Homeworld?! Nikoliv, Homeplanet!

Už vás nebaví donekonečna pařit sice dobrý, ale přeci jen poněkud starší Homeworld, i přes dlouhý zástup modifikací, které jsou pro něj k dispozici? Chcete něco nového, snad i hezčího, lepšího? Pak zbystřete zrak a nastražte uši, jelikož Homeplanet jest název nové ruské vesmírné strategie právě ve stylu Homeworldu.
Homeworld?! Nikoliv, Homeplanet!
Už vás nebaví donekonečna pařit sice dobrý, ale přeci jen poněkud starší Homeworld, i přes dlouhý zástup modifikací, které jsou pro něj k dispozici? Chcete něco nového, snad i hezčího, lepšího? Pak zbystřete zrak a nastražte uši, jelikož Homeplanet jest název nové ruské vesmírné strategie právě ve stylu Homeworldu.

Ono už ani to nekonečné čekání na dlouho chystaný ORB nikoho nebaví, navíc Homeworld 2 je s největší pravděpodobností z větší části teprve na papíře, takže je více než dobrou zprávou, že se konečně hnuly ledy a někdo další připravuje (zdá se) pořádnou vesmírnou RTS. Chcete vědět kdo to je? Možná budete překvapeni - jedná se totiž o ruské Revolt Games, kteří jsou ve své domovině velmi známí zejména díky překladům takových titulů jako ExcaliBug, Gorasul, Rally Trophy či nejnověji Battle Realms. Jejich simulátor vesmírných bitev" se nazývá, jak jsem již předeslal, Homeplanet (jistě, je to název velice nápadně podobný "Homeworldu" - i to snad něco znamená...).

Homeplanet je podkreslena velice podrobným, podmanivým příběhem, který pro naše účely zkrátím na to nejpodstatnější.

HomeplanetHomeplanet

Lidstvo již od nepaměti touží po tom, aby dosáhlo hvězd. Bylo tomu tak před mnoha stoletími, ba možná i tisíciletími, je tomu tak i dnes, bude to tak i v budoucnu. V minulosti bylo možné oslnivou hvězdnou oblohu jen z pozemské malosti obdivovat, dnes již jsme ke hvězdám o něco blíže, avšak stále ještě ne tak, jak bychom si přáli. Jistěže lidstvo ve hře Homeplanet dostalo možnost cestovat ke hvězdám. Jenže nikdo nečekal to, co se stalo (nebo možná čekal, ale nikdo ho nebral ve všem tom vytržení vážně). Lidská chamtivost (spolu s blbostí) je věčná, a tak se lidé začali mezi sebou rvát i o prazáklad všehomíra, tedy o vesmírný prostor, teritoria a často podivuhodné objekty kdesi se v nich ukrývající. Lidé se tedy rozdělí na klany, jež se mezi sebou vzájemně pobíjejí. Vy jste vesmírným pilotem a zároveň členem jednoho z těchto klanů - toho zvaného Troiden. Tento klan byl však stižen neblahým osudem - byl vyhnán ze své domovské planety Klotto. A právě tam, na její orbitě, začíná vaše putování, cesta za hledáním nového domova (a opět tu máme připomínku Homeworldu).

HomeplanetHomeplanet

Jistěže cestou prožijete mnohé dobrodružství, vybojujete nespočet bitev a poznáte dosud nepoznané, tomu není vyhnutí. Homeplanet se bude od ostatních vesmírných RTS (včetně Homeworldu) lišit v jedné podstatné věci - bude zde totiž možné některé z vesmírných korábů přímo ručně ovládat. A to bude také jedno z největších lákadel této hry.

V žádné vesmírné strategii nesmějí chybět ufouni a tady tomu bude nejinak. Jenže opět je zde jedna zvláštnost. Místní emzáci se totiž nebudou zapojovat (alespoň z počátku) do bojů mezi klany, budou pouze z povzdálí přihlížet a případně si občas s někým vymění nějakou tu užitečnou informaci.

Tak a teď si to všechno trochu zpřehledníme a upřesníme přehledným seznamem nejdůležitějších vlastností:

  • přes 20 misí propojených nelineární zápletkou
  • na 60 různých typů lodí (šest z nich bude možné přímo ovládat)
  • reálný fyzikální model (tedy fyzika pana Newtona v celé své kráse); budou však přístupné dva módy letu - setrvačný a "plavební" (tedy ten "nereálný", který známe z většiny ostatních vesmírných RTS včetně Homeworlda)
  • třetí strana zvaná Konfederace se bude dynamicky připojovat k té či oné straně - podle toho, jak si hráč ve svém tažení povede (když se mu bude dařit, dá se Konfederace k nepřátelům, pokud ne, poskytne hráči pomoc)
  • bitvy se budou odehrávat jak v "otevřeném" vesmíru tak na orbitách planet (viz. obrázky)
  • těchto bitev se budou účastnit desítky lodí
  • lodě budete mocu vyzbrojovat dle své libovůle
  • bude k dispozici editor misí
První screenshoty ze hry sice nevypadají nijak oslnivě, avšak ne nadarmo se říká, že první pohled klame… Naopak docela pěkné se mi zdají ony dva skeče vesmírných bárek.

HomeplanetHomeplanet

Hardwarovou náročnost Homeplanet odhadují tvůrci v těchto dnech následovně: P3-500 Mhz, 128 MB RAM, GeForce2, W95/98/2000/XP (to je doporučená konfigurace, spustíte to i na strojích o něco nižší třídy).

Oficiální stránky hry (prozatím bohužel pouze v ruském jazyce) naleznete zde. Na této adrese si pak můžete stáhnout jeden z prvních filmečků z této gamesy (3,2 MB).

Nejnovější komentáře


NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Nejlepší hry zdarma: Jak si skvěle zahrát a neutratit za to ani korunu

Nejlepší hry zdarma: Jak si skvěle zahrát a neutra…

Za kvalitní hry nemusíte utratit ani korunu. Máme pro vás tipy na nejzajímavější hry zdarma, které přitom snesou srovnání s draze placenými tituly a v mnohém je i překonávají. Hry žijí z drobných nákupů přímo ve hře, ale ani za ně utrácet nemusíte.

22.  11.  2021 | |91 N/A
Michal MaliarovMartin NahodilVojtěch Matušinský
TémaFree-to-play
Unikly prosincové PS Plus hry. Zahrajeme si akční řežby na všechny způsoby

Unikly prosincové PS Plus hry. Zahrajeme si akční …

V prosinci to vypadá, že se majitelé účtů PS Plus mají na co těšit.

26.  11.  2021 |
Michal Maliarov
Hry zdarmaPlayStation
Zkušenosti s PlayStationem 5 po roce používání. Pořád je co zlepšovat

Zkušenosti s PlayStationem 5 po roce používání. Po…

Před rokem, 19. listopadu 2020, se v Česku začal prodávat PS5. Jak konzoli vnímáme s odstupem?

18.  11.  2021 | |25 N/A
Lukáš Václavík
PS5Sony
16 tipů na nejlepší deskové hry pod stromeček. Od párty her až po strategie

16 tipů na nejlepší deskové hry pod stromeček. Od …

Deskové hry nejsou jen pro nerdy, zvládnou zabavit celou rodinu. Vybrali jsme nejzajímavější deskovky hlavně mezi novinkami, ale i stálicemi, napříč kategoriemi od her pro občasné hráče až po ty náročnější.

22.  11.  2021 | |3 N/A
Vojtěch Malý
Deskové hry
Hry zadarmo, nebo se slevou: československá akce a Splinter Cell zdarma

Hry zadarmo, nebo se slevou: československá akce a…

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

19.  11.  2021 |
Martin Nahodil
Hry zdarmaSlevové akce
Nejlepší herní sluchátka pod stromeček: skvělý zvuk, prostor, ale i dobrý mikrofon

Nejlepší herní sluchátka pod stromeček: skvělý zvu…

Dobrá herní sluchátka dokážou umocnit zážitky ze hry svým zvukem a podáním prostoru. Díky mikrofonu pak poslouží i jako nástroj pro komunikaci ve hře. Vybrali jsme osvědčené herní headsety, které se teď vyplatí koupit.

16.  11.  2021 | |9 N/A
Michal Maliarov
Sluchátka
Hry zadarmo, nebo se slevou: Black Friday a lovecký theHunt zdarma

Hry zadarmo, nebo se slevou: Black Friday a loveck…

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

27.  11.  2021 |
Martin Nahodil
Hry zdarmaSlevové akce
PC verze GTA Trilogy byla stažena z prodeje. Hráči požadují vrácení peněz

PC verze GTA Trilogy byla stažena z prodeje. Hráči…

Problém s launcherem Rockstaru se již podařilo vyřešit.

15.  11.  2021 | |18 N/A
Michal Maliarov
Rockstar GamesGTA