Herní Blesk - Defcon jde na dračku

Hráli jste neotřelou strategii Defcon? Díky jejímu velkému prodeji se totiž dočkáme i druhého dílu. Zato Gothic 3 spousty hráčů zklamal. Piranha Bytes v současné době pracuje na první záplatě mnoha bůgů a řeší problém, jak pozvednout prodejnost hry – údajně poklesla.
Herní Blesk - Defcon jde na dračku

Upozornění
Tento článek je založen na rozhodně neoficiálních, částečně smyšlených a stoprocentně neověřených informacích. Neberte je proto ani trochu vážně.

Defcon jde na dračku. Bude druhý díl!

Před nedávnem jsme vám přinesli recenzi na velice poutavou a netradiční strategii Defcon, jež snoubila jednoduchost s efektivností. Díky tomu se stal tento titul natolik úspěšný, že se tvůrci před pár dny rozhodli pro tvorbu druhého pokračování - daleko propracovanějšího, hezčího a ještě více hratelnějšího. Ovšem samotné odhodlání by nestačilo – nebýt podpory EA, jež nabídla pomocnou ruku, asi by plány pro Defcon 2 tvůrci zavrhli.

V důsledku toho však mají nyní hoši z Introversion Software volnou ruku, neboť jim Electronics Arts poskytla solidní finanční zázemí. Chystají se rapidní změny, výrazně zasahující do konceptu hry, nicméně zároveň předesílám, že dle slov Thomase Nevela nepůjde o změny k horšímu (jasně, jak jinak, že ano?).

„Máme spousty nových nápadů, kterými bychom mohli Defcon 2 obohatit. Chceme vytvořit ještě originálnější a ještě hratelnější počin, tvrdí. Údajně se úpravy dotknou také vizuální podoby – grafika by měla být komplexnější a detailnější. Jenže tohle lidem u Defcon „jedničky“ vadilo nejméně, nejedná se tudíž o zbytečnou úpravu?

Doufejme proto, že Defcon 2 nebude pouze „hezčí“ variace prvního dílu s pár „vychytávkami“ a bonusem navíc. A také se táži sám sebe, zda-li může vůbec ještě být opakovaný vtip vtipem... Každopádně nemá cenu plýtvat superlativy a polemizovat stylem „kdyby coby“. Postrádá to smysl. Přece jen jsou všechny informace poněkud čerstvé, nechme tedy autorům čas, ať předvedou, co umí. Datum vydání sice nebylo specifikováno, ovšem něco se šušká o začátku nového roku. Tak kdo ví...

  
Atomová válka zabíjející milióny lidí

Gothic 3 propadl? Opravdu?

Uběhlo sotva pár dnů od vydání Gothic 3, přesto už na internetu koluje mnoho rozporuplných  recenzí. Je s podivem, jak moc se jednotlivá hodnocení liší, každý má na třetí díl populární série Gothic jiný názor, prakticky nikdo se nedokáže shodnout v tom, jaká hra to doopravdy je. Jedni jí vyčítají mnohé bugy, špatnou AI, druzí naopak veliké HW nároky či horší grafiku než jakou má Oblivion.

Kde vězí pravda, je na jiné téma, nicméně nikdo nepopře fakt, že prodejnost hry již po pár dnech začala klesat. Například v Americe řada fandů zrušila své objednávky nebo předobjednávky rázem poté, co se na internetu objevily první recenze - jedny hru vychvalovaly, druhé hovořili o zklamání. Tohle všechno se projevilo a projeví na prodejnosti, na celkovém úspěchu, třeba i a na potenciálním čtvrtém díle, jehož bychom se eventuelně mohli jednou také dočkat.

Hoši z Piranha Bytes však mají nyní plné ruce práce díky tvorbě prvního patche, jenž bude opravovat většinu chyb nasázených v Gothic 3. Dokud totiž „nezaplátují“ tři čtvrtiny bugů, nehnou se z místa. Práce je to však natolik obtížná, že zaměstnává celou polovinu týmu a špatnou zprávou je i to, že stále přibývají nové a nové problémy. Mnohé z nich přitom velice závažné.

Piranha Bytes v současné době také řeší, jak se z krize dostat a co udělat, když se Gothic 3 neprodává tak dobře, jak se očekávalo. Zřejmě dojde ke snížení ceny hry, a to jak v zahraničí, tak i u nás. Je to ale dobře nebo špatně? Inu, pro nás možná, pro tvůrce určitě ne.

  
Gothic 3... zklamal, nebo překvapil?

Upozornění
Tento článek je založen na rozhodně neoficiálních, částečně smyšlených a stoprocentně neověřených informacích. Neberte je proto ani trochu vážně.

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Takhle vypadají nejlepší hry z výstavy E3 2018: je na co se těšit

Takhle vypadají nejlepší hry z výstavy…

Výstava E3 není jen o odhalení a novinkách. Také jsme se dočkali tuny nových obrázků z očekávaných her.

dnes | | 2 N/A
Nejžhavější trailery a videa z výstavy E3 2018: vše v pohybu

Nejžhavější trailery a videa z výstavy…

Obrazovou galerii máme za sebou, teď jsou na řadě ty nejlepší trailery. A že jich bylo.

17.  6.  2018 | | 1 N/A
E3: Forza Horizon 4 se bude odehrávat v Británii za střídání ročních období

E3: Forza Horizon 4 se bude odehrávat …

Na konferenci Microsoftu snad nesmí nikdy chybět Forza. Nová Forza Horizon 4 se bude odehrávat v Británii a nabídne čtyři roční období.

13.  6.  2018 | | 2 N/A
Cyberpunk 2077: E3 dojmy z nejambicióznějšího RPG dneška

Cyberpunk 2077: E3 dojmy z nejambicióz…

Největší herní svátek roku sice už pomalu končí, ale pro nás je to teprve začátek. Postupně vám přineseme informace o valné většině představených her. Přednost mají samozřejmě ty větší tituly, a proto se dnes podíváme na Cyberpunk 2077 od CD Projekt RED.

16.  6.  2018 | | 2 N/A
Cyberpunk 2077 bude obsahovat necenzurovanou, účelnou nahotu

Cyberpunk 2077 bude obsahovat necenzur…

Tvůrci Cyberpunku 2077 potvrdili, že v jejich hře bude mimo jiné i nahota, kterou do ní umístili z dobrých důvodů a její cenzurování by uškodilo tomu, co chtějí sdělit.

18.  6.  2018 | | 9 N/A
Playstation 5 využije speciálně navržený grafický čip Navi od AMD

Playstation 5 využije speciálně navrže…

Playstation 5 se musí pochlubit celou řadou nejmodernějších technologií a díky Forbesu můžeme nahlédnout na pravděpodobný hardware o něco dříve.

15.  6.  2018 |
E3: Assassin

E3: Assassin's Creed Odyssey bude mít …

Ubisoft se po oznámení nového Assassin's Creed Odyssey s ničím moc nepáral a hráčům předhodil rovnou pět různých edic, z nichž nejdražší bude stát 240 euro.

12.  6.  2018 | | 9 N/A
To nejlepší z herní výstavy E3 2018: nové hity a budoucnost videoher

To nejlepší z herní výstavy E3 2018: n…

Největší světová multimediální výstava E3 je u konce a nám nezbývá, než se podívat na zoubek budoucnosti videoher.

18.  6.  2018 |