Hlas lidu: Youtube a konzole

Tak a druhý dnešní hlas lidu bude zamířen na včerejší novinku o optimalizaci youtube pro konzole. Kdo jiný na ní mohl tak rychle zareagovat, než N.Marko. Sice mi poslal víc úvah, ale tato je nejaktuálnější a nejvýstižnější. Tak co N.Marko – jaký na to máš názor?

N.Marko

nmarko.jpg

Datum registrace: 28.6. 2006 20:00
Počet příspěvků: 3 005
Podpis:
Ta neurotická snaha být normální nás přivádí k šílenství. -Solomon Short
To že jsi paranoidní neznamená, že nemáš pravdu.
Jsem pro aby se udržovaly nebezpečné zbraně mimo dosah bláznů. Můžeme začít třeba s psacími stroji. -Solomom Short

Před více než rokem jsem se dotazoval v podcastu hPod, zdali se internet přizpůsobí konzolím nebo konzole současnému internetu. Otázka to myslím byla v celku relevantní, protože moderní konzole internet umí (i když proč X360 nemá prohlížeč mi je záhadou) a ne každý si může k ní dovolit (nebo prostě nechce) počítač, ještě ke všemujejich počet roste. Jenže konzole se co do komfortu při manipulaci s internetem prostě nemůžou běžnému PC rovnat. Na Wii je modifikovaná Opera, ale zase se za ni musí platit. PS3 má svůj vlastní prohlížeč, ale upřímně - je to spíše nouzová záležitost (i když já jsem na něm byl více než rok a vystačil jsem si), spousta věcí je nedomyšlených (posílat link nelze, některé stránky nejdou správně, pouze šest možných otevřených oken najednou, atd.) a samotné psaní textu je bez klávesnice velmi úmorné. Ano, lze to nacvičit, po nějakém čase jsem byl opravdu rychlý, ale stále jsem toužil po bezdrátovém klavíru od Logitechu. Nehledě na nulovou podporu českých znaků. V podcastu se mi ne zrovna vysmáli, ale řekl bych, že mě měli za trochu slaboduchého, protože něco tak velkého, jako internet se jen těžko přizpůsobí něčemu tak minoritnímu, jako jsou konzole.). A vida - po čase se objevila chybějící podpora pro Flash 9, zvýšila se stabilita systému, objevilo se několik stránek, které jsou pro ně dělané (pravda, většinou firemní), a většina stránek se již zobrazovala korektně (bohužel bez českých znaků)

Google přidal vyhledávač. A nyní (velká famfára) se pracuje na speciálních stránkách YouTube pro PS3. Tenhle kanál jistě každý zná a navštěvuje, takže o něm netřeba dlouze psát. Jen chci podotknout, že jisté laškování mezi YouTube a Sony tu bylo již dříve. Některé hry (ale jen pár), májí zajímavou „featuru“, z hraní lze pořídit záznam a ten posléze nahrát na tyto stránky. Svého času to rozvířilo v našem malém rybníčku pár vlnek a někteří z nás doufali (já byl mezi nimi samozřejmě), že tato funkce se časem stane standardem. Leč zatím se tak nestalo, z velkých plánů, zdá se, sešlo a tak jediná šance jak dostat vaše videa na internet je přes několik více či méně krkolomných cest (a ne zrovna levných).

YouTube a Google jsou mezi prvními, kteří hledají zákazníky i na tak malém písečku jako jsou konzoloví uživatelé internetu. Nedivil bych se, kdyby s něčím podobným časem nepřišli i jiné firmy. Děje se to, co jsem předpovídal - konzole pomalu a jistě pracují na své rovnocennosti používání webu s PC. Pravda, asi nikdy nebude PC překonáno, ale konzole jednou nabídnou alternativu k poněkud chaotickému přístupu jaký je PC více než vlastní. Pakliže se přidají funkce jako linkování, posílání videí, nějaký slušný textový editor - prostě ty základní funkce bez kterých to pořádně ani nejde, bude to stačit pro méně IT vzdělané lidi (jako jsem kupříkladu já).

Zdroj: forum.doupe.cz

 

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Playstation 5: datum vydání, výkon a vše, co víme o příští herní konzoli

Playstation 5: datum vydání, výkon a v…

Playstation 5 ještě možná neukázal ani palec u nohy, to ale neznamená, že o nim nic nevíme. Pojďme se podívat na to, co je známo.

22.  3.  2018 | | 68 N/A
LEGENDY: Před 25 lety přišel DOOM a ukázal střílečkám jasný směr

LEGENDY: Před 25 lety přišel DOOM a uk…

Hra DOOM vznikla v roce 1993 a byla to první plnohodnotná 3D střílečka s omezeným třetím rozměrem • Šlo o největší vizuální skok, který se v herním průmyslu kdy povedl • Ze hry se postupně odvodila celá nová kategorie počítačových her.

14.  3.  2018 | | 29 N/A
Burnout Paradise Remastered: zahraj tu naši (recenze)

Burnout Paradise Remastered: zahraj tu…

Pro někoho dosud nepřekonaný, pro jiné revoluční a adrenalinový. Burnout se vrací a my žhavíme motory.

17.  3.  2018 | | 7 N/A
8 tipů na karetní hry, které kralují svému žánru

8 tipů na karetní hry, které kralují s…

Když se řekne karetní hra, většině lidí se vybaví klasické hry se skutečnými kartami. V digitálním světě ale má tento žánr už také docela početné zastoupení. Pojďme se podívat na ty, které nesmí chybět žádnému milovníkovi karet.

12.  3.  2018 | | 1 N/A
Strategie z alternativní historie Iron Harvest v nových záběrech

Strategie z alternativní historie Iron…

Máte rádi druhou světovou, a přesto byste rádi příchuť mechů? Iron Harvest vám to umožní.

12.  3.  2018 | | 2 N/A
Surviving Mars je ke stažení, podívejte se na trailer

Surviving Mars je ke stažení, podívejt…

Sci-fi simulátor kolonizace Marsu je k mání a vy si jej můžete zahrát už nyní.

16.  3.  2018 | | 7 N/A
Modifikace realismu pro Kingdom Come je ultimátní zkouškou trpělivosti

Modifikace realismu pro Kingdom Come j…

Nejnovější české dílko je těžké i samo o sobě. To ale není nic proti tomu, co z toho může udělat modifikace.

20.  3.  2018 |
Shadow of the Tomb Raider oficiálně, odhalení se dočkáme v dubnu

Shadow of the Tomb Raider oficiálně, o…

Po včerejším slibu to tu máme oficiálně. Nový Tomb Raider míří na trh a zahrajeme si už v září.

15.  3.  2018 | | 7 N/A