Herní novinky uplynulého týdne

V tomto novém typu článku se budeme snažit přinášet vám pravidelně každou sobotu informace o všem zajímavém, co se v uplynulých dnech událo ve světě her a samozřejmě i přilehlých oblastech. Doufám, že všem našim čtenářům to dopomůže k ještě lepší orientaci v onom obrovském kvantu informacích, které se na ně každodenně valí ze všech stran.
V tomto novém typu článku se budeme snažit přinášet vám pravidelně každou sobotu informace o všem zajímavém, co se v uplynulých dnech událo ve světě her a samozřejmě i přilehlých oblastech. Doufám, že všem našim čtenářům to dopomůže k ještě lepší orientaci v onom obrovském kvantu informacích, které se na ně každodenně valí ze všech stran.

Pro přehlednost budeme "události" řadit podle dnů:

Sobota, Neděle
Jelikož se o tomhle víkendu skutečně NIC, ale zkrátka skutečně VŮBEC NIC zajímavého neudálo (ačkoliv možná by se tenhle rozhovor o Soldier of Fortune II: Double Helix dal považovat snad i za "přitažlivý"), poreferuji alespoň o dvou událostech o několik dní starších, o to však zajímavějších.

Nedlouho po uvedení Jedi Knighta II (celým názvem Jedi Outcast: Jedi Knight II) na výstavě E3 tu máme několik screenshotů přímo ze hry. Vývojový potenciál LucasArts (resp. Raven Software, kteří hru pro LucasArts vyvíjejí) se znovu ukazuje v celé své kráse - tyto screenshoty jsou totiž vytípány ze hry, jejíž vývoj byl započat jen před několika málo měsíci. Navíc hra má vyjít "až" někdy v létě 2002, takže do té doby můžeme jistě očekávat ohromné vylepšení. Celé to bude postavené na licencovaném a samozřejmě tedy pozměněném enginu Q3A, takže co se týče grafické stránky téhle již teď všemi nesmírně očekávané pářky, vskutku není čeho se obávat. Jak to bude s příběhem, to zatím není docela jisté, dá se však očekávat, že hlavní hrdina Kyle Katarn bude, jako obvykle, bojovat proti zákeřnému, rozprostírajícímu se zlu neskutečné síly... vždyť to znáte.

Zatímco příběh vývoje jedné hry začíná, příběh jiné končí. Třeba vývoj takového Anachronoxu, jednoho z nejočekávanějších RPG poslední doby. Zda se toto očekávání naplní, to se dozvíme již za několik málo týdnů, jelikož Anachronox se dostal do "zlaté" (GOLD) a tedy konečné fáze svého vývoje. Jistě, stojí za ním společnost Ion Storm, a tak rozhodně je na co se těšit. Jsou totiž dvě možnosti: buďto z toho bude pořádný skandál, jehož kostra se bude opírat o nabubřelá reklamní hlášení Ion Stormu, nebo to bude řádně nadupaná gameska, která vzbudí rozruch třeba stejný, jaký vzbudil Deus-Ex.

Pondělí
Tak tenhle den už je na novinky bohatší. Co se týče rozhovorů, objevilo se jich hned několik. Jmenujme například ten o hře Max Payne či o gamesce Startopia. Druhé jmenované hry se také týká informace o GOLD verzi. Vskutku, tato 3D simulace jakési vzdálené vesmírné stanice budoucnosti, kterou vyvíjí společnost Mucky Foot, se dostala do finální fáze svého vývoje a v obchodech (alespoň těch amerických) se dá čekat do dvou týdnů.

Dále bychom tu měli jednu malou zajímavůstku pro herní fajnšmekry: kdekdo z vás jistě bude znát herní sajtu bluesnews.com, z níž mnoho internetových herních periodik čerpá svou každodenní (či každotýdenní ;) dávku aktualit. Tak právě tato stránka začala právě tento den nabízet k prodeji "svá" trička - ve dvou barevných kombinacích, jedno za 18.95 dolárků. Tak mě napadá, že by se to skoro hodilo do toho našeho slavného článku "co všechno si můžete koupit za pětistovku" :-).

A koho skutečně zajímají trička nejrůznějších webových stránek, jistě si rád nalistuje adresu darkparadise.cz, prozatím nejrozsáhlejší český herní server Ultimy Online, který se chystá poskytnout svým hráčům právě to samé... Milé, musím podotknout!

Pokud se zajímáte o herního nástupce proslulé Dune 2, jistě vás bude zajímat, že na oficiální stránce této hry právě přibylo několik zajímavostí, mezi nimi například dva screenshoty, dva nové zvukové soubory a nějaké ty kraťoučké příběhy.

A další maličkost, která potěší: pro zaryté fandy Age of Empires II tu máme na stažení novou multiplayerovou mapu, samozřejmě pocházející od samotných tvůrců AoE II.

Taktéž dnes se objevilo osm nových screenshotů ze připravované 3rd person hororové adventury Nefandus českého týmu Black Element Software.

Úterý
A začneme opět rozhovory. Ten asi nejzajímavější proběhl s Angelinou Jolie, hlavní hrdinkou připravovaného filmu Tomb Raider. Internetový magazín GameSpyDaily ji zpovídal ze všeho možného i nemožného :-). Dalším, v porovnání s tím prvním již sic o něco méně lákavým, stále však hodnotným, jest rozhovor s Gregem Uhlerem o třetím pokračování Mystu. Můžete ho nalézt v anglické verzi na BonusWebu. A posledním referovaným rozhovorem tohoto dne budiž ten s Toddem Howardem o očekávaném RPG The Elder Scrolls III: Morrowind.

Překvapivou novinkou jest informace o tom, že poměrně slibná středověká RTS Warrior Kings vyvíjená společností Black Cactus změnila svého vydavatele: od Sierry přešla k francouzským Microids. Důvod je vcelku prostý - vývojářům se údajně nepodaří dodržet časový plán, kterýžto jest pro Sierru prioritou č.1.

Příjemnou novinkou je oproti tomu uvedení demoverze očekávané hry Gangsters 2: Vendetta, kterou vyvíjí společnost Hothouse Creations. Stahovat můžete zde či zde. Objem: 152,6 MB. Komu se nechce stahovat takový ohromný balík, může si dnů (až týdnů) počkat na uvedení her do obchodů.

Společnost Westwood uveřejnila několik nových screenshotů z připravované 3D akční hry ze světa Command & Conquer - C&C: Renegade.

Pokud máte rádi vesmírné simulace, jistě nepohrdnete dalšími několika obrázky, tentokrát z připravovaného vesmírného simulátoru společnosti Palestar jménem Darkspace. Více jich najdete na oficiálních stránkách.

A nakonec tu máme čtyři nové screenshoty z připravovaného 3D RPG od Black Isle Studios zovající se TORN. Tato hra poběží na dnes velmi populárním LithTech enginu.

Středa
Nejzajímavější na středě tohoto týdne jsou GOLD verze, kterých bylo hned několik. Tak zaprvé je to hra Edge Of Chaos od Infogrames. Za druhé očekávaná masivně multiplayerová válečná simulace World War II Online (mimochodem, je klidně možné ;), že to má něco společného se dnem D, který se tuším odehrál taktéž 6. června... 1944). A třetí zlatou verzí jest všemi zarytě socialismus budujícími stratégy očekávaný expansion pack k oblíbené budovatelské strategii Zeus, jež se zove Zeus: Poseidon (výrobcem jsou jako obvykle Impression Games). Z tohoto datadisku vám taktéž přinášíme několik nových screenshotů.

Všechny uživatele karet nVidia jistě potěší nová verze Detonatorů (ovladačů), a to 12.41. Stahovat můžete zde či zde.

Přejděme nyní k rozhovorům. Těch se tenhle den zrovna moc neurodilo, máme tu jeden se Sergejem Orlovskym ze společnosti Nival Interactive, ve kterém je rozebírána jejich připravovaná úchvatná gameska Etherlords (mimochodem, web téhle hry byl zvolen jako nejlepší web roku 2002 (?!) a skutečně stojí za to!), a pak ještě jeden, týkající se připravované masivně multiplayerové RTS Sovereign.

Tak a nakonec pár nějakých těch screenshotů, pro každého tu máme něco. Fandové do strategií, obzvláště těch typu Age of Empires, jistě ocení nový obrázek z připravované bomby Age of Mythology, kterou připravují u Ensemble Studios. Abych řekl pravdu, mně to ty Age of Empires (II) to připomíná až moc...

RPGčkařům se jistě bude líbit několik nových obrázků z chystaného apokalyptického sci-fi RPG Harbinger.

A příznivci multiplayerových stříleček snad ocení několik velice slibně vypadajících obrázků ze hry Team Factor od české společnosti 7fx.

Čtvrtek
Čtvrtek nám přinesl opět něco zajímavých GOLD verzí. Tou první jsou Dominion Wars, celým jménem Star Trek Deep Space Nine: Dominion Wars, vesmírná strategie na motivy Star Treku vyvíjená u Gizmo Games (produkce se ujala společnost Simon & Schuster). Na pultech (amerických) obchodů by se tahle pářka prozatím nejisté kvality (však to znáte, jak je to s tím Star Trekem...) měla objevit v několika málo dnech.

Ona druhá GOLD verze jest o poznání zajímavější - je jí hra Legends of Might and Magic, týmová fantasy multiplayerová akční hra od společnosti 3DO (autorů např. slavné série Heroes of Might & Magic). Na pulty (opět amerických) obchodů se tento titul dostane přesně kolem 16. června :-).

Co dále přinesl den zvaný "čtvrtek"? Tak například jedno velice, velice zajímavé interview o očekávané budovatelsko akční strategii od Ensemble Studios... ano, je to Age of Mythology. Tentokrát zpovídal časopis PC Gamer designéry Bruce Shelleyho a Grega Streeta, kteří hovoří o všem, co může hráče na téhle hře zajímat - zmiňují se tak o vývojovém týmu, prostředí, ve kterém se hra odehrává, o enginu, a dalších velezajímavých věcech. Tohle interview mohu skutečně doporučit.

Daší interview, tentokráte s osobou, která má tak složité jméno, že ho raději napíšu v prvním pádě: "Lars Fuhrken-Batista" (no dobře, abyste mě neměli za idiota ;], tak po česku by to mohlo znít asi jako "...s Larsem Fuhrkenem-Batistou") ...se zabývá jeho domovskou společností Cinemaware, které také šéfuje, její historií, a samozřejmě hrami, které momentálně vyvíjí.

Pro ty které nezajímají slova, ale obrázky - vždyť jeden obrázek vypoví za tisíc slov, že - tu máme několik nových screenshotů ze hry Z2: Steel Soldiers, což je pokračování slavné (a hlavně originální a vskutku inovativní) RTS od Bitmap Brothers. Pokud vás tahle hra zaujala, můžete si také stáhnout</a> nové updatované demo (30,2 MB - anglická verze, 52MB německá, španělská a italská, česká překvapivě chybí :)).

A teď trochu z jiného soudku: včera zmiňovanou masivně multiplayerovou bojovou simulaci World War II Online postihl ani ne den po uvedení do obchodů podobný problém, jaký zastihl v počátcích Diablo II - totiž že servery nezvládly nával lidí (či snad byla chyba v softwaru?) a tak si místo plánovaných 10000 lidí mohlo zahrát pouhých 500. Tomu říkám smůla.

Už dávno to není pouze pivo a hokej, co nás proslavuje v zahraničí. Od dob Hidden & Dangerous jsou to i počítačové hry. Druhý díl této skvělé pářky dychtivě očekávají miliony fanoušků na celém světě. Pokud mezi ně patříte i vy, jistě vás bude zajímat přibližně dvouminutové video, ve kterém hlavní designér Tomáš Pluhařík popisuje úžasné možnosti této hry. Objem: 28 MB (MPEG), dále jsou k dispozici různé streamované formáty

Pátek
Tenhle den je, zdá se, na novinky opět docela chudý. Zajímavé bude pro někoho možná snad demo realistické RTS Original War od společnosti Rival Interactive, které se objevilo na Tucows (ovšem oficiálně uvedeno bylo, takřka bez povšimnutí, již před měsícem). Má hutných 94,3 MB.

Pro příznivce hry Half-Life tu mám jeden týmový multiplayerový mod jménem Global Warfare, jehož beta 1.0 byla právě uveřejněna na oficiálních stránkách.

A nakonec bych tu měl dva rozhovory: ten první a zároveň nejzajímavější se týká Alien versus Predator 2 (zde), druhý se zabývá očekávaným MMORPG Horizons (zde).

Zdá se vám, že zde něco chybí? Máte pravdu, obrázky. Vzhledem k technickým potížím se serverem je nebylo možné umístit na FTP serveru včas, díky čemuž působí článek tak, jak působí - stroze a hutně. V odpoledních hodinách již bude vše v pořádku. Děkuji za pochopení. Šéfredaktor serveru Doupě.cz.

Diskuze (2) Další článek: Hellnight – velice tvrdá hra na schovávanou

Témata článku: , , , ,