Hlas lidu: Droga jménem DLC

N.Marko reaguje celkem rychle a trefně na včerejší novinku ohledně DLC pro podzimní tituly. Již Rosťa Viktorin se rozčiloval nad cenou DLC u Shaun White Snowboarding, která je za pár kousků oblečení více než přemrštěná. Tak co N.Marko, jak to vidíš ty?

N.Marko

nmarko.jpg

Datum registrace: 28.6. 2006 20:00
Počet příspěvků: 2 934
Podpis:
Ta neurotická snaha být normální nás přivádí k šílenství. -Solomon Short
To že jsi paranoidní neznamená, že nemáš pravdu.
Jsem pro aby se udržovaly nebezpečné zbraně mimo dosah bláznů. Můžeme začít třeba s psacími stroji. -Solomom Short

Drazí vášniví hráči, mám pro vás dobrou zprávu, s novou generací konzolí a možností je připojit na internet objevili distributoři nový způsob, jak z vás sedřít kůži. Povím vám tedy příběh plný zrady, krve a násilí. Příběh, který by nikdo nechtěl zažít a přesto v něm všichni, kdož máme PS3 nebo X360 žijeme. Příběh, po kterém se vám budou ještě dlouho zdát zlé sny. Takže vyčistit zuby a do postýlek, strejda vám poví strašidelnou pohádku.

shaun_white_snowboarding_01.jpg shaun_white_snowboarding_16.jpg

Za dávných dob, kdy na zemi ještě panovala spravedlnost, si každý hráč mohl vyhrát ve své oblíbené hře (pokud to dovolovala) spoustu bonusů a mezi lidem panovala spokojenost. Pak se za horami v zemích zvané Japonsko a Amerika objevilo monstrum zvané Next-Gen. To monstrum bylo sice mladé a vypadalo roztomilé, ale to byla jen přetvářka. Bylo hrozně hladové, ba přímo žravé a peněženky ubohých maličkých hráčů vysávalo lépe než Drákula krčky nevinných panen. Zlí páni, kteří toto monstrum stvořili totiž obdařili spojením s internetem a jejich ďábelským plánem bylo nám prodat pod falešnými sliby jen kus hry a zbytek poté, co si na ni vytvoříme závislost nás nutit stále znovu a znovu kupovat malé a většinou i bezcenné kousky. Malí hráči pak jako otroci v potu tváře do úmoru pracují, aby mohli uspokojit svou závislost na droze zvané DLC…

deadspace_03.jpg deadspace_11.jpg

Ale nyní už vážně. Udělal jsem si průzkum českého STORE ohledně počtu, cen a přibližné hodnoty z možného zakoupeného DLC. Nepitval jsem to nikterak detailně, ale za 20 minut práce jsem našel skoro dvacet her které DLC nabízí a jen velmi málo z nich nebyl jen ždímáním. Nejhorší je jistě Dead Space, na výběr je 13 balíčků za něž dohromady zaplatíte 935 korun (celá nová hra!!!) a podle popisek jde většinou o skiny na zbraně, skiny na obleky, pár skafandrů a několikrát to samé navýšení úrovně zbraní. Já tu hru nehrál, ale přijde mi, že dva, nebo tři balíčky za sto korun by byly adekvátní, takhle to je zlodějina.

soulcalibur4_02.jpg soulcalibur4_07.jpg

Případ sám pro sebe je Soul Calibur IV který měl DLC v Japonsku už v den launche - to je více než podezřelé (dělá to dojem, že nám byla prodána jen část hry). Cena 25 Kč za jednu skladbu je výmluvná, balíčky zbraní a oblečků do editoru postavy (80 Kč) a postavička Yody za 110 Kč? Bez komentáře. EA je vůbec asi nejlepší ždímač na světě. Ve hře NFS si můžete přikoupit za dohromady 460 Kč čtrnáct aut- mám ten dojem že taková auta byla většinou součástí hry samotné. Kdyby to takhle udělali v Gran Tourismu, nechal bych na DLC nejednu výplatu. O FIFA 09 a NBA09 se zmiňovat netřeba, situace stejně mizerná.

littlebigplanet07.jpg littlebigplanet12.jpg

Little Big Planet - 25 korun za postavičku mi přijde docela dost, obzvláště když v Ninja Gaiden Sigma stojí postava 4 koruny (jsou sice jen dvě, ale i tak). Pak tu jsou hry kde je hodnota DLC jen těžko spočítatelná. Dát 270 korun za čtyři mise a tři upgrady v Tom Clancy`s: Endwar - tady nedovedu rozpoznat důležitost tohoto přídavku. Ale je třeba jasné, že třeba HAZE za 135 korun s nabídkou sedmi map a nového MP módu je v celku oprávněně a své peníze si zaslouží (tedy kdyby to byla dobrá hra).

fallout3_19.jpg fallout3_20.jpg

Tak nějak od DLC očekávám lepší standart toho čemu se dříve říkalo datadisk. U strategií to je třeba nová kampaň, nebo rasa. V FPS bych si přál něco více, než jen dvě až tři mapy na MP. Oposing Force ke starému HL je jeden z nejlepších datadisků, jaké kdy byly vytvořeny a já bych si pokládal za čest za něco podobného zaplatit (řekněme) i 700 korun. Jsem opravdu velmi zvědavý na kvalitu a cenu DLC u Falloutu 3, na PS3 se ho patrně nedočkáme, ale stejně ho budu sledovat (oblíbená hra, znáte to).

Obraz který mi z toho všeho plyne, je velmi smutný. Autoři navrhnou hru, pak z ní některé části osekají a ty nám pak zpětně se ziskem prodají - a víte co je nejhorší? My jim to žereme! Neřekl jsem to zrovna jemně, ale je to bohužel tak.

Zdroj: forum.doupe.cz

 

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

10 tipů, jak se stát hrdinou v Kingdom Come: Deliverance

10 tipů, jak se stát hrdinou v Kingdom…

České RPG Kingdom Come: Deliverance je zejména z hlediska zvládnutí mechanismů velmi náročnou hrou. Pokud jste hru ještě nepřeprali, možná vám pomohou naše tipy.

8.  3.  2018 | | 17 N/A
LEGENDY: Před 25 lety přišel DOOM a ukázal střílečkám jasný směr

LEGENDY: Před 25 lety přišel DOOM a uk…

Hra DOOM vznikla v roce 1993 a byla to první plnohodnotná 3D střílečka s omezeným třetím rozměrem • Šlo o největší vizuální skok, který se v herním průmyslu kdy povedl • Ze hry se postupně odvodila celá nová kategorie počítačových her.

14.  3.  2018 | | 29 N/A
Spekulace: K vývojářům třetí strany už míří dev kity konzole PS5

Spekulace: K vývojářům třetí strany už…

Spekulace o nadcházející konzoli PS5 se opět začínají rojit. Kdy se ji dočkáme?

8.  3.  2018 | | 10 N/A
Burnout Paradise Remastered: zahraj tu naši (recenze)

Burnout Paradise Remastered: zahraj tu…

Pro někoho dosud nepřekonaný, pro jiné revoluční a adrenalinový. Burnout se vrací a my žhavíme motory.

17.  3.  2018 | | 6 N/A
8 tipů na karetní hry, které kralují svému žánru

8 tipů na karetní hry, které kralují s…

Když se řekne karetní hra, většině lidí se vybaví klasické hry se skutečnými kartami. V digitálním světě ale má tento žánr už také docela početné zastoupení. Pojďme se podívat na ty, které nesmí chybět žádnému milovníkovi karet.

12.  3.  2018 | | 1 N/A
Strategie z alternativní historie Iron Harvest v nových záběrech

Strategie z alternativní historie Iron…

Máte rádi druhou světovou, a přesto byste rádi příchuť mechů? Iron Harvest vám to umožní.

12.  3.  2018 | | 1 N/A
Shadow of the Tomb Raider oficiálně, odhalení se dočkáme v dubnu

Shadow of the Tomb Raider oficiálně, o…

Po včerejším slibu to tu máme oficiálně. Nový Tomb Raider míří na trh a zahrajeme si už v září.

15.  3.  2018 | | 7 N/A
Valve jde opět do her, o Half-Life 3 se ale zatím nemluví

Valve jde opět do her, o Half-Life 3 s…

Kde je Half-Life 3, Team Fortress 3 a Portal 3? Valve dříve vydalo několik skvělých her, ale v poslední době není příliš aktivní. Údajně to chce konečně změnit.

10.  3.  2018 | | 2 N/A