Horizons – něco zajímavého na obzoru

Rok 2001 předznamenal rozvoj nového herního fenoménu (ne nebojte se, o Pokémony nejde) - masivně multiplayerových RPG her nebo-li MMORPG. Rok 2001 se točí kolem všemožných mutací nejúspěšnějších titulů tohoto způsobu hraní, co bude v roce 2002 je zatím velkou neznámou. I když, možná zase tak velkou ne.
Horizons – něco zajímavého na obzoru
Na trhu počítačových her se v poslední době objevuje stále větší množství čistě multiplayerových her. Možná velká skupina z vás nad tímto faktem povzdechla. Na rozdíl od „klasických her“ mají však tyto tituly jednu nepostradatelnou výhodu – jejich vytvoření není ani zdaleka jednoduché, což znamená, že se do vývoje nemůže pustit každý. A to je také důvod, proč je většina titulů pro toto „médium“ zábavná a vůbec z celého pohledu skvělá a úspěšná. No a hra Horizons se rozhodně nebude chtít odlišit.

HorizonsHorizons

Horizons je, jak jste již zcela jistě pochopili, čistě multiplayerová RPG hra. Z celkového pohledu nijak nevybočuje z průměru, přece jenom je však v několika věcech jedinečná. Ale postupně… Hra se odehrává v gotickém středověku, který by měl být mixnutý trochou fantasy. Autoři si mnou ruce nad jeho propracovaností a s velkou dávkou sebevědomí prohlašují, že by měl již samotným vzhledem hráče zcela „vcucnout“ do hry (zatím to tak vypadá:). Umocněn má být ještě přítomností velice rozmanitých typů monster, které byly inspirovány výbornou hrou Dungeons & Dragons (těch bude samozřejmě velké množství, rozebírat jednotlivě je však nebudu).

Jedinečný bude, stejně jako spousta dalších vlastností hry také počet ras, za které bude možné hrát. Celkově by jich mělo být 11, od klasických, jakou jsou člověk, elf či trpaslík, až po některé zcela nové a v ostatních RPG hrách nepoužité. Mezi tuto skupinu by měl patřit třeba Sssliks, Lamurians, Ku'lak či Saris (tato rasa je zatím jediná, u které se dá její příslušník alespoň trochu přirovnat k něčemu „existujícímu“ – mělo by se totiž jednat o „odrůdu“ klasických elfů). Každá z postav by měla mít samozřejmě jedinečné charakterové vlastnosti. Když už jsem u těch charakterových prvků – v tomto „odvětví“ by měla být hra samozřejmě, jako u každého správného RPG, velice propracovaná.

Autoři se chtějí poprat s konkurencí opravdu takřka ve všem. Důkazem toho budiž model obchodování, na který se v mnoha podobných titulech nehledí (i když v mnoha zase ano :). Ten by měl sice vycházet z klasické Ultimy Online, celkovou propracovaností by ji však měl i předčit (no a to rozhodně nebude mít jednoduché :).

HorizonsHorizons

Mohu-li se vyjádřit o něčem v superlativech, je to bezpochyby grafika. Nádherné scenérie sice nejsou u MMORPG neobvyklé, Horizons však dotahuje vše až k úplné dokonalosti (přesvědčit se může okolo :). Autoři jsou na grafickou stránku patřičně pyšní, aby ne, vždyť do jejího vývoje investovali obrovské částky (má být do ní vměstnána i podpora všemožných vychytávek) a řekl bych, že pokud budou mít i trošičku štěstí, může se jim tato investice vyplatit.

Myslím, že vše, co dělá Horizons nadějným projektem, jsem již napsal. Pokud mi nevěříte, nezbývá vám než počkat do poloviny roku 2002, kdy se objeví tato hra na trhu (a nebo jen do listopadu, kdy se bude možné přihlásit na betatestování :))).

Nejnovější komentáře

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Vybrali jsme nejlepší PC hry pod stromeček

Vybrali jsme nejlepší PC hry pod strom…

Toto je deset her, které byste rozhodně neměli při hraní na počítači vynechat.

18.  11.  2017 | | 12 N/A
Need for Speed Payback: nedostatečně rychle a zběsile (recenze)

Need for Speed Payback: nedostatečně r…

Po menší přestávce jsme se konečně dočkali dalšího dílu série Need for Speed. Prospěla závodům pauza stejně, jako novému asasínovi? To se dozvíte z naší recenze.

12.  11.  2017 | | 17 N/A
Na PS Store startuje nová akce, najdete tam spoustu her pod tři stovky

Na PS Store startuje nová akce, najdet…

Chcete si doplnit svou digitální knihovničku konzole Playstation o pár parádních pecek? V obchodě máte skvělou akci.

16.  11.  2017 | | 4 N/A
Testovali jsme Xbox One X: jde o nejvýkonnější konzoli na trhu?

Testovali jsme Xbox One X: jde o nejvý…

Tak je to konečně tady. Vyšel Xbox One X, nejvýkonnější konzole na trhu a dlouho opěvovaný klenot Microsoftu. Je to opravdu dobrá herní mašina nebo přeceněný favorit?

17.  11.  2017 | | 16 N/A
Fanoušci přinutili EA ke změně, Star Wars Battlefront 2 bude lepší

Fanoušci přinutili EA ke změně, Star W…

Velká vlna nevole od fanoušků Battlefrontu podle všeho padla na úrodnou půdu. EA chystá změny.

18.  11.  2017 | | 2 N/A
Microsoft rozjíždí časově omezenou nabídku bundlů konzole Xbox One S

Microsoft rozjíždí časově omezenou nab…

Slevová mánie začíná.

12.  11.  2017 |
Harry Potter se vrací, tentokrát s příchutí Pokémon GO

Harry Potter se vrací, tentokrát s pří…

Černá magie společně s Voldemortem se vrací na scénu.

10.  11.  2017 |
Vyzkoušeli jsme 4K jízdu v akci Destiny 2, donutí vás běžet pro PC verzi

Vyzkoušeli jsme 4K jízdu v akci Destin…

Že už vlastníte Destiny 2 na konzoli? Vydali jsme se do space opery Bungie i na PC platformě, a musíme uznat, že to opravdu stojí za to!

10.  11.  2017 | | 10 N/A