Herní blesk: skryté sexuální hříčky v San Andreas

Tolik očekávané Grand Theft Auto: San Andreas pro PC je dokonce ještě napěchovanější, než jsme doufali! * PlayStation 3 jako základ budoucí celosvětové umělé inteligence? * Čína: hráč odsouzen na doživotí za vraždu spoluhráče * Microsoft chystá film na motivy Halo
Herní blesk: skryté sexuální hříčky v San Andreas

Skryté hříčky v San Andreas

Dlouho očekávaný hit GTA: San Andreas v uplynulých dnech konečně dorazil i na PC. Obrovská hra, obrovský svět, obrovské možnosti. Co všechno se skrývá v útrobách tohoto titulu se snaží odhalit milióny hráčů na celém světě. Partičce z nich se podařilo najít skryté sexuální minihry, ve kterých musíte náležitě "uspokojit" své partnerky. Vyrobili proto mod nazvaný Hot Coffee Mod, který tyto speciální hry odemkne. Existují dvě verze této modifikace - jedna, která "jde rovnou na věc" a o svou vyvolenou se nemusíte ani nijak moc snažit, pak je v balíku ještě jedna, kdy nejprve musíte dívku pozvat například na kafe nebo jinam a postupně se s ní seznamovat. To bychom rádi věděli, na co všechno je ještě možné v San Andreas narazit?

  

PlayStation 3 a Xbox 360 jako stroje pro distribuované počítání

Chystaná konzole PlayStation 3 je stálicí na stránkách všech herních magazínů. Neustále se objevují nové spekulace, dohady, neověřené informace. Mezi ty nejnovější patří zvěsti o možnostech distribuovaného počítání na PS3, ale i Xboxu 360. Distribuované aplikace obecně patří mezi velmi progresivní technologii, jedná se o takové projekty jako  SETI@home, distributed.net či Folding@Home. Za pomoci malého klienta, kterého si může kdokoliv stáhnout z internetu, se počítají velice komplexní úlohy, které by jinak zabraly neúměrné množství výkonu. Rozložením mezi tisíce a milióny menších počítačů se tak z obrovských úkolů stávají najednou poměrně snadno řešitelné problémy. Hrubý výpočetní výkon konzolí příští generace (alespoň PS3 a Xboxu 360) se bude pohybovat velice vysoko. Obě konzole navíc budou podporovat online služby, a odtud už je k distribuovanému počítání jen krůček. Vzhledem k tomu, že službu Xbox Live dnes využívá několik milionů zákazníků a konzolí PlayStation 2 se prodalo na 90 milionů kusů, snadno se tak lze domnívat, že distribuované aplikace běžící na příští generaci konzolí by se mohly stát opravdovým "trhákem". Propojením už jen několika statisíců PS3 by vznikl superpočítač, který v dnešní době nemá obdoby. Že by základ pro budoucí síť SkyNet?

  

Čína: doživotí za vraždu spoluhráče

V Číně berou hry vážně. Opravdu vážně. Nedávno jsme na Doupěti informovali o vraždě kvůli virtuálnímu meči, který byl prodán za pár stovek dolarů. Vrah nyní musí čelit nemilým následkům - byl odsouzen na doživotí. Online hry se tak ukazují ve své nejnebezpečnější podobě - nejen, že mohou vést k závislosti, ztrátě partnerů, blízké rodiny, peněz, případně zaměstnání. Některé jedince mohou dostat až do kriminálu!

Film podle akčního hitu Halo

Recepční všech velkých hollywoodských studií nedávno vyděsila postavička oháknutá jako Master Chief, rozhazující balíčky se scénáři. Podle zpráv magazínu Variety se Microsoft rozhodnul nabídnout velkým studiím svůj scénář ke zfilmování. Autorem scénáře je Alex Garland (Pláž, 28 dní poté), který jej sepsal za údajný jeden milión dolarů (to už by měl být pořádný scénář!). Podle neověřených zpráv také Microsoft požaduje minimální investici od studia 75 milionů dolarů (i proto už jich celá řada projekt odmítnula) - jak je vidět, nepůjde zřejmě o žádné béčko a Microsoft hodlá své příznivce maximálně potěšit. Na plátnech kin by se měl objevit během roku 2007, ale možná i dříve.

Upozornění: tento článek je založen na neoficiálních, spekulativních a neověřených informacích. Neberte je proto ani trochu vážně

Zdroje: Slashdot, Actiontrip, 1UP, Tiscali, ggmania, GameSpot

Nejnovější komentáře