Herní průmysl hlásí nejvyšší čtvrtletní prodeje v historii, pomohla karanténa

Probíhající epidemie a nucená karanténa má na herní průmysl blahý vliv.

Současná situace s koronavirem a probíhající epidemií rozhodně nepotěšilo spoustu herních společností. Dočkali jsme se odkladů a dopad pravděpodobně ještě pocítíme v nadcházejících měsících. Karanténa však udělala své a ze zprávy finančních výsledků analytické firmy NPD je patrné, že si herní průmysl pěkně vydělal. 

Minimálně ve Spojených státech totiž první čtvrtletí roku 2020 zbořilo historický rekord v prodejích za jediné čtvrtletí a dosáhlo na částku 10,86 miliard dolarů za pouhé tři měsíce. Ve srovnání se stejným obdobím v minulém roce jde o nárůst o 9%. Mezi nejprodávanější hry patří víceméně očekávané tituly jako Animal Crossing: New Horizons, DOOM Eternal, Minecraft či Grand Theft Auto 5. 

"Videohry přinesly pohodlí a sociální spojení pro miliony hráčů, zasažených epidemií," nechal se slyšet Mat Piscatella, analytik firmy The NPD Group. "Jak lidé zůstávali doma, využili videohry nejen jako možnost uniknout nepříjemné situaci a omezení, ale také jako možnost spojit se se svými kamarády a rodinou."

Zvýšených prodejů se dočkal také hardware. Čísla narostla o 2% na 773 milionů dolarů. Taková čísla ostatně nejsou překvapením. Kromě nutnosti zůstat doma se na trh dostalo hned několik očekávaných herních titulů v čele s Resident Evil 3 Remake, Final Fantasy 7 Remake či Animal Crossing.

Váš názor Další článek: Cheateři v Call of Duty Warzone brečí na fórech kvůli dvoufázové autorizaci

Témata článku: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,