Herní blesk, díl pátý: BloodRayne úplně nahá

BloodRayne (2) úplně nahá v nejnovějším vydání magazínu Playboy * Vyjde vůbec někdy Half-Life 2? * A co taková Mafia 2, o které už se dlouho tiše povídá v "zasvěcených kruzích"? * Nový Prince of Persia má jméno, které mnohé napoví * Chystá se Baldur`s Gate 3, vězte nebo ne... * Na perutích války s Illusion Softworks!
Herní blesk, díl pátý: BloodRayne úplně nahá

BloodRayne (2) úplně nahá

Vlastně se ani není čemu divit. První a shodou okolností dosud i poslední virtuální supermodelka, která prorazila do světa, byla samozřejmě legendární Lara Croft. Po které už dnes ovšem, po kanonádě bezduchých filmečků a možná ještě odvařenějších her, neštěkne ani pes. Svého času, a je tomu už hodně dávno, byla za nástupkyni Lary označována neméně "nadaná" Rynn ze skvělého Drakana, jenže její popularita klesala úměrně s dobou čeká na další pokračování, které bohužel nikdy nepřišlo (ačkoliv se na něm pracuje, viz. http://www.planetdrakan.com/drakan2PC/).

   

Pohybové dovednosti může BloodRayne závidět kdejaká filmová hrdinka

A teď je tu BloodRayne, drsná upířice, která se poprvé předvedla při masakru chudáčků nacistických vojáčků ve stejnojmenném prvním dílu. Ačkoliv nešlo o nijak zásadně převratnou akci, získala si u hráčů velké sympatie. Nemá cenu se ptát proč, prostě si je získala a svým tvůrcům z Terminal Reality zajistila spoustu peněz a nehynoucí slávu. Chytří vývojáři a možná ještě o něco nadanější lidé od vydavatelské společnosti Majesco udělali z BloodRayne ikonu, která právě prorazila i na MTV nebo - spolu s dalšími virtuálními kráskami - na stránky nejnovějšího Playboye. Její marketingový potenciál je obrovský, toho si jsou v Majescu dobře vědomi. Na námět této hry chystá ambiciózní (a dost možně také poněkud velkohubý) německý režisér Uwe Boll film, jehož hlavní představitelkou bude Kristinna Loken, to je přesně ta, která hrála terminátorku v posledním dílu... Terminátora. Nejen odborníci tak nějak tuší, že to bude víceméně pěkná slátanina, ale Majesco dobře ví, že hráči si na ty necelé dvě hodinky do kina stejně půjdou sednout, jen aby mohli svou hrdinku vidět na velkém plátně. Anebo utratí pár dolarů za to, aby si ji mohli prohlédnout v renderovaném rouše Evině v nejnovějším vydání Playboye. Radost z toho má jak vydavatel magazínu, který tak naláká nové čtenáře, tak i herní vydavatel, protože osloví nové zákazníky. A jaké z toho plyne ponaučení? Vývojáři, vyrábějte více ženských akčních hrdinek, ať je na co koukat!

Half-Life 2 bude... někdy

Gabe "já už vlastně ani nevím, kdy mám narozeniny" Newell, potažmo celý Valve si z celého herního světa dělají pěkné šoufky. Nemine týden, abychom od nich nezaslechli nadšené volání typu "v Half-Life 2 zbývá vychytat už jen pár chybiček" nebo "nahrávání souborů pro Half-Life 2 začne v *doplňte podle libosti*". Jenže pak se objeví i zprávy naprosto opačného ražení, třeba že všechny důležité internetové herní obchody změnily datum vydání u Half-Life 2 na listopad 2004. A tyhle zprávy jsou, na rozdíl od výkřiků vývojářů smutně pravdivé. Člověk si pak klade otázku, na které planetě vlastně Valve žijí.

     

    

To nejlepší, co dosud z dění kolem Half-Life 2 vzešlo jsou úchvatné obrázky a dechberoucí videa

A Mafia 2? Taky!

Vy jste zaslechli něco o tom, že by se měla vyvíjet Mafia 2? No nepovídejte! A kde jste to slyšeli? V diskusních fórech toho lidé nakrafají, vždyť to znáte. ...Dobře, teď vážně. Zákony marketingu jsou neúprosné, a tak se ani není třeba příliš dohadovat o tom, zda brněnští Illusion Softworks někdy pomýšleli na Mafii 2 anebo zda na ní dokonce začali pracovat. Nikdy nic oficiálního nepotvrdili. Ale aktuální poplašnou zprávu o tom, že Mafia 2 byla zrušena v souvislosti s odchodem jednoho z hlavních tvůrců jedničky, Danem Vávrou, která vzešla z diskusních fór Gamershell, raději ani nekomentovali. Udělat to, bylo by jasné, že a) hru vyvíjejí, nebo b) ji opravdu zrušili. Druhá možnost by byla rána jak pro hráče, tak i pro samotnou společnost, protože nechat si mezi prsty proklouznout takový potenciál by byla Opravdu Velká Kravina.

  

Původní Mafia byl hit všech hitů, a tak není důvod bát se o dvojku

Nový Prince of Persia má jméno

Druhý díl právem opěvovaného Prince of Persia: Sands of Time ponese název Prince of Persia: Warrior Within. Dobře tak souzní s celkově temnějším zabarvením druhého pokračování nedávného hitu. Bude krvavější, bojovnější, stylovější, a vůbec, prostě celkově propracovanější a už zdaleka ne tak "dětský" jako jednička, která, buď jak buď, nesla stopy dětinsky naivní pohádkovitosti.

   

Tak děti, a jde se spát, tohle už není nic pro vás...

Baldur`s Gate 3!

Jednu chvíli se zdálo, že třetího pokračování (všímáte si, že dnes nepíšeme o ničem jiném, než o pokračováních?) Baldur`s Gate už se snad nikdy nedočkáme. Hodně bledě to vypadalo, když Interplay de-facto rozpustil studio Black Isle. Ale naděje umírá poslední, a tak je tu zpráva, která jistě potěší všechny fanoušky původní série. Baldur`s Gate 3 se totiž podle vydavatelské společnosti, kterou není nikdo jiný nežli Atari, zhostí buďto Obsidian Entertainment, nebo Troika Games. Obě dvě jsou to společnosti, které vznikly na troskách (nebo ze základů) Black Isle. Větší šance má Obsidian, už kvůli tomu, že Troika má teď plné ruce práce s Vampire: The Masquerade - Bloodlines a také vlastním projektem (veskrze tajným, ale prý půjde o postapokalyptické RPGčko ne nepodobné Falloutu).

   

Postará se Obsidian Entertainment vedle KOTOR2 také o Baldur`s Gate 3?

Wings of War - novinka od Illusion Softworks

O tom, že si IS ve válečných hrách přímo libují svědčí jak dosavadní portfolio, tak i oznámení tohoto nového projektu. Jedná se o budgetový simulátor z 1. světové války Wings of War, který vzniká v pražské pobočce pod značkou Silver Wish Games. Budgetové tituly bývají pro herní týmy odrazovým můstkem k větším projektům. Wings of War bude k dispozici pro PC a Xbox, má solidní grafický engine v podobě nejnovější verze LS3D (na kterém běží Mafia i Hidden & Dangerous 2), a tak se nabízí otázka, co asi Silver Wish Games kutí dalšího. Historická vojenská akce pro PC a Xbox? Anebo raději něco modernějšího, řekněme nějaká variace na protiteroristické téma, které je momentálně tak populární? To vše je zatím ve hvězdách, resp. v hlavách vývojářů z IS a SWG. Ale nebyli by to Illusion Softworks, kdyby vedle Mafie 2 neměli v zásobě ještě nějakou válečnou akci!

  

Jednoduchá, ale povedená grafika posunuje Wings of War do vyšší budgetové třídy


NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Vybrali jsme nejzajímavější hry pro PC, které si teď můžete zahrát

Vybrali jsme nejzajímavější hry pro PC, které si t…

Ať už si chcete zahrát sami nebo zvažujete koupit hru jako dárek na Vánoce, bude se vám hodit přehled současných nejatraktivnějších her pro počítače.

11.  11.  2020 | |4 N/A
Martin Nahodil
Nejlepší hryPC
Nejlepší konzolové hry, které si letos můžete zahrát. Playstation, Xbox i Switch

Nejlepší konzolové hry, které si letos můžete zahr…

12 her, které vám nesmí uniknout, pokud hrajete na herních konzolích. Našli jsme nejzajímavější pecky pro Playstation, Xbox i Switch.

19.  11.  2020 | |5 N/A
Martin Nahodil
Konzole
Xbox Series S a Series X: vyšší výkon, SSD a sliby do budoucna | Recenze

Xbox Series S a Series X: vyšší výkon, SSD a sliby…

Microsoft vyrukoval se svou nejnovější konzolí Xbox Series X. Ale co když nechcete to nejvýkonnější a nejlepší? I na to společnost myslela.

15.  11.  2020 | |19 N/A
Michal Maliarov
RecenzeKonzole