Hlas lidu: Resistance: Retribution

Svátky nám sice utekly jako voda, ale ve světě her stále panuje vánoční nálada a nedostupnost novinek. Zajímavou novinkou posledních dnů jsou jistě detaily k Resistance: Retribution. A co by to bylo za neděli, kdyby se N.Marko nevyjádřil a nesepsal pro vás nějaký ten text. Ano, další Hlas lidu je tu.

N.Marko

nmarko.jpg

Datum registrace: 28.6. 2006 20:00
Počet příspěvků: 2 854
Podpis:
Ta neurotická snaha být normální nás přivádí k šílenství. -Solomon Short
To že jsi paranoidní neznamená, že nemáš pravdu.
Jsem pro aby se udržovaly nebezpečné zbraně mimo dosah bláznů. Můžeme začít třeba s psacími stroji. -Solomom Short

Jako osoba příznivě nakloněná SONY (ano, je to tak, přiznávám, nejsem nestranný), mi bylo navrženo napsat něco o této hře. Jenomže ona ještě nevyšla a prohlašovat s fanatickou vírou, že to bude něco naprosto úžasného, že se o ní bude mluvit ještě za sto let a že strčí do kapsy všechny hry minulé současné i budoucí až na věky věků amen - to se nevyplácí a asi to ani není moc inteligentní. Co můžu udělat je malé shrnutí: Ta hra dle videí a obrázků ždímá z PSP, co se dá. Hru má to na starost tým jež stojí za velmi povedeným vzkříšením značky Syphon Filter a bude mít zajímavé „featury“ ohledně možnosti spojení s PS3 verzí Resistence 2.

VIDEO: 664 'Resistance 2 - trailer'

A v tuto chvíli mě napadl námět pro článek:

V historii je až překvapivě velké množství pokusů spojit velké konzole a handheldy či rovnou nějaké specializované periférie. Dobrým příkladem je třeba Pocket Station, kdy tato malá periférie v základu sloužila jako paměťová karta se kterou po vyjmutí šlo hrát hry. Většinou šlo o minihry na téma velkého titulu z PSX, ale do autobusu to stačí. Navíc nahrané výsledky se pak promítaly na velké hře. Displej jako takový se hodil spíše na Tamagochi, ale potenciál tam jistě byl. V začátcích se o Pocket Stationu mluvilo hodně nadšeně (dokonce i v Evropě), ale jak už to u SONY bývá, nedokázali ho řádně protlačit na trh, i když za dobu svého velmi krátkého života nasbíral docela velké množství kompatibilních her. Nutno podotknout, že jako vždy se na Evropu kašle a u nás se ani nezačal prodávat - tolik k obchodní politice SONY.

Jako další je na řadě SEGA a její Dreamcast. Do ovladače šlo zasunout jisté rozšíření, které mělo v mnohém shodné poslání jako již zmiňovaný Pocket Station, na rozdíl od něj však byl na trhu již od začátku prodeje konzole a tak nebyl problém s jeho dostupností a vývojáři s ním mohli počítat od úplného začátku konzole. Bohužel Dreamcast díky nešikovnému marketingu SEGY pohořel a v celku brzy odešel ze světa.

77870-3-screenshot.jpg 77870-4-screenshot.jpg

S příchodem PSP se hodně spekulovalo, že začnou vycházet hry úzce spojené s velkým bratříčkem PS2, vždyť k tomu kromě USB kabelu nebylo nic jiného zapotřebí. Zde ovšem zase zaúřadovala SONY a na již pomalu končící platformu nedokázala jako standart protlačit dost her, které by byli s PSP kompatibilní - k tomu je totiž potřeba ještě jedna mutace hry na PSP. V praxi tak vyšlo jen omezené množství her které byli na obou strojích a výhody eventuelního spojení byly spíše sporné. Jako nejlepší příklad uvedu SOCOM. Na PSP verzi jste ovládali dva vojáky, vykonali jste alternativní misi oproti PS2 verzi, konzole jste spojili kabelem, vyměnili data a v PS2 SOCOMU jste měli ulehčenou či jinak pozměněnou práci v odpovídajícím levelu- a naopak z PS2 do PSP. Jako další bych mohl říci Metal Gear Solid 3 a MGS:PO. Z PSP verze do PS2 nešlo nic přetáhnout, ale naopak ano. V MGS3 jste mohli dělat fotografie, ty jste přenesli do hry MGS:PO a v jednom módu se obrázek rozdvojil, posunul a po nasazení jakýchsi papírových brýlí na tělo PSP byli obrázky opticky dokonale třírozměrné. Taková malá prkotina, ale potěší.

Bohužel, skoro nic dalšího se u dalších her nekonalo a ani v současnosti, kdy se převádí hry spíše z PSP na PS2 než naopak se nic neobjevuje. Je to škoda a pro mě dost nepochopitelné. Situace u PS3 je snad ještě horší, i když pár vlaštovek se objevilo. Svého času vzbudila velký rozruch hra Lair která přes Remote Controler (bezdrátové spojení s PS3) šla na PSP hrát. Samotná hra upadla jak u kritiky, tak u hráčů v nemilost, ale technicky šlo o pozoruhodnou funkci. O nějakých dalších hrách mi prakticky nic není známo…

Nyní přichází Resistance Retribution. Podle vyjádření vývojářů by po spojení Res2 a Res:R mělo dojít k výměně mnoha dat jejímž výsledkem by měli být nové zbraně, schopnosti a snad i odemčené levely. V každém případě jako majitel Res2 jsem na toto velmi zvědavý. Snad eventuelní úspěch tvůrce „nakopne“ a začnou s tím něco dělat, ale jako vždy jsem skeptik. 

77870-1-screenshot.jpg 77870-2-screenshot.jpg

Teoreticky je možnost spojení PS2/3 a PSP velmi perspektivní a jistě by napomohla v prodeji všech tří strojů. Jenže je zde mnoho úskalí. Předně je nutné aby byly hry, které tyto funkce podporují a aby byly dobré. Jen málo vývojářů dělá hry na handheldy a velké konzole zároveň (giganty typu EA nepočítám, tam mají jednotlivé verze na starosti jiné týmy a my pak můžeme být rádi, když ty hry alespoň vypadají podobně). A v neposlední řadě samotná SONY, jejich nepochopitelná politika a nechuť tlačit vývojáře k této funkci rozhodně nepomáhá.

Zdroj: forum.doupe.cz

 

 


NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Herní agenda: říjnová smršť hitů

Herní agenda: říjnová smršť hitů

Se začátkem října se vrací i naše pravidelná agenda těch největších hitů, které vás s nadcházejícím měsíci čekají. Podzimní sezóna je v plném proudu a není týden, kdy by nevyšel alespoň jeden očekávaný titul. Pojďme se tedy na to společně podívat.

30.  9.  2018 | | 1 N/A
Je potřeba mít hardware nové generace, říká Sony o Playstation 5

Je potřeba mít hardware nové generace,…

Společnost Sony potvrdila, že již pracuje na další generaci herního hardwaru.

10.  10.  2018 | | 22 N/A
Assassin

Assassin's Creed Odyssey: hippokratick…

A co z toho, že to ani není asasín? Bavit se budete báječně!

3.  10.  2018 | | 3 N/A
Fotografové vyrazili do Řecka, nafotili nádherné snímky v AC Odyssey

Fotografové vyrazili do Řecka, nafotil…

Stejně jako Origins i Odyssey nabízí propracovaný fotorežim. A umělecké kousky na sebe nenechaly dlouho čekat!

8.  10.  2018 | | 7 N/A
7 tipů na bláznivé hry, které překvapí i zabaví

7 tipů na bláznivé hry, které překvapí…

Což takhle dát si oddych? Což takhle zahrát si něco trochu méně seriózního?

10.  10.  2018 | | 2 N/A