Herní blesk: online hry vládnou PC světu

Hrajte World of Warcraft? Dejte pozor, jestli na stejném serveru nehraje i vaše máti! * Ekonomika online hry EverQuest 2 byla napadena cheatery * Japonský student si naprogramoval zlodějského avatara * Stanou se online hry náhradou reálných hospod?
Herní blesk: online hry vládnou PC světu

Hráč World of Warcraft přistižen svou matkou

Potupného zesměšnění se dostalo jednomu mladému hráči World of Warcraft, který vystupuje pod přezdívkou Brion. Když si jedné pozdní noci/brzkého rána, okolo třetí hodiny, plánoval na oficiálním herním fóru výpravu na jistého Korraka, ozvala se po chvíli postavička jménem Faydra. Nejprve se omluvila za to, že vstupuje do fóra bez tematického příspěvku, a pak napsala: "Brione, jestli nechceš aby tvoje matka věděla, žes byl vzhůru do půl čtvrté do rána, tak nepiš do fóra, které sleduje. Dostala jsem tě. Máš zaracha!" Z tohoto příspěvku se ihned stal šlágr, který prolétl celým herním internetem. Mnozí jej vyhlásili za nejlepší post, jaký kdy v poslední době četli. Brion se od té doby neozval. Mimochodem, Brionova postavička je na 57. úrovni, je to elfský lovec, zatímco Faydra má 60. level a je to lidská kněžka. Kdo z nich bych asi zvítězil ve vzájemném souboji?

    

Související odkaz: oficiální herní fórum

Ekonomika EverQuestu 2 v ohrožení

O tom, jak jednoduché je vytvořit virtuální bohatství, se nedávno mohli přesvědčit všichni hráči online hry EverQuest 2. Tamní ekonomika totiž během jediného dne zažila přibližně dvacetiprocentní inflaci, což znamená, že se hodnota peněz snížila o pětinu. Údajně za to může skupinka cheaterů/hackerů, kteří si za využití herního bugu vyrobili obrovské množství peněz. Chyba byla brzy napravena a ekonomika byla vrácena do období před akcí cheaterů. Na internetu však kolují řeči o tom, že někteří hráči si díky této chybě už dříve přišli až na 70 000 dolarů, tedy nějakých 1,5 milionu korun. Budou takovéto akce možné i ve virtuální ekonomice budoucnosti?

    

Související odkaz: http://www.everquest2.com

Japonský student si naprogramoval zlodějského avatara

Když už jsme u těch nekalých praktik ve světě online her, pojďme se podívat ještě na jeden podobný případ. Mladý vyčůraný japonský školák si totiž naprogramoval robotického avatara (bota), který běhal po světě online hry Lineage II a okrádal jiné nebohé postavy o cenné předměty. Navíc je předtím zmlátil. Kořist pak prodával za skutečné peníze. Prostě takový virtuální recidivista. Nejzajímavější na tom ale je, že japonský student byl lapen policií a obviněn (není však jasné z čeho přesně).

   

Související odkaz: http://www.lineage2.com

Online hry místo hospody?

V Anglii nedávno proběhl Edinburgh Interactive Entertainment Festival, tedy festival interaktivní zábavy. Mimo jiné se na něm živě diskutovalo, a to například o online hrách. Diskusního panelu se zúčastnily takové veličiny jako Jeremy Gaffney z NCSoftu či Jeff Pabst z Microsoftu. Otázek do diskuse bylo několik, například proč Čína investuje takové hory peněz do vývoje online her, zda by Británie neměla dělat to samé, a zda se z online her a komunit nestávají nové moderní "hospody", místa kde se setkávají a poznávají lidé. Jinými slovy "socializační místa". Všichni zúčastnění se shodli v jednom, a to že je třeba přivést k online hrám širší hráčské publikum, nejlépe to konzolové. Online hry totiž dosud stále zůstávají výsadou téměř výhradně platformy PC. Ale můžeme se zamyslet dál. Stává se lidstvo pomalu ale jistě virtuální entitou? Jak daleko je doba, kdy místo do hospody vyrazíte běžně s kamarády např. do světa World of Warcraft, EQ či světů jejich nástupců?

Související odkaz: http://www.eief.co.uk/

Upozornění: tento článek je založen na neoficiálních, spekulativních a neověřených informacích. Neberte je proto ani trochu vážně

Zdroje: Slashdot, Actiontrip, 1UP, Tiscali, ggmania, GameSpot


NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Nejlepší hry zdarma: Jak si skvěle zahrát a neutratit za to ani korunu

Nejlepší hry zdarma: Jak si skvěle zahrát a neutra…

Za kvalitní hry nemusíte utratit ani korunu. Máme pro vás tipy na nejzajímavější hry zdarma, které přitom snesou srovnání s draze placenými tituly a v mnohém je i překonávají. Hry žijí z drobných nákupů přímo ve hře, ale ani za ně utrácet nemusíte.

dnes | |107 N/A
Michal MaliarovMartin NahodilVojtěch Matušinský
TémaFree-to-play
Razer ukázal futuristický stůl pro hráče. Obsahuje 65" OLED monitor a vyměnitelné moduly

Razer ukázal futuristický stůl pro hráče. Obsahuje…

Herní křeslo už má, teď Razer zkouší vymyslet i ideální stůl

6.  1.  2022 | |2 N/A
Lukáš Václavík
Razer
První kalendářní rok s novou generací konzolí. Jaké poznatky si odnášíme?

První kalendářní rok s novou generací konzolí. Jak…

Nová generace konzolí je tu s námi už více než rok. Jaké jsou naše poznatky?

5.  1.  2022 | |16 N/A
Ladislav Novák
TémaNext-gen
Hry zadarmo, nebo se slevou: akce na exkluzivity pro PS5 a Galactic Civilizations III zdarma

Hry zadarmo, nebo se slevou: akce na exkluzivity p…

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

14.  1.  2022 |
Martin Nahodil
Hry zdarmaSlevové akce
Sony prozradilo další střípky o PlayStation VR2. Známe přesné parametry i první novou hru

Sony prozradilo další střípky o PlayStation VR2. Z…

Druhá generale VR brýlí pro PlayStation je zase o kousek blíž

5.  1.  2022 | |1 N/A
Lukáš Václavík
PlayStation 5PlayStation VRVirtuální realita
Razer spojil síly s firmou Fossil. Oznámil chytré hodinky pro hráče počítačových her

Razer spojil síly s firmou Fossil. Oznámil chytré …

Nevoní vám Samsung ani Apple? Razer představil své vlastní chytré hodinky.

6.  1.  2022 | |1 N/A
Michal Maliarov
RazerHardware
Humble Bundle zase mění předplatné. Za 250 Kč měsíčně získáte až deset her pro PC

Humble Bundle zase mění předplatné. Za 250 Kč měsí…

Více než sto her ročně za cenu ani ne dvou AAA titulů…

13.  1.  2022 | |11 N/A
Lukáš Václavík
Humble Bundle
Hry zadarmo, nebo se slevou: novoroční akce a Gods Will Fall zdarma

Hry zadarmo, nebo se slevou: novoroční akce a Gods…

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

7.  1.  2022 |
Martin Nahodil
Hry zdarmaSlevové akce