Herní Blesk - Defcon jde na dračku

Hráli jste neotřelou strategii Defcon? Díky jejímu velkému prodeji se totiž dočkáme i druhého dílu. Zato Gothic 3 spousty hráčů zklamal. Piranha Bytes v současné době pracuje na první záplatě mnoha bůgů a řeší problém, jak pozvednout prodejnost hry – údajně poklesla.
Herní Blesk - Defcon jde na dračku

Upozornění
Tento článek je založen na rozhodně neoficiálních, částečně smyšlených a stoprocentně neověřených informacích. Neberte je proto ani trochu vážně.

Defcon jde na dračku. Bude druhý díl!

Před nedávnem jsme vám přinesli recenzi na velice poutavou a netradiční strategii Defcon, jež snoubila jednoduchost s efektivností. Díky tomu se stal tento titul natolik úspěšný, že se tvůrci před pár dny rozhodli pro tvorbu druhého pokračování - daleko propracovanějšího, hezčího a ještě více hratelnějšího. Ovšem samotné odhodlání by nestačilo – nebýt podpory EA, jež nabídla pomocnou ruku, asi by plány pro Defcon 2 tvůrci zavrhli.

V důsledku toho však mají nyní hoši z Introversion Software volnou ruku, neboť jim Electronics Arts poskytla solidní finanční zázemí. Chystají se rapidní změny, výrazně zasahující do konceptu hry, nicméně zároveň předesílám, že dle slov Thomase Nevela nepůjde o změny k horšímu (jasně, jak jinak, že ano?).

„Máme spousty nových nápadů, kterými bychom mohli Defcon 2 obohatit. Chceme vytvořit ještě originálnější a ještě hratelnější počin, tvrdí. Údajně se úpravy dotknou také vizuální podoby – grafika by měla být komplexnější a detailnější. Jenže tohle lidem u Defcon „jedničky“ vadilo nejméně, nejedná se tudíž o zbytečnou úpravu?

Doufejme proto, že Defcon 2 nebude pouze „hezčí“ variace prvního dílu s pár „vychytávkami“ a bonusem navíc. A také se táži sám sebe, zda-li může vůbec ještě být opakovaný vtip vtipem... Každopádně nemá cenu plýtvat superlativy a polemizovat stylem „kdyby coby“. Postrádá to smysl. Přece jen jsou všechny informace poněkud čerstvé, nechme tedy autorům čas, ať předvedou, co umí. Datum vydání sice nebylo specifikováno, ovšem něco se šušká o začátku nového roku. Tak kdo ví...

  
Atomová válka zabíjející milióny lidí

Gothic 3 propadl? Opravdu?

Uběhlo sotva pár dnů od vydání Gothic 3, přesto už na internetu koluje mnoho rozporuplných  recenzí. Je s podivem, jak moc se jednotlivá hodnocení liší, každý má na třetí díl populární série Gothic jiný názor, prakticky nikdo se nedokáže shodnout v tom, jaká hra to doopravdy je. Jedni jí vyčítají mnohé bugy, špatnou AI, druzí naopak veliké HW nároky či horší grafiku než jakou má Oblivion.

Kde vězí pravda, je na jiné téma, nicméně nikdo nepopře fakt, že prodejnost hry již po pár dnech začala klesat. Například v Americe řada fandů zrušila své objednávky nebo předobjednávky rázem poté, co se na internetu objevily první recenze - jedny hru vychvalovaly, druhé hovořili o zklamání. Tohle všechno se projevilo a projeví na prodejnosti, na celkovém úspěchu, třeba i a na potenciálním čtvrtém díle, jehož bychom se eventuelně mohli jednou také dočkat.

Hoši z Piranha Bytes však mají nyní plné ruce práce díky tvorbě prvního patche, jenž bude opravovat většinu chyb nasázených v Gothic 3. Dokud totiž „nezaplátují“ tři čtvrtiny bugů, nehnou se z místa. Práce je to však natolik obtížná, že zaměstnává celou polovinu týmu a špatnou zprávou je i to, že stále přibývají nové a nové problémy. Mnohé z nich přitom velice závažné.

Piranha Bytes v současné době také řeší, jak se z krize dostat a co udělat, když se Gothic 3 neprodává tak dobře, jak se očekávalo. Zřejmě dojde ke snížení ceny hry, a to jak v zahraničí, tak i u nás. Je to ale dobře nebo špatně? Inu, pro nás možná, pro tvůrce určitě ne.

  
Gothic 3... zklamal, nebo překvapil?

Upozornění
Tento článek je založen na rozhodně neoficiálních, částečně smyšlených a stoprocentně neověřených informacích. Neberte je proto ani trochu vážně.


NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Hry zadarmo nebo se slevou: akce na Resident Evil a tycoonovka zdarma

Hry zadarmo nebo se slevou: akce na Resident Evil …

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

25.  9.  2020 | | 4 N/A
Vybrali jsme nejlepší hry pro PC, které si teď můžete zahrát

Vybrali jsme nejlepší hry pro PC, které si teď můž…

Spousta lidí v těchto časech volí jako výplň volného času právě hraní her. Jaké dobré kousky aktuálně najdete na platformě PC?

20.  9.  2020 | | 20 N/A
Mafia: Definitive Edition - zahraj tu naši | Recenze

Mafia: Definitive Edition - zahraj tu naši | Recen…

Jedna z nejkultovnějších českých her se vrací v současné generaci. Je to vítané, nebo zbytečné překvapení?

24.  9.  2020 | | 17 N/A
Hry zadarmo nebo se slevou: Football Manager 2020 a Watch Dogs 2 zdarma

Hry zadarmo nebo se slevou: Football Manager 2020 …

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

18.  9.  2020 |
PlayStation 5 bude zpětně kompatibilní jen s PS4, starší konzole chybí

PlayStation 5 bude zpětně kompatibilní jen s PS4, …

Šéf SIE potvrdil, co se v posledních týdnech šuškalo. PS5 bude kompatibilní jen s hrami pro PS4, starší konzole jsou mimo hru.

18.  9.  2020 | | 11 N/A