Herní novinky: Midnight Nowhere - zhodnocení české verze

Už je tomu asi tři čtvrtě roku, co vyšla kontroverzní temná adventura Midnight Nowhere. Její česká verze byla dlouho odkládána, původně měla vyjít již v loni na jaře/létě, ale nakonec byla lokalizace dokončena až v zimě. Pojďme se podívat, jak se překlad podařil. Hned na úvod prozradím, že Midnight Nowhere potěší v prvé řadě lidi, kteří mají rádi drsný humor, erotiku a pro silné slovo nechodí daleko...
Herní novinky: Midnight Nowhere - zhodnocení české verze

Jelikož jsme hru nerecenzovali, nejprve vám povím, o co tu jde. Midnight Nowhere (MN) je adventura, která vyšla na jaře roku 2004. Nad ostatními vyniká hlavně svým drsným humorem, vulgárními slovy a obrázky obnažených slečen. Na první pohled má tedy vše, co potěší na 90% dorůstajících mužů :). Dospělejší hráče pak v prvé řadě kromě humoru zaujme i temná atmosféra.

Stručně by šla hra popsat takto: pěkná 3D grafika, cca 60 lokací, spousta úkolů. I po tomto shrnutí se vám může Midnight Nowhere jevit jako skvělý kousek, bohužel tomu ale tak zcela není. Což o to, bavit se při hraní budete, protože mnohé vtípky jsou opravdu povedené. Taktéž budete používat své mozkové závity, abyste zjistili, jak otevřít zamčené dveře před vámi.

Jenže taky se budete pěkně vztekat, jelikož ovládání je velice nepřátelské. Jak můžete vidět na screenshotech, v levém horním rohu jsou čtyři ikonky - zkoumání, mluvení, sebrání, použití. Záludnost MN spočívá v tom, že abyste provedli akci s předmětem, musíte mít vhodně zvolený kurzor. Což v praxi znamená, že musíte stále překlikávat…

  

A nyní již k české verzi, kvůli které vlastně vznikl tento článek :). Počeštěno je vše, hlášky, plakáty, knihy, atd. Překladatelé si nebrali servítky a nechali původní vulgarismy. Naštěstí se podařilo zachovat i vtipnost textů. A co jsem si všiml, tak jsem neviděl ani gramatické chyby. Ovšem výtku si překladatelé zaslouží za to, že místy se v českém textu nachází anglické útržky. Chtělo by to příště pečlivěji hru testovat, protože tohle by se stávat nemělo.

Midnight Nowhere sklidil v době svého vydání jen průměrná/lehce nadprůměrná hodnocení. Osobně bych hře dal 65%, vzhledem k češtině a tím pro všechny pochopitelným hláškám.

A teď už vás nebudu od screenshotů rušit, zachytit jsem se na nich snažil texty spojené s PC, tak snad vás to trochu pobaví.

Pokud chcete, můžete vyzkoušet anglické demo: Download (demo, 216 MB): Doupě; popřípadě download (demo, 160,5 MB): Gamer`s Hell

  

  

  

Doupě na Vltavě prodává Midnight Nowhere za cenu 539 korun.

Nejnovější komentáře

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Praha stověžatá aneb projížďka hlavním městem ve Forza Motorsport 7 (galerie)

Praha stověžatá aneb projížďka hlavním…

Forza Motorsport 7 je na světě a stejně tak jako v předchozích dílech, i nyní máme možnost zajezdit si skrze historické centrum Prahy. Pokochejte se s námi.

13.  10.  2017 | | 13 N/A
Žánr Battle Royale bere trh útokem, podívejte se na nejlepší hry

Žánr Battle Royale bere trh útokem, po…

Battle Royale sice není žádný nově objevený žánr, ale až nyní ukazuje svůj pravý potenciál. Nejenže prodejní čísla obrovsky narůstají, ale počet hráčů přesahuje i takové stálice, jako je Counter-Strike Global Offensive nebo Dota 2.

11.  10.  2017 | | 4 N/A
Unikly slevové akce Steamu, Halloween a Černý pátek vám vysají peněženku

Unikly slevové akce Steamu, Halloween …

Již tradičně předčasně unikají informace o připravovaných slevových tornádech na Steamu, které začnou už během následujících dní.

21.  10.  2017 | | 2 N/A
Hrajeme si s vláčky: Mashinky jsou zábava, i když ještě nejsou dodělané

Hrajeme si s vláčky: Mashinky jsou záb…

Nová hra vám umožní stavět tratě a posílat po nich mašinky. Budete budovat a vydělávat. Herní model je zábavný a grafika líbivá. Hra má ještě dost nedostatků a není divu, zatím se totiž jedná o vývojovou verzi dostupnou v rámci předběžného přístupu. I přesto už ale poskytne docela dost zábavy.

20.  10.  2017 | | 14 N/A
Světové recenze Middle-earth: Shadow of War mluví o hitu

Světové recenze Middle-earth: Shadow o…

Pokračování výletu do Mordoru je tu a můžeme-li věřit zahraničním kritikům, jde o důstojného nástupce.

10.  10.  2017 | | 2 N/A
Middle-earth: Shadow of War - naplňte svůj osud (recenze)

Middle-earth: Shadow of War - naplňte …

Talion se vrací, aby dobyl Středozem a navždy zbavil svět zla. Povede se mu to tentokrát?

17.  10.  2017 | | 4 N/A
FIFA 18: zpět a ve formě (recenze)

FIFA 18: zpět a ve formě (recenze)

Po nejnovějším ročníku fotbálku PES se vrací i EA se svou značkou. Je FIFA nejlepším fotbalem na trhu?

9.  10.  2017 | | 1 N/A
South Park: The Fractured But Whole – sprostí hrdinové v akci (recenze)

South Park: The Fractured But Whole – …

Důvodem, proč lidé milují South Park, je už samotný fakt, že si v dnešní době nebojí dělat srandu z černochů a nacistických krav. A v tomhle ohledu naštěstí nezklame ani nová hra.

19.  10.  2017 | | 2 N/A