Hlas lidu: Návrat NFS

N.Marko opět zvítězil v návalu komentářů a odnáší si plný počet i tuto neděli. Vemte si z něj příklad, zaregistrujte se u nás na fóru a pojďte se podílet na diskuzích a názorech! Nejlepší budou zveřejněny každou neděli zde, v Hlasu lidu! NFS sérii zná snad každý, poslední díly ale už ztrácejí na dechu, vývojáři se jim snaží dodat šťávu a vymačkat z nich poslední výdělečné kapičky. Co na to N.Marko?

N.Marko

nmarko.jpg

Datum registrace: 28.6. 2006 20:00
Počet příspěvků: 3 168
Podpis:
Ta neurotická snaha být normální nás přivádí k šílenství. -Solomon Short
To že jsi paranoidní neznamená, že nemáš pravdu.
Jsem pro aby se udržovaly nebezpečné zbraně mimo dosah bláznů. Můžeme začít třeba s psacími stroji. -Solomom Shor

Mnozí znají můj názor na sérii NFS. Každý rok jsme bombardováni sliby, jak že nebude hra úžasně inovativní, graficky vyšperkovaná a veskrze zábavná. Výsledek? Hru dohrajete za dva dny, jízdní model převzatý z „angličáků“, grafika v lepším případě průměrná, v horším naprosto neoptimalizovaná a zábava - to nechám posoudit každému zvláště, u mě ale už roky nebyla k nalezení.

Poslední díl NFS byl dokonce jedním slovem průšvih. Skoro všechno, co šlo udělat nemastně - neslaně se tak udělalo. Inovace na bodu mrazu a jízda samotná je jako na kolejničkách. Celá série hrozně trpěla každoročním vydáváním, takže jestli někdy byli v plánu nějaká vylepšení, tak oním šíleným tempem vylepšovací práce zcela přišly v niveč. Na trhu se objevily jiné série (Burnout, FlatOut), které nejenže s věhlasnou značkou NFS srovnaly krok, ale rovnou ji předehnaly, ujely jí obrovskou rychlostí a nechaly ji nechápajíc zírat na oblaka prachu na obzoru, které po sobě zanechaly. NFS zaspalo dobu a to nejen v jednom směru.

Nedávné oznámení o rozpuštění studia, které je za sérii zodpovědné jsem tedy uvítal s jistou úlevou. A nyní přišlo EA s novinkou. NFS zase žije! A zase se roztáčejí kola marketingových výmyslů, které mě osobně přijdou až nechutně prolhané, jak to jenom EA umí. Hra má být hotová již na podzim (je to sice jen předběžné, ale i tak se ptám: Jak je možné postavit AAA hru v dnešní době za jediný rok?), má vyjít i na DS a Wii (proti tomu nic nemám, počítám že na tom bude dělat asi jiný tým) a má být posílen prvek simulace… Hrome, neslyšel jsem to už někde? Jo ahááá, už vím, tohle říkali už při posledních třech nebo čtyřech předchozích NFS a „skutek utek“. Jediná pozitivní část oné zprávy říká, že na projektu pracují lidé kteří mají na svědomí na PC známé závody GTR a GTR2. Což je jistě mnohem větší simulátor, než kdy NFS bylo, takže bychom se snad mohli nějaké té reality přeci jenom dočkat.

Já osobně bych radši nechal NFS alespoň tři roky spát aby lidi zapomněli jak slabé ty poslední díly byly, ale v EA si patrně myslí něco jiného. Já se jim ani nedivím, jak je znám, peníze jsou vždy na prvním místě a je možnost (tedy spíše jistota), že by jim někdo uzmul post krále arkádových závodů, který si (nezaslouženě, i když na druhou stranu asi není nic arkádovějšího než NFS) dodnes drží. Navíc předchozí studio mělo vypracovaný engine a tak by nebylo moudré ho nechat zastarat (recyklovat se musí).

Snad se tedy nový díl povede (moc tomu nevěřím, rok je prostě málo) a bude dělat jménu NFS čest, přejme jim to, protože ta značka si to už jen pro svou letitost rozhodně zaslouží.

Zdroj: forum.doupe.cz 

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Mashinky jsou v předběžném přístupu, pojďte si hrát s vláčky

Mashinky jsou v předběžném přístupu, p…

Nové tratě ve strategické hře Mashinky volají po pořádném řediteli, který postaví železniční impérium. V předběžném přístupu už ode dneška!

6.  10.  2017 | | 25 N/A
Praha stověžatá aneb projížďka hlavním městem ve Forza Motorsport 7 (galerie)

Praha stověžatá aneb projížďka hlavním…

Forza Motorsport 7 je na světě a stejně tak jako v předchozích dílech, i nyní máme možnost zajezdit si skrze historické centrum Prahy. Pokochejte se s námi.

13.  10.  2017 | | 13 N/A
Žánr Battle Royale bere trh útokem, podívejte se na nejlepší hry

Žánr Battle Royale bere trh útokem, po…

Battle Royale sice není žádný nově objevený žánr, ale až nyní ukazuje svůj pravý potenciál. Nejenže prodejní čísla obrovsky narůstají, ale počet hráčů přesahuje i takové stálice, jako je Counter-Strike Global Offensive nebo Dota 2.

11.  10.  2017 | | 4 N/A
Forza Motorsport 7: vstup giganta na scénu (recenze)

Forza Motorsport 7: vstup giganta na s…

Na okruh se vydal další z velkých favoritů letošního závodu o titul závodní hry roku 2017. Forza Motorsport 7 je konečně tady, pojďme si jí tedy rozebrat kousek po kousku.

3.  10.  2017 | | 4 N/A
Herní agenda: zářijový výběr jako předzvěst podzimních hitů

Herní agenda: zářijový výběr jako před…

První měsíc tohoto školního roku je za námi, a tak je čas na naši pravidelnou agendu. Podzimní sezóna je v plném proudu, takže si konečně můžeme vychutnat pecky jako druhé Destiny, datadisk k Dishonored nebo nové závody Project Cars. To ale není ani zdaleka všechno.

4.  10.  2017 |
Fotbálek PES 2018 vypadá díky vychytávce Ansel skoro jako přímý přenos

Fotbálek PES 2018 vypadá díky vychytáv…

Pro Evolution Soccer 2018 rozhodně má své problémy, ale díky funkci típání screenshotu Ansel od společnosti Nvidia z toho můžete udělat pořádnou podívanou.

8.  10.  2017 | | 3 N/A
Světové recenze Middle-earth: Shadow of War mluví o hitu

Světové recenze Middle-earth: Shadow o…

Pokračování výletu do Mordoru je tu a můžeme-li věřit zahraničním kritikům, jde o důstojného nástupce.

10.  10.  2017 | | 2 N/A
Star Wars Battlefront II vypadá ve 4K úchvatně, podívejte se

Star Wars Battlefront II vypadá ve 4K …

Nový Battlefront je takřka za rohem a internet se začíná plnit novými pohlednicemi z betatestu. Již brzy vám přineseme naše dojmy, prozatím si užijte parádní 4K obrázky.

6.  10.  2017 | | 3 N/A