Herní svět uctívá památku Kobeho Bryanta

Tragicky zesnulého basketbalistu oplakává i herní komunita.
Herní svět uctívá památku Kobeho Bryanta

Basketbalista Kobe Bryant tragicky zahynul při pádu helikoptéry a jeho úmrtí těžce nesl doslova celý svět. Svoji soustrast rodině a lítost nad jeho skonem vyjadřovaly hvězdy všech odvětví od herců, přes politické osobnosti a sportovce až po obyčejné fanoušky sportu. Výjimkou nebyli ani hráči počítačových her na profesionální i amatérské úrovni.

Ve hře NBA 2K20 se hráči shromažďovali ve žlutých dresech LA Lakers a pochodovali na uctění památky Černé Mamby. Žlutá se tak ve hře stala naprosto dominantní barvou a jen málokdo se nezapojil. Kromě toho také někteří hráči po vzoru skutečných hráčů NBA nevyužili úvodních 24 vteřin na vystřelení na koš, což odkazuje k Bryantovu číslu 24. Na úmrtí legendárního hráče a sympaťáka reagovali i samotní vývojáři, kteří do hry umístili obrazovku ukazující Bryanta s daty narození a smrti.

Nejen basketbaloví fanoušci v řadách hráčů ale Bryantovu smrt oplakávali. Památku basketbalisty uctili také například profesionálové v Call of Duty, když se zastavil celý turnaj ve hře v reakci na oznámení o Kobeho smrti. Podobně reagoval i chat na streamu celé události, když fanoušci hromadně vyjádřili lítost nad ztrátou basketbalového mága.

O smrti Bryanta se svět dozvěděl v neděli večer. Basketbalista zahynul při pádu helikoptéry společně se svojí třináctiletou dcerou a dalšími sedmi lidmi. Vyšetřování příčin nehody stále probíhá. Podle zatím dostupných informací však panovalo k letu nepříznivé počasí se špatnou viditelností a helikoptéra tak letěla za speciálních podmínek určených pro tyto situace. Zda to byla příčina tragedie zatím nikdo oficiálně nepotvrdil.

Nejnovější komentáře


NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Kingdom Come: Deliverance zdarma – unikátní příležitost získat hru bezplatně!

Kingdom Come: Deliverance zdarma – unikátní přílež…

Hru Kingdom Come: Deliverance si může každý dopřát zdarma. Unikátní příležitost má jen týdenní trvání, ale hra vám zůstane už napořád.

13.  2.  2020 | | 52 N/A
Metro Exodus s ray-tracingem ve 4K rozlišení vypadá nádherně

Metro Exodus s ray-tracingem ve 4K rozlišení vypad…

Metro je už v základu krásnou hrou. A co teprve ve 4K rozlišení s ray-tracingem.

9.  2.  2020 | | 11 N/A
Zadarmo nebo se slevou: digitální deskovky zdarma a balíček vláčků

Zadarmo nebo se slevou: digitální deskovky zdarma …

Na všech platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Někdy je toho ale tolik, že se v tom člověk jen těžko orientuje. My vám s tím rádi pomůžeme. Podívejte se níže na akce, které by vám tento týden neměly uniknout.

7.  2.  2020 | | 5 N/A
Kupte si opravdový meč ze Zaklínače, kovárna vám vyrobí i ten stříbrný

Kupte si opravdový meč ze Zaklínače, kovárna vám v…

Je libo stříbrný meč od Geralta na stěnu pokoje?

5.  2.  2020 | | 4 N/A
Pražský Comic-Con přilákal fanoušky i cosplayery | Galerie

Pražský Comic-Con přilákal fanoušky i cosplayery |…

Minulý víkend jsme se zúčastnili pražského Comic-Conu a nechali se ovládnout atmosférou. Podívejte se na naše zážitky.

12.  2.  2020 | | 5 N/A