Herní novinky uplynulého týdne: Emperor a BG2 jsou venku

Tak tu máme opět náš pravidelný týdenní přehled všech zajímavostí a zajímavůstek, které by naše milé čtenáře mohly (anebo měly) zajímat. Zejména se vyjímají dvě události - jednou z nich je uvedení hry Emperor: Battle for Dune od Westwoodu, tou druhou jest nástup nové generace GameBoyů od Nintenda.
Tak tu máme opět náš pravidelný týdenní přehled všech zajímavostí a zajímavůstek, které by naše milé čtenáře mohly (anebo měly) zajímat. Zejména se vyjímají dvě události - jednou z nich je uvedení hry Emperor: Battle for Dune od Westwoodu, tou druhou jest nástup nové generace GameBoyů od Nintenda.

Sobota, Neděle
Velice zajímavý rozhovor se objevil v magazínu PS2.IGN a týká se hry... chvilka napětí... Metal Gear Solid 2. Redaktoři zpovídají Hideo Kojimu, jednoho z tvůrců prvního MGS, ovšem možném i nemožném, čeho se konzoláci ;) dočkají v druhém dílu. O MGS2 na si můžete přečíst také u nás.

Pokud máte rádi herní artworky a skeče, jistě nepohrdnete několika takovými z her Divine Divinity (zde) či Charr: The Grimm Fate (zde). Všichni budovatelé jistě ocení několik dalších nových screenshotů z datadisku Zeus: Poseidon (zde).

Mezi další velice poučné rozhovory patří jistojistě ten s Richardem Garriotem alias Lordem Britishem, který najdete zde.

Všichni, kdož se na Emperor: Battle for Dune těší stejně nezřízeně jako já, mají doslova občanskou povinnost stáhnout si kompletní osmiminutové intro ke hře, které se objevilo na sajtě Dune Emperor eXtreme a jež váží pouhopouhých 13,4 MB ve formátu RealPlayer. GO GO GO! (naše preview)

A na závěr jedna krátká: nevím, možná vás to nepřekvapí, ale Relic Entertainment, společnost která stvořila úchvatný Homeworld, chystá jeho pokračování!! :o)

Pondělí
Právě dnes nastal velký den pro všechny MMORPGčkaře - očekávané MMORPG jménem Anarchy Online se totiž dostalo do verze gold. Tahle nabouchaná 3D onlajnovka od Funcomu (tvůrci např. The Longest Journey) by se měla do amerických a skandinávských obchodů dostat přesně 27. června, u nás... kdo ví? Možná (už;) koncem podzimu? (článek o AO naleznete i na Doupěti)

Dalším očekávaným MMORPG jest bezesporu také Shadowbane, na jehož stránkách lze nalézt dva páry nových screenshotů. (další informace o hře)

Dnes se objevily spekulace, že 3rd person střílečka se slibným názvem Titanium Angels od firmičky Mobius Entertainment bude vydána pouze a jen pro PS2. Škoda škoda. Nu, pro ty, kteří se chystají pořídit si onu Hračku, je zde připraveno několik nových screenshotů. (naše pojednání o TA)

Úterý
Dnes byla vydána hra Emperor: Battle for Dune! Recenzi u nás objevíte doufejme co nevidět. (naše preview)

Rozsáhlý a poměrně zajímavý rozhovor s Karlem Papíkem si můžete přečíst na igames.cz.

Zajímavé je interview s hlavním programátorem hry Harbinger, Andym Muirem ze společnosti Silverback Entertainment, který se rozpovídal o tomto připravovaném ambiciózním sci-fi RPGčku. (další informace o hře)

Dále pak bylo ohlášeno další MMORPG, tentokrát od francouzských mágů Cryonetworks. Jmenuje se Black Moon Chronicles - Winds of War a bude to isometrická onlajnovka založená na práci francouzských komixových autorů Froidevala a Ledroita. Připravují ji ve studiích firmy Vircom pro vydání v listopadu tohoto roku. Na zbrusu nových oficiálních stránkách naleznete mnoho zajímavých informací, včetně docela pěkného (ačkoliv krátkého - dvě a půl minuty) traileru. Něco málo základních informací: jako je to obvyklé, i tady bude všechno založeno na zkušenostech, jež si budete vydělávat zabíjením potvor a plněním questů. Zajímavé je, že každá třída postav (tj. mág, bojovník, a dalších osm - celkem je jich zde 10) bude mít jiné questy, potažmo i jiný příběh (Samozřejmě tedy i jiný konec příběhu! Pak se budete moci rozhodnout, zda ve hře pokračovat či zda zkusit nějakou jinou třídu...). A navíc budete mít na výběr ze čtyř různých frakcí (Emperor, Order of Light, Knights of Justice a Black Moon).

Právě dnes se na americké trhy dostávají hry Hostile Waters: Antaeus Rising, Star Trek: Deep Space Nine - Dominion War. A samozřejmě také hračička zvaná GameBoy Advance - jakási to velice miniaturní a převelice podivná věc od Nintenda, na které se prý dají hrát hry. Ehm ;-).

Středa
V pondělí se objevily nějaké šušky-mušky, že Titanium Angels budou určeni pouze pro PS2. Tento článek však tvrdí něco jiného.

Tři nové screenshoty ze očekávané hry Medal of Honor: Allied Assault naleznete na oficiálních stránkách. (další informace o hře)

Jedna dobrá zpráva nakonec pro uživatele Maců - ti, kdož mají rádi 3D střílečky, se mohou těšit Clive Barker's Undying, kteroužto "mekovskou" předělávku vyrábějí u Westlake Interactive. Na jejich stránce se dále můžete dozvědět, že jejich předělávka Tomb Raider Chronicles na tu samou platformu je již v GOLD verzi. (naše recenze)

Čtvrtek
Začneme rozhovory, jichž se dnes urodilo požehnaně, a většina z nich dokonce i o zajímavých tématech. První se týká Maxe Payna, neustále odkládané, potenciálně však revoluční 3D střílečky (zde). Na GameZone.com se objevil dvoudílný článek pojednávající obecně o herním vývojářství, který zpovídá tři současné úspěšné herní tvůrce - Erica Ouelletta z FireFly Studios, Phila Steinmeyera z PopTop Studios a Tima Gerritsena z Human Head Studios. Povídají o dopadu internetu na současnou generaci her, budoucnosti hraní, a vůbeco všem, co dnešního hráče zajímá. Interview o Mythu III, pokračování slavné 3D RTS, si přečtete na MythWolfAge.com. Nu a nakonec rozhovor se slavným tvůrcem Deux-Ex Warrenem Spectorem naleznete zde.

Max PayneMax Payne

Max PayneMax Payne

A nyní jedna novinka pro všechny, kdož se ponořili do hlubin hry Emperor: Battle for Dune - skrz herní auto-update systém je nyní k dispozici patch na verzi 1.06. Vylepšení jsou jen malá, týkají se především problémů s kontrolou CD, vybírání položek v menu, řazení multiplayerových map, atd.

Příznivci Diabla, nastražte očiska, zde si můžete stáhnout nový tříminutový filmeček z datadisku Lord of Destruction. (další informace)

Další dobrá zpráva pro "mekisty" - masivně multipplayerová akce z druhé světové války jménem World War II Online se na tuto platformu objeví v počátkem příštího měsíce. (další informace)

Na oficiální sajtě Maxe Payna se objevilo několik nových, úchvatných obrázků, které doporučuji shlédnout (viz. ukázky tady kolem). (preview)

Baldur's Gate II: Throne of Bhaal je GOLD!! (preview)

Nakonec tu máme jeden nový datadisk - jmenuje se MechWarrior 4: Black Knight, takže je předem jasné, která hra jest jeho "matkou". Oficiální stránky naleznete na této adrese. A o co že tady půjde? Vrátíte se zpátky na planetu Kentares IV, samozřejmě s množstvím nových mechů i jiných vehiklů ku své potřebě. Budete mít více možností, jak své bojové stroje modifikovat a proměňovat. Navíc přibude několik multiplayerových módů a jedná nová single-playerová kampaň, ve které si budete moci zahrát za Černou Legii (Black Legion), jež bojuje pro dům Steiner. Vydání tohoto datadisku se očekává na podzim tohoto roku. (naše recenze Mechwarrior 4)

Pátek
Dnes jsou to pouhé dvě zprávy navíc spíše techničtějšího zaměření. Začneme s formátem MP3. Na internetu se totiž objevily první zprávy o novém, nástupnickém formátu MP3Pro. Výhodou by měla být, jak se dalo očekávat, lepší kvalita zvuku při menší velikosti souboru.

V této tiskové zprávě oznamuje společnost LithTech, Inc., že právě vypustila verzi 3.1 svého LithTech Development Systemu.

Váš názor Další článek: HW novinky: zemětřesení na Taiwanu a jiné otřesy

Témata článku: , , , , , ,