Herní novinky: Midnight Nowhere - zhodnocení české verze

Už je tomu asi tři čtvrtě roku, co vyšla kontroverzní temná adventura Midnight Nowhere. Její česká verze byla dlouho odkládána, původně měla vyjít již v loni na jaře/létě, ale nakonec byla lokalizace dokončena až v zimě. Pojďme se podívat, jak se překlad podařil. Hned na úvod prozradím, že Midnight Nowhere potěší v prvé řadě lidi, kteří mají rádi drsný humor, erotiku a pro silné slovo nechodí daleko...
Herní novinky: Midnight Nowhere - zhodnocení české verze

Jelikož jsme hru nerecenzovali, nejprve vám povím, o co tu jde. Midnight Nowhere (MN) je adventura, která vyšla na jaře roku 2004. Nad ostatními vyniká hlavně svým drsným humorem, vulgárními slovy a obrázky obnažených slečen. Na první pohled má tedy vše, co potěší na 90% dorůstajících mužů :). Dospělejší hráče pak v prvé řadě kromě humoru zaujme i temná atmosféra.

Stručně by šla hra popsat takto: pěkná 3D grafika, cca 60 lokací, spousta úkolů. I po tomto shrnutí se vám může Midnight Nowhere jevit jako skvělý kousek, bohužel tomu ale tak zcela není. Což o to, bavit se při hraní budete, protože mnohé vtípky jsou opravdu povedené. Taktéž budete používat své mozkové závity, abyste zjistili, jak otevřít zamčené dveře před vámi.

Jenže taky se budete pěkně vztekat, jelikož ovládání je velice nepřátelské. Jak můžete vidět na screenshotech, v levém horním rohu jsou čtyři ikonky - zkoumání, mluvení, sebrání, použití. Záludnost MN spočívá v tom, že abyste provedli akci s předmětem, musíte mít vhodně zvolený kurzor. Což v praxi znamená, že musíte stále překlikávat…

  

A nyní již k české verzi, kvůli které vlastně vznikl tento článek :). Počeštěno je vše, hlášky, plakáty, knihy, atd. Překladatelé si nebrali servítky a nechali původní vulgarismy. Naštěstí se podařilo zachovat i vtipnost textů. A co jsem si všiml, tak jsem neviděl ani gramatické chyby. Ovšem výtku si překladatelé zaslouží za to, že místy se v českém textu nachází anglické útržky. Chtělo by to příště pečlivěji hru testovat, protože tohle by se stávat nemělo.

Midnight Nowhere sklidil v době svého vydání jen průměrná/lehce nadprůměrná hodnocení. Osobně bych hře dal 65%, vzhledem k češtině a tím pro všechny pochopitelným hláškám.

A teď už vás nebudu od screenshotů rušit, zachytit jsem se na nich snažil texty spojené s PC, tak snad vás to trochu pobaví.

Pokud chcete, můžete vyzkoušet anglické demo: Download (demo, 216 MB): Doupě; popřípadě download (demo, 160,5 MB): Gamer`s Hell

  

  

  

Doupě na Vltavě prodává Midnight Nowhere za cenu 539 korun.

Nejnovější komentáře


NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Vybrali jsme nejzajímavější hry pro PC, které si teď můžete zahrát

Vybrali jsme nejzajímavější hry pro PC, které si t…

Ať už si chcete zahrát sami nebo zvažujete koupit hru jako dárek na Vánoce, bude se vám hodit přehled současných nejatraktivnějších her pro počítače.

11.  11.  2020 | |4 N/A
Martin Nahodil
Nejlepší hryPC
Nejlepší konzolové hry, které si letos můžete zahrát. Playstation, Xbox i Switch

Nejlepší konzolové hry, které si letos můžete zahr…

12 her, které vám nesmí uniknout, pokud hrajete na herních konzolích. Našli jsme nejzajímavější pecky pro Playstation, Xbox i Switch.

19.  11.  2020 | |5 N/A
Martin Nahodil
Konzole
Xbox Series S a Series X: vyšší výkon, SSD a sliby do budoucna | Recenze

Xbox Series S a Series X: vyšší výkon, SSD a sliby…

Microsoft vyrukoval se svou nejnovější konzolí Xbox Series X. Ale co když nechcete to nejvýkonnější a nejlepší? I na to společnost myslela.

15.  11.  2020 | |19 N/A
Michal Maliarov
RecenzeKonzole