Hired Team - první dojmy a screenshoty

Co je to vlastně za hru? Zjednodušeně řečeno: Commandos z first person perspektivy.

3D střílečka z vlastního pohledu. Nic nového pod sluncem, řeknete si možná, ale až tenhle článek dočtete, budete mít třeba jiný názor. Tak například by vás mohlo překvapit už to, že jednotlivé mise budete plnit zadáváním příkazů členům svého týmu. Ti jsou čtyři a každý z nich oplývá jinak úžasnými schopnostmi (konkrétně jakými to se ode mě nedozvíte, neboť hra je teprve ve fázi raného vývoje a informace o ní jsou zatím dost omezené). Jisté je jen to, že některé "obyčejné" zbraně budou mít k dispozici všichni, zatímco ty speciální se budou lišit podle odbornosti každé postavy. Vy budete hrát za jednoho z členů týmu (Scout, Miner, Sniper, Heavy Weapon Guy). Během misí se můžete přepínat mezi všemi postavami a zatímco postupujete s jednou, ostatní tři ovládá počítač. Hra bude rozdělená do čtyř kampaní, z nichž každá se dále dělí na čtyři mise. (Čtyřka zřejmě vůbec připadá autorům jako nějaké magické číslo.) V každé misi se ocitnete v jiném prostředí, obohatíte se o nové zbraně a postavíte se tváří v tvář novým protivníkům.

Pro ty, co se neobejdou bez příběhu (ačkoliv mu osobně u akčních her nepřikládám moc velký význam a většinou ani nezaregistruji, jaká story se za vším mým snažením skrývá), je tu teď pár vět na téma "Kdy, kde a proč vlastně?" V roce 2064 je technologická revoluce na Zemi v plném proudu. Globalizace už se tou dobou neomezuje jen na supermarkety, ale nelítostně zasahuje do všech oblastí lidského života. Po planetě se rozmáhají obrovité urbanistické komplexy nazývané Megacity, v nichž žije téměř 96 procent celé populace. Z takového nezdravého nahloučení lidí nemůže pochopitelně vzejít nic dobrého. Spíše naopak - nezaměstnanost, kriminalita, korupce a podobné neradostné projevy lidské společnosti hýbou budoucím světem. Policie je tradičně neschopná, zločinci tradičně vynalézaví a jediný, kdo může přijít s nějakou relevantní troškou do mlýna, je váš superprofesionální čtyřčlenný tým.

Autoři z ruského týmu New Media Generation si pro Hired Team vyvinuli vlastní engine Shine optimalizovaný pro akcelerátory s podporou OpenGL. Velmi slušně by měl zvládat jak velké venkovní prostory, tak i uzavřené interiéry, čímž chci nenápadně naznačit, že se ve hře budete potloukat nejen spletitými chodbičkami a vědeckými laboratořemi, ale i přírodními scenériemi (například horskými krajinami). Volumetrická mlha, průhledná voda, animovaná obloha, realtimový morfing objektů, škálovatelná úroveň detailů - to všechno tam je a do konce vývoje možná ještě něco přibude. Datum vydání není známo, mluví se jen o roku 2000.

     

     

Nejnovější komentáře

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Vybrali jsme nejlepší PC hry pod stromeček

Vybrali jsme nejlepší PC hry pod strom…

Toto je deset her, které byste rozhodně neměli při hraní na počítači vynechat.

18.  11.  2017 | | 12 N/A
Need for Speed Payback: nedostatečně rychle a zběsile (recenze)

Need for Speed Payback: nedostatečně r…

Po menší přestávce jsme se konečně dočkali dalšího dílu série Need for Speed. Prospěla závodům pauza stejně, jako novému asasínovi? To se dozvíte z naší recenze.

12.  11.  2017 | | 17 N/A
Na PS Store startuje nová akce, najdete tam spoustu her pod tři stovky

Na PS Store startuje nová akce, najdet…

Chcete si doplnit svou digitální knihovničku konzole Playstation o pár parádních pecek? V obchodě máte skvělou akci.

16.  11.  2017 | | 4 N/A
Testovali jsme Xbox One X: jde o nejvýkonnější konzoli na trhu?

Testovali jsme Xbox One X: jde o nejvý…

Tak je to konečně tady. Vyšel Xbox One X, nejvýkonnější konzole na trhu a dlouho opěvovaný klenot Microsoftu. Je to opravdu dobrá herní mašina nebo přeceněný favorit?

17.  11.  2017 | | 16 N/A
Fanoušci přinutili EA ke změně, Star Wars Battlefront 2 bude lepší

Fanoušci přinutili EA ke změně, Star W…

Velká vlna nevole od fanoušků Battlefrontu podle všeho padla na úrodnou půdu. EA chystá změny.

18.  11.  2017 | | 2 N/A
Microsoft rozjíždí časově omezenou nabídku bundlů konzole Xbox One S

Microsoft rozjíždí časově omezenou nab…

Slevová mánie začíná.

12.  11.  2017 |
Cosplay: Když se z holek stávají vysněné krásky z videoher

Cosplay: Když se z holek stávají vysně…

Svět videoher se již dávno vymanil ze svého virtuálního rámce a čím dál tím více se prolíná s naším reálným životem a to v mnoha ohledech. Je ve vzájemném propojení s literaturou, filmovou či hudební tvorbou a ovlivňuje též intersociální vztahy. Jedním z pozoruhodných fenoménů v tomto ohledu je stále populárnější cosplay.

9.  11.  2017 | | 31 N/A
Harry Potter se vrací, tentokrát s příchutí Pokémon GO

Harry Potter se vrací, tentokrát s pří…

Černá magie společně s Voldemortem se vrací na scénu.

10.  11.  2017 |