Herní Blesk - Defcon jde na dračku

vytisknout velikost písma
Hráli jste neotřelou strategii Defcon? Díky jejímu velkému prodeji se totiž dočkáme i druhého dílu. Zato Gothic 3 spousty hráčů zklamal. Piranha Bytes v současné době pracuje na první záplatě mnoha bůgů a řeší problém, jak pozvednout prodejnost hry – údajně poklesla.
Herní Blesk - Defcon jde na dračku

Upozornění
Tento článek je založen na rozhodně neoficiálních, částečně smyšlených a stoprocentně neověřených informacích. Neberte je proto ani trochu vážně.

Defcon jde na dračku. Bude druhý díl!

Před nedávnem jsme vám přinesli recenzi na velice poutavou a netradiční strategii Defcon, jež snoubila jednoduchost s efektivností. Díky tomu se stal tento titul natolik úspěšný, že se tvůrci před pár dny rozhodli pro tvorbu druhého pokračování - daleko propracovanějšího, hezčího a ještě více hratelnějšího. Ovšem samotné odhodlání by nestačilo – nebýt podpory EA, jež nabídla pomocnou ruku, asi by plány pro Defcon 2 tvůrci zavrhli.

V důsledku toho však mají nyní hoši z Introversion Software volnou ruku, neboť jim Electronics Arts poskytla solidní finanční zázemí. Chystají se rapidní změny, výrazně zasahující do konceptu hry, nicméně zároveň předesílám, že dle slov Thomase Nevela nepůjde o změny k horšímu (jasně, jak jinak, že ano?).

„Máme spousty nových nápadů, kterými bychom mohli Defcon 2 obohatit. Chceme vytvořit ještě originálnější a ještě hratelnější počin, tvrdí. Údajně se úpravy dotknou také vizuální podoby – grafika by měla být komplexnější a detailnější. Jenže tohle lidem u Defcon „jedničky“ vadilo nejméně, nejedná se tudíž o zbytečnou úpravu?

Doufejme proto, že Defcon 2 nebude pouze „hezčí“ variace prvního dílu s pár „vychytávkami“ a bonusem navíc. A také se táži sám sebe, zda-li může vůbec ještě být opakovaný vtip vtipem... Každopádně nemá cenu plýtvat superlativy a polemizovat stylem „kdyby coby“. Postrádá to smysl. Přece jen jsou všechny informace poněkud čerstvé, nechme tedy autorům čas, ať předvedou, co umí. Datum vydání sice nebylo specifikováno, ovšem něco se šušká o začátku nového roku. Tak kdo ví...

  
Atomová válka zabíjející milióny lidí

Gothic 3 propadl? Opravdu?

Uběhlo sotva pár dnů od vydání Gothic 3, přesto už na internetu koluje mnoho rozporuplných  recenzí. Je s podivem, jak moc se jednotlivá hodnocení liší, každý má na třetí díl populární série Gothic jiný názor, prakticky nikdo se nedokáže shodnout v tom, jaká hra to doopravdy je. Jedni jí vyčítají mnohé bugy, špatnou AI, druzí naopak veliké HW nároky či horší grafiku než jakou má Oblivion.

Kde vězí pravda, je na jiné téma, nicméně nikdo nepopře fakt, že prodejnost hry již po pár dnech začala klesat. Například v Americe řada fandů zrušila své objednávky nebo předobjednávky rázem poté, co se na internetu objevily první recenze - jedny hru vychvalovaly, druhé hovořili o zklamání. Tohle všechno se projevilo a projeví na prodejnosti, na celkovém úspěchu, třeba i a na potenciálním čtvrtém díle, jehož bychom se eventuelně mohli jednou také dočkat.

Hoši z Piranha Bytes však mají nyní plné ruce práce díky tvorbě prvního patche, jenž bude opravovat většinu chyb nasázených v Gothic 3. Dokud totiž „nezaplátují“ tři čtvrtiny bugů, nehnou se z místa. Práce je to však natolik obtížná, že zaměstnává celou polovinu týmu a špatnou zprávou je i to, že stále přibývají nové a nové problémy. Mnohé z nich přitom velice závažné.

Piranha Bytes v současné době také řeší, jak se z krize dostat a co udělat, když se Gothic 3 neprodává tak dobře, jak se očekávalo. Zřejmě dojde ke snížení ceny hry, a to jak v zahraničí, tak i u nás. Je to ale dobře nebo špatně? Inu, pro nás možná, pro tvůrce určitě ne.

  
Gothic 3... zklamal, nebo překvapil?

Upozornění
Tento článek je založen na rozhodně neoficiálních, částečně smyšlených a stoprocentně neověřených informacích. Neberte je proto ani trochu vážně.

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

10 podzimních herních hitů, které prostě musíte mít

10 podzimních herních hitů, které pros…

Okurková sezóna již tradičně zavítala v letních měsících i do herního průmyslu. Toto období ale za chvíli končí. S počátkem podzimu se na nás zase jednou spustí lavina očekávaných titulů, které mnohdy mají ambice dosáhnout na post letošní hry roku. Co by vás v této záplavě AAA her mělo zajímat?

10.  8.  2017 | | 12 N/A
4K obrázky z Battlefieldu téměř nerozeznáte od reality

4K obrázky z Battlefieldu téměř neroze…

Battlefield 1 stále patří mezi nejlépe vypadající hry současnosti. A z některých 4K pohlednic není těžké vyvodit, proč.

13.  8.  2017 | | 12 N/A
Hráli jsme NHL 18: betatest na ledu

Hráli jsme NHL 18: betatest na ledu

Je libo hokej? Nový ročník nejslavnější hokejové ligy světa klepe na dveře a spolu s ním i nový díl NHL od EA Sports. Jaké jsou první dojmy z betaverze?

11.  8.  2017 | | 4 N/A
10 důvodů, proč s kamarády vyzkoušet MMO hry

10 důvodů, proč s kamarády vyzkoušet M…

MMO je zkratkou anglického Massively Multiplayer Online, což je označení her pro obrovskou masu online hráčů. Je to neutuchající fenomén, do kterého se ale mnozí zdráhají proniknout. Tady máte 10 důvodů, proč byste si měli nějakou MMO hru zahrát. Hned.

14.  8.  2017 | | 3 N/A
Vypiplaný Escape From Tarkov aneb jak východní tvorba udává směr (galerie)

Vypiplaný Escape From Tarkov aneb jak …

Možná jste o hře nikdy neslyšeli. Možná už se ji nemůžete dočkat. Ať je to jak chce, Tarkov nemůžete minout z jednoho důvodu - realismus.

9.  8.  2017 | | 4 N/A
Uncharted: The Lost Legacy – když Nate není doma (recenze)

Uncharted: The Lost Legacy – když Nate…

Mysleli jste si, že série Uncharted skončí čtvrtým dílem? Tak to jste na omylu, ještě je tu Chloe a Nadine!

17.  8.  2017 | | 6 N/A
Do světa World of Tanks míří vůbec první singleplayerový příběhový zážitek

Do světa World of Tanks míří vůbec prv…

Prozatím jsme byli vždy zvyklí, že je World of Tanks čistě multiplayerovou záležitostí. Ne však na dlouho!

18.  8.  2017 | | 2 N/A
Nejnovější aktualizace pro Playstation 4 konečně přinese češtinu

Nejnovější aktualizace pro Playstation…

Sony chystá na svou konzoli PS4 zbrusu novou aktualizaci s pořadovým číslem 5.0 a ta přinese celou řadu novinek. Pro našince je tu ale podstatná hlavně ta jedna.

10.  8.  2017 |