Herní Blesk: Lara Croft nebo Lars Croft?

Atari krachuje - Alone in the Dark a nový Driver čeká odklad, v horším případě i zrušení * Červený Trpaslík jako hra! Utečteeeeee! * Dokázali byste si představit Laru Croft v mužském podání? Původně tomu tak mělo být! Čtěte dále.
Herní Blesk: Lara Croft nebo Lars Croft?

Upozornění
Tento článek je založen na neoficiálních, smyšlených a totálně neověřených informacích. Neberte je proto ani trochu vážně

Lara Croft měla být chlapem? Ano!

Jen málokdo ví, že když před více jak deseti lety začaly vznikat plány na vývoj prvního Tomb Raidera, byla Lara Croft původně Lars Croftem. Namísto Lary se hráč měl dočkat Larse, archeologa značně připomínajícího Indiana Jonese.

Jenže vedení firmy se údajně tento mužský hrdina nezamlouval a navrhli, aby hra měla jako hlavní hrdinku ženu. Myšlenka na Laru Croft se však Mc Jonesovi ani přinejmenším nezamlouvala a jelikož vedení i on nechtěli od svého požadavku ustupovat, Mc Jones opustil sídlo Eidos; jinými slovy dostal padáka. Nakonec se nedočkal ani přislíbeného jména umístěného ve hře. Inu, kam že ten svět spěje? Tomu se tedy říká diskriminace, dámy a pánové...


Je napravo opravdu žena?

Červený trpaslík bude hra

Kdybych se ptal, zda-li vám něco říká Červený Trpaslík (v originále Red Dwarf), bylo by to asi jako kdybych se tázal, jestli zítra vyjde slunce. Jen málokomu se při pomyšlení na inteligentního hlupáka Rimmera, nekulturního Listera, narcistickou kočku a přiblblého robota nezježí všechny chlupy na těle. Ze světa k nám ale nedávno dorazila zpráva, že se chystá herní adaptace tohoto sit-comu!

Přesně tak, a kdo jiný se zmocnil práv než EA? Nejsou však známy žádné podrobnější informace, datum vydání nebylo specifikováno a ohledně náplně hry se toho prozatím moc neví. Žánrově se však bude jednat o RPG titul.

Podle slibů se setkáme s nezaměnitelným humorem, který má do jisté míry vycházet z televizní předlohy. Hráč bude moci ovládat všechny čtyři postavy – Listera, Rimmera, kocoura a robota - přičemž příběh se bude točit kolem toho, kdo zvládne dříve dostat do postele „Kočanskou“. Musím předem uznat, že to zní nadmíru lákavě. A jelikož se považuji za fanouška seriálu, herní adaptaci si nenechám ujít. Na druhou stranu doufejme, že se nedočkáme jen nějaké laciné cetky, což bývá u filmových zpracování zvykem. Ale jako malou záruku kvalit bych ještě zmínil, že je prý celá hra tvořen pod bedlivým dozorem BBC, takže to třeba nedopadne nejhůře.


Přestože se toho o hře příliš neví, první obrázek již na internetu koluje

Atari krachuje!

Jistě jste si všimli, že legendární firma Atari pomalu začíná ztrácet na dechu. Stojí za tím zřejmě marketingový neúspěch posledních vydaných titulů, pár šarvátek se zákony a rozpory ve vedení. Přestože se roční ztráta dostala až na historicky největších 67 miliónů dolarů, pořád se držela celá společnost nad vodou. Zlom přichází až teď.

Nedávno zakoupená licence na Unreal Engine 3 byla prodána a podobný osud zastihl i studia – celých 70 procent se musela společnost zbavit. Tohle vše ale bylo jen pomyslnou špičkou ledovce. Také nový díl Alone in the Dark a další pokračováni Driveru čeká odklad, ne-li zrušení. Dokonce byla na svět vypuštěna zpráva, že se již na právě zmíněných hrách měsíc nepracuje a s Atari to vypadá hůře, než jak je oficiálně uváděno. Celou situaci proto budeme sledovat.

Je až s podivem, jak se může během roku stát z velkolepé firmy bortící se domeček z karet. Byla by rozhodně škoda, kdybychom se nedočkali nového dílu Alone in the Dark a Drivera. Bohužel, je to více než pravděpodobné.

Upozornění: Tento článek je založen na neoficiálních, smyšlených a totálně neověřených informacích. Neberte je proto ani trochu vážně

Nejnovější komentáře


NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Vybrali jsme nejlepší hry pro mobily, které si letos můžete zahrát

Vybrali jsme nejlepší hry pro mobily, které si let…

Mobilní hry se v dnešní době vyrovnají mnoha počítačovým i konzolovým kouskům. Jaký si ale vybrat? Tady jsou naše tipy na nejlepší hry pro mobily.

25.  11.  2020 | |19 N/A
Ladislav Novák
Nejlepší hryTémaMobily
Nejlepší konzolové hry, které si letos můžete zahrát. Playstation, Xbox i Switch

Nejlepší konzolové hry, které si letos můžete zahr…

12 her, které vám nesmí uniknout, pokud hrajete na herních konzolích. Našli jsme nejzajímavější pecky pro Playstation, Xbox i Switch.

19.  11.  2020 | |6 N/A
Martin Nahodil
Konzole
Hry zadarmo nebo se slevou: podzimní slevy na Steamu a Black Friday

Hry zadarmo nebo se slevou: podzimní slevy na Stea…

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

27.  11.  2020 | |1 N/A
Martin Nahodil
Hry zdarmaSlevové akce