Herní blesk: Filmový Doom aspiruje na Oskara?

Filmový Doom může být trhák, chystá se možná až na Oskary * Skandální odhalení: odvážné sexuální scény v GTA: San Andreas! * Teenager se fotil s novým Xboxem, hrozí mu trest * Odvážný blog herní babičky, asi nejstarší hráčky na světě
Herní blesk: Filmový Doom aspiruje na Oskara?

Filmový Doom může být trhák... ale nemusí

V americkém San Siegu se nedávno konal další ročník pravidelného setkání všech fanoušků komiksu a příbuzných žánrů, Comic-Con. Při této příležitosti se tvůrci filmového Doomu rozhodli uspořádat na stejném místě také diskusní panel, kde byly promítnuty dvě ukázky přímo z filmu, po kterých následovala diskuse s hlavními představiteli, hercem Karlem Urbanem a The Rockem, a dalšími členy štábu. Podle dostupných ohlasů vypadá filmový Doom opravdu dobře, publikum prý ti při pár desítek sekund dlouhé ukázce tajilo dech a když se objevila první příšera, vylétlo úlekem ze sedadel. The Rock následně komentoval celou akci slovy "Vy tady v San Diegu musíte mít dobrou trávu". Vyjasnily se také některé dosud nejisté momenty, jako například fakt, že příběh se skutečně odehrává na Marsu, podobně jako hra. A ačkoliv je ve filmu využito něco CGI triků, většina monster pochází z dílny Stana Winstona, týpka, který se postaral o takové filmové velikány jako Terminátor, Predátor nebo Vetřelec. Objevily se už dokonce hlasy, které filmovému Doomu předvídají nominace na Oskara.

 

Skandální odhalení: sex v GTA: San Andreas!

O odvážných minihrách v asi největší offline hře dneška, GTA: San Andreas, jsme vás informovali již před několika týdny. Teprve nyní se však kauza pořádně přiostřila - protože, jak jinak, začalo jít o peníze. Jakmile se informace o sexuálních scénách začala šířit herním světem, bylo jasné, že se brzy donese i k místům nejvyšším. Tedy těm, které udělují hrám různý rating podle přístupnosti pro jednotlivé skupiny zákazníků. San Andreas má už tak vysoký rating, ale přesto ne ten nejvyšší. Pokud by jej dostalo, velké řetězce, především americký Wal-Mart, by jej odmítly prodávat. A to by byla pro Rockstar velká rána. Studio se proto z celé situace snaží vykroutit jak se dá. Nejprve prohlašuje, že o sexu nic neví, pak zas, že sex tam sice je, ale ne přímo, a že jej do hry přidali teprve hackeři. Americký herní server GameSpot pak dále potvrdil, že stejná minihra se nachází i v PS2 verzi, což už vypovídá o lecčems. Ať už se to ale vyvrbí jakkoliv (a že se tenhle případ potáhne asi ještě dlouho), jedno je jisté - i špatná reklama je reklama.

  

Teenager se fotil s novým Xboxem

Na pořádnou nepříjemnost si zavařil mladík, jehož nevlastní otec pracuje jako "Regulatory Compliance Manager" pro společnost Microsoft. Dostal od společnosti testovací verzi konzole Xbox 360, aby vyzkoušel, zda je její provoz bezpečný. Jenže to netušil, co se bude dít, až odejde do práce a konzoli i syna nechá doma samotného. Stalo se, co se muselo stát - hoch se samozřejmě jal konzoli vyzkoušet. To by ještě bylo jakž-takž v pořádku, kdyby se ale u celé té "akce" nenechal vyfotit (navíc s potutelným úsměvem na tváři). Fotky pak zveřejnil na jednom fóru - a marně pak o několik hodin později na kolenou žadonil o jejich stažení. Jeho otec totiž musel mít se společností uzavřenou smlouvu, ve které se zavazuje neprozradit nic o novém Xboxu a už vůbec ne zveřejňovat jeho fotografie. Jak to tak vypadá, mladíka čeká opravdu dlouhé domácí vězení. A otce možná žaloba.

Blog herní babičky

Dokážete si představit, že by vaše babička nebo dědeček hráli počítačové hry? Minimálně jeden takový případ skutečně existuje a dotyčná má dokonce vlastní blog, příhodně nazvaný "Old Grandma Hardcore". Naleznete jej na adrese oghc.blogspot.com, kde zjistíte, co stařenka právě hraje a co se jí nejvíc líbí. O blog se stará její vnuk, který s ní samozřejmě nadšení pro hry bezmezně sdílí.

Upozornění: tento článek je založen na neoficiálních, spekulativních a neověřených informacích. Neberte je proto ani trochu vážně

Zdroje: Slashdot, Actiontrip, 1UP, Tiscali, ggmania, GameSpot

Nejnovější komentáře


NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Hry ze začátku tisíciletí. Zahrajte si Call of Duty, Mafii a další legendy

Hry ze začátku tisíciletí. Zahrajte si Call of Dut…

Období po roce 2000 bylo výborné pro nadšence do her. Vznikla celá řada ikonických her, které definovaly, jak hry vypadají v dnešní době.

15.  1.  2022 | |23 N/A
Martin Nahodil
Téma
Wordle vás naučí hrát si se slovy. Teď už i česky!

Wordle vás naučí hrát si se slovy. Teď už i česky!

Na sociálních sítích se v posledních měsících rozjel trend s menší hrou Wordle, která stále nabírá na popularitě. Přidáte se?

17.  1.  2022 | |6 N/A
Martin Nahodil
Logické
Největší videoherní obchod historie! Microsoft kupuje Activision Blizzard za 68,7 mld. dolarů

Největší videoherní obchod historie! Microsoft kup…

Tak tohle asi nikdo nečekal… Call of Duty, Diablo, Warcraft nebo Candy Crash Saga budou brzy patřit Microsoftu

18.  1.  2022 | |44 N/A
Lukáš Václavík
Activision BlizzardMicrosoft
Hry zadarmo, nebo se slevou: zpětná kompatibilita na Xboxu a Relicta zdarma

Hry zadarmo, nebo se slevou: zpětná kompatibilita …

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

21.  1.  2022 | |1 N/A
Martin Nahodil
Hry zdarmaSlevové akce
Nejlepší hry zdarma: Jak si skvěle zahrát a neutratit za to ani korunu

Nejlepší hry zdarma: Jak si skvěle zahrát a neutra…

Za kvalitní hry nemusíte utratit ani korunu. Máme pro vás tipy na nejzajímavější hry zdarma, které přitom snesou srovnání s draze placenými tituly a v mnohém je i překonávají. Hry žijí z drobných nákupů přímo ve hře, ale ani za ně utrácet nemusíte.

16.  1.  2022 | |108 N/A
Michal MaliarovMartin NahodilVojtěch Matušinský
TémaFree-to-play
Hry zadarmo, nebo se slevou: akce na exkluzivity pro PS5 a Galactic Civilizations III zdarma

Hry zadarmo, nebo se slevou: akce na exkluzivity p…

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

14.  1.  2022 |
Martin Nahodil
Hry zdarmaSlevové akce
Humble Bundle zase mění předplatné. Za 250 Kč měsíčně získáte až deset her pro PC

Humble Bundle zase mění předplatné. Za 250 Kč měsí…

Více než sto her ročně za cenu ani ne dvou AAA titulů…

13.  1.  2022 | |11 N/A
Lukáš Václavík
Humble Bundle
Vybrali jsme nejlepší mobilní hry, které si teď můžete zahrát. Většina je zdarma

Vybrali jsme nejlepší mobilní hry, které si teď mů…

Mobilní hry se v dnešní době vyrovnají mnoha počítačovým i konzolovým kouskům. Jaký si ale vybrat? Tady jsou naše tipy na nejlepší hry pro mobily.

24.  1.  2022 | |8 N/A
Ladislav Novák
TémaMobily