Herní agenda: říjnová smršť hitů

Se začátkem října se vrací i naše pravidelná agenda těch největších hitů, které vás s nadcházejícím měsíci čekají. Podzimní sezóna je v plném proudu a není týden, kdy by nevyšel alespoň jeden očekávaný titul. Pojďme se tedy na to společně podívat.

Forza Horizon 4

Datum vydání: 2. října 

Platformy: PC, Xbox One

Začátek měsíce bude hrát do karet závodníkům všeho druhu. Na Xbox One a PC totiž vychází pokračování veleúspěšné arkádové série Forza Horizon. I když už to u třetího dílu vypadalo, že se série nemá kam posunout, nový díl sbírá snad ještě lepší známky v recenzích. V té naší si také vedl velmi dobře.  

f2.pngf5.pngf4.pngf3.png

Ve Forze Horizon 4 se podíváme do krajin Velké Británie, po kterých se můžeme prohánět ve více než 450 unikátních vozech. I přes to, že se stále jedná o arkádu, je mezi jednotlivými typy vozidel znatelný rozdíl v řízení. To se navíc bude ještě mírně měnit s aktuálním ročním obdobím. Vývojáři ze studia Playground Games zpracovali všechny, od jara až do zimy. Nejedná se ale jen o grafické změny. V zimě se například po zamrzlých vodách můžete dostat do lokací, kam po zbytek roku nemáte přístup.  

Forza Horizon 4 je rozhodně něco, co by nemělo uniknout žádnému opravdovému milovníkovi automobilů a motorsportu obecně. I když vám úplně nesedí arkádová hratelnost, stále to stojí za to zejména kvůli perfektnímu zpracování každého modelu auta. Ostatní vývojáři by se od Playground Games mohli v tomto ohledu ještě přiučit. Drobnou vadou na kráse je, že za ultimátní edici, která obsahuje všemožné dodatky a bonusový obsah, dáte solidních 2500 Kč. Vzhledem ke kvalitě hry to ale i tak stojí alespoň za zvážení.  

Forza Horizon 4: hezčí, lepší, návykovější (recenze)

Forza Horizon 4: hezčí, lepší, návykovější (recenze)


NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

19 nejlepších strategických her, který si dnes můžete zahrát

19 nejlepších strategických her, který si dnes můž…

Strategickým hrám ještě neodzvonil konec, byť už se netěší takové popularitě jako dřív. Proto není od věci připomenout si ty největší pecky. A protože je strategických žánrů je mnoho, zaměříme se na válečné kultovky.

11.  10.  2020 | | 34 N/A
Co si zahrajete na PlayStationu 5 v den vydání? Máme kompletní přehled

Co si zahrajete na PlayStationu 5 v den vydání? Má…

Se hrami na novou generaci konzolí je to o něco složitější, než tomu bylo při příchodu té poslední. Kromě klasických launch titulů, které vyjdou ve stejný den jako konzole tady máme navíc zpětnou kompatibilitu. Tím ale ani zdaleka nekončíme.

17.  10.  2020 | | 10 N/A
Fotografové vyrazili do Mafie, pořídili snímky nasáklé kultovní atmosférou

Fotografové vyrazili do Mafie, pořídili snímky nas…

Předělávka první Mafie se rozhodně povedla, a kromě recenze to dokazují i pohlednice přímo ze hry.

20.  10.  2020 | | 3 N/A
Hry zadarmo nebo se slevou: to nejlepší od Xbox Studios a Amnesia zdarma

Hry zadarmo nebo se slevou: to nejlepší od Xbox St…

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

16.  10.  2020 |
Ve Flight Simulatoru se můžete proletět kolem konzolí nové generace

Ve Flight Simulatoru se můžete proletět kolem konz…

Hráči už si začínají dělat sranda i z profesionálního simulátoru Microsoftu.

19.  10.  2020 | | 2 N/A