Hlas lidu: Droga jménem DLC

N.Marko reaguje celkem rychle a trefně na včerejší novinku ohledně DLC pro podzimní tituly. Již Rosťa Viktorin se rozčiloval nad cenou DLC u Shaun White Snowboarding, která je za pár kousků oblečení více než přemrštěná. Tak co N.Marko, jak to vidíš ty?

N.Marko

nmarko.jpg

Datum registrace: 28.6. 2006 20:00
Počet příspěvků: 2 934
Podpis:
Ta neurotická snaha být normální nás přivádí k šílenství. -Solomon Short
To že jsi paranoidní neznamená, že nemáš pravdu.
Jsem pro aby se udržovaly nebezpečné zbraně mimo dosah bláznů. Můžeme začít třeba s psacími stroji. -Solomom Short

Drazí vášniví hráči, mám pro vás dobrou zprávu, s novou generací konzolí a možností je připojit na internet objevili distributoři nový způsob, jak z vás sedřít kůži. Povím vám tedy příběh plný zrady, krve a násilí. Příběh, který by nikdo nechtěl zažít a přesto v něm všichni, kdož máme PS3 nebo X360 žijeme. Příběh, po kterém se vám budou ještě dlouho zdát zlé sny. Takže vyčistit zuby a do postýlek, strejda vám poví strašidelnou pohádku.

shaun_white_snowboarding_01.jpg shaun_white_snowboarding_16.jpg

Za dávných dob, kdy na zemi ještě panovala spravedlnost, si každý hráč mohl vyhrát ve své oblíbené hře (pokud to dovolovala) spoustu bonusů a mezi lidem panovala spokojenost. Pak se za horami v zemích zvané Japonsko a Amerika objevilo monstrum zvané Next-Gen. To monstrum bylo sice mladé a vypadalo roztomilé, ale to byla jen přetvářka. Bylo hrozně hladové, ba přímo žravé a peněženky ubohých maličkých hráčů vysávalo lépe než Drákula krčky nevinných panen. Zlí páni, kteří toto monstrum stvořili totiž obdařili spojením s internetem a jejich ďábelským plánem bylo nám prodat pod falešnými sliby jen kus hry a zbytek poté, co si na ni vytvoříme závislost nás nutit stále znovu a znovu kupovat malé a většinou i bezcenné kousky. Malí hráči pak jako otroci v potu tváře do úmoru pracují, aby mohli uspokojit svou závislost na droze zvané DLC…

deadspace_03.jpg deadspace_11.jpg

Ale nyní už vážně. Udělal jsem si průzkum českého STORE ohledně počtu, cen a přibližné hodnoty z možného zakoupeného DLC. Nepitval jsem to nikterak detailně, ale za 20 minut práce jsem našel skoro dvacet her které DLC nabízí a jen velmi málo z nich nebyl jen ždímáním. Nejhorší je jistě Dead Space, na výběr je 13 balíčků za něž dohromady zaplatíte 935 korun (celá nová hra!!!) a podle popisek jde většinou o skiny na zbraně, skiny na obleky, pár skafandrů a několikrát to samé navýšení úrovně zbraní. Já tu hru nehrál, ale přijde mi, že dva, nebo tři balíčky za sto korun by byly adekvátní, takhle to je zlodějina.

soulcalibur4_02.jpg soulcalibur4_07.jpg

Případ sám pro sebe je Soul Calibur IV který měl DLC v Japonsku už v den launche - to je více než podezřelé (dělá to dojem, že nám byla prodána jen část hry). Cena 25 Kč za jednu skladbu je výmluvná, balíčky zbraní a oblečků do editoru postavy (80 Kč) a postavička Yody za 110 Kč? Bez komentáře. EA je vůbec asi nejlepší ždímač na světě. Ve hře NFS si můžete přikoupit za dohromady 460 Kč čtrnáct aut- mám ten dojem že taková auta byla většinou součástí hry samotné. Kdyby to takhle udělali v Gran Tourismu, nechal bych na DLC nejednu výplatu. O FIFA 09 a NBA09 se zmiňovat netřeba, situace stejně mizerná.

littlebigplanet07.jpg littlebigplanet12.jpg

Little Big Planet - 25 korun za postavičku mi přijde docela dost, obzvláště když v Ninja Gaiden Sigma stojí postava 4 koruny (jsou sice jen dvě, ale i tak). Pak tu jsou hry kde je hodnota DLC jen těžko spočítatelná. Dát 270 korun za čtyři mise a tři upgrady v Tom Clancy`s: Endwar - tady nedovedu rozpoznat důležitost tohoto přídavku. Ale je třeba jasné, že třeba HAZE za 135 korun s nabídkou sedmi map a nového MP módu je v celku oprávněně a své peníze si zaslouží (tedy kdyby to byla dobrá hra).

fallout3_19.jpg fallout3_20.jpg

Tak nějak od DLC očekávám lepší standart toho čemu se dříve říkalo datadisk. U strategií to je třeba nová kampaň, nebo rasa. V FPS bych si přál něco více, než jen dvě až tři mapy na MP. Oposing Force ke starému HL je jeden z nejlepších datadisků, jaké kdy byly vytvořeny a já bych si pokládal za čest za něco podobného zaplatit (řekněme) i 700 korun. Jsem opravdu velmi zvědavý na kvalitu a cenu DLC u Falloutu 3, na PS3 se ho patrně nedočkáme, ale stejně ho budu sledovat (oblíbená hra, znáte to).

Obraz který mi z toho všeho plyne, je velmi smutný. Autoři navrhnou hru, pak z ní některé části osekají a ty nám pak zpětně se ziskem prodají - a víte co je nejhorší? My jim to žereme! Neřekl jsem to zrovna jemně, ale je to bohužel tak.

Zdroj: forum.doupe.cz

 

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Nejlepší hry zdarma: Jak si skvěle zahrát a neutratit ani korunu

Nejlepší hry zdarma: Jak si skvěle zah…

Občas to vyjde tak, že na hry po vánočních nákupech už prostě nezbude žádný zlaťák. Jak tedy trávit dlouhé zimní večery, když už máte všechno dohrané? Vybrali jsme pár kousků, za které nemusíte dát ani korunu, a i tak se budete královsky bavit.

13.  12.  2017 | | 19 N/A
Ubisoft rozdává AC IV: Black Flag a World in Conflict zcela zdarma

Ubisoft rozdává AC IV: Black Flag a Wo…

Nadílka od Ubisoftu bude v podobě her, které určitě moc dobře znáte. Těšíte se?

5.  12.  2017 | | 2 N/A
Nejlepší hry pro Xbox One: 7 tipů na skvělé nové pařby

Nejlepší hry pro Xbox One: 7 tipů na s…

Vánoce jsou za rohem a náš seriál speciálů je u konce. Pro majitele herní konzole Xbox One tady máme několik letošních tipů na dárek.

14.  12.  2017 | | 5 N/A
Vybrali jsme nejlepší PC hry pod stromeček

Vybrali jsme nejlepší PC hry pod strom…

Toto je deset her, které byste rozhodně neměli při hraní na počítači vynechat.

6.  12.  2017 | | 21 N/A
7 tipů na nejbrutálnější hry historie, co vám zaručeně spraví chuť

7 tipů na nejbrutálnější hry historie,…

Je libo násilí a hektolitry krve? I to se občas šikne. Pojďte se tedy s námi podívat na ty nejbrutálnější hry, které spatřily světlo světa.

4.  12.  2017 | | 3 N/A
Nejlepší hry pro Playstation 4: deset tipů, které zaručeně dobře zabaví

Nejlepší hry pro Playstation 4: deset …

Letos se pro Playstation urodila spousta herních pecek, v našem vánočním rádci proto z většiny najdete exkluzivní tituly. Nezapomněli jsme ale ani na multiplatformní hry.

včera |
Herní agenda: pochmurný listopad plný božích her

Herní agenda: pochmurný listopad plný …

Konec roku se blíží a hráčská komunita se stále těší z nových AAA titulů. Ne v každém případě to ale vyjde a v minulém měsíci jsme zaznamenali pár průšvihů, které se dostaly i mimo herní svět. Nebudeme ale listopad brát tak negativně. Přece jenom se v něm objevilo pár světlých chvil, které byste rozhodně neměli minout.

2.  12.  2017 |
Vybrali jsme nejlepší herní notebooky pod stromeček, zahraje si každý

Vybrali jsme nejlepší herní notebooky …

Pořádný herní notebook seženete za 25 tisíc. Vybrali jsme však i levnější stroje s nutnými kompromisy, nebo naopak děla s cenou ke sta tisícům

9.  12.  2017 | | 11 N/A