Hired Team - první dojmy a screenshoty

Co je to vlastně za hru? Zjednodušeně řečeno: Commandos z first person perspektivy.

3D střílečka z vlastního pohledu. Nic nového pod sluncem, řeknete si možná, ale až tenhle článek dočtete, budete mít třeba jiný názor. Tak například by vás mohlo překvapit už to, že jednotlivé mise budete plnit zadáváním příkazů členům svého týmu. Ti jsou čtyři a každý z nich oplývá jinak úžasnými schopnostmi (konkrétně jakými to se ode mě nedozvíte, neboť hra je teprve ve fázi raného vývoje a informace o ní jsou zatím dost omezené). Jisté je jen to, že některé "obyčejné" zbraně budou mít k dispozici všichni, zatímco ty speciální se budou lišit podle odbornosti každé postavy. Vy budete hrát za jednoho z členů týmu (Scout, Miner, Sniper, Heavy Weapon Guy). Během misí se můžete přepínat mezi všemi postavami a zatímco postupujete s jednou, ostatní tři ovládá počítač. Hra bude rozdělená do čtyř kampaní, z nichž každá se dále dělí na čtyři mise. (Čtyřka zřejmě vůbec připadá autorům jako nějaké magické číslo.) V každé misi se ocitnete v jiném prostředí, obohatíte se o nové zbraně a postavíte se tváří v tvář novým protivníkům.

Pro ty, co se neobejdou bez příběhu (ačkoliv mu osobně u akčních her nepřikládám moc velký význam a většinou ani nezaregistruji, jaká story se za vším mým snažením skrývá), je tu teď pár vět na téma "Kdy, kde a proč vlastně?" V roce 2064 je technologická revoluce na Zemi v plném proudu. Globalizace už se tou dobou neomezuje jen na supermarkety, ale nelítostně zasahuje do všech oblastí lidského života. Po planetě se rozmáhají obrovité urbanistické komplexy nazývané Megacity, v nichž žije téměř 96 procent celé populace. Z takového nezdravého nahloučení lidí nemůže pochopitelně vzejít nic dobrého. Spíše naopak - nezaměstnanost, kriminalita, korupce a podobné neradostné projevy lidské společnosti hýbou budoucím světem. Policie je tradičně neschopná, zločinci tradičně vynalézaví a jediný, kdo může přijít s nějakou relevantní troškou do mlýna, je váš superprofesionální čtyřčlenný tým.

Autoři z ruského týmu New Media Generation si pro Hired Team vyvinuli vlastní engine Shine optimalizovaný pro akcelerátory s podporou OpenGL. Velmi slušně by měl zvládat jak velké venkovní prostory, tak i uzavřené interiéry, čímž chci nenápadně naznačit, že se ve hře budete potloukat nejen spletitými chodbičkami a vědeckými laboratořemi, ale i přírodními scenériemi (například horskými krajinami). Volumetrická mlha, průhledná voda, animovaná obloha, realtimový morfing objektů, škálovatelná úroveň detailů - to všechno tam je a do konce vývoje možná ještě něco přibude. Datum vydání není známo, mluví se jen o roku 2000.

     

     

Nejnovější komentáře

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Kingdom Come: Deliverance - prožijte český středověk (recenze)

Kingdom Come: Deliverance - prožijte č…

Česká hra ze středověku se dočkala finálního vydání. Po dlouholetém vývoji máte možnost okusit hru, jaká tu ještě nebyla. RPG inspirované českou historií a vyvíjené s důrazem na středověkou realitu. Stojí za to hru pořizovat? Dozvíte se v recenzi!

13.  2.  2018 | | 122 N/A
Kingdom Come: Deliverance je úžasná česká hra, se kterou prožijete středověk

Kingdom Come: Deliverance je úžasná če…

Kingdom Come: Deliverance je nejočekávanější hrou roku 2018. Hra se středověkým námětem čerpá z české historie a slibuje doposud nevídaný herní zážitek založený na tvrdé realitě a precizním zpracování.

5.  2.  2018 | | 76 N/A
V Kingdom Come: Deliverance se musíte naučit řádně oblékat a obrnit

V Kingdom Come: Deliverance se musíte …

V očekávaném českém RPG nebudou věrohodné jen souboje, ale také způsob oblékání a využívání brnění.

7.  2.  2018 |
Kingdom Come: Deliverance už prodalo téměř 500 tisíc kopií

Kingdom Come: Deliverance už prodalo t…

Nehledě na bugy a další technické nepříjemnosti se Kingdom Come v prodejích pěkně daří.

15.  2.  2018 | | 5 N/A
Jak Kingdom Come redefinuje pojetí soubojů z pohledu první osoby

Jak Kingdom Come redefinuje pojetí sou…

Souboje z pohledu první osoby byly vždy kamenem úrazu mnoha her. Warhorse má na to svůj vlastní přístup.

6.  2.  2018 | | 3 N/A
Kingdom Come: Deliverance dostane na PS4 v den vydání obří patch

Kingdom Come: Deliverance dostane na P…

Máte koupené Kingdom Come na konzoli PS4 a chystáte se hrát? Tak to si ještě nějakou dobu počkáte.

12.  2.  2018 | | 16 N/A
Herní agenda: zpátky v sedle nového roku

Herní agenda: zpátky v sedle nového ro…

Na začátku roku téměř vždy bývá na herním trhu poměrně sucho. Letošek nebyl výjimkou, proto jsme si s agendou dali menší pauzu. Už se ale začínají objevovat první dobře vypadající kousky, takže nastal čas, abychom si o nich zase něco řekli.

16.  2.  2018 |
Kingdom Come: Deliverance - fotoseriál z českých luhů a hájů (galerie)

Kingdom Come: Deliverance - fotoseriál…

Recenzi jsme sice již napsali, ale Kingdom Come nás stále baví. Podívejte se na galerii z našich dobrodružných výprav.

včera | | 4 N/A