Hlas lidu: Droga jménem DLC

vytisknout velikost písma

N.Marko reaguje celkem rychle a trefně na včerejší novinku ohledně DLC pro podzimní tituly. Již Rosťa Viktorin se rozčiloval nad cenou DLC u Shaun White Snowboarding, která je za pár kousků oblečení více než přemrštěná. Tak co N.Marko, jak to vidíš ty?

N.Marko

nmarko.jpg

Datum registrace: 28.6. 2006 20:00
Počet příspěvků: 2 934
Podpis:
Ta neurotická snaha být normální nás přivádí k šílenství. -Solomon Short
To že jsi paranoidní neznamená, že nemáš pravdu.
Jsem pro aby se udržovaly nebezpečné zbraně mimo dosah bláznů. Můžeme začít třeba s psacími stroji. -Solomom Short

Drazí vášniví hráči, mám pro vás dobrou zprávu, s novou generací konzolí a možností je připojit na internet objevili distributoři nový způsob, jak z vás sedřít kůži. Povím vám tedy příběh plný zrady, krve a násilí. Příběh, který by nikdo nechtěl zažít a přesto v něm všichni, kdož máme PS3 nebo X360 žijeme. Příběh, po kterém se vám budou ještě dlouho zdát zlé sny. Takže vyčistit zuby a do postýlek, strejda vám poví strašidelnou pohádku.

shaun_white_snowboarding_01.jpg shaun_white_snowboarding_16.jpg

Za dávných dob, kdy na zemi ještě panovala spravedlnost, si každý hráč mohl vyhrát ve své oblíbené hře (pokud to dovolovala) spoustu bonusů a mezi lidem panovala spokojenost. Pak se za horami v zemích zvané Japonsko a Amerika objevilo monstrum zvané Next-Gen. To monstrum bylo sice mladé a vypadalo roztomilé, ale to byla jen přetvářka. Bylo hrozně hladové, ba přímo žravé a peněženky ubohých maličkých hráčů vysávalo lépe než Drákula krčky nevinných panen. Zlí páni, kteří toto monstrum stvořili totiž obdařili spojením s internetem a jejich ďábelským plánem bylo nám prodat pod falešnými sliby jen kus hry a zbytek poté, co si na ni vytvoříme závislost nás nutit stále znovu a znovu kupovat malé a většinou i bezcenné kousky. Malí hráči pak jako otroci v potu tváře do úmoru pracují, aby mohli uspokojit svou závislost na droze zvané DLC…

deadspace_03.jpg deadspace_11.jpg

Ale nyní už vážně. Udělal jsem si průzkum českého STORE ohledně počtu, cen a přibližné hodnoty z možného zakoupeného DLC. Nepitval jsem to nikterak detailně, ale za 20 minut práce jsem našel skoro dvacet her které DLC nabízí a jen velmi málo z nich nebyl jen ždímáním. Nejhorší je jistě Dead Space, na výběr je 13 balíčků za něž dohromady zaplatíte 935 korun (celá nová hra!!!) a podle popisek jde většinou o skiny na zbraně, skiny na obleky, pár skafandrů a několikrát to samé navýšení úrovně zbraní. Já tu hru nehrál, ale přijde mi, že dva, nebo tři balíčky za sto korun by byly adekvátní, takhle to je zlodějina.

soulcalibur4_02.jpg soulcalibur4_07.jpg

Případ sám pro sebe je Soul Calibur IV který měl DLC v Japonsku už v den launche - to je více než podezřelé (dělá to dojem, že nám byla prodána jen část hry). Cena 25 Kč za jednu skladbu je výmluvná, balíčky zbraní a oblečků do editoru postavy (80 Kč) a postavička Yody za 110 Kč? Bez komentáře. EA je vůbec asi nejlepší ždímač na světě. Ve hře NFS si můžete přikoupit za dohromady 460 Kč čtrnáct aut- mám ten dojem že taková auta byla většinou součástí hry samotné. Kdyby to takhle udělali v Gran Tourismu, nechal bych na DLC nejednu výplatu. O FIFA 09 a NBA09 se zmiňovat netřeba, situace stejně mizerná.

littlebigplanet07.jpg littlebigplanet12.jpg

Little Big Planet - 25 korun za postavičku mi přijde docela dost, obzvláště když v Ninja Gaiden Sigma stojí postava 4 koruny (jsou sice jen dvě, ale i tak). Pak tu jsou hry kde je hodnota DLC jen těžko spočítatelná. Dát 270 korun za čtyři mise a tři upgrady v Tom Clancy`s: Endwar - tady nedovedu rozpoznat důležitost tohoto přídavku. Ale je třeba jasné, že třeba HAZE za 135 korun s nabídkou sedmi map a nového MP módu je v celku oprávněně a své peníze si zaslouží (tedy kdyby to byla dobrá hra).

fallout3_19.jpg fallout3_20.jpg

Tak nějak od DLC očekávám lepší standart toho čemu se dříve říkalo datadisk. U strategií to je třeba nová kampaň, nebo rasa. V FPS bych si přál něco více, než jen dvě až tři mapy na MP. Oposing Force ke starému HL je jeden z nejlepších datadisků, jaké kdy byly vytvořeny a já bych si pokládal za čest za něco podobného zaplatit (řekněme) i 700 korun. Jsem opravdu velmi zvědavý na kvalitu a cenu DLC u Falloutu 3, na PS3 se ho patrně nedočkáme, ale stejně ho budu sledovat (oblíbená hra, znáte to).

Obraz který mi z toho všeho plyne, je velmi smutný. Autoři navrhnou hru, pak z ní některé části osekají a ty nám pak zpětně se ziskem prodají - a víte co je nejhorší? My jim to žereme! Neřekl jsem to zrovna jemně, ale je to bohužel tak.

Zdroj: forum.doupe.cz

 

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

10 podzimních herních hitů, které prostě musíte mít

10 podzimních herních hitů, které pros…

Okurková sezóna již tradičně zavítala v letních měsících i do herního průmyslu. Toto období ale za chvíli končí. S počátkem podzimu se na nás zase jednou spustí lavina očekávaných titulů, které mnohdy mají ambice dosáhnout na post letošní hry roku. Co by vás v této záplavě AAA her mělo zajímat?

10.  8.  2017 | | 12 N/A
4K obrázky z Battlefieldu téměř nerozeznáte od reality

4K obrázky z Battlefieldu téměř neroze…

Battlefield 1 stále patří mezi nejlépe vypadající hry současnosti. A z některých 4K pohlednic není těžké vyvodit, proč.

13.  8.  2017 | | 12 N/A
Hráli jsme NHL 18: betatest na ledu

Hráli jsme NHL 18: betatest na ledu

Je libo hokej? Nový ročník nejslavnější hokejové ligy světa klepe na dveře a spolu s ním i nový díl NHL od EA Sports. Jaké jsou první dojmy z betaverze?

11.  8.  2017 | | 4 N/A
10 důvodů, proč s kamarády vyzkoušet MMO hry

10 důvodů, proč s kamarády vyzkoušet M…

MMO je zkratkou anglického Massively Multiplayer Online, což je označení her pro obrovskou masu online hráčů. Je to neutuchající fenomén, do kterého se ale mnozí zdráhají proniknout. Tady máte 10 důvodů, proč byste si měli nějakou MMO hru zahrát. Hned.

14.  8.  2017 | | 3 N/A
Vypiplaný Escape From Tarkov aneb jak východní tvorba udává směr (galerie)

Vypiplaný Escape From Tarkov aneb jak …

Možná jste o hře nikdy neslyšeli. Možná už se ji nemůžete dočkat. Ať je to jak chce, Tarkov nemůžete minout z jednoho důvodu - realismus.

9.  8.  2017 | | 4 N/A
Uncharted: The Lost Legacy – když Nate není doma (recenze)

Uncharted: The Lost Legacy – když Nate…

Mysleli jste si, že série Uncharted skončí čtvrtým dílem? Tak to jste na omylu, ještě je tu Chloe a Nadine!

17.  8.  2017 | | 6 N/A
Do světa World of Tanks míří vůbec první singleplayerový příběhový zážitek

Do světa World of Tanks míří vůbec prv…

Prozatím jsme byli vždy zvyklí, že je World of Tanks čistě multiplayerovou záležitostí. Ne však na dlouho!

18.  8.  2017 | | 2 N/A
Nejnovější aktualizace pro Playstation 4 konečně přinese češtinu

Nejnovější aktualizace pro Playstation…

Sony chystá na svou konzoli PS4 zbrusu novou aktualizaci s pořadovým číslem 5.0 a ta přinese celou řadu novinek. Pro našince je tu ale podstatná hlavně ta jedna.

10.  8.  2017 |