Herní agenda: co si zapařit v květnu

Blíží se léto a s ním i celá vlna skvělých pařeb a herních výstav. Na co zaostřit?

Nastupuje květen, jeden z nejnabitějších herních měsíců letošního roku, a než se vydáme vstříc červnové výstavě E3, zapaříme si celou řadu parádních titulů. Na jaké se vyplatí zaostřit? Čtěte níže. 

Battleborn

Battleborn.jpg

Datum vydání: 3. května 2016

Platformy: PC, PS4, Xbox One

Index očekávání: 60%

Poslední dobou nastal v žánru týmových stříleček velký boom a zdá se, že svou troškou do mlýna chce přispět takřka každý. Vedle Blizzardu se o to snaží i Gearbox, který si dal přestávku mezi díly série Borderlands a kutí pro nás online týmovku Battleborn. 

O co že v ní půjde? Hra je zasazena do fantasy světa jménem Solus, kam každá živá rasa v galaxii utekla po obří katastrofě, která zdevastovala většinu planet a hvězd ve vesmíru. Rasy se dělí na rozličné frakce a třídy, ze kterých jsou vybráni ti nejlepší, tzv. battleborni. Ti jsou pak vysláni v týmech na křížovou výpravu proti Varelsi, původci katastrofy. 

Ačkoliv ve hře nebude chybět příběh, srdcem je především týmový a kooperační boj a multiplayer. Vše můžete proběhnout pěkně s kamarády, taktizovat a doplňovat se. K dispozici bude 25 unikátních postav se svými schopnostmi a zbraněmi. Je na vás, zda vyberete boj na blízko, na dálku, magii či střelné zbraně. Kromě příběhu a kooperace bude k mání také multiplayer s módy jako Meltdown, Arena, Incursion a další. Zkrátka poctivá týmovka. 

 

Uncharted 4: A Thief's End

uncharted-4.jpg

Datum vydání: 10. května 2016

Platformy: PS4

Index očekávání: 100%

Co si budeme namlouvat, kromě nového DOOMa je to především návrat Nathana Drakea, proč většina hráčů netrpělivě vyhlíží květen. A tentokrát to bude uzavření ságy Uncharted vskutku velkolepé. Má se totiž jednat o nejobsáhlejší a nejhezčí hru Naughty Dog vůbec.

Ve čtvrtém a závěrečném dílu se Nathan Drake opět pustí do víru událostí, které jej vezmou v honbě za pokladem napříč celým světem. Do akce jej tentokrát z klidného života vytáhne bratr Sam, který se zdál být mrtvý. Nathana samozřejmě nenechají ve štychu starý dobrý Sully a manželka Elena, s nimiž se podíváme pod vodní hladinu, do savan, džunglí i zasněžených vrcholků hor. 

Již tradičně se nový díl pochlubí vylepšeným grafickým kabátkem, novými herními mechanismy, jako je intuitivní šplhání či laso, a dalšími inovacemi. Vedle příběhu nebude chybět promakaný multiplayer, který si bere to nejlepší z předchozích dílů. Je vůbec možné se netěšit?

 

DOOM

DOOM-4-FI-800x450.jpg

Datum vydání: 13. května 2016

Platformy: PC, PS4, Xbox One

Index očekávání: 95%

Uncharted 4 nebo DOOM? Je to na vás, ale právě tyto dvě hry jsou žhavými kandidáty na pecky května. Kultovní akce se vrací a podle toho, co jsme měli možnost vidět to vypadá na příklon ke kořenům a klasice let dávno minulých. A to nám dělá radost. 

Co je ještě důležitější, potěšit nás má plnohodnotná příběhová kampaň, kde opět budeme čelit hordám démonů z pekel a jejich ksichty budou čelit naší podrážce. K dispozici bude celé spektrum šílených i klasických zbraní, brutální útoky na blízko, rychlá akce a průzkum krásně navržených úrovní.

O prvotřídní podívanou se postará nová generace enginu a pokud vám bude náhodou smutno samotným, vyrazíte do stejně frenetického a brutálního multiplayeru, který jako by z oka vypadl Unreal Tournamentu. Bude to pecka? To je jasné.

 

Homefront: The Revolution

Homefront-The-Revolution-2.jpg

Datum vydání: 17. května 2016

Platformy: PC, PS4, Xbox One

Index očekávání: 70%

Po velmi suchém prvním dílu a přeskoku značky mezi studii tu máme pokračování, které bychom velmi rádi viděli v dobré formě. Z betatestu totiž bylo znát, že má titul velký potenciál. Hutná atmosféra nelítostného boje proti okupantům v alternativní historii, futuristické gadgety a hračky, podrobná customizace postavy i zbraní, to vše láká do akčních her nejvíce.

A to není zdaleka vše. Příběh je totiž naroubován na sandboxové otevřené mapy, kde si můžete hrát dle libosti, velký důraz je kladen i na kooperaci, která bude v příběhu hrát důležitou roli. A jako vždy nechybí multiplayer, který vám osvěží chvilky po dokončení singleplayerové kampaně.

Homefront působil dlouho rozporuplně, pokud se ale podaří vychytat všechny mouchy a vyvážit hratelnost, mohlo by jít o velmi lákavý titul z prostředí městských přestřelek. 

 

Overwatch

overwatch_tracer.jpg

Datum vydání: 24. května 2016

Platformy: PC, PS4, Xbox One

Index očekávání: 75%

A máme tu Battlebo....pardon, Overwatch. Online týmovky berou herní průmysl útokem a Blizzard se chystá vylézt ze skořápky svých legendárních značek, aby nám přinesl něco čerstvého. Tato komiksově laděná týmová střílečka si dle všeho bere množství populárních prvků z dalších her studia, a přesouvá je do progamingové roviny.

Ne nadarmo se Overwatch těší u esportu velké popularitě už nyní. Frenetická hratelnost, dva týmy, bojující na proměnlivých a skvěle navržených mapách, různorodé postavy se schopnostmi a dovednostmi a boje 6 vs 6. Velkou roli hraje správné propojení postav v týmu, k dispozici jsou různé třídy a druhy hrdinů. 

Hra by měla nalákat i velkou nadílkou různorodých módů, namátkou nebude chybět např. Assault, Escort či Control, všechny to jsou variace na důvěrně známé, dočkáme se ale i několik novinek. Máte-li rádi rychlé akce ve stylu Counter-Strike s komiksově laděnou grafikou a nadsázkou, je Overwatch hrou pro vás.

 

Total War: Warhammer

totalwar.jpg

Datum vydání: 24. května 2016

Platformy: PC

Index očekávání: 79%

Warhammer má bohatou a dlouhotrvající tradici, takže vždy rádi vidíme nové hry z tohoto univerza. Tentokrát se dokonce do fantasy světa podíváme skrze strategickou sérii Total War od Creative Assembly. 

Na co se těšit? Fanoušci série už mají jasno. Propracovanou kampaň za jednu z frakcí, megalomanské boje armád, management napříč interaktivní mapou a další strategické patálie. V zásadě jde o Total War s příchutí Warhammeru, což s sebou nese všechny populární prvky i nedostatky této značky.

Tvůrci slibují, že boje za každou frakci budou různorodé a zcela rozdílné, což podpoří znovuhratelnost a zážitky z multiplayeru. Těšit se můžeme i na bohatý dodatečný obsah, který bude dodáván po vydání samotné hry zcela zdarma. Pokud tedy preferujete strategické přemýšlení a Warhammer vám není cizí, jde o tutovku.

 

Sherlock Holmes: The Devil's Daughter

sherlock-holmes-the-devils-daughter.jpg

Datum vydání: 27. května 2016

Platformy: PC, PS4, Xbox One

Index očekávání: 85%

Hlasitá jména a známé značky jsou sice fajn, ale co takhle menší tituly? Sherlock Holmes se poslední dobou těší obrovské popularitě a především jeho adventurní dobrodružná série od studia Frogwares je špičkou svého žánru. 

Také The Devil's Daughter vás coby světoznámého detektiva uvrhne do světa vražd, smrti a chytrých tahů, tentokrát navíc s příchutí nadpřirozena. Titul bude chytře poskládán z akčních pasáží, prozkoumávání prostředí a konverzací tak, aby hráč dokázal posbírat střípky příběhu a události a sestavit tak celý obrázek. 

Základním úkolem je samozřejmě vyřešit vraždu, hra ale nabídne i spoustu nepovinných úkolů, které vezmou Holmese napříč celým světem včetně New Orleans, Švýcarska či Skotska. Pokud rádi řešíte záhady a detektivky jsou vaše, není co řešit.

 

Dead Island: Definitive Edition

dead-island-definitive-edition_1200x500.jpg

Datum vydání: 31. května 2016

Platformy: PC, PS4, Xbox One

Index očekávání: 60%

Nakonec jsme si nechali menšího černého koně května, a sice definitivní edici populární zombie série Dead Island. Pokud jste náhodou vynechali některých z původních dílů a Dying Light máte už dávno za sebou, proč se nevrátit do tropů a neustřelit pár nemrtvým palice?

V remasteru jsou k mání hry Dead Island i Dead Island: Riptide, neboli desítky hodin zábavy v otevřeném světě, kde budete pomáhat přeživším, přejíždět zombíky, lovit mutanty a tropit neplechu a fiktivním ostrově. 

Samozřejmostí je vylepšený grafický kabátek a ovládání, které se více přizpůsobí novým konzolím a nabídne tak maximální požitek pro ty, co se sérií ještě neměli co do činění.

Tím bychom náš výčet květnových pecek zakončili. Na co se nejvíce těšíte vy?