Hlas lidu: Návrat NFS

vytisknout velikost písma

N.Marko opět zvítězil v návalu komentářů a odnáší si plný počet i tuto neděli. Vemte si z něj příklad, zaregistrujte se u nás na fóru a pojďte se podílet na diskuzích a názorech! Nejlepší budou zveřejněny každou neděli zde, v Hlasu lidu! NFS sérii zná snad každý, poslední díly ale už ztrácejí na dechu, vývojáři se jim snaží dodat šťávu a vymačkat z nich poslední výdělečné kapičky. Co na to N.Marko?

N.Marko

nmarko.jpg

Datum registrace: 28.6. 2006 20:00
Počet příspěvků: 3 168
Podpis:
Ta neurotická snaha být normální nás přivádí k šílenství. -Solomon Short
To že jsi paranoidní neznamená, že nemáš pravdu.
Jsem pro aby se udržovaly nebezpečné zbraně mimo dosah bláznů. Můžeme začít třeba s psacími stroji. -Solomom Shor

Mnozí znají můj názor na sérii NFS. Každý rok jsme bombardováni sliby, jak že nebude hra úžasně inovativní, graficky vyšperkovaná a veskrze zábavná. Výsledek? Hru dohrajete za dva dny, jízdní model převzatý z „angličáků“, grafika v lepším případě průměrná, v horším naprosto neoptimalizovaná a zábava - to nechám posoudit každému zvláště, u mě ale už roky nebyla k nalezení.

Poslední díl NFS byl dokonce jedním slovem průšvih. Skoro všechno, co šlo udělat nemastně - neslaně se tak udělalo. Inovace na bodu mrazu a jízda samotná je jako na kolejničkách. Celá série hrozně trpěla každoročním vydáváním, takže jestli někdy byli v plánu nějaká vylepšení, tak oním šíleným tempem vylepšovací práce zcela přišly v niveč. Na trhu se objevily jiné série (Burnout, FlatOut), které nejenže s věhlasnou značkou NFS srovnaly krok, ale rovnou ji předehnaly, ujely jí obrovskou rychlostí a nechaly ji nechápajíc zírat na oblaka prachu na obzoru, které po sobě zanechaly. NFS zaspalo dobu a to nejen v jednom směru.

Nedávné oznámení o rozpuštění studia, které je za sérii zodpovědné jsem tedy uvítal s jistou úlevou. A nyní přišlo EA s novinkou. NFS zase žije! A zase se roztáčejí kola marketingových výmyslů, které mě osobně přijdou až nechutně prolhané, jak to jenom EA umí. Hra má být hotová již na podzim (je to sice jen předběžné, ale i tak se ptám: Jak je možné postavit AAA hru v dnešní době za jediný rok?), má vyjít i na DS a Wii (proti tomu nic nemám, počítám že na tom bude dělat asi jiný tým) a má být posílen prvek simulace… Hrome, neslyšel jsem to už někde? Jo ahááá, už vím, tohle říkali už při posledních třech nebo čtyřech předchozích NFS a „skutek utek“. Jediná pozitivní část oné zprávy říká, že na projektu pracují lidé kteří mají na svědomí na PC známé závody GTR a GTR2. Což je jistě mnohem větší simulátor, než kdy NFS bylo, takže bychom se snad mohli nějaké té reality přeci jenom dočkat.

Já osobně bych radši nechal NFS alespoň tři roky spát aby lidi zapomněli jak slabé ty poslední díly byly, ale v EA si patrně myslí něco jiného. Já se jim ani nedivím, jak je znám, peníze jsou vždy na prvním místě a je možnost (tedy spíše jistota), že by jim někdo uzmul post krále arkádových závodů, který si (nezaslouženě, i když na druhou stranu asi není nic arkádovějšího než NFS) dodnes drží. Navíc předchozí studio mělo vypracovaný engine a tak by nebylo moudré ho nechat zastarat (recyklovat se musí).

Snad se tedy nový díl povede (moc tomu nevěřím, rok je prostě málo) a bude dělat jménu NFS čest, přejme jim to, protože ta značka si to už jen pro svou letitost rozhodně zaslouží.

Zdroj: forum.doupe.cz 

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

10 podzimních herních hitů, které prostě musíte mít

10 podzimních herních hitů, které pros…

Okurková sezóna již tradičně zavítala v letních měsících i do herního průmyslu. Toto období ale za chvíli končí. S počátkem podzimu se na nás zase jednou spustí lavina očekávaných titulů, které mnohdy mají ambice dosáhnout na post letošní hry roku. Co by vás v této záplavě AAA her mělo zajímat?

10.  8.  2017 | | 12 N/A
Nejnovější úprava dělá ze hry GTA 5 pastvu pro oči

Nejnovější úprava dělá ze hry GTA 5 pa…

Grand Theft Auto 5 má za sebou již spoustu grafických modifikací. Ta nejnovější ale nastavuje novou laťku grafických orgií.

4.  8.  2017 | | 4 N/A
4K obrázky z Battlefieldu téměř nerozeznáte od reality

4K obrázky z Battlefieldu téměř neroze…

Battlefield 1 stále patří mezi nejlépe vypadající hry současnosti. A z některých 4K pohlednic není těžké vyvodit, proč.

13.  8.  2017 | | 12 N/A
7 herních pecek, které vás dostanou svou atmosférou

7 herních pecek, které vás dostanou sv…

Některé hry vám dokážou proniknout pod kůži tak hluboko, že tam zůstanou navždy. Jaké kdysi oslnily nás?

5.  8.  2017 | | 15 N/A
Hráli jsme NHL 18: betatest na ledu

Hráli jsme NHL 18: betatest na ledu

Je libo hokej? Nový ročník nejslavnější hokejové ligy světa klepe na dveře a spolu s ním i nový díl NHL od EA Sports. Jaké jsou první dojmy z betaverze?

11.  8.  2017 | | 4 N/A
10 důvodů, proč s kamarády vyzkoušet MMO hry

10 důvodů, proč s kamarády vyzkoušet M…

MMO je zkratkou anglického Massively Multiplayer Online, což je označení her pro obrovskou masu online hráčů. Je to neutuchající fenomén, do kterého se ale mnozí zdráhají proniknout. Tady máte 10 důvodů, proč byste si měli nějakou MMO hru zahrát. Hned.

14.  8.  2017 | | 3 N/A
Vypiplaný Escape From Tarkov aneb jak východní tvorba udává směr (galerie)

Vypiplaný Escape From Tarkov aneb jak …

Možná jste o hře nikdy neslyšeli. Možná už se ji nemůžete dočkat. Ať je to jak chce, Tarkov nemůžete minout z jednoho důvodu - realismus.

9.  8.  2017 | | 4 N/A
Nejnovější aktualizace pro Playstation 4 konečně přinese češtinu

Nejnovější aktualizace pro Playstation…

Sony chystá na svou konzoli PS4 zbrusu novou aktualizaci s pořadovým číslem 5.0 a ta přinese celou řadu novinek. Pro našince je tu ale podstatná hlavně ta jedna.

10.  8.  2017 |