Herní novinky: Midnight Nowhere - zhodnocení české verze

vytisknout velikost písma
Už je tomu asi tři čtvrtě roku, co vyšla kontroverzní temná adventura Midnight Nowhere. Její česká verze byla dlouho odkládána, původně měla vyjít již v loni na jaře/létě, ale nakonec byla lokalizace dokončena až v zimě. Pojďme se podívat, jak se překlad podařil. Hned na úvod prozradím, že Midnight Nowhere potěší v prvé řadě lidi, kteří mají rádi drsný humor, erotiku a pro silné slovo nechodí daleko...
Herní novinky: Midnight Nowhere - zhodnocení české verze

Jelikož jsme hru nerecenzovali, nejprve vám povím, o co tu jde. Midnight Nowhere (MN) je adventura, která vyšla na jaře roku 2004. Nad ostatními vyniká hlavně svým drsným humorem, vulgárními slovy a obrázky obnažených slečen. Na první pohled má tedy vše, co potěší na 90% dorůstajících mužů :). Dospělejší hráče pak v prvé řadě kromě humoru zaujme i temná atmosféra.

Stručně by šla hra popsat takto: pěkná 3D grafika, cca 60 lokací, spousta úkolů. I po tomto shrnutí se vám může Midnight Nowhere jevit jako skvělý kousek, bohužel tomu ale tak zcela není. Což o to, bavit se při hraní budete, protože mnohé vtípky jsou opravdu povedené. Taktéž budete používat své mozkové závity, abyste zjistili, jak otevřít zamčené dveře před vámi.

Jenže taky se budete pěkně vztekat, jelikož ovládání je velice nepřátelské. Jak můžete vidět na screenshotech, v levém horním rohu jsou čtyři ikonky - zkoumání, mluvení, sebrání, použití. Záludnost MN spočívá v tom, že abyste provedli akci s předmětem, musíte mít vhodně zvolený kurzor. Což v praxi znamená, že musíte stále překlikávat…

  

A nyní již k české verzi, kvůli které vlastně vznikl tento článek :). Počeštěno je vše, hlášky, plakáty, knihy, atd. Překladatelé si nebrali servítky a nechali původní vulgarismy. Naštěstí se podařilo zachovat i vtipnost textů. A co jsem si všiml, tak jsem neviděl ani gramatické chyby. Ovšem výtku si překladatelé zaslouží za to, že místy se v českém textu nachází anglické útržky. Chtělo by to příště pečlivěji hru testovat, protože tohle by se stávat nemělo.

Midnight Nowhere sklidil v době svého vydání jen průměrná/lehce nadprůměrná hodnocení. Osobně bych hře dal 65%, vzhledem k češtině a tím pro všechny pochopitelným hláškám.

A teď už vás nebudu od screenshotů rušit, zachytit jsem se na nich snažil texty spojené s PC, tak snad vás to trochu pobaví.

Pokud chcete, můžete vyzkoušet anglické demo: Download (demo, 216 MB): Doupě; popřípadě download (demo, 160,5 MB): Gamer`s Hell

  

  

  

Doupě na Vltavě prodává Midnight Nowhere za cenu 539 korun.

Nejnovější komentáře

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

10 podzimních herních hitů, které prostě musíte mít

10 podzimních herních hitů, které pros…

Okurková sezóna již tradičně zavítala v letních měsících i do herního průmyslu. Toto období ale za chvíli končí. S počátkem podzimu se na nás zase jednou spustí lavina očekávaných titulů, které mnohdy mají ambice dosáhnout na post letošní hry roku. Co by vás v této záplavě AAA her mělo zajímat?

10.  8.  2017 | | 12 N/A
4K obrázky z Battlefieldu téměř nerozeznáte od reality

4K obrázky z Battlefieldu téměř neroze…

Battlefield 1 stále patří mezi nejlépe vypadající hry současnosti. A z některých 4K pohlednic není těžké vyvodit, proč.

13.  8.  2017 | | 12 N/A
Hráli jsme NHL 18: betatest na ledu

Hráli jsme NHL 18: betatest na ledu

Je libo hokej? Nový ročník nejslavnější hokejové ligy světa klepe na dveře a spolu s ním i nový díl NHL od EA Sports. Jaké jsou první dojmy z betaverze?

11.  8.  2017 | | 4 N/A
10 důvodů, proč s kamarády vyzkoušet MMO hry

10 důvodů, proč s kamarády vyzkoušet M…

MMO je zkratkou anglického Massively Multiplayer Online, což je označení her pro obrovskou masu online hráčů. Je to neutuchající fenomén, do kterého se ale mnozí zdráhají proniknout. Tady máte 10 důvodů, proč byste si měli nějakou MMO hru zahrát. Hned.

14.  8.  2017 | | 3 N/A
Vypiplaný Escape From Tarkov aneb jak východní tvorba udává směr (galerie)

Vypiplaný Escape From Tarkov aneb jak …

Možná jste o hře nikdy neslyšeli. Možná už se ji nemůžete dočkat. Ať je to jak chce, Tarkov nemůžete minout z jednoho důvodu - realismus.

9.  8.  2017 | | 4 N/A
Uncharted: The Lost Legacy – když Nate není doma (recenze)

Uncharted: The Lost Legacy – když Nate…

Mysleli jste si, že série Uncharted skončí čtvrtým dílem? Tak to jste na omylu, ještě je tu Chloe a Nadine!

17.  8.  2017 | | 5 N/A
Do světa World of Tanks míří vůbec první singleplayerový příběhový zážitek

Do světa World of Tanks míří vůbec prv…

Prozatím jsme byli vždy zvyklí, že je World of Tanks čistě multiplayerovou záležitostí. Ne však na dlouho!

18.  8.  2017 | | 2 N/A
Nejnovější aktualizace pro Playstation 4 konečně přinese češtinu

Nejnovější aktualizace pro Playstation…

Sony chystá na svou konzoli PS4 zbrusu novou aktualizaci s pořadovým číslem 5.0 a ta přinese celou řadu novinek. Pro našince je tu ale podstatná hlavně ta jedna.

10.  8.  2017 |