Hlas lidu: Youtube a konzole

vytisknout velikost písma
Hlas lidu: Youtube a konzole

Tak a druhý dnešní hlas lidu bude zamířen na včerejší novinku o optimalizaci youtube pro konzole. Kdo jiný na ní mohl tak rychle zareagovat, než N.Marko. Sice mi poslal víc úvah, ale tato je nejaktuálnější a nejvýstižnější. Tak co N.Marko – jaký na to máš názor?

N.Marko

nmarko.jpg

Datum registrace: 28.6. 2006 20:00
Počet příspěvků: 3 005
Podpis:
Ta neurotická snaha být normální nás přivádí k šílenství. -Solomon Short
To že jsi paranoidní neznamená, že nemáš pravdu.
Jsem pro aby se udržovaly nebezpečné zbraně mimo dosah bláznů. Můžeme začít třeba s psacími stroji. -Solomom Short

Před více než rokem jsem se dotazoval v podcastu hPod, zdali se internet přizpůsobí konzolím nebo konzole současnému internetu. Otázka to myslím byla v celku relevantní, protože moderní konzole internet umí (i když proč X360 nemá prohlížeč mi je záhadou) a ne každý si může k ní dovolit (nebo prostě nechce) počítač, ještě ke všemujejich počet roste. Jenže konzole se co do komfortu při manipulaci s internetem prostě nemůžou běžnému PC rovnat. Na Wii je modifikovaná Opera, ale zase se za ni musí platit. PS3 má svůj vlastní prohlížeč, ale upřímně - je to spíše nouzová záležitost (i když já jsem na něm byl více než rok a vystačil jsem si), spousta věcí je nedomyšlených (posílat link nelze, některé stránky nejdou správně, pouze šest možných otevřených oken najednou, atd.) a samotné psaní textu je bez klávesnice velmi úmorné. Ano, lze to nacvičit, po nějakém čase jsem byl opravdu rychlý, ale stále jsem toužil po bezdrátovém klavíru od Logitechu. Nehledě na nulovou podporu českých znaků. V podcastu se mi ne zrovna vysmáli, ale řekl bych, že mě měli za trochu slaboduchého, protože něco tak velkého, jako internet se jen těžko přizpůsobí něčemu tak minoritnímu, jako jsou konzole.). A vida - po čase se objevila chybějící podpora pro Flash 9, zvýšila se stabilita systému, objevilo se několik stránek, které jsou pro ně dělané (pravda, většinou firemní), a většina stránek se již zobrazovala korektně (bohužel bez českých znaků)

Google přidal vyhledávač. A nyní (velká famfára) se pracuje na speciálních stránkách YouTube pro PS3. Tenhle kanál jistě každý zná a navštěvuje, takže o něm netřeba dlouze psát. Jen chci podotknout, že jisté laškování mezi YouTube a Sony tu bylo již dříve. Některé hry (ale jen pár), májí zajímavou „featuru“, z hraní lze pořídit záznam a ten posléze nahrát na tyto stránky. Svého času to rozvířilo v našem malém rybníčku pár vlnek a někteří z nás doufali (já byl mezi nimi samozřejmě), že tato funkce se časem stane standardem. Leč zatím se tak nestalo, z velkých plánů, zdá se, sešlo a tak jediná šance jak dostat vaše videa na internet je přes několik více či méně krkolomných cest (a ne zrovna levných).

YouTube a Google jsou mezi prvními, kteří hledají zákazníky i na tak malém písečku jako jsou konzoloví uživatelé internetu. Nedivil bych se, kdyby s něčím podobným časem nepřišli i jiné firmy. Děje se to, co jsem předpovídal - konzole pomalu a jistě pracují na své rovnocennosti používání webu s PC. Pravda, asi nikdy nebude PC překonáno, ale konzole jednou nabídnou alternativu k poněkud chaotickému přístupu jaký je PC více než vlastní. Pakliže se přidají funkce jako linkování, posílání videí, nějaký slušný textový editor - prostě ty základní funkce bez kterých to pořádně ani nejde, bude to stačit pro méně IT vzdělané lidi (jako jsem kupříkladu já).

Zdroj: forum.doupe.cz

 

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

10 podzimních herních hitů, které prostě musíte mít

10 podzimních herních hitů, které pros…

Okurková sezóna již tradičně zavítala v letních měsících i do herního průmyslu. Toto období ale za chvíli končí. S počátkem podzimu se na nás zase jednou spustí lavina očekávaných titulů, které mnohdy mají ambice dosáhnout na post letošní hry roku. Co by vás v této záplavě AAA her mělo zajímat?

10.  8.  2017 | | 12 N/A
4K obrázky z Battlefieldu téměř nerozeznáte od reality

4K obrázky z Battlefieldu téměř neroze…

Battlefield 1 stále patří mezi nejlépe vypadající hry současnosti. A z některých 4K pohlednic není těžké vyvodit, proč.

13.  8.  2017 | | 12 N/A
Hráli jsme NHL 18: betatest na ledu

Hráli jsme NHL 18: betatest na ledu

Je libo hokej? Nový ročník nejslavnější hokejové ligy světa klepe na dveře a spolu s ním i nový díl NHL od EA Sports. Jaké jsou první dojmy z betaverze?

11.  8.  2017 | | 4 N/A
10 důvodů, proč s kamarády vyzkoušet MMO hry

10 důvodů, proč s kamarády vyzkoušet M…

MMO je zkratkou anglického Massively Multiplayer Online, což je označení her pro obrovskou masu online hráčů. Je to neutuchající fenomén, do kterého se ale mnozí zdráhají proniknout. Tady máte 10 důvodů, proč byste si měli nějakou MMO hru zahrát. Hned.

14.  8.  2017 | | 3 N/A
Vypiplaný Escape From Tarkov aneb jak východní tvorba udává směr (galerie)

Vypiplaný Escape From Tarkov aneb jak …

Možná jste o hře nikdy neslyšeli. Možná už se ji nemůžete dočkat. Ať je to jak chce, Tarkov nemůžete minout z jednoho důvodu - realismus.

9.  8.  2017 | | 4 N/A
Nejnovější aktualizace pro Playstation 4 konečně přinese češtinu

Nejnovější aktualizace pro Playstation…

Sony chystá na svou konzoli PS4 zbrusu novou aktualizaci s pořadovým číslem 5.0 a ta přinese celou řadu novinek. Pro našince je tu ale podstatná hlavně ta jedna.

10.  8.  2017 |
Uncharted: The Lost Legacy – když Nate není doma (recenze)

Uncharted: The Lost Legacy – když Nate…

Mysleli jste si, že série Uncharted skončí čtvrtým dílem? Tak to jste na omylu, ještě je tu Chloe a Nadine!

17.  8.  2017 | | 5 N/A
Do světa World of Tanks míří vůbec první singleplayerový příběhový zážitek

Do světa World of Tanks míří vůbec prv…

Prozatím jsme byli vždy zvyklí, že je World of Tanks čistě multiplayerovou záležitostí. Ne však na dlouho!

18.  8.  2017 | | 2 N/A