Herní blesk: World of Warcraft hrozí přemnožení!

Hrajete World of Warcraft? Už brzy se možná nebudete mít kam hnout * Americká armáda si nechala vyrobit herní zařízení, které dává elektrické šoky * Jak vypadá spravný průměrný hráč a kolik utrácí? * Sony spojuje EverQuest servery, spojí i oba Everquesty?
Herní blesk: World of Warcraft hrozí přemnožení!

Hráči World of Warcraft se přemnožují

Pokud jste šťastnými majiteli své kopie hry World of Warcraft a pilně hrajete, jistě jste to už někdy zažili - servery jsou plné, pomalé a není se kam hnout. Lidí je prostě moc! Blizzard navíc nedávno vyslal do Evropy další várku svého hitu, a to 250 000 dalších krabic. Je tedy pravděpodobné, že v budoucnu se přeplněné servery ještě zahustí a hráči už si skutečně budou "dupat po hlavě".

     

Přijde jednou na svět World of Warcraft zkáza? I takové jsou některé předpovědi...

Jedním z důsledků této krize je i fatální nedostatek potvor. Hráči často musejí čekat fronty na dungeony a instance, případně i lepší potvory. Předbíhání, uplácení a hádky jsou na denní pořádku, který se snaží zajistit automatické stráže. Ty však disponují pouze velmi slabou umělou inteligencí a ačkoliv se jim některé spory daří řešit, na většinu z nich jsou krátké. S WoW to jednoduše nevypadá příliš dobře a někteří odborníci dokonce této hře předpovídají brzkou záhubu. Velký boom se očekává naopak na poli textových masivně multiplayerových online her, tzv. textlajnovek.

Everquest se slučuje

Legendární MMORPG Everquest trápí přesně opačný problém, než-li v současné době "letící" World of Warcraft. Herní servery totiž zejí prázdnotou, a tak se vydavatelská společnost rozhodla šetřit. Na 36 nejméně obydlených serverů se spojí, vždy ty s nejvyšším počtem obyvatel, 18 serverů tedy zcela zanikne. V budoucnosti by pak údajně mělo dojít dokonce i ke spojení obou dílů her, tj. Everquest a Everquest 2. Jaký dopad to bude mít na hráčské postavičky, a zda budou mít ostřílení hráči původního EQ nějaké výhody, zatím nebylo upřesněno.

    

Everquest 1 + Everquest 2 = ???

Hra, která vás složí!

Americká armáda se už nějaký ten pátek intenzivně zajímá o počítačové hry. Nejnověji si u texaské společnost VirTra Systems objednala bojový simulátor, který své hráče dokáže počastovat elektrickými šoky. Hráč si stoupne na herní plošinu a kolem sebe bude mít 360° herní pole, které nabízí scénáře jako osvobozování rukojmích, pouliční boje, zneškodňování sebevražedných atentátníků, apod. Jakmile je hráč ve svém snažení neúspěšný a protivník na něj vystřelí, simulátor uštědří hráči pořádný elektrický šok. Počítačové hry se tak mohou posunout na další úroveň interaktivity. Realistické simulace se posunou úplně jinam, zatímco běžné hry vás taktéž dokážou pořádně "nakopnout" do hry (i když asi ne tak silně).

Kolik a za co utrácí průměrný hráč?

Server UGN nedávno uveřejnil výsledky ankety, ve které se svých čtenářů, většinou pravidelných hráčů, ptal kolik peněz a za co utrácejí. Co jim vyšlo?

  • průměrný hráč utratí za svůj koníček přes 700 dolarů ročně
  • z toho 400 dolarů jde na uklízečky, které musejí alespoň jednou za tři měsíce odstraňovat závaly haraburdí z hráčských doupat¨
  • 200 dolarů stojí pravidelná lékařská vyšetření, výživné infůze a další lékařská péče, která je čas od času přeci jen potřeba
  • rovných 100 dolarů padne na lístky do kina pro otravné přítelkyně

Jistě patříte také mezi hráče, a proto by nás zajímalo, za co utrácíte nejvíce peněz vy? Vyjádřit se můžete v diskusi pod článkem.

Zdroje: Slashdot, Actiontrip


NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Unikly prosincové PS Plus hry. Zahrajeme si akční řežby na všechny způsoby

Unikly prosincové PS Plus hry. Zahrajeme si akční …

V prosinci to vypadá, že se majitelé účtů PS Plus mají na co těšit.

26.  11.  2021 |
Michal Maliarov
Hry zdarmaPlayStation
Nejlepší hry zdarma: Jak si skvěle zahrát a neutratit za to ani korunu

Nejlepší hry zdarma: Jak si skvěle zahrát a neutra…

Za kvalitní hry nemusíte utratit ani korunu. Máme pro vás tipy na nejzajímavější hry zdarma, které přitom snesou srovnání s draze placenými tituly a v mnohém je i překonávají. Hry žijí z drobných nákupů přímo ve hře, ale ani za ně utrácet nemusíte.

22.  11.  2021 | |91 N/A
Michal MaliarovMartin NahodilVojtěch Matušinský
TémaFree-to-play
Vybrali jsme herní klávesnice a myši pod stromeček. Ty nejlepší z nejlepších

Vybrali jsme herní klávesnice a myši pod stromeček…

Dobrá klávesnice a myš jsou pro hraní na PC nezbytně nutné. Vybrali jsme osvědčené modely, se kterými neuděláte chybu.

30.  11.  2021 | |10 N/A
Michal Maliarov
Herní myšHerní klávesnice
Hry zadarmo, nebo se slevou: Black Friday a lovecký theHunt zdarma

Hry zadarmo, nebo se slevou: Black Friday a loveck…

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

27.  11.  2021 |
Martin Nahodil
Hry zdarmaSlevové akce
16 tipů na nejlepší deskové hry pod stromeček. Od párty her až po strategie

16 tipů na nejlepší deskové hry pod stromeček. Od …

Deskové hry nejsou jen pro nerdy, zvládnou zabavit celou rodinu. Vybrali jsme nejzajímavější deskovky hlavně mezi novinkami, ale i stálicemi, napříč kategoriemi od her pro občasné hráče až po ty náročnější.

22.  11.  2021 | |3 N/A
Vojtěch Malý
Deskové hry
15 tipů na nejlepší pecky pro herní konzole, které si můžete zahrát mezi svátky

15 tipů na nejlepší pecky pro herní konzole, které…

Nejen na PC, ale i na konzolích bylo letos co hrát. Kromě velkých kousků došlo i na pár menších překvapení, které vás přes svátky bez problému zabaví.

včera | |4 N/A
Martin Nahodil
Konzole
Komunita už se vrhla na GTA Trilogy. Modeři opravují textury a další detaily

Komunita už se vrhla na GTA Trilogy. Modeři opravu…

Není to tak dlouho po vydání a modeři už mají žně.

28.  11.  2021 | |2 N/A
Michal Maliarov
GTA San AndreasModifikace
Vybrali jsme nejlepší mobilní hry, které si o Vánocích můžete zahrát. Většina je zdarma

Vybrali jsme nejlepší mobilní hry, které si o Váno…

Mobilní hry se v dnešní době vyrovnají mnoha počítačovým i konzolovým kouskům. Jaký si ale vybrat? Tady jsou naše tipy na nejlepší hry pro mobily.

včera | |1 N/A
Ladislav Novák
Mobily