaký výbuch či výstřel. Hudba ve hře není žádná, ale to by neměl být až tak velký problém a jistě to překousnete.

Homepage: http://www.freelunchdesign.com/

Download (3,2 MB) zde.

Článek je připraven ve spolupráci se serverem Freehry.cz.

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Hráči kouzlí s fotorežimem v God of War, výsledkem jsou nádherné obrázky

Hráči kouzlí s fotorežimem v God of Wa…

God of War je jednou z nejlépe vypadajících her současnosti a fotorežim je toho jasným důkazem.

16.  5.  2018 | | 2 N/A
Call of Duty: Black Ops 4 je novým dílem série, co boří zažité standardy

Call of Duty: Black Ops 4 je novým díl…

Prvotní představení máme za sebou, teď přišel čas na nášup videí a obrázků z očekávané akce.

18.  5.  2018 | | 8 N/A
Grand Theft Auto 6: co čekat od dalšího hitu Rockstaru?

Grand Theft Auto 6: co čekat od dalšíh…

GTA V je jistě stále celkem cool záležitost, poločas rozpadu se ovšem přiblížil a spolu s ním i myšlenky na nástupce v podobě GTA VI. Jaké bude?

9.  5.  2018 | | 6 N/A
Herní agenda: co si zahrát v květnu?

Herní agenda: co si zahrát v květnu?

Pomalými krůčky se k nám dostává léto a s ním i období sucha. Květnový line-up tomu ale rozhodně neodpovídá.

11.  5.  2018 |
Playstation 4 je na konci svého životního cyklu, říká šéf konzolové divize

Playstation 4 je na konci svého životn…

Konzole PS4 už se pomalu blíží konci cesty a za rohem začíná vykukovat další generace.

22.  5.  2018 | | 17 N/A
LEGENDY: Gangsterské herní šílenství se zrodilo ze zkratky GTA

LEGENDY: Gangsterské herní šílenství s…

Slavná série Grand Theft Auto nastartovala žánr, kterému se dnes zjednodušeně říká gangsterky. Od svého zrodu jako chyba v kódu se dostala až na výsluní herního průmyslu.

9.  5.  2018 |
E3 2018: drby a klepy aneb co čekat na největším herním veletrhu

E3 2018: drby a klepy aneb co čekat na…

Letošní E3 bude velké. A bude stát za to.

21.  5.  2018 | | 7 N/A
Marvel v herním průmyslu: nastává zlom po vzoru filmů?

Marvel v herním průmyslu: nastává zlom…

Jednomu ze dvou největších komiksových vydavatelství světa se to v poslední době daří jak na poli komiksů, tak na filmovém plátně. Co se ale týče produkce počítačových her, nikdy na tom nebylo extra dobře. To se ale možná v blízké budoucnosti změní a my si tak užijete s našimi oblíbenými superhrdiny a záporáky také nějaké pořádné herní dobrodružství.

20.  5.  2018 | | 2 N/A