Hlas lidu: Droga jménem DLC

N.Marko reaguje celkem rychle a trefně na včerejší novinku ohledně DLC pro podzimní tituly. Již Rosťa Viktorin se rozčiloval nad cenou DLC u Shaun White Snowboarding, která je za pár kousků oblečení více než přemrštěná. Tak co N.Marko, jak to vidíš ty?

N.Marko

nmarko.jpg

Datum registrace: 28.6. 2006 20:00
Počet příspěvků: 2 934
Podpis:
Ta neurotická snaha být normální nás přivádí k šílenství. -Solomon Short
To že jsi paranoidní neznamená, že nemáš pravdu.
Jsem pro aby se udržovaly nebezpečné zbraně mimo dosah bláznů. Můžeme začít třeba s psacími stroji. -Solomom Short

Drazí vášniví hráči, mám pro vás dobrou zprávu, s novou generací konzolí a možností je připojit na internet objevili distributoři nový způsob, jak z vás sedřít kůži. Povím vám tedy příběh plný zrady, krve a násilí. Příběh, který by nikdo nechtěl zažít a přesto v něm všichni, kdož máme PS3 nebo X360 žijeme. Příběh, po kterém se vám budou ještě dlouho zdát zlé sny. Takže vyčistit zuby a do postýlek, strejda vám poví strašidelnou pohádku.

shaun_white_snowboarding_01.jpg shaun_white_snowboarding_16.jpg

Za dávných dob, kdy na zemi ještě panovala spravedlnost, si každý hráč mohl vyhrát ve své oblíbené hře (pokud to dovolovala) spoustu bonusů a mezi lidem panovala spokojenost. Pak se za horami v zemích zvané Japonsko a Amerika objevilo monstrum zvané Next-Gen. To monstrum bylo sice mladé a vypadalo roztomilé, ale to byla jen přetvářka. Bylo hrozně hladové, ba přímo žravé a peněženky ubohých maličkých hráčů vysávalo lépe než Drákula krčky nevinných panen. Zlí páni, kteří toto monstrum stvořili totiž obdařili spojením s internetem a jejich ďábelským plánem bylo nám prodat pod falešnými sliby jen kus hry a zbytek poté, co si na ni vytvoříme závislost nás nutit stále znovu a znovu kupovat malé a většinou i bezcenné kousky. Malí hráči pak jako otroci v potu tváře do úmoru pracují, aby mohli uspokojit svou závislost na droze zvané DLC…

deadspace_03.jpg deadspace_11.jpg

Ale nyní už vážně. Udělal jsem si průzkum českého STORE ohledně počtu, cen a přibližné hodnoty z možného zakoupeného DLC. Nepitval jsem to nikterak detailně, ale za 20 minut práce jsem našel skoro dvacet her které DLC nabízí a jen velmi málo z nich nebyl jen ždímáním. Nejhorší je jistě Dead Space, na výběr je 13 balíčků za něž dohromady zaplatíte 935 korun (celá nová hra!!!) a podle popisek jde většinou o skiny na zbraně, skiny na obleky, pár skafandrů a několikrát to samé navýšení úrovně zbraní. Já tu hru nehrál, ale přijde mi, že dva, nebo tři balíčky za sto korun by byly adekvátní, takhle to je zlodějina.

soulcalibur4_02.jpg soulcalibur4_07.jpg

Případ sám pro sebe je Soul Calibur IV který měl DLC v Japonsku už v den launche - to je více než podezřelé (dělá to dojem, že nám byla prodána jen část hry). Cena 25 Kč za jednu skladbu je výmluvná, balíčky zbraní a oblečků do editoru postavy (80 Kč) a postavička Yody za 110 Kč? Bez komentáře. EA je vůbec asi nejlepší ždímač na světě. Ve hře NFS si můžete přikoupit za dohromady 460 Kč čtrnáct aut- mám ten dojem že taková auta byla většinou součástí hry samotné. Kdyby to takhle udělali v Gran Tourismu, nechal bych na DLC nejednu výplatu. O FIFA 09 a NBA09 se zmiňovat netřeba, situace stejně mizerná.

littlebigplanet07.jpg littlebigplanet12.jpg

Little Big Planet - 25 korun za postavičku mi přijde docela dost, obzvláště když v Ninja Gaiden Sigma stojí postava 4 koruny (jsou sice jen dvě, ale i tak). Pak tu jsou hry kde je hodnota DLC jen těžko spočítatelná. Dát 270 korun za čtyři mise a tři upgrady v Tom Clancy`s: Endwar - tady nedovedu rozpoznat důležitost tohoto přídavku. Ale je třeba jasné, že třeba HAZE za 135 korun s nabídkou sedmi map a nového MP módu je v celku oprávněně a své peníze si zaslouží (tedy kdyby to byla dobrá hra).

fallout3_19.jpg fallout3_20.jpg

Tak nějak od DLC očekávám lepší standart toho čemu se dříve říkalo datadisk. U strategií to je třeba nová kampaň, nebo rasa. V FPS bych si přál něco více, než jen dvě až tři mapy na MP. Oposing Force ke starému HL je jeden z nejlepších datadisků, jaké kdy byly vytvořeny a já bych si pokládal za čest za něco podobného zaplatit (řekněme) i 700 korun. Jsem opravdu velmi zvědavý na kvalitu a cenu DLC u Falloutu 3, na PS3 se ho patrně nedočkáme, ale stejně ho budu sledovat (oblíbená hra, znáte to).

Obraz který mi z toho všeho plyne, je velmi smutný. Autoři navrhnou hru, pak z ní některé části osekají a ty nám pak zpětně se ziskem prodají - a víte co je nejhorší? My jim to žereme! Neřekl jsem to zrovna jemně, ale je to bohužel tak.

Zdroj: forum.doupe.cz

 

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Praha stověžatá aneb projížďka hlavním městem ve Forza Motorsport 7 (galerie)

Praha stověžatá aneb projížďka hlavním…

Forza Motorsport 7 je na světě a stejně tak jako v předchozích dílech, i nyní máme možnost zajezdit si skrze historické centrum Prahy. Pokochejte se s námi.

13.  10.  2017 | | 13 N/A
Žánr Battle Royale bere trh útokem, podívejte se na nejlepší hry

Žánr Battle Royale bere trh útokem, po…

Battle Royale sice není žádný nově objevený žánr, ale až nyní ukazuje svůj pravý potenciál. Nejenže prodejní čísla obrovsky narůstají, ale počet hráčů přesahuje i takové stálice, jako je Counter-Strike Global Offensive nebo Dota 2.

11.  10.  2017 | | 4 N/A
Fotbálek PES 2018 vypadá díky vychytávce Ansel skoro jako přímý přenos

Fotbálek PES 2018 vypadá díky vychytáv…

Pro Evolution Soccer 2018 rozhodně má své problémy, ale díky funkci típání screenshotu Ansel od společnosti Nvidia z toho můžete udělat pořádnou podívanou.

8.  10.  2017 | | 3 N/A
Světové recenze Middle-earth: Shadow of War mluví o hitu

Světové recenze Middle-earth: Shadow o…

Pokračování výletu do Mordoru je tu a můžeme-li věřit zahraničním kritikům, jde o důstojného nástupce.

10.  10.  2017 | | 2 N/A
Middle-earth: Shadow of War - naplňte svůj osud (recenze)

Middle-earth: Shadow of War - naplňte …

Talion se vrací, aby dobyl Středozem a navždy zbavil svět zla. Povede se mu to tentokrát?

17.  10.  2017 | | 3 N/A
FIFA 18: zpět a ve formě (recenze)

FIFA 18: zpět a ve formě (recenze)

Po nejnovějším ročníku fotbálku PES se vrací i EA se svou značkou. Je FIFA nejlepším fotbalem na trhu?

9.  10.  2017 | | 1 N/A
South Park: The Fractured But Whole – sprostí hrdinové v akci (recenze)

South Park: The Fractured But Whole – …

Důvodem, proč lidé milují South Park, je už samotný fakt, že si v dnešní době nebojí dělat srandu z černochů a nacistických krav. A v tomhle ohledu naštěstí nezklame ani nová hra.

19.  10.  2017 | | 2 N/A
Venku jsou první záběry ze hry Jurassic World Evolution

Venku jsou první záběry ze hry Jurassi…

Konečně se na nás chystá budovatelská strategie ze světa Jurassic Parku, kde si postavíte vlastní parčík. A tvůrci uvolnili první záběry ze hry.

9.  10.  2017 |