Horizons – něco zajímavého na obzoru

Rok 2001 předznamenal rozvoj nového herního fenoménu (ne nebojte se, o Pokémony nejde) - masivně multiplayerových RPG her nebo-li MMORPG. Rok 2001 se točí kolem všemožných mutací nejúspěšnějších titulů tohoto způsobu hraní, co bude v roce 2002 je zatím velkou neznámou. I když, možná zase tak velkou ne.
Horizons – něco zajímavého na obzoru
Na trhu počítačových her se v poslední době objevuje stále větší množství čistě multiplayerových her. Možná velká skupina z vás nad tímto faktem povzdechla. Na rozdíl od „klasických her“ mají však tyto tituly jednu nepostradatelnou výhodu – jejich vytvoření není ani zdaleka jednoduché, což znamená, že se do vývoje nemůže pustit každý. A to je také důvod, proč je většina titulů pro toto „médium“ zábavná a vůbec z celého pohledu skvělá a úspěšná. No a hra Horizons se rozhodně nebude chtít odlišit.

HorizonsHorizons

Horizons je, jak jste již zcela jistě pochopili, čistě multiplayerová RPG hra. Z celkového pohledu nijak nevybočuje z průměru, přece jenom je však v několika věcech jedinečná. Ale postupně… Hra se odehrává v gotickém středověku, který by měl být mixnutý trochou fantasy. Autoři si mnou ruce nad jeho propracovaností a s velkou dávkou sebevědomí prohlašují, že by měl již samotným vzhledem hráče zcela „vcucnout“ do hry (zatím to tak vypadá:). Umocněn má být ještě přítomností velice rozmanitých typů monster, které byly inspirovány výbornou hrou Dungeons & Dragons (těch bude samozřejmě velké množství, rozebírat jednotlivě je však nebudu).

Jedinečný bude, stejně jako spousta dalších vlastností hry také počet ras, za které bude možné hrát. Celkově by jich mělo být 11, od klasických, jakou jsou člověk, elf či trpaslík, až po některé zcela nové a v ostatních RPG hrách nepoužité. Mezi tuto skupinu by měl patřit třeba Sssliks, Lamurians, Ku'lak či Saris (tato rasa je zatím jediná, u které se dá její příslušník alespoň trochu přirovnat k něčemu „existujícímu“ – mělo by se totiž jednat o „odrůdu“ klasických elfů). Každá z postav by měla mít samozřejmě jedinečné charakterové vlastnosti. Když už jsem u těch charakterových prvků – v tomto „odvětví“ by měla být hra samozřejmě, jako u každého správného RPG, velice propracovaná.

Autoři se chtějí poprat s konkurencí opravdu takřka ve všem. Důkazem toho budiž model obchodování, na který se v mnoha podobných titulech nehledí (i když v mnoha zase ano :). Ten by měl sice vycházet z klasické Ultimy Online, celkovou propracovaností by ji však měl i předčit (no a to rozhodně nebude mít jednoduché :).

HorizonsHorizons

Mohu-li se vyjádřit o něčem v superlativech, je to bezpochyby grafika. Nádherné scenérie sice nejsou u MMORPG neobvyklé, Horizons však dotahuje vše až k úplné dokonalosti (přesvědčit se může okolo :). Autoři jsou na grafickou stránku patřičně pyšní, aby ne, vždyť do jejího vývoje investovali obrovské částky (má být do ní vměstnána i podpora všemožných vychytávek) a řekl bych, že pokud budou mít i trošičku štěstí, může se jim tato investice vyplatit.

Myslím, že vše, co dělá Horizons nadějným projektem, jsem již napsal. Pokud mi nevěříte, nezbývá vám než počkat do poloviny roku 2002, kdy se objeví tato hra na trhu (a nebo jen do listopadu, kdy se bude možné přihlásit na betatestování :))).

Nejnovější komentáře

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Takhle vypadají nejlepší hry z výstavy E3 2018: je na co se těšit

Takhle vypadají nejlepší hry z výstavy…

Výstava E3 není jen o odhalení a novinkách. Také jsme se dočkali tuny nových obrázků z očekávaných her.

včera | | 2 N/A
Nejžhavější trailery a videa z výstavy E3 2018: vše v pohybu

Nejžhavější trailery a videa z výstavy…

Obrazovou galerii máme za sebou, teď jsou na řadě ty nejlepší trailery. A že jich bylo.

17.  6.  2018 | | 1 N/A
E3: Forza Horizon 4 se bude odehrávat v Británii za střídání ročních období

E3: Forza Horizon 4 se bude odehrávat …

Na konferenci Microsoftu snad nesmí nikdy chybět Forza. Nová Forza Horizon 4 se bude odehrávat v Británii a nabídne čtyři roční období.

13.  6.  2018 | | 2 N/A
Battlefield V se chlubí novým trailerem a slibuje režim Battle Royale

Battlefield V se chlubí novým trailere…

9.  6.  2018 | | 2 N/A
Cyberpunk 2077: E3 dojmy z nejambicióznějšího RPG dneška

Cyberpunk 2077: E3 dojmy z nejambicióz…

Největší herní svátek roku sice už pomalu končí, ale pro nás je to teprve začátek. Postupně vám přineseme informace o valné většině představených her. Přednost mají samozřejmě ty větší tituly, a proto se dnes podíváme na Cyberpunk 2077 od CD Projekt RED.

16.  6.  2018 | | 2 N/A
Cyberpunk 2077 bude obsahovat necenzurovanou, účelnou nahotu

Cyberpunk 2077 bude obsahovat necenzur…

Tvůrci Cyberpunku 2077 potvrdili, že v jejich hře bude mimo jiné i nahota, kterou do ní umístili z dobrých důvodů a její cenzurování by uškodilo tomu, co chtějí sdělit.

18.  6.  2018 | | 9 N/A
Playstation 5 využije speciálně navržený grafický čip Navi od AMD

Playstation 5 využije speciálně navrže…

Playstation 5 se musí pochlubit celou řadou nejmodernějších technologií a díky Forbesu můžeme nahlédnout na pravděpodobný hardware o něco dříve.

15.  6.  2018 |
E3: Assassin

E3: Assassin's Creed Odyssey bude mít …

Ubisoft se po oznámení nového Assassin's Creed Odyssey s ničím moc nepáral a hráčům předhodil rovnou pět různých edic, z nichž nejdražší bude stát 240 euro.

12.  6.  2018 | | 9 N/A