Herní novinky: Midnight Nowhere - zhodnocení české verze

Už je tomu asi tři čtvrtě roku, co vyšla kontroverzní temná adventura Midnight Nowhere. Její česká verze byla dlouho odkládána, původně měla vyjít již v loni na jaře/létě, ale nakonec byla lokalizace dokončena až v zimě. Pojďme se podívat, jak se překlad podařil. Hned na úvod prozradím, že Midnight Nowhere potěší v prvé řadě lidi, kteří mají rádi drsný humor, erotiku a pro silné slovo nechodí daleko...
Herní novinky: Midnight Nowhere - zhodnocení české verze

Jelikož jsme hru nerecenzovali, nejprve vám povím, o co tu jde. Midnight Nowhere (MN) je adventura, která vyšla na jaře roku 2004. Nad ostatními vyniká hlavně svým drsným humorem, vulgárními slovy a obrázky obnažených slečen. Na první pohled má tedy vše, co potěší na 90% dorůstajících mužů :). Dospělejší hráče pak v prvé řadě kromě humoru zaujme i temná atmosféra.

Stručně by šla hra popsat takto: pěkná 3D grafika, cca 60 lokací, spousta úkolů. I po tomto shrnutí se vám může Midnight Nowhere jevit jako skvělý kousek, bohužel tomu ale tak zcela není. Což o to, bavit se při hraní budete, protože mnohé vtípky jsou opravdu povedené. Taktéž budete používat své mozkové závity, abyste zjistili, jak otevřít zamčené dveře před vámi.

Jenže taky se budete pěkně vztekat, jelikož ovládání je velice nepřátelské. Jak můžete vidět na screenshotech, v levém horním rohu jsou čtyři ikonky - zkoumání, mluvení, sebrání, použití. Záludnost MN spočívá v tom, že abyste provedli akci s předmětem, musíte mít vhodně zvolený kurzor. Což v praxi znamená, že musíte stále překlikávat…

  

A nyní již k české verzi, kvůli které vlastně vznikl tento článek :). Počeštěno je vše, hlášky, plakáty, knihy, atd. Překladatelé si nebrali servítky a nechali původní vulgarismy. Naštěstí se podařilo zachovat i vtipnost textů. A co jsem si všiml, tak jsem neviděl ani gramatické chyby. Ovšem výtku si překladatelé zaslouží za to, že místy se v českém textu nachází anglické útržky. Chtělo by to příště pečlivěji hru testovat, protože tohle by se stávat nemělo.

Midnight Nowhere sklidil v době svého vydání jen průměrná/lehce nadprůměrná hodnocení. Osobně bych hře dal 65%, vzhledem k češtině a tím pro všechny pochopitelným hláškám.

A teď už vás nebudu od screenshotů rušit, zachytit jsem se na nich snažil texty spojené s PC, tak snad vás to trochu pobaví.

Pokud chcete, můžete vyzkoušet anglické demo: Download (demo, 216 MB): Doupě; popřípadě download (demo, 160,5 MB): Gamer`s Hell

  

  

  

Doupě na Vltavě prodává Midnight Nowhere za cenu 539 korun.

Nejnovější komentáře

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Hráči kouzlí s fotorežimem v God of War, výsledkem jsou nádherné obrázky

Hráči kouzlí s fotorežimem v God of Wa…

God of War je jednou z nejlépe vypadajících her současnosti a fotorežim je toho jasným důkazem.

16.  5.  2018 | | 2 N/A
Call of Duty: Black Ops 4 je novým dílem série, co boří zažité standardy

Call of Duty: Black Ops 4 je novým díl…

Prvotní představení máme za sebou, teď přišel čas na nášup videí a obrázků z očekávané akce.

18.  5.  2018 | | 8 N/A
Playstation 4 je na konci svého životního cyklu, říká šéf konzolové divize

Playstation 4 je na konci svého životn…

Konzole PS4 už se pomalu blíží konci cesty a za rohem začíná vykukovat další generace.

22.  5.  2018 | | 17 N/A
Herní agenda: co si zahrát v květnu?

Herní agenda: co si zahrát v květnu?

Pomalými krůčky se k nám dostává léto a s ním i období sucha. Květnový line-up tomu ale rozhodně neodpovídá.

11.  5.  2018 |
Wargaming pod palbou kritiky: podvodník jako kontributor World of Tanks?

Wargaming pod palbou kritiky: podvodní…

Českou a slovenskou komunitou světoznámého MMO World of Tanks otřásá skandál. Co se stalo?

včera | | 17 N/A
E3 2018: drby a klepy aneb co čekat na největším herním veletrhu

E3 2018: drby a klepy aneb co čekat na…

Letošní E3 bude velké. A bude stát za to.

21.  5.  2018 | | 7 N/A
Zaklínač: Dobrodružná hra - obuj si boty železné (recenze)

Zaklínač: Dobrodružná hra - obuj si bo…

Dohráli jste všechny tři díly videoherního Zaklínače a ságu i s povídkami znáte stránku po stránce? Pak je na čase vyzkoušet deskovou hru Zaklínač: Dobrodružná hra, která vás přenese do zaklínačského světa plného strig, graveinů, ghúlů a dalších starých známých.

22.  5.  2018 | | 8 N/A
Marvel v herním průmyslu: nastává zlom po vzoru filmů?

Marvel v herním průmyslu: nastává zlom…

Jednomu ze dvou největších komiksových vydavatelství světa se to v poslední době daří jak na poli komiksů, tak na filmovém plátně. Co se ale týče produkce počítačových her, nikdy na tom nebylo extra dobře. To se ale možná v blízké budoucnosti změní a my si tak užijete s našimi oblíbenými superhrdiny a záporáky také nějaké pořádné herní dobrodružství.

20.  5.  2018 | | 2 N/A