Hlas lidu: Prohlášení EA

Diskuze čtenářů k článku

avatar
10. 03. 2009 00:16

Podle mě EA vyrábí hry přesně podle poptávky trhu a kvalit nás, samotných hráčů. Musíme si uvědomit, že hraní her už je běžnější záležitostí než třeba návštěva kina či hospody. A nutno dodat, že je to také jedna z těch levnějších činností oproti jiným aktivitám. Zpátky k tématu. Hraní her je masová záležitost a jak každý ví, masy = průměr. Každej jouda dnes hraje hry a hraje je proto, protože jsou jednoduché a zábavné. V drivé většině nejsou ani vtipné, ani poučné ani zajímavé ani duchaplné. Prostě zábava pro masy. Všechno souvisí se vším. 15 let nazad byl každý hráč hardcore gamer, pařan, kterého nikdo nechápal. Jenže taky se neprodávalo a hlavně nedělalo tolik her. Jenže herní trh začal být nenažraný, vycítil "slabinu" mezi nehráči (laiky) a využil jí. Začali se dělat jednoduché a přístupné hry = pokles kvality v určitých aspektech jako příběh, styl vyprávění a obtížnosti. Když si dnes někdo posteskne nad tím, že dobrých her vychází málo, tak je to buď hráč ze staré školy anebo někdo, kdo od her vyžaduje více než zábavu => ZÁŽITEK! A takových je bohužel mezi "průměrnými" hráči velice málo. A společnosti jako EA z toho stále těží.

 |   |  Odpovědět
N.Marko  |  10. 03. 2009 00:25

V zásadě souhlasím, přesto si dovolím být (ač je to u mě nezvyk) trochu optimista. Jde o to, že prostě i ti laičtí hráči na něž jsou cílené tyto průměrná hry jednou odrostou a jako v každém oboru zábavy i v tomto dojde k jistému zrání. Takže podíl těchto her se vzděláním hráčů nutně poklesne. Jistě, i nadále zůstane spousta her kategorie "B", ale časem se to prostě srovná. Tohle je ještě mladý obor který si musí projít dětské nemoci a první krůčky, ale je to na dobré cestě.

 |   |  Odpovědět
SCobra  |  10. 03. 2009 08:32

Akorátže ty tvoje hry kategorie B jsou ve skutečnosti prezentovány jako kategorie AAA Kdežto skutečné tituly s inovacemi a hratelností jsou prezentovány jako B...

S odrostlými hráči je jeden problém Už nevěnují hraní tolik času, spousta jich přestane hrát úplně a mladí hráči je budou vždycky početně hodně převyšovat A navíc, když se takovému odrostlému hráči do ruky nikdy nedostal opravdu kvalitní titul, těžko dokáže dojít k závěru, že to co dosud hrál, za moc nestálo...

Ostatně stačí zabrousit vedle do filmového průmyslu, který je zrovna v tomhle hodně podobný, jen se orientuje na mnohem větší masy...

 |   |  Odpovědět
Zasílat názory e-mailem: Zasílat názory Můj názor

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Vybrali jsme nejlepší hry pro mobily, které si letos můžete zahrát

Vybrali jsme nejlepší hry pro mobily, které si let…

Mobilní hry se v dnešní době vyrovnají mnoha počítačovým i konzolovým kouskům. Jaký si ale vybrat? Tady jsou naše tipy na nejlepší hry pro mobily.

25.  11.  2020 | |19 N/A
Ladislav Novák
Nejlepší hryTémaMobily
Hry zadarmo nebo se slevou: podzimní slevy na Steamu a Black Friday

Hry zadarmo nebo se slevou: podzimní slevy na Stea…

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

27.  11.  2020 | |1 N/A
Martin Nahodil
Hry zdarmaSlevové akce
Hry zadarmo nebo se slevou: Black Friday a Elite Dangerous zdarma

Hry zadarmo nebo se slevou: Black Friday a Elite D…

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

21.  11.  2020 |
Martin Nahodil
Hry zdarmaSlevové akce