Herecké hvězdy v počítačových hrách: kdo si střihl roli v herním hitu?

Počítačové hry s postupem technologií a zvyšujícím se důrazem na příběh začaly lákat i filmové hvězdy. Podívejme se na to, kteří herci ze stříbrného plátna si našli cestu na výrazně menší obrazovky.

Beyond: Two Souls

Beyond: Two Souls se stalo třetím velkým příběhovým titulem vývojářů z Quantic Dream a přineslo jeden z velkých bodů v historii studia. Poprvé totiž angažovalo do svého příběhu opravdové filmové hvězdy první kategorie. Jimi se stali Willem Dafoe a Ellen Page, kteří ztvárnili role vědce Nathana Dawkinse a dívky s nadpřirozenými dovednostmi Jodie Holmesové.

08aefc09-e93d-4aec-9b24-a21e270fcda9
Ellen Page a Willem Dafoe při natáčení scén do hry

Willema Dafoe si můžete vybavit například z jeho role ve filmovém zpracování Spider-mana, kde si zahrál hlavního záporáka Green Goblina. Zahrál si také Vincenta van Gogha v životopisném dramatu U brány věčnosti či seržanta Eliase ve válečném snímku Četa. Ellen Page se proslavila především filmy z univerza X-Men či svojí rolí studentky Ariadne po boku Leonarda DiCapria ve filmu Počátek.

Spolupráce těchto hereckých hvězd ve hře zafungovala dobře a i přesto, že hra nesklidila takový úspěch jako Heavy Rain, který Quantic Dream vydali dříve, byla velmi solidním příběhovým zážitkem a své fanoušky si získala. Původně šlo o exkluzivní titul pro konzole Playstation, ale v současné době je již k dostání i na PC skrze Epic Games Store.

jarvis_57796a66498e3609af31b721.jpegellen_page_-_getty_-_h_2020_.jpg
Willem Defoe                                                       Ellen Page
Diskuze (2) Další článek: Skejťácká legenda se vrací, Tony Hawk's Pro Skater 1 a 2 dostane remaster

Témata článku: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,