Herní Blesk - Defcon jde na dračku

Hráli jste neotřelou strategii Defcon? Díky jejímu velkému prodeji se totiž dočkáme i druhého dílu. Zato Gothic 3 spousty hráčů zklamal. Piranha Bytes v současné době pracuje na první záplatě mnoha bůgů a řeší problém, jak pozvednout prodejnost hry – údajně poklesla.
Herní Blesk - Defcon jde na dračku

Upozornění
Tento článek je založen na rozhodně neoficiálních, částečně smyšlených a stoprocentně neověřených informacích. Neberte je proto ani trochu vážně.

Defcon jde na dračku. Bude druhý díl!

Před nedávnem jsme vám přinesli recenzi na velice poutavou a netradiční strategii Defcon, jež snoubila jednoduchost s efektivností. Díky tomu se stal tento titul natolik úspěšný, že se tvůrci před pár dny rozhodli pro tvorbu druhého pokračování - daleko propracovanějšího, hezčího a ještě více hratelnějšího. Ovšem samotné odhodlání by nestačilo – nebýt podpory EA, jež nabídla pomocnou ruku, asi by plány pro Defcon 2 tvůrci zavrhli.

V důsledku toho však mají nyní hoši z Introversion Software volnou ruku, neboť jim Electronics Arts poskytla solidní finanční zázemí. Chystají se rapidní změny, výrazně zasahující do konceptu hry, nicméně zároveň předesílám, že dle slov Thomase Nevela nepůjde o změny k horšímu (jasně, jak jinak, že ano?).

„Máme spousty nových nápadů, kterými bychom mohli Defcon 2 obohatit. Chceme vytvořit ještě originálnější a ještě hratelnější počin, tvrdí. Údajně se úpravy dotknou také vizuální podoby – grafika by měla být komplexnější a detailnější. Jenže tohle lidem u Defcon „jedničky“ vadilo nejméně, nejedná se tudíž o zbytečnou úpravu?

Doufejme proto, že Defcon 2 nebude pouze „hezčí“ variace prvního dílu s pár „vychytávkami“ a bonusem navíc. A také se táži sám sebe, zda-li může vůbec ještě být opakovaný vtip vtipem... Každopádně nemá cenu plýtvat superlativy a polemizovat stylem „kdyby coby“. Postrádá to smysl. Přece jen jsou všechny informace poněkud čerstvé, nechme tedy autorům čas, ať předvedou, co umí. Datum vydání sice nebylo specifikováno, ovšem něco se šušká o začátku nového roku. Tak kdo ví...

  
Atomová válka zabíjející milióny lidí

Gothic 3 propadl? Opravdu?

Uběhlo sotva pár dnů od vydání Gothic 3, přesto už na internetu koluje mnoho rozporuplných  recenzí. Je s podivem, jak moc se jednotlivá hodnocení liší, každý má na třetí díl populární série Gothic jiný názor, prakticky nikdo se nedokáže shodnout v tom, jaká hra to doopravdy je. Jedni jí vyčítají mnohé bugy, špatnou AI, druzí naopak veliké HW nároky či horší grafiku než jakou má Oblivion.

Kde vězí pravda, je na jiné téma, nicméně nikdo nepopře fakt, že prodejnost hry již po pár dnech začala klesat. Například v Americe řada fandů zrušila své objednávky nebo předobjednávky rázem poté, co se na internetu objevily první recenze - jedny hru vychvalovaly, druhé hovořili o zklamání. Tohle všechno se projevilo a projeví na prodejnosti, na celkovém úspěchu, třeba i a na potenciálním čtvrtém díle, jehož bychom se eventuelně mohli jednou také dočkat.

Hoši z Piranha Bytes však mají nyní plné ruce práce díky tvorbě prvního patche, jenž bude opravovat většinu chyb nasázených v Gothic 3. Dokud totiž „nezaplátují“ tři čtvrtiny bugů, nehnou se z místa. Práce je to však natolik obtížná, že zaměstnává celou polovinu týmu a špatnou zprávou je i to, že stále přibývají nové a nové problémy. Mnohé z nich přitom velice závažné.

Piranha Bytes v současné době také řeší, jak se z krize dostat a co udělat, když se Gothic 3 neprodává tak dobře, jak se očekávalo. Zřejmě dojde ke snížení ceny hry, a to jak v zahraničí, tak i u nás. Je to ale dobře nebo špatně? Inu, pro nás možná, pro tvůrce určitě ne.

  
Gothic 3... zklamal, nebo překvapil?

Upozornění
Tento článek je založen na rozhodně neoficiálních, částečně smyšlených a stoprocentně neověřených informacích. Neberte je proto ani trochu vážně.

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Kingdom Come: Deliverance - prožijte český středověk (recenze)

Kingdom Come: Deliverance - prožijte č…

Česká hra ze středověku se dočkala finálního vydání. Po dlouholetém vývoji máte možnost okusit hru, jaká tu ještě nebyla. RPG inspirované českou historií a vyvíjené s důrazem na středověkou realitu. Stojí za to hru pořizovat? Dozvíte se v recenzi!

13.  2.  2018 | | 123 N/A
Mapa Kingdom Come: Deliverance je krásným příkladem středověké historie

Mapa Kingdom Come: Deliverance je krás…

Při tvorbě světa Kingdom Come: Deliverance samozřejmě nemohli tvůrci zahrnout celou republiku. Nakonec si vybrali okolí města Rataje nad Sázavou, nacházejícího se v okrese Kutná Hora. Jak to dopadlo?

21.  2.  2018 | | 16 N/A
Kingdom Come: Deliverance - fotoseriál z českých luhů a hájů (galerie)

Kingdom Come: Deliverance - fotoseriál…

Recenzi jsme sice již napsali, ale Kingdom Come nás stále baví. Podívejte se na galerii z našich dobrodružných výprav.

19.  2.  2018 | | 4 N/A
7 nejlepších historických zážitků, které můžete zažít ve hrách

7 nejlepších historických zážitků, kte…

Kingdom Come dokázalo v posledních dnech ukousnout solidní porci pozornosti. Není ale jedinou hrou, která se zaměřuje na středověk a věrohodnou historii. Pojďme se podívat na ty nejlepší alternativy.

20.  2.  2018 | | 5 N/A
Kingdom Come: Deliverance už prodalo téměř 500 tisíc kopií

Kingdom Come: Deliverance už prodalo t…

Nehledě na bugy a další technické nepříjemnosti se Kingdom Come v prodejích pěkně daří.

15.  2.  2018 | | 5 N/A
Kingdom Come: Deliverance dostane na PS4 v den vydání obří patch

Kingdom Come: Deliverance dostane na P…

Máte koupené Kingdom Come na konzoli PS4 a chystáte se hrát? Tak to si ještě nějakou dobu počkáte.

12.  2.  2018 | | 16 N/A
Herní agenda: zpátky v sedle nového roku

Herní agenda: zpátky v sedle nového ro…

Na začátku roku téměř vždy bývá na herním trhu poměrně sucho. Letošek nebyl výjimkou, proto jsme si s agendou dali menší pauzu. Už se ale začínají objevovat první dobře vypadající kousky, takže nastal čas, abychom si o nich zase něco řekli.

16.  2.  2018 |
Monster Hunter World: pořádné lovecké RPG (recenze)

Monster Hunter World: pořádné lovecké …

Kultovní Monster Hunter se vrací pravděpodobně v nejlepším dílu série.

15.  2.  2018 | | 5 N/A