Herní rok 2022 na Doupěti. Co jsme hráli, na co se těšíme a jaké resty bychom rádi dohnali

Jen pár dní a máme tady rok 2023. Během toho uplynulého jsme toho odehráli celou řadu, takže není od věci vypíchnout to, co se nám líbilo nejvíc.

Martin Nahodil - Odkládání nás nemine

Jelikož se poslední roky nesly ve znamení odkladů, doufal jsem, že letos už tento trend nebude pokračovat. Bohužel se ale ukázalo, že toto období nepříjemné pro hráče vyhlížející očekávané novinky nehodlá přestat a nemyslím si, že nějak výrazně poleví ani v příštím roce. Letos tak u mě z velké produkce zabodovali hlavně God of War Ragnarök a Elden Ring. I když kolem mě souls-like hry ještě loni proplouvaly bez větší pozornosti, v rámci příprav jsem si prošel některé ze starších her studia FromSoftware jako Dark Souls nebo Bloodborne a hned mi bylo jasné, co na nich jejich fanoušci vidí. 

God of War Ragnarök_20221021175352.jpg

Velkým překvapením pro mě bylo RPG Xenoblade Chronicles 3, které si nezahrajete jinde než na Switchi. Zajímavě zpracovaný soubojový systém, obrovský svět a výborný příběh si mě udržely na desítky hodin, i když nejsou japonská RPG žánrem, do kterého bych se pouštěl často. Na mé oblíbené konzoli od Nintenda se spíš většinou vracím do Animal Crossing: New Horizons, abych sklidil úrodu a podíval se, co je na mém ostrůvku nového. 

Řada her, na které jsem se těšil, vyšla rozbitá či nedodělaná. Z Babylon's Fall je naprostý propadák, který zanedlouho zmizí z herního světa. Gotham Knight jsou jen plytkou náhražkou arkhamského Batmana a noví Pokémoni po technické stránce propadají, i když jde o exkluzivitu. Přijde mi, že společnosti a studia stále posouvají hranice toho, co si ke hráčům mohou dovolit a častokrát vydávají své hry ve stavu, který by ještě před pár lety byl naprosto skandální. 

Moje očekávání na příští rok nejsou velká. Těším se na nového Spider-Mana, ale stále jsem na pochybách ohledně toho, jestli v roce 2023 vůbec stihne vyjít. Jsem zvědavý na nové asasíny, ale jelikož se mi kroky Ubisoftu za posledních pár let úplně nepozdávají, tak spíš jen vlažně přihlížím, jak se to celé vyvine. Příjemná překvapení čekám hlavně od indie scény, kde se i letos objevily velmi dobré kousky jako Vampire Survivors nebo Dark and Darker

Diskuze (6) Další článek: Vyzkoušejte simulátor Ježíše Krista. Změňte vodu na víno a vykonejte přes třicet zázraků

Témata článku: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,