Herní blesk: Nový Battlefield na obzoru

Série Battlefield se dočká dvou nových přírůstků. Kromě nedávno ohlášeného Battlefieldu 2142 se můžeme těšit také na včera představený Battlefield -2142 * Hitman zabíjel v pařížské opeře, zatkla ho francouzská policie * A u Francouzů ještě zůstaneme – představíme si simulátor lovení a vaření žab
Herní blesk: Nový Battlefield na obzoru

Vzhůru do Egypta

Jako první vám přinášíme exkluzivní informace o novém přírůstku do série Battlefield! Pod názvem Battlefield -2142 na nás čeká další pokračování populární online akce, v němž oproti zažitým tradicím nedostaneme do rukou moderní zbraně, ani dopravní prostředky, ale budeme si muset vystačit se starým dobrým peškobusem a primitivními dřevěnými zbraněmi.


Počítá se i s vyspělou umělou inteligencí nepřátel v singleplayeru.
Z obrázků si můžete o botech udělat obrázek sami

Hra bude zasazena do prostředí starověkého Egypta 2142 let před náš letopočet. To by se kromě již zmíněných zbraní (s ohledem na to, jak výborní byli Egypťané zemědělci, byla přislíbena dokonce i motyčka) mělo projevit na způsobu vedení samotných bitev. Z logických důvodů budou omezeny boje na dálku – pouze výjimečně se zapojí jednotky vybavené primitivními praky. Ruku v ruce s tím musíme očekávat razantní zpomalení zběsilého tempa a úkoly plné stealth-prvků. Zpomalení by se mělo promítnout do počtu hráčů na jedné mapě; aby hráč na nějakého soupeře vůbec narazil, byl počet hráčů na mapu zvětšen na 256. Stealth mise se pro změnu postarají o příjemnou variabilitu hratelnosti, kdy každá mise přinese úplně nové zážitky. Přislíbeny jsou třeba infiltrace do pyramid a skalpování znepřátelených mumií. Battlefield -2142 by navíc poprvé v sérii měl nabídnout kromě přímočaré akce také mise logičtějšího rázu. Připraveny jsou úkoly typu „najdi jehlu v kupce písku“ apod. Specialitou pak bude možnost získávat si manželky, které však musíte dotáhnout ze základny protivníka pěkně za vlasy až do své chatrče.

Hitman ve vězení

Chytili ho! Hitman, známý zabiják, podle jehož osudů byla udělána nejedna počítačová hra, byl poprvé (což je vzhledem k jeho dlouhé kariéře úctyhodné) spatřen poblíž francouzské opery, kam si odskočil vyřídit další ze svých zakázek. To se mu povedlo, když dvěma dobře mířenými zásahy zlikvidoval sólistku místní opery. Hitman se oproti svým zažitým tradicím tentokrát nerozhodl pro tiché plížení a likvidaci pokud možno před co nejméně svědky. Svou oběť skolil uprostřed představení, což se mu záhy vymstilo. Celou jeho loži totiž záhy obklíčila policie, z jejíchž spárů holohlavý zabiják už vyklouznout nedokázal.

  
Utíkal, ale chytli ho

Francouzi považují Hitmanovo dopadení za velkou výhru. Aby taky ne – po čas své zabijácké kariéry dokázal tento chlapík zlikvidovat na padesát osob. Většina z nich pocházela z vyšších společenských vrstev a jejich smrt byla až doposud záhadou. To už nyní neplatí: Hitman se ke všem vraždám přiznal. Policii navíc prozradil všechny detaily o svých komplicích, kteří byli záhy také dopadeni. Nechce se nám ale věřit, že by osudy slavného Hitmana skončily takhle neslavně... Určitě o něm ještě uslyšíme; minimálně v souvislosti s jeho dalším virtuálním zpracováním s podtitulem Blood Money, jehož příběh se zmíněnou epizodou v pařížské opeře inspiruje. Navíc je jasné, že kdyby byla pařížská akce pouze v rukou Hitmana, určitě by teď neseděl ve vězení. Klient si vraždu objednal vysloveně na 18:21 SEČ – kdyby se „čtyřicet sedmičce“ nepovedlo přesně v tento čas pěvkyni zabít, neuviděl by ze smluvených peněz ani cent...

Hurá na žáby

U Francouzů ještě chvíli zůstaneme – představíme si nedávno ohlášenou francouzskou hru Cuisse (v češtině „stehýnka“) od týmu Frog Software. Název titulu spolu se jménem studia, které na něm prý už celé dva dny (!) intenzivně pracuje, naznačuje, co se stane herní náplní. Žabí stehýnka, samozřejmě. Projdeme si vším, co s nimi člověk může dělat. Nejdříve nás čeká fáze pěstování a péče o malé pulčíky, které budeme muset vykrmit v statné žáby. Poté přijde na řadu jejich chytání. Tato činnost by měla zabrat nejvíce času, tedy pokud vám hned v první fázi všechny žáby nepomřou. Posledním úkol se vztahuje k úpravě samotných obojživelníků. Přesuneme se do kuchyně, kde budeme mít k dispozici všechny potřebné přístroje, koření apod. Po úpravě stačí stehýnka vhodně naaranžovat na talíř a můžete podávat hostům ve vašem hotelu. Ti se zároveň stanou porotou, která bude hodnotit jaké žáby jste nachytali a v jaké kvalitě jejich maso připravili.

Upozornění: tento článek je založen na neoficiálních, spekulativních a neověřených informacích. Neberte je proto ani trochu vážně.


NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

19 nejlepších strategických her, který si dnes můžete zahrát

19 nejlepších strategických her, který si dnes můž…

Strategickým hrám ještě neodzvonil konec, byť už se netěší takové popularitě jako dřív. Proto není od věci připomenout si ty největší pecky. A protože je strategických žánrů je mnoho, zaměříme se na válečné kultovky.

11.  10.  2020 | | 34 N/A
Co si zahrajete na PlayStationu 5 v den vydání? Máme kompletní přehled

Co si zahrajete na PlayStationu 5 v den vydání? Má…

Se hrami na novou generaci konzolí je to o něco složitější, než tomu bylo při příchodu té poslední. Kromě klasických launch titulů, které vyjdou ve stejný den jako konzole tady máme navíc zpětnou kompatibilitu. Tím ale ani zdaleka nekončíme.

17.  10.  2020 | | 9 N/A
Fotografové vyrazili do Mafie, pořídili snímky nasáklé kultovní atmosférou

Fotografové vyrazili do Mafie, pořídili snímky nas…

Předělávka první Mafie se rozhodně povedla, a kromě recenze to dokazují i pohlednice přímo ze hry.

20.  10.  2020 | | 3 N/A
Hry zadarmo nebo se slevou: to nejlepší od Xbox Studios a Amnesia zdarma

Hry zadarmo nebo se slevou: to nejlepší od Xbox St…

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

16.  10.  2020 |
Vyměnitelné kryty konzole PS5 dávají hráčům nové možnosti customizace

Vyměnitelné kryty konzole PS5 dávají hráčům nové m…

Ze strany Sony jde rozhodně o výborný nápad, jak ozvláštnit vzhled bez větších problémů.

8.  10.  2020 | | 10 N/A