Hlas lidu: Youtube a konzole

Tak a druhý dnešní hlas lidu bude zamířen na včerejší novinku o optimalizaci youtube pro konzole. Kdo jiný na ní mohl tak rychle zareagovat, než N.Marko. Sice mi poslal víc úvah, ale tato je nejaktuálnější a nejvýstižnější. Tak co N.Marko – jaký na to máš názor?

N.Marko

nmarko.jpg

Datum registrace: 28.6. 2006 20:00
Počet příspěvků: 3 005
Podpis:
Ta neurotická snaha být normální nás přivádí k šílenství. -Solomon Short
To že jsi paranoidní neznamená, že nemáš pravdu.
Jsem pro aby se udržovaly nebezpečné zbraně mimo dosah bláznů. Můžeme začít třeba s psacími stroji. -Solomom Short

Před více než rokem jsem se dotazoval v podcastu hPod, zdali se internet přizpůsobí konzolím nebo konzole současnému internetu. Otázka to myslím byla v celku relevantní, protože moderní konzole internet umí (i když proč X360 nemá prohlížeč mi je záhadou) a ne každý si může k ní dovolit (nebo prostě nechce) počítač, ještě ke všemujejich počet roste. Jenže konzole se co do komfortu při manipulaci s internetem prostě nemůžou běžnému PC rovnat. Na Wii je modifikovaná Opera, ale zase se za ni musí platit. PS3 má svůj vlastní prohlížeč, ale upřímně - je to spíše nouzová záležitost (i když já jsem na něm byl více než rok a vystačil jsem si), spousta věcí je nedomyšlených (posílat link nelze, některé stránky nejdou správně, pouze šest možných otevřených oken najednou, atd.) a samotné psaní textu je bez klávesnice velmi úmorné. Ano, lze to nacvičit, po nějakém čase jsem byl opravdu rychlý, ale stále jsem toužil po bezdrátovém klavíru od Logitechu. Nehledě na nulovou podporu českých znaků. V podcastu se mi ne zrovna vysmáli, ale řekl bych, že mě měli za trochu slaboduchého, protože něco tak velkého, jako internet se jen těžko přizpůsobí něčemu tak minoritnímu, jako jsou konzole.). A vida - po čase se objevila chybějící podpora pro Flash 9, zvýšila se stabilita systému, objevilo se několik stránek, které jsou pro ně dělané (pravda, většinou firemní), a většina stránek se již zobrazovala korektně (bohužel bez českých znaků)

Google přidal vyhledávač. A nyní (velká famfára) se pracuje na speciálních stránkách YouTube pro PS3. Tenhle kanál jistě každý zná a navštěvuje, takže o něm netřeba dlouze psát. Jen chci podotknout, že jisté laškování mezi YouTube a Sony tu bylo již dříve. Některé hry (ale jen pár), májí zajímavou „featuru“, z hraní lze pořídit záznam a ten posléze nahrát na tyto stránky. Svého času to rozvířilo v našem malém rybníčku pár vlnek a někteří z nás doufali (já byl mezi nimi samozřejmě), že tato funkce se časem stane standardem. Leč zatím se tak nestalo, z velkých plánů, zdá se, sešlo a tak jediná šance jak dostat vaše videa na internet je přes několik více či méně krkolomných cest (a ne zrovna levných).

YouTube a Google jsou mezi prvními, kteří hledají zákazníky i na tak malém písečku jako jsou konzoloví uživatelé internetu. Nedivil bych se, kdyby s něčím podobným časem nepřišli i jiné firmy. Děje se to, co jsem předpovídal - konzole pomalu a jistě pracují na své rovnocennosti používání webu s PC. Pravda, asi nikdy nebude PC překonáno, ale konzole jednou nabídnou alternativu k poněkud chaotickému přístupu jaký je PC více než vlastní. Pakliže se přidají funkce jako linkování, posílání videí, nějaký slušný textový editor - prostě ty základní funkce bez kterých to pořádně ani nejde, bude to stačit pro méně IT vzdělané lidi (jako jsem kupříkladu já).

Zdroj: forum.doupe.cz

 

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Mashinky jsou v předběžném přístupu, pojďte si hrát s vláčky

Mashinky jsou v předběžném přístupu, p…

Nové tratě ve strategické hře Mashinky volají po pořádném řediteli, který postaví železniční impérium. V předběžném přístupu už ode dneška!

6.  10.  2017 | | 25 N/A
Praha stověžatá aneb projížďka hlavním městem ve Forza Motorsport 7 (galerie)

Praha stověžatá aneb projížďka hlavním…

Forza Motorsport 7 je na světě a stejně tak jako v předchozích dílech, i nyní máme možnost zajezdit si skrze historické centrum Prahy. Pokochejte se s námi.

13.  10.  2017 | | 13 N/A
Žánr Battle Royale bere trh útokem, podívejte se na nejlepší hry

Žánr Battle Royale bere trh útokem, po…

Battle Royale sice není žádný nově objevený žánr, ale až nyní ukazuje svůj pravý potenciál. Nejenže prodejní čísla obrovsky narůstají, ale počet hráčů přesahuje i takové stálice, jako je Counter-Strike Global Offensive nebo Dota 2.

11.  10.  2017 | | 4 N/A
Fotbálek PES 2018 vypadá díky vychytávce Ansel skoro jako přímý přenos

Fotbálek PES 2018 vypadá díky vychytáv…

Pro Evolution Soccer 2018 rozhodně má své problémy, ale díky funkci típání screenshotu Ansel od společnosti Nvidia z toho můžete udělat pořádnou podívanou.

8.  10.  2017 | | 3 N/A
Světové recenze Middle-earth: Shadow of War mluví o hitu

Světové recenze Middle-earth: Shadow o…

Pokračování výletu do Mordoru je tu a můžeme-li věřit zahraničním kritikům, jde o důstojného nástupce.

10.  10.  2017 | | 2 N/A
Middle-earth: Shadow of War - naplňte svůj osud (recenze)

Middle-earth: Shadow of War - naplňte …

Talion se vrací, aby dobyl Středozem a navždy zbavil svět zla. Povede se mu to tentokrát?

17.  10.  2017 | | 3 N/A
FIFA 18: zpět a ve formě (recenze)

FIFA 18: zpět a ve formě (recenze)

Po nejnovějším ročníku fotbálku PES se vrací i EA se svou značkou. Je FIFA nejlepším fotbalem na trhu?

9.  10.  2017 | | 1 N/A
South Park: The Fractured But Whole – sprostí hrdinové v akci (recenze)

South Park: The Fractured But Whole – …

Důvodem, proč lidé milují South Park, je už samotný fakt, že si v dnešní době nebojí dělat srandu z černochů a nacistických krav. A v tomhle ohledu naštěstí nezklame ani nová hra.

19.  10.  2017 | | 2 N/A