Horizons – něco zajímavého na obzoru

Rok 2001 předznamenal rozvoj nového herního fenoménu (ne nebojte se, o Pokémony nejde) - masivně multiplayerových RPG her nebo-li MMORPG. Rok 2001 se točí kolem všemožných mutací nejúspěšnějších titulů tohoto způsobu hraní, co bude v roce 2002 je zatím velkou neznámou. I když, možná zase tak velkou ne.
Horizons – něco zajímavého na obzoru
Na trhu počítačových her se v poslední době objevuje stále větší množství čistě multiplayerových her. Možná velká skupina z vás nad tímto faktem povzdechla. Na rozdíl od „klasických her“ mají však tyto tituly jednu nepostradatelnou výhodu – jejich vytvoření není ani zdaleka jednoduché, což znamená, že se do vývoje nemůže pustit každý. A to je také důvod, proč je většina titulů pro toto „médium“ zábavná a vůbec z celého pohledu skvělá a úspěšná. No a hra Horizons se rozhodně nebude chtít odlišit.

HorizonsHorizons

Horizons je, jak jste již zcela jistě pochopili, čistě multiplayerová RPG hra. Z celkového pohledu nijak nevybočuje z průměru, přece jenom je však v několika věcech jedinečná. Ale postupně… Hra se odehrává v gotickém středověku, který by měl být mixnutý trochou fantasy. Autoři si mnou ruce nad jeho propracovaností a s velkou dávkou sebevědomí prohlašují, že by měl již samotným vzhledem hráče zcela „vcucnout“ do hry (zatím to tak vypadá:). Umocněn má být ještě přítomností velice rozmanitých typů monster, které byly inspirovány výbornou hrou Dungeons & Dragons (těch bude samozřejmě velké množství, rozebírat jednotlivě je však nebudu).

Jedinečný bude, stejně jako spousta dalších vlastností hry také počet ras, za které bude možné hrát. Celkově by jich mělo být 11, od klasických, jakou jsou člověk, elf či trpaslík, až po některé zcela nové a v ostatních RPG hrách nepoužité. Mezi tuto skupinu by měl patřit třeba Sssliks, Lamurians, Ku'lak či Saris (tato rasa je zatím jediná, u které se dá její příslušník alespoň trochu přirovnat k něčemu „existujícímu“ – mělo by se totiž jednat o „odrůdu“ klasických elfů). Každá z postav by měla mít samozřejmě jedinečné charakterové vlastnosti. Když už jsem u těch charakterových prvků – v tomto „odvětví“ by měla být hra samozřejmě, jako u každého správného RPG, velice propracovaná.

Autoři se chtějí poprat s konkurencí opravdu takřka ve všem. Důkazem toho budiž model obchodování, na který se v mnoha podobných titulech nehledí (i když v mnoha zase ano :). Ten by měl sice vycházet z klasické Ultimy Online, celkovou propracovaností by ji však měl i předčit (no a to rozhodně nebude mít jednoduché :).

HorizonsHorizons

Mohu-li se vyjádřit o něčem v superlativech, je to bezpochyby grafika. Nádherné scenérie sice nejsou u MMORPG neobvyklé, Horizons však dotahuje vše až k úplné dokonalosti (přesvědčit se může okolo :). Autoři jsou na grafickou stránku patřičně pyšní, aby ne, vždyť do jejího vývoje investovali obrovské částky (má být do ní vměstnána i podpora všemožných vychytávek) a řekl bych, že pokud budou mít i trošičku štěstí, může se jim tato investice vyplatit.

Myslím, že vše, co dělá Horizons nadějným projektem, jsem již napsal. Pokud mi nevěříte, nezbývá vám než počkat do poloviny roku 2002, kdy se objeví tato hra na trhu (a nebo jen do listopadu, kdy se bude možné přihlásit na betatestování :))).

Nejnovější komentáře

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Kingdom Come: Deliverance - prožijte český středověk (recenze)

Kingdom Come: Deliverance - prožijte č…

Česká hra ze středověku se dočkala finálního vydání. Po dlouholetém vývoji máte možnost okusit hru, jaká tu ještě nebyla. RPG inspirované českou historií a vyvíjené s důrazem na středověkou realitu. Stojí za to hru pořizovat? Dozvíte se v recenzi!

13.  2.  2018 | | 123 N/A
Mapa Kingdom Come: Deliverance je krásným příkladem středověké historie

Mapa Kingdom Come: Deliverance je krás…

Při tvorbě světa Kingdom Come: Deliverance samozřejmě nemohli tvůrci zahrnout celou republiku. Nakonec si vybrali okolí města Rataje nad Sázavou, nacházejícího se v okrese Kutná Hora. Jak to dopadlo?

21.  2.  2018 | | 15 N/A
Jak vypadá Kingdom Come: podívejte se na obrázky z českého středověku

Jak vypadá Kingdom Come: podívejte se …

Kingdom Come bude výpravou do středověku se vším všudy. České lesy, věrohodné souboje a příběhové zvraty, které otřásly zemí. Pojďme se podívat na všechny dostupné pohlednice z výletu.

21.  2.  2018 | | 18 N/A
Kingdom Come: Deliverance - fotoseriál z českých luhů a hájů (galerie)

Kingdom Come: Deliverance - fotoseriál…

Recenzi jsme sice již napsali, ale Kingdom Come nás stále baví. Podívejte se na galerii z našich dobrodružných výprav.

19.  2.  2018 | | 4 N/A
Kingdom Come: Deliverance už prodalo téměř 500 tisíc kopií

Kingdom Come: Deliverance už prodalo t…

Nehledě na bugy a další technické nepříjemnosti se Kingdom Come v prodejích pěkně daří.

15.  2.  2018 | | 5 N/A
Kingdom Come: Deliverance dostane na PS4 v den vydání obří patch

Kingdom Come: Deliverance dostane na P…

Máte koupené Kingdom Come na konzoli PS4 a chystáte se hrát? Tak to si ještě nějakou dobu počkáte.

12.  2.  2018 | | 16 N/A
Herní agenda: zpátky v sedle nového roku

Herní agenda: zpátky v sedle nového ro…

Na začátku roku téměř vždy bývá na herním trhu poměrně sucho. Letošek nebyl výjimkou, proto jsme si s agendou dali menší pauzu. Už se ale začínají objevovat první dobře vypadající kousky, takže nastal čas, abychom si o nich zase něco řekli.

16.  2.  2018 |
Monster Hunter World: pořádné lovecké RPG (recenze)

Monster Hunter World: pořádné lovecké …

Kultovní Monster Hunter se vrací pravděpodobně v nejlepším dílu série.

15.  2.  2018 | | 5 N/A