Homeworld?! Nikoliv, Homeplanet!

Už vás nebaví donekonečna pařit sice dobrý, ale přeci jen poněkud starší Homeworld, i přes dlouhý zástup modifikací, které jsou pro něj k dispozici? Chcete něco nového, snad i hezčího, lepšího? Pak zbystřete zrak a nastražte uši, jelikož Homeplanet jest název nové ruské vesmírné strategie právě ve stylu Homeworldu.
Homeworld?! Nikoliv, Homeplanet!
Už vás nebaví donekonečna pařit sice dobrý, ale přeci jen poněkud starší Homeworld, i přes dlouhý zástup modifikací, které jsou pro něj k dispozici? Chcete něco nového, snad i hezčího, lepšího? Pak zbystřete zrak a nastražte uši, jelikož Homeplanet jest název nové ruské vesmírné strategie právě ve stylu Homeworldu.

Ono už ani to nekonečné čekání na dlouho chystaný ORB nikoho nebaví, navíc Homeworld 2 je s největší pravděpodobností z větší části teprve na papíře, takže je více než dobrou zprávou, že se konečně hnuly ledy a někdo další připravuje (zdá se) pořádnou vesmírnou RTS. Chcete vědět kdo to je? Možná budete překvapeni - jedná se totiž o ruské Revolt Games, kteří jsou ve své domovině velmi známí zejména díky překladům takových titulů jako ExcaliBug, Gorasul, Rally Trophy či nejnověji Battle Realms. Jejich simulátor vesmírných bitev" se nazývá, jak jsem již předeslal, Homeplanet (jistě, je to název velice nápadně podobný "Homeworldu" - i to snad něco znamená...).

Homeplanet je podkreslena velice podrobným, podmanivým příběhem, který pro naše účely zkrátím na to nejpodstatnější.

HomeplanetHomeplanet

Lidstvo již od nepaměti touží po tom, aby dosáhlo hvězd. Bylo tomu tak před mnoha stoletími, ba možná i tisíciletími, je tomu tak i dnes, bude to tak i v budoucnu. V minulosti bylo možné oslnivou hvězdnou oblohu jen z pozemské malosti obdivovat, dnes již jsme ke hvězdám o něco blíže, avšak stále ještě ne tak, jak bychom si přáli. Jistěže lidstvo ve hře Homeplanet dostalo možnost cestovat ke hvězdám. Jenže nikdo nečekal to, co se stalo (nebo možná čekal, ale nikdo ho nebral ve všem tom vytržení vážně). Lidská chamtivost (spolu s blbostí) je věčná, a tak se lidé začali mezi sebou rvát i o prazáklad všehomíra, tedy o vesmírný prostor, teritoria a často podivuhodné objekty kdesi se v nich ukrývající. Lidé se tedy rozdělí na klany, jež se mezi sebou vzájemně pobíjejí. Vy jste vesmírným pilotem a zároveň členem jednoho z těchto klanů - toho zvaného Troiden. Tento klan byl však stižen neblahým osudem - byl vyhnán ze své domovské planety Klotto. A právě tam, na její orbitě, začíná vaše putování, cesta za hledáním nového domova (a opět tu máme připomínku Homeworldu).

HomeplanetHomeplanet

Jistěže cestou prožijete mnohé dobrodružství, vybojujete nespočet bitev a poznáte dosud nepoznané, tomu není vyhnutí. Homeplanet se bude od ostatních vesmírných RTS (včetně Homeworldu) lišit v jedné podstatné věci - bude zde totiž možné některé z vesmírných korábů přímo ručně ovládat. A to bude také jedno z největších lákadel této hry.

V žádné vesmírné strategii nesmějí chybět ufouni a tady tomu bude nejinak. Jenže opět je zde jedna zvláštnost. Místní emzáci se totiž nebudou zapojovat (alespoň z počátku) do bojů mezi klany, budou pouze z povzdálí přihlížet a případně si občas s někým vymění nějakou tu užitečnou informaci.

Tak a teď si to všechno trochu zpřehledníme a upřesníme přehledným seznamem nejdůležitějších vlastností:

  • přes 20 misí propojených nelineární zápletkou
  • na 60 různých typů lodí (šest z nich bude možné přímo ovládat)
  • reálný fyzikální model (tedy fyzika pana Newtona v celé své kráse); budou však přístupné dva módy letu - setrvačný a "plavební" (tedy ten "nereálný", který známe z většiny ostatních vesmírných RTS včetně Homeworlda)
  • třetí strana zvaná Konfederace se bude dynamicky připojovat k té či oné straně - podle toho, jak si hráč ve svém tažení povede (když se mu bude dařit, dá se Konfederace k nepřátelům, pokud ne, poskytne hráči pomoc)
  • bitvy se budou odehrávat jak v "otevřeném" vesmíru tak na orbitách planet (viz. obrázky)
  • těchto bitev se budou účastnit desítky lodí
  • lodě budete mocu vyzbrojovat dle své libovůle
  • bude k dispozici editor misí
První screenshoty ze hry sice nevypadají nijak oslnivě, avšak ne nadarmo se říká, že první pohled klame… Naopak docela pěkné se mi zdají ony dva skeče vesmírných bárek.

HomeplanetHomeplanet

Hardwarovou náročnost Homeplanet odhadují tvůrci v těchto dnech následovně: P3-500 Mhz, 128 MB RAM, GeForce2, W95/98/2000/XP (to je doporučená konfigurace, spustíte to i na strojích o něco nižší třídy).

Oficiální stránky hry (prozatím bohužel pouze v ruském jazyce) naleznete zde. Na této adrese si pak můžete stáhnout jeden z prvních filmečků z této gamesy (3,2 MB).

Nejnovější komentáře

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Grand Theft Auto 6: co čekat od dalšího hitu Rockstaru?

Grand Theft Auto 6: co čekat od dalšíh…

GTA V je jistě stále celkem cool záležitost, poločas rozpadu se ovšem přiblížil a spolu s ním i myšlenky na nástupce v podobě GTA VI. Jaké bude?

9.  5.  2018 | | 6 N/A
Hráči kouzlí s fotorežimem v God of War, výsledkem jsou nádherné obrázky

Hráči kouzlí s fotorežimem v God of Wa…

God of War je jednou z nejlépe vypadajících her současnosti a fotorežim je toho jasným důkazem.

16.  5.  2018 | | 2 N/A
Když jsou hry umění: nádherné obrázky, které by se klidně daly vystavit v galerii

Když jsou hry umění: nádherné obrázky,…

Hry jsou uměním a díky moderních nástrojům můžeme tvořit nádherné pohlednice z našich výprav. Pojďme se podívat na ty nejlepší z posledních let.

7.  5.  2018 | | 1 N/A
Herní agenda: co si zahrát v květnu?

Herní agenda: co si zahrát v květnu?

Pomalými krůčky se k nám dostává léto a s ním i období sucha. Květnový line-up tomu ale rozhodně neodpovídá.

11.  5.  2018 |
LEGENDY: Gangsterské herní šílenství se zrodilo ze zkratky GTA

LEGENDY: Gangsterské herní šílenství s…

Slavná série Grand Theft Auto nastartovala žánr, kterému se dnes zjednodušeně říká gangsterky. Od svého zrodu jako chyba v kódu se dostala až na výsluní herního průmyslu.

9.  5.  2018 |
Call of Duty: Black Ops 4 je novým dílem série, co boří zažité standardy

Call of Duty: Black Ops 4 je novým díl…

Prvotní představení máme za sebou, teď přišel čas na nášup videí a obrázků z očekávané akce.

18.  5.  2018 | | 8 N/A
Thanos míří do akce Fortnite díky speciálnímu, časově omezenému eventu

Thanos míří do akce Fortnite díky spec…

Nejpopulárnější světový film zavítá do nejpopulárnější videohry.

8.  5.  2018 |
Walmart zešílel: odhalil Splinter Cell, Rage 2, Borderlands 3 a řadu dalších

Walmart zešílel: odhalil Splinter Cell…

Úniky se občas stávají, obchodní řetězec Walmart to ale tentokrát opravdu slušně skonil.

9.  5.  2018 | | 3 N/A