Hellcarrier – s vrtulníkem proti teroristům

Zapomeňte na všechny ty realistické letecké simulátory, jakým je například Fly a všechny jiné jí podobné hry. Zkuste si představit obyčejnou arkádu se spoustou nepřátel, zbraní, výbuchů a všemožných jiných efektů, které byste marně hledali u první jmenované skupiny her. Tak přesně takový je Hellcarrier, dnešní plná hra.
Hellcarrier – s vrtulníkem proti teroristům
Zapomeňte na všechny ty realistické letecké simulátory, jakým je například Fly a všechny jiné jí podobné hry. Zkuste si představit obyčejnou arkádu se spoustou nepřátel, zbraní, výbuchů a všemožných jiných efektů, které byste marně hledali u první jmenované skupiny her. Tak přesně takový je Hellcarrier, dnešní plná hra.

Příběh Hellcarrieru vás staví do role člověka, jež byl vyrekrutován z řad obyčejných vojáků speciálně za účelem zastavení stále rozvíjejícího se terorismu, který se pozvolna začíná snášet na Evropu. Teroristické skupiny si totiž nechávají od zemí platit velké poplatky za to, aby na ně nebyl podniknut útok. Ale lidem už dochází trpělivost a počáteční obavy střídá velká odvaha. Jednou to muselo přijít, někdo konečně musel říci: a dost!

HellcarrierHellcarrier

Jak jsem tedy již nastínil výše, ocitnete se tu jako pilot bojového vrtulníku. Vaším úkolem bude plnit rozličné mise, jež vám zadávají vaši nadřízení. Vše probíhá tak, že na začátku hry si zvolíte jednu ze tří obtížností, poté si vyberete druhého pilota (první je vám přiřazen automaticky), kterých tu máme na výběr pět. Každý z nich má jiné vlastnosti, jeden umí lépe střílet, druhý opravovat. Proto je jen na vás, na co se zaměříte. Jakmile budete mít vybráno, můžete postoupit dále. Nyní již uvidíte samotnou hru a jistě si všimnete svého vrtulníku, který je již připraven ke startu. Dlouhou neotálejte a vzlétněte do vzduchu pomocí mezerníku. Potom se můžete pohybovat pomocí šipek kurzorů a děla ovládat pomocí kláves „control“ a „shift“.

První mise je opravdu snadná – máte jen převézt nějaké vědce z místa A na místo B. V této misi ani nepoužijete zbraně, jen si osvojíte způsob, jakým létat. Ostatně ani ty další mise v podstatě nejsou nijak obtížné, neboť k cíli mise jste vždy naváděni šipkou a všechny nepřátele máte zaznačeny na radaru. Stačí se tedy jen dobře dívat kolem sebe a přesně střílet. Počet misí jsem nikde nezjistil, ale tipoval bych, že minimálně deset jich tu bude, takže o zábavu máte postaráno.

HellcarrierHellcarrier

Technické zpracování není vůbec nejhorší, ale určitě by mě potěšilo, kdyby grafika byla více pestřejší. Ta je taková moc jednotvárná a celkově vzato je ve hře velmi málo objektů, takže samotné létání začne býti po nějaké době stereotypní, protože pod sebou vidíte pouze poušť a je výjimečně nějakou zeleň či jinou věc. Zvuky byly taktéž spíše průměrné – po celou dobu hry vám do uší bude znít ševelení vrtule, sem tam uslyšíte nějaký výbuch či výstřel. Hudba ve hře není žádná, ale to by neměl být až tak velký problém a jistě to překousnete.

Homepage: http://www.freelunchdesign.com/

Download (3,2 MB) zde.

Článek je připraven ve spolupráci se serverem Freehry.cz.


NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Minecraft zdarma: 5 her, které si můžete zahrát hned teď

Minecraft zdarma: 5 her, které si může…

Minecraft se dočkal extrémního úspěchu a dodnes staví své domy z bloků miliony hráčů. I když mnoho lidí hru „upirátilo“, my jsme proti pořizování her na černo. Pokud si však chcete zahrát Minecraft a nechcete platit, možná vám pomůžou naše tipy na jiné parádní herní kousky.

15.  8.  2018 | | 4 N/A
Red Dead Redemption 2 vypadá jako dokonalá westernovka od Tarantina

Red Dead Redemption 2 vypadá jako doko…

Rockstar špatné hry nedělá. A když spojíte divoký západ s jedním z nejlepších studií, máte zaděláno na hit.

12.  8.  2018 |
Reportáž: Navštívili jsme virtuální hernu v Praze

Reportáž: Navštívili jsme virtuální he…

Virtuální realita vás doslova shodí na zem.

8.  8.  2018 |
Fotoseriál z českého survival royale: Vigor pěkně zblízka

Fotoseriál z českého survival royale: …

Další český battle royale začíná vystrkovat růžky. Jak vypadá a jak působí?

7.  8.  2018 |
Herní filosofie: sex ve hrách aneb kdy budou pixely sexy

Herní filosofie: sex ve hrách aneb kdy…

Sexualita ve hrách již dávno není tabu. Přesvědčte se s námi.

10.  8.  2018 |