Hlas lidu: Návrat NFS

N.Marko opět zvítězil v návalu komentářů a odnáší si plný počet i tuto neděli. Vemte si z něj příklad, zaregistrujte se u nás na fóru a pojďte se podílet na diskuzích a názorech! Nejlepší budou zveřejněny každou neděli zde, v Hlasu lidu! NFS sérii zná snad každý, poslední díly ale už ztrácejí na dechu, vývojáři se jim snaží dodat šťávu a vymačkat z nich poslední výdělečné kapičky. Co na to N.Marko?

N.Marko

nmarko.jpg

Datum registrace: 28.6. 2006 20:00
Počet příspěvků: 3 168
Podpis:
Ta neurotická snaha být normální nás přivádí k šílenství. -Solomon Short
To že jsi paranoidní neznamená, že nemáš pravdu.
Jsem pro aby se udržovaly nebezpečné zbraně mimo dosah bláznů. Můžeme začít třeba s psacími stroji. -Solomom Shor

Mnozí znají můj názor na sérii NFS. Každý rok jsme bombardováni sliby, jak že nebude hra úžasně inovativní, graficky vyšperkovaná a veskrze zábavná. Výsledek? Hru dohrajete za dva dny, jízdní model převzatý z „angličáků“, grafika v lepším případě průměrná, v horším naprosto neoptimalizovaná a zábava - to nechám posoudit každému zvláště, u mě ale už roky nebyla k nalezení.

Poslední díl NFS byl dokonce jedním slovem průšvih. Skoro všechno, co šlo udělat nemastně - neslaně se tak udělalo. Inovace na bodu mrazu a jízda samotná je jako na kolejničkách. Celá série hrozně trpěla každoročním vydáváním, takže jestli někdy byli v plánu nějaká vylepšení, tak oním šíleným tempem vylepšovací práce zcela přišly v niveč. Na trhu se objevily jiné série (Burnout, FlatOut), které nejenže s věhlasnou značkou NFS srovnaly krok, ale rovnou ji předehnaly, ujely jí obrovskou rychlostí a nechaly ji nechápajíc zírat na oblaka prachu na obzoru, které po sobě zanechaly. NFS zaspalo dobu a to nejen v jednom směru.

Nedávné oznámení o rozpuštění studia, které je za sérii zodpovědné jsem tedy uvítal s jistou úlevou. A nyní přišlo EA s novinkou. NFS zase žije! A zase se roztáčejí kola marketingových výmyslů, které mě osobně přijdou až nechutně prolhané, jak to jenom EA umí. Hra má být hotová již na podzim (je to sice jen předběžné, ale i tak se ptám: Jak je možné postavit AAA hru v dnešní době za jediný rok?), má vyjít i na DS a Wii (proti tomu nic nemám, počítám že na tom bude dělat asi jiný tým) a má být posílen prvek simulace… Hrome, neslyšel jsem to už někde? Jo ahááá, už vím, tohle říkali už při posledních třech nebo čtyřech předchozích NFS a „skutek utek“. Jediná pozitivní část oné zprávy říká, že na projektu pracují lidé kteří mají na svědomí na PC známé závody GTR a GTR2. Což je jistě mnohem větší simulátor, než kdy NFS bylo, takže bychom se snad mohli nějaké té reality přeci jenom dočkat.

Já osobně bych radši nechal NFS alespoň tři roky spát aby lidi zapomněli jak slabé ty poslední díly byly, ale v EA si patrně myslí něco jiného. Já se jim ani nedivím, jak je znám, peníze jsou vždy na prvním místě a je možnost (tedy spíše jistota), že by jim někdo uzmul post krále arkádových závodů, který si (nezaslouženě, i když na druhou stranu asi není nic arkádovějšího než NFS) dodnes drží. Navíc předchozí studio mělo vypracovaný engine a tak by nebylo moudré ho nechat zastarat (recyklovat se musí).

Snad se tedy nový díl povede (moc tomu nevěřím, rok je prostě málo) a bude dělat jménu NFS čest, přejme jim to, protože ta značka si to už jen pro svou letitost rozhodně zaslouží.

Zdroj: forum.doupe.cz 

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Herní projekt AQP City: když chcete GTA bez GTA

Herní projekt AQP City: když chcete GT…

Grand Theft Auto porodilo nespočet klonů, více i méně úspěšných. AQP ale vypadá jako zcela nový level.

včera |
8 největších herních zklamání roku 2017

8 největších herních zklamání roku 201…

Minulý rok přinesl hromadu skvělých her, bohužel však také mnoho zklamání. Těchto osm nás zamrzelo nejvíc.

9.  1.  2018 | | 9 N/A
10 největších herních překvapení roku 2017

10 největších herních překvapení roku …

Každý rok nás něčím zklame, zároveň však mnoha věcmi příjemně překvapí. Rok 2017 byl pro herní svět plný překvapení.

11.  1.  2018 | | 3 N/A
Hry roku 2018: pecky, na které se vyplatí zaostřit

Hry roku 2018: pecky, na které se vypl…

Musíte uznat, že minulý rok byl po herní stránce opravdu nabitý. Rok 2018 by ale snad mohl ten loňský ještě předčit. Některé z očekávaných pecek jsme pro vás vybrali, abyste se s námi měli na co těšit.

17.  1.  2018 |
Nové hry i na slabém počítači: Vyzkoušejte zdarma Geforce Now pro PC

Nové hry i na slabém počítači: Vyzkouš…

Společnost Nvidia představuje konečně i na PC službu GeForce Now, která vám dovolí hrát i ty nejnovější hry na slabších počítačích.

8.  1.  2018 | | 3 N/A
Playstation 4 v roce 2018: nejočekávanější hry platformy

Playstation 4 v roce 2018: nejočekávan…

Sice jste si u nás nedávno mohli přečíst o očekávaných hrách, tím ale ani zdaleka nekončíme. Letošní rok toho totiž přinese mnohem více než by se mohlo zdát. Začneme s tím, co se v tomto roce dostane na konzoli Playstation 4.

6.  1.  2018 |
DAKAR 18 budou pouštní závody v otevřeném světě pro PC, PS4 a Xbox One

DAKAR 18 budou pouštní závody v otevře…

Pokud jste fandové světového závodu Dakar a rallye vám také není cizí, rozhodně zaostřete na připravovaný projekt.

12.  1.  2018 | | 4 N/A
6 tipů na originální sci-fi pařby, u kterých se nebudete nudit

6 tipů na originální sci-fi pařby, u k…

Sci-fi žánr se opět vrací do formy, a to takovým tempem, že zombie nákazu zahnal do kouta. Jaké vesmírné pecky nás potěšily během posledních pár let?

10.  1.  2018 |