Herní agenda: pokračování Resident Evilu a vylepšená trilogie Mass Effectu

I když stále neustává odkládání her kvůli pandemii, tak to vypadá, že budeme mít stejně pořád co hrát. Můžete se těšit na pokračování zaběhlých sérií, vylepšené starší kousky, ale i žhavé novinky.

Resident Evil Village

Datum vydání: 7. května

Platformy: PC, Xbox One, Xbox Series S|X, PlayStation 4, PlayStation 5

Po čtyřech letech tady máme další velký díl série Resident Evil. Capcomu se očividně změny, se kterými přišli v sedmičce, osvědčily, a tak většinu z nich uvidíte i při vašem průchodu skrz Village. Tentokrát vás ale nebude děsit nakažená rodinka. V roli Ethana Winterse se podíváte do vesnice, kde mimo jiné sídlí upíři a vlkodlaci.

Je to značný odklon od klasických zombíků z původních dílů, ale v rámci příběhu má vše svoje opodstatnění. Hráči si velmi rychle oblíbili novou hlavní záporačku lady Dimitrescu, která vede zdejší panství. Během hraní narazíte nejen na nováčky, ale i stará známá jména jako je Chris Redfield. Z minulých dílů jsme ho znali jako kladnou postavu. To se ale očividně změní. Nebo snad ne?

Příběh je stěžejním prvkem hry, takže si ho určitě nevyzraďte předem. Už nyní po internetu kolují spoilery, protože před pár měsíci unikla na veřejnost rozpracovaná verze hry. Dávejte na ně tedy pozor.

RE Village Screen 12.jpgRE Village Screen 2.jpgRE Village Screen 1.jpg

Kromě klasické příběhové kampaně najdete ve hře ještě nějaký ten obsah navíc. Do toho spadá například arkádový Mercenaries mód, ve kterém více než o přežívání půjde o čistou akci. Původně měl s Village vyjít také multiplayerový Re:Verse, ve kterém se v roli ikonických postav ze série postavíte proti ostatním hráčům, ale před pár dny byl odložen na léto. Stejně jako předchozí pokusy o hru pro více hráčů ze světa Resident Evil to nevypadá nijak záživně. Možná nás Capcom ale tentokrát překvapí.

Diskuze (6) Další článek: Populární vyvražďovačka Among Us zamíří letos také na PS4 a PS5

Témata článku: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,Jak je možné, že plachetnice pluje třikrát rychleji než vítr, který ji pohání

Jak je možné, že plachetnice pluje třikrát rychleji než vítr, který ji pohání

** Některé závodní trimarány překonají rychlost větru, který je pohání ** Jak je něco takového vůbec možné? Neporušují zákony fyziky? ** Ale vůbec ne. Stačí si připomenout sčítání vektorů

Jakub Čížek
JachtaFyzikaTechnologie
Na povrchu Měsíce je tolik kyslíku, že by stačil pro lidstvo na 100 tisíc let

Na povrchu Měsíce je tolik kyslíku, že by stačil pro lidstvo na 100 tisíc let

** Lidstvo se připravuje na kolonizaci Měsíce ** Jednou ze základních surovin, bez nichž se na naší přirozené družici neobejdeme, je nepochybně kyslík ** Kde ho vzít?

Stanislav Mihulka
KolonizaceMěsícO2

Aktuality

13:15 | Bandai Namco oznamuje herní adaptaci mangy The Sand Land. Jejím autorem je Akira Torijama, kterého můžete znát jako stvořitele univerza Dragon Ball. 
12:54 | Among Us dnes přivítá nový herní mód v rámci updatu zdarma. V Hide & Seek budete hrát na schovávanou s krvelačným monstrem. 
7. prosince | Do Mario Kart 8 Deluxe přichází třetí vlna tratí v rámci Booster Course Passu. Kromě toho nový update přidává další možnosti do nastavení vlastních závodů. 
7. prosince | Studio Riot Games prozrazuje pár detailů o své bojovce, kterou známe jako Project L. Další novinky uvidíme až v příštím roce. 

Prosincový Computer

Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest mobilů do 4 000 Kč

Velký test herních notebooků

Jak zkrotit sociální sítě

Vše o senzorech v hodinkách