Herní blesk: World of Warcraft hrozí přemnožení!

Hrajete World of Warcraft? Už brzy se možná nebudete mít kam hnout * Americká armáda si nechala vyrobit herní zařízení, které dává elektrické šoky * Jak vypadá spravný průměrný hráč a kolik utrácí? * Sony spojuje EverQuest servery, spojí i oba Everquesty?

Hráči World of Warcraft se přemnožují

Pokud jste šťastnými majiteli své kopie hry World of Warcraft a pilně hrajete, jistě jste to už někdy zažili - servery jsou plné, pomalé a není se kam hnout. Lidí je prostě moc! Blizzard navíc nedávno vyslal do Evropy další várku svého hitu, a to 250 000 dalších krabic. Je tedy pravděpodobné, že v budoucnu se přeplněné servery ještě zahustí a hráči už si skutečně budou "dupat po hlavě".

     

Přijde jednou na svět World of Warcraft zkáza? I takové jsou některé předpovědi...

Jedním z důsledků této krize je i fatální nedostatek potvor. Hráči často musejí čekat fronty na dungeony a instance, případně i lepší potvory. Předbíhání, uplácení a hádky jsou na denní pořádku, který se snaží zajistit automatické stráže. Ty však disponují pouze velmi slabou umělou inteligencí a ačkoliv se jim některé spory daří řešit, na většinu z nich jsou krátké. S WoW to jednoduše nevypadá příliš dobře a někteří odborníci dokonce této hře předpovídají brzkou záhubu. Velký boom se očekává naopak na poli textových masivně multiplayerových online her, tzv. textlajnovek.

Everquest se slučuje

Legendární MMORPG Everquest trápí přesně opačný problém, než-li v současné době "letící" World of Warcraft. Herní servery totiž zejí prázdnotou, a tak se vydavatelská společnost rozhodla šetřit. Na 36 nejméně obydlených serverů se spojí, vždy ty s nejvyšším počtem obyvatel, 18 serverů tedy zcela zanikne. V budoucnosti by pak údajně mělo dojít dokonce i ke spojení obou dílů her, tj. Everquest a Everquest 2. Jaký dopad to bude mít na hráčské postavičky, a zda budou mít ostřílení hráči původního EQ nějaké výhody, zatím nebylo upřesněno.

    

Everquest 1 + Everquest 2 = ???

Hra, která vás složí!

Americká armáda se už nějaký ten pátek intenzivně zajímá o počítačové hry. Nejnověji si u texaské společnost VirTra Systems objednala bojový simulátor, který své hráče dokáže počastovat elektrickými šoky. Hráč si stoupne na herní plošinu a kolem sebe bude mít 360° herní pole, které nabízí scénáře jako osvobozování rukojmích, pouliční boje, zneškodňování sebevražedných atentátníků, apod. Jakmile je hráč ve svém snažení neúspěšný a protivník na něj vystřelí, simulátor uštědří hráči pořádný elektrický šok. Počítačové hry se tak mohou posunout na další úroveň interaktivity. Realistické simulace se posunou úplně jinam, zatímco běžné hry vás taktéž dokážou pořádně "nakopnout" do hry (i když asi ne tak silně).

Kolik a za co utrácí průměrný hráč?

Server UGN nedávno uveřejnil výsledky ankety, ve které se svých čtenářů, většinou pravidelných hráčů, ptal kolik peněz a za co utrácejí. Co jim vyšlo?

  • průměrný hráč utratí za svůj koníček přes 700 dolarů ročně
  • z toho 400 dolarů jde na uklízečky, které musejí alespoň jednou za tři měsíce odstraňovat závaly haraburdí z hráčských doupat¨
  • 200 dolarů stojí pravidelná lékařská vyšetření, výživné infůze a další lékařská péče, která je čas od času přeci jen potřeba
  • rovných 100 dolarů padne na lístky do kina pro otravné přítelkyně

Jistě patříte také mezi hráče, a proto by nás zajímalo, za co utrácíte nejvíce peněz vy? Vyjádřit se můžete v diskusi pod článkem.

Zdroje: Slashdot, Actiontrip

Diskuze (16) Další článek: Klasika táhne - trojice demoverzí ke stažení

Témata článku: , , , , , , , , , , , , , , , ,