Herní novinky: Midnight Nowhere - zhodnocení české verze

Už je tomu asi tři čtvrtě roku, co vyšla kontroverzní temná adventura Midnight Nowhere. Její česká verze byla dlouho odkládána, původně měla vyjít již v loni na jaře/létě, ale nakonec byla lokalizace dokončena až v zimě. Pojďme se podívat, jak se překlad podařil. Hned na úvod prozradím, že Midnight Nowhere potěší v prvé řadě lidi, kteří mají rádi drsný humor, erotiku a pro silné slovo nechodí daleko...
Herní novinky: Midnight Nowhere - zhodnocení české verze

Jelikož jsme hru nerecenzovali, nejprve vám povím, o co tu jde. Midnight Nowhere (MN) je adventura, která vyšla na jaře roku 2004. Nad ostatními vyniká hlavně svým drsným humorem, vulgárními slovy a obrázky obnažených slečen. Na první pohled má tedy vše, co potěší na 90% dorůstajících mužů :). Dospělejší hráče pak v prvé řadě kromě humoru zaujme i temná atmosféra.

Stručně by šla hra popsat takto: pěkná 3D grafika, cca 60 lokací, spousta úkolů. I po tomto shrnutí se vám může Midnight Nowhere jevit jako skvělý kousek, bohužel tomu ale tak zcela není. Což o to, bavit se při hraní budete, protože mnohé vtípky jsou opravdu povedené. Taktéž budete používat své mozkové závity, abyste zjistili, jak otevřít zamčené dveře před vámi.

Jenže taky se budete pěkně vztekat, jelikož ovládání je velice nepřátelské. Jak můžete vidět na screenshotech, v levém horním rohu jsou čtyři ikonky - zkoumání, mluvení, sebrání, použití. Záludnost MN spočívá v tom, že abyste provedli akci s předmětem, musíte mít vhodně zvolený kurzor. Což v praxi znamená, že musíte stále překlikávat…

  

A nyní již k české verzi, kvůli které vlastně vznikl tento článek :). Počeštěno je vše, hlášky, plakáty, knihy, atd. Překladatelé si nebrali servítky a nechali původní vulgarismy. Naštěstí se podařilo zachovat i vtipnost textů. A co jsem si všiml, tak jsem neviděl ani gramatické chyby. Ovšem výtku si překladatelé zaslouží za to, že místy se v českém textu nachází anglické útržky. Chtělo by to příště pečlivěji hru testovat, protože tohle by se stávat nemělo.

Midnight Nowhere sklidil v době svého vydání jen průměrná/lehce nadprůměrná hodnocení. Osobně bych hře dal 65%, vzhledem k češtině a tím pro všechny pochopitelným hláškám.

A teď už vás nebudu od screenshotů rušit, zachytit jsem se na nich snažil texty spojené s PC, tak snad vás to trochu pobaví.

Pokud chcete, můžete vyzkoušet anglické demo: Download (demo, 216 MB): Doupě; popřípadě download (demo, 160,5 MB): Gamer`s Hell

  

  

  

Doupě na Vltavě prodává Midnight Nowhere za cenu 539 korun.

Nejnovější komentáře

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

10 největších herních překvapení roku 2017

10 největších herních překvapení roku …

Každý rok nás něčím zklame, zároveň však mnoha věcmi příjemně překvapí. Rok 2017 byl pro herní svět plný překvapení.

11.  1.  2018 | | 3 N/A
Jak by vypadaly současné herní hity v minulém století? (galerie)

Jak by vypadaly současné herní hity v …

Napadlo vás někdy, jak by vlastně vypadaly současné hry, kdyby byly vytvořeny v dobách dávno minulých? My už odpověď známe!

16.  1.  2018 | | 6 N/A
PC v roce 2018: nejočekávanější herní pecky platformy

PC v roce 2018: nejočekávanější herní …

Je tady další várka her, kterým byste v letošním roce měli věnovat pozornost. Bude toho vycházet věru hodně. Zahrajeme si na piráty, upíry nebo třeba stavitele pravěkého parku. A co takhle to celé završit tandemovým útěkem z vězení?

22.  1.  2018 | | 8 N/A
8 největších herních zklamání roku 2017

8 největších herních zklamání roku 201…

Minulý rok přinesl hromadu skvělých her, bohužel však také mnoho zklamání. Těchto osm nás zamrzelo nejvíc.

9.  1.  2018 | | 9 N/A
Nejprodávanější hry roku 2017, které provětraly peněženky

Nejprodávanější hry roku 2017, které p…

Zajímá vás, které hry byly v loňském roce co do prodejnosti nejúspěšnější? My jsme to zjistili za vás.

15.  1.  2018 | | 3 N/A
DAKAR 18 budou pouštní závody v otevřeném světě pro PC, PS4 a Xbox One

DAKAR 18 budou pouštní závody v otevře…

Pokud jste fandové světového závodu Dakar a rallye vám také není cizí, rozhodně zaostřete na připravovaný projekt.

12.  1.  2018 | | 4 N/A
PlayerUnknown

PlayerUnknown's Battlegrounds: v jedno…

Když ze zkušeností v herní branži vycucáte geniálně jednoduchý koncept, občas to může fungovat. Občas až tak, že se z vašeho projektu stane nejhranější titul na světě. Skoro.

12.  1.  2018 | | 8 N/A
6 tipů na originální sci-fi pařby, u kterých se nebudete nudit

6 tipů na originální sci-fi pařby, u k…

Sci-fi žánr se opět vrací do formy, a to takovým tempem, že zombie nákazu zahnal do kouta. Jaké vesmírné pecky nás potěšily během posledních pár let?

10.  1.  2018 |