Horizons – něco zajímavého na obzoru

Rok 2001 předznamenal rozvoj nového herního fenoménu (ne nebojte se, o Pokémony nejde) - masivně multiplayerových RPG her nebo-li MMORPG. Rok 2001 se točí kolem všemožných mutací nejúspěšnějších titulů tohoto způsobu hraní, co bude v roce 2002 je zatím velkou neznámou. I když, možná zase tak velkou ne.
Horizons – něco zajímavého na obzoru
Na trhu počítačových her se v poslední době objevuje stále větší množství čistě multiplayerových her. Možná velká skupina z vás nad tímto faktem povzdechla. Na rozdíl od „klasických her“ mají však tyto tituly jednu nepostradatelnou výhodu – jejich vytvoření není ani zdaleka jednoduché, což znamená, že se do vývoje nemůže pustit každý. A to je také důvod, proč je většina titulů pro toto „médium“ zábavná a vůbec z celého pohledu skvělá a úspěšná. No a hra Horizons se rozhodně nebude chtít odlišit.

HorizonsHorizons

Horizons je, jak jste již zcela jistě pochopili, čistě multiplayerová RPG hra. Z celkového pohledu nijak nevybočuje z průměru, přece jenom je však v několika věcech jedinečná. Ale postupně… Hra se odehrává v gotickém středověku, který by měl být mixnutý trochou fantasy. Autoři si mnou ruce nad jeho propracovaností a s velkou dávkou sebevědomí prohlašují, že by měl již samotným vzhledem hráče zcela „vcucnout“ do hry (zatím to tak vypadá:). Umocněn má být ještě přítomností velice rozmanitých typů monster, které byly inspirovány výbornou hrou Dungeons & Dragons (těch bude samozřejmě velké množství, rozebírat jednotlivě je však nebudu).

Jedinečný bude, stejně jako spousta dalších vlastností hry také počet ras, za které bude možné hrát. Celkově by jich mělo být 11, od klasických, jakou jsou člověk, elf či trpaslík, až po některé zcela nové a v ostatních RPG hrách nepoužité. Mezi tuto skupinu by měl patřit třeba Sssliks, Lamurians, Ku'lak či Saris (tato rasa je zatím jediná, u které se dá její příslušník alespoň trochu přirovnat k něčemu „existujícímu“ – mělo by se totiž jednat o „odrůdu“ klasických elfů). Každá z postav by měla mít samozřejmě jedinečné charakterové vlastnosti. Když už jsem u těch charakterových prvků – v tomto „odvětví“ by měla být hra samozřejmě, jako u každého správného RPG, velice propracovaná.

Autoři se chtějí poprat s konkurencí opravdu takřka ve všem. Důkazem toho budiž model obchodování, na který se v mnoha podobných titulech nehledí (i když v mnoha zase ano :). Ten by měl sice vycházet z klasické Ultimy Online, celkovou propracovaností by ji však měl i předčit (no a to rozhodně nebude mít jednoduché :).

HorizonsHorizons

Mohu-li se vyjádřit o něčem v superlativech, je to bezpochyby grafika. Nádherné scenérie sice nejsou u MMORPG neobvyklé, Horizons však dotahuje vše až k úplné dokonalosti (přesvědčit se může okolo :). Autoři jsou na grafickou stránku patřičně pyšní, aby ne, vždyť do jejího vývoje investovali obrovské částky (má být do ní vměstnána i podpora všemožných vychytávek) a řekl bych, že pokud budou mít i trošičku štěstí, může se jim tato investice vyplatit.

Myslím, že vše, co dělá Horizons nadějným projektem, jsem již napsal. Pokud mi nevěříte, nezbývá vám než počkat do poloviny roku 2002, kdy se objeví tato hra na trhu (a nebo jen do listopadu, kdy se bude možné přihlásit na betatestování :))).

Nejnovější komentáře


NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

19 nejlepších strategických her, který si dnes můžete zahrát

19 nejlepších strategických her, který si dnes můž…

Strategickým hrám ještě neodzvonil konec, byť už se netěší takové popularitě jako dřív. Proto není od věci připomenout si ty největší pecky. A protože je strategických žánrů je mnoho, zaměříme se na válečné kultovky.

11.  10.  2020 | | 34 N/A
Vyměnitelné kryty konzole PS5 dávají hráčům nové možnosti customizace

Vyměnitelné kryty konzole PS5 dávají hráčům nové m…

Ze strany Sony jde rozhodně o výborný nápad, jak ozvláštnit vzhled bez větších problémů.

8.  10.  2020 | | 10 N/A
Co si zahrajete na PlayStationu 5 v den vydání? Máme kompletní přehled

Co si zahrajete na PlayStationu 5 v den vydání? Má…

Se hrami na novou generaci konzolí je to o něco složitější, než tomu bylo při příchodu té poslední. Kromě klasických launch titulů, které vyjdou ve stejný den jako konzole tady máme navíc zpětnou kompatibilitu. Tím ale ani zdaleka nekončíme.

17.  10.  2020 | | 9 N/A
Hry zadarmo nebo se slevou: to nejlepší od Xbox Studios a Amnesia zdarma

Hry zadarmo nebo se slevou: to nejlepší od Xbox St…

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

16.  10.  2020 |
Hry zadarmo nebo se slevou: balík bojovek a Rising Storm zdarma

Hry zadarmo nebo se slevou: balík bojovek a Rising…

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

9.  10.  2020 |