Herní svět uctívá památku Kobeho Bryanta

Tragicky zesnulého basketbalistu oplakává i herní komunita.
Herní svět uctívá památku Kobeho Bryanta

Basketbalista Kobe Bryant tragicky zahynul při pádu helikoptéry a jeho úmrtí těžce nesl doslova celý svět. Svoji soustrast rodině a lítost nad jeho skonem vyjadřovaly hvězdy všech odvětví od herců, přes politické osobnosti a sportovce až po obyčejné fanoušky sportu. Výjimkou nebyli ani hráči počítačových her na profesionální i amatérské úrovni.

Ve hře NBA 2K20 se hráči shromažďovali ve žlutých dresech LA Lakers a pochodovali na uctění památky Černé Mamby. Žlutá se tak ve hře stala naprosto dominantní barvou a jen málokdo se nezapojil. Kromě toho také někteří hráči po vzoru skutečných hráčů NBA nevyužili úvodních 24 vteřin na vystřelení na koš, což odkazuje k Bryantovu číslu 24. Na úmrtí legendárního hráče a sympaťáka reagovali i samotní vývojáři, kteří do hry umístili obrazovku ukazující Bryanta s daty narození a smrti.

Nejen basketbaloví fanoušci v řadách hráčů ale Bryantovu smrt oplakávali. Památku basketbalisty uctili také například profesionálové v Call of Duty, když se zastavil celý turnaj ve hře v reakci na oznámení o Kobeho smrti. Podobně reagoval i chat na streamu celé události, když fanoušci hromadně vyjádřili lítost nad ztrátou basketbalového mága.

O smrti Bryanta se svět dozvěděl v neděli večer. Basketbalista zahynul při pádu helikoptéry společně se svojí třináctiletou dcerou a dalšími sedmi lidmi. Vyšetřování příčin nehody stále probíhá. Podle zatím dostupných informací však panovalo k letu nepříznivé počasí se špatnou viditelností a helikoptéra tak letěla za speciálních podmínek určených pro tyto situace. Zda to byla příčina tragedie zatím nikdo oficiálně nepotvrdil.

Nejnovější komentáře


NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Do prodeje míří Playstation 5 s retro designem, kusů je extrémně málo

Do prodeje míří Playstation 5 s retro designem, ku…

Chcete svou konzoli s příchutí kultovní PS2? Pak si pospěšte.

5.  1.  2021 | |1 N/A
Daniel Pánek
PlayStation 5Konzole
Hry zadarmo nebo se slevou: Vše nejlevnější do nového roku

Hry zadarmo nebo se slevou: Vše nejlevnější do nov…

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

1.  1.  2021 | |6 N/A
Martin Nahodil
Hry zdarmaSlevové akce
10 největších zklamání odcházející generace aneb co se opravdu nepovedlo

10 největších zklamání odcházející generace aneb c…

Odcházející generace nejen herních konzolí, ale i her, nás v mnoha věcech potěšila, ale i v mnohých zklamala. Vybrali jsme největší zklamání posledních let.

2.  1.  2021 | |6 N/A
Vojtěch Matušinský
Téma