Herní blesk: online hry vládnou PC světu

Hrajte World of Warcraft? Dejte pozor, jestli na stejném serveru nehraje i vaše máti! * Ekonomika online hry EverQuest 2 byla napadena cheatery * Japonský student si naprogramoval zlodějského avatara * Stanou se online hry náhradou reálných hospod?
Herní blesk: online hry vládnou PC světu

Hráč World of Warcraft přistižen svou matkou

Potupného zesměšnění se dostalo jednomu mladému hráči World of Warcraft, který vystupuje pod přezdívkou Brion. Když si jedné pozdní noci/brzkého rána, okolo třetí hodiny, plánoval na oficiálním herním fóru výpravu na jistého Korraka, ozvala se po chvíli postavička jménem Faydra. Nejprve se omluvila za to, že vstupuje do fóra bez tematického příspěvku, a pak napsala: "Brione, jestli nechceš aby tvoje matka věděla, žes byl vzhůru do půl čtvrté do rána, tak nepiš do fóra, které sleduje. Dostala jsem tě. Máš zaracha!" Z tohoto příspěvku se ihned stal šlágr, který prolétl celým herním internetem. Mnozí jej vyhlásili za nejlepší post, jaký kdy v poslední době četli. Brion se od té doby neozval. Mimochodem, Brionova postavička je na 57. úrovni, je to elfský lovec, zatímco Faydra má 60. level a je to lidská kněžka. Kdo z nich bych asi zvítězil ve vzájemném souboji?

    

Související odkaz: oficiální herní fórum

Ekonomika EverQuestu 2 v ohrožení

O tom, jak jednoduché je vytvořit virtuální bohatství, se nedávno mohli přesvědčit všichni hráči online hry EverQuest 2. Tamní ekonomika totiž během jediného dne zažila přibližně dvacetiprocentní inflaci, což znamená, že se hodnota peněz snížila o pětinu. Údajně za to může skupinka cheaterů/hackerů, kteří si za využití herního bugu vyrobili obrovské množství peněz. Chyba byla brzy napravena a ekonomika byla vrácena do období před akcí cheaterů. Na internetu však kolují řeči o tom, že někteří hráči si díky této chybě už dříve přišli až na 70 000 dolarů, tedy nějakých 1,5 milionu korun. Budou takovéto akce možné i ve virtuální ekonomice budoucnosti?

    

Související odkaz: http://www.everquest2.com

Japonský student si naprogramoval zlodějského avatara

Když už jsme u těch nekalých praktik ve světě online her, pojďme se podívat ještě na jeden podobný případ. Mladý vyčůraný japonský školák si totiž naprogramoval robotického avatara (bota), který běhal po světě online hry Lineage II a okrádal jiné nebohé postavy o cenné předměty. Navíc je předtím zmlátil. Kořist pak prodával za skutečné peníze. Prostě takový virtuální recidivista. Nejzajímavější na tom ale je, že japonský student byl lapen policií a obviněn (není však jasné z čeho přesně).

   

Související odkaz: http://www.lineage2.com

Online hry místo hospody?

V Anglii nedávno proběhl Edinburgh Interactive Entertainment Festival, tedy festival interaktivní zábavy. Mimo jiné se na něm živě diskutovalo, a to například o online hrách. Diskusního panelu se zúčastnily takové veličiny jako Jeremy Gaffney z NCSoftu či Jeff Pabst z Microsoftu. Otázek do diskuse bylo několik, například proč Čína investuje takové hory peněz do vývoje online her, zda by Británie neměla dělat to samé, a zda se z online her a komunit nestávají nové moderní "hospody", místa kde se setkávají a poznávají lidé. Jinými slovy "socializační místa". Všichni zúčastnění se shodli v jednom, a to že je třeba přivést k online hrám širší hráčské publikum, nejlépe to konzolové. Online hry totiž dosud stále zůstávají výsadou téměř výhradně platformy PC. Ale můžeme se zamyslet dál. Stává se lidstvo pomalu ale jistě virtuální entitou? Jak daleko je doba, kdy místo do hospody vyrazíte běžně s kamarády např. do světa World of Warcraft, EQ či světů jejich nástupců?

Související odkaz: http://www.eief.co.uk/

Upozornění: tento článek je založen na neoficiálních, spekulativních a neověřených informacích. Neberte je proto ani trochu vážně

Zdroje: Slashdot, Actiontrip, 1UP, Tiscali, ggmania, GameSpot


NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Tipy na 7 překvapivých herních hitů, od kterých nikdo nic nečekal

Tipy na 7 překvapivých herních hitů, od kterých ni…

Od následujících her si hráči příliš neslibovali, přesto všechny dokázaly překvapit.

12.  1.  2021 | |10 N/A
Ladislav Novák
Téma
Hráči fotí zážitky z Anglie: AC Valhalla je opět grafickým skvostem

Hráči fotí zážitky z Anglie: AC Valhalla je opět g…

Jestli něco Ubisoft umí, pak jsou to pestré světy, lákající k focení.

16.  1.  2021 | |11 N/A
Daniel Pánek
Assassin's Creed ValhallaGalerie
Hry zadarmo nebo se slevou: novoroční akce a Crying Suns zdarma

Hry zadarmo nebo se slevou: novoroční akce a Cryin…

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

8.  1.  2021 |
Martin Nahodil
Hry zdarmaSlevové akce