Horké léto

Návod.
Autor: Ing. Miroslav Moucha

1) První část - Na ostrov lidojedů.
Seber kámen u ohniště a sedačku a jdi do stanu. Posbírej sekeru, budík a šipku. Jdi od stanu k pobřeží. Kamenem sundej kokos a obojí seber. Jdi do lodi, kde najdeš brokovnici, láhev a obloukovou pilu. Vrať se ke stanu a jdi na druhou stranu, do džungle. Pokecej s papouškem, seber liánu a jdi dál. Seber druhou liánu a opici sestřel puškou. Jdi k jeskyni. Na oči zamiř puškou a ony zmizí. Z kmene v popředí odloupni sekyrou kus kůry. V inventáři použij ještě jednou sekyru na kůru a dostaneš pádlo. Jdi do jeskyně. Sekyrou otevři truhlu a vyber postupně zlaťáky, pytlík se střelným prachem a zápalnou šňůru. Vrať se ke stanu a horní cestou vlevo jdi k moři. Sekyrou a pilou zpracuj velký zdravý strom a klády svaž liánou. Získáš tak vor. Druhou liánou přivaž vor ke spícímu hrochovi a použij na něj šipku. Teď už stačí se jenom doklátit k jeskyni a odtud na pláž - no jo, ale co s tím žralokem ? Sekyrou rozbij láhev, do kokosu navrtej nožem díru a nasypej tam střelný prach. Připoj k tomu zápalnou šňůru. Nožem si připrav opici a vlož do ní kokos s prachem. Dno láhve použij na zapálení šňůry a celou věc hoď do moře žralokovi. Až bude vyřízenej (to by Spielberg dohromady nedal!), použij vor a jeď na druhý ostrov.

2) Druhá část - Jak najít rodiče a ségru.
Jdi do vesnice. Hlídače u brány se zbavíš tak, že sestřelíš lebku nad jeho hlavou. Seber oštěp a jdi do vesnice. Pokecej s chlapíkem s jednou rukou. Pomůže ti, když mu přineseš jeho zlatej řetěz. Jdi po cestě doleva, dál do vesnice. Zalov kopím v kotli a najdeš Dominikovu lebzu a řetěz. Vrať se na náves, dej řetěz jednoručkovi a znova s ním pokecej. Jdi do chýše nahoře, seber tam rukavice a lano a zašťárej oštěpem pod postelí. Vymeteš odtamtud sošku a modrý kámen. Vrať se k voru a pluj zpátky na ostrov se stanem. Jdi do jeskyně a šťouchni oštěpem do podezřelého krápníku. Získáš červený kámen. Vrať se na ostrov lidojedů, jdi do vesnice a kolem jednorukého chlapíka tentokrát doprava na útes. Až dojdeš k bráně, vlož do každé ruky jeden kámen a zkus projít bránou. Po neúspěšném pokusu odlož všechny kovové věci na oltář a můžeš konečně jít ke kleci. Rodinka má jenom spoustu blbejch řečí, ale radu žádnou. Takže jenom spusť lano z útesu dolů (klikni s ním na nohu klece) a vrať se do vesnice.

3) Třetí část - Tři přísady.
Promluv opět s jednoručkou, poví ti, jak se dostat k útesu z druhé strany. Od brány jdi doleva kolem plotu. U velkého stromu seber škrabku a půlku kokosu, u propasti poraz sekerou strom aby ses dostal na druhou stranu (nezapomeň potom ještě olámat klacíky) a u hnízda seber uvolněnou slámu. Nakonec dojdeš k moři. Loďka je bohužel rozbitá a tak se vrať se zpět. Jednoručka ve vesnici ti poradí, jak loďku spravit. S každou přísadou se vrať k jednoručkovi a ukaž mu ji v půlce kokosu. Až přijdeš s první přísadou, uprav si sekerou lebzu, abys do ní mohl přísady postupně přidávat.

1. přísada - vrať se na první ostrov do obrazovky s papouškem a škrabkou seber

trochu smůly ze stromu vzadu.

2. přísada - píchni nožem do sošky bůžka a vyteklý sajrajt ukaž jednoručkovi.

3. přísada - vrať se opět na první ostrov a hned na pláži naber z moře vodu do půlky kokosu. Potom na ostrově lidojedů jdi ke kotli, na ohni ohřej kámen, odpař na něm mořskou vodu, kámen seber rukavicemi a půlkou kokosu z něho seškrab sůl.

Teď se můžeš vrátit k rozbité loďce. Na ohniště dej slámu, na ní klacíky a potom lebzu s lepidlem. Slámu zapálíš dnem rozbité láhve a uvařené lepidlo použiješ na vyspravení loďky. Pak konečně můžeš s loďkou doplout až k útesu, ze kterého visí tvůj provaz. A teď - ale ne, žádné šplhání - jenom na provaz uvaž pilu a hurá zpátky přes vesnici na útes (opět nech železné věci na oltáři) a bránou ke kleci. Vezmi za provaz a vytáhni si nahoru pilu a použij ji na nohu klece. Pak si v klidu sedni a koukej na animaci.

4) Čtvrtá část - Dům mafiánského bosse.
Až se probudíš, pokecej si s gorilou u dveří. Protože s ní není řeč, seber jenom židli u stolu, lehni si znovu na postel a předstírej spánek. Gorila pohled na tebe nevydrží a usne taky. Na to ovšem čekáš a tak až vyskočíš z postele, vezmi ho židlí po hlavě a je vystaráno. Nezapomeň ho prohledat, vzít mu pásek a svázat mu s ním ruce. Pak už můžeš ven z pokoje. Na chodbě seber koště a láhev od čistidla a jdi doprava do haly. Pokecej se služkou Máry a prohledej bustu vedle dveří. Najdeš klíček. Pak jdi dveřmi do kuchyně. Spící monstrum radši nebuď a posbírej na podlaze jed a colu a na lince naběračku a váleček na nudle. Jdi ven, projdi kolem Máry po několika schodech dolů do obýváku, seber tam kouli (u krbu) a barovou stoličku a vrať se zpět do haly. Vpravo od Máry najdeš skalku a ve váze vedle ní další klíč. Musíš ho ovšem vylovit naběračkou. Jdi do dveří vlevo (ložnice) a na zemi seber polštářek. Vrať se do kuchyně, kuchařku majzni válečkem s polštářkovým tlumičem, seber láhev od nějakého lepšího pití a naplň ji jedem. Pak jdi nahoru po schodech. Barbara ve vaně má žízeň. Promluv s ní, skoč za Máry, znovu si promluv s Barbarou a znovu jdi za Máry. Teď ti konečně dá klíč od sklepa. Jdi doprava a klíčem otevři dveře vedle dveří do ložnice. Jdi do sklepa a na zemi najdeš láhev vína, částečně schovanou za sudy v popředí. Vrať se k Barbaře a dej jí láhev vína. Pak můžeš posbírat punčochy a podprsenku. S punčoch svaž provizorní lano, otevři okno a lano přivaž k bidetu. Pak můžeš oknem vylézt ven.

5) Pátá část - Okolí domu a sklep
Nejprve jdi doleva k bazénu. Týpkovi ve vodě nabídni láhev s jedem a seber láhev vodky a žebřík u zdi. Vrať se k domu a žebřík opři o zeď, aby ses mohl později vrátit do domu. Nyní jdi doprava k bráně a ještě jednou doprava. Tady seber kámen a vrať se k bráně. Kamenem rozbij schránku a seber dopis. Pak jdi znovu doprava až ke kůlně s traktorem. Seber plechovku a klíčkem z busty nastartuj traktor. V kůlně seber lano a páčidlo a vrať se k bráně. Pokračuj doleva ke garážím. V otevřené garáži najdeš kladivo a šroubovák. Vrať se do domu (po žebříku u zdi) a dej dopis Barbaře. Klíčkem otevři šuplíčky v koupelně (vlevo od okna) a najdeš buráky. Prostuduj láhev od čistidla a dej ji Barbaře. Přečte ti, co potřebuješ k namíchání superčistidla. Nalij do láhve specielní koktejl colovod (kolu a vodku) a jdi do haly. Dveřmi vedle sklepa jdi do ložnice a kladivem rozbij hi-fi věž. Vypadne z ní kondenzátor. Jdi do sklepa a páčidlem posuň křeslo. Stiskni knoflík na zdi a jdi do tajné chodby. U dveří se můžeš podívat okénkem - našel jsi tátu, ale hlídá ho pěkná gorila! Spodní chodbou dojdeš do jeskyně a na pláž. Tam seber velký kámen a z moře naber do láhve s colovodem trochu vody - superčistidlo je komplet. Ještě zajdi za papouškem a dej mu buráky. Dostaneš od něj kus drátu. Vrať se do podzemí a druhou (horní) chodbou se dostaneš na ostrov lidojedů. Jdi do vesnice a cestou nahoru na útes najdeš prkno. Vrať se k ohništi s kotlem a vlevo od něj najdeš poleno. Vrať se chodbou do sklepa a do haly k Máry. Pomoz jí vyčistit skvrnu superčistidlem a dostaneš klíček od sejfu.

6) Šestá část - Velké Finále
Jdi ven z domu k bráně a doprava ke kůlně. Uvnitř vylez po žebříku nahoru k trezoru a otevři ho klíčkem od Máry. Najdeš návod na past - bohužel nekompletní - a zvoneček. Jdi zpět ke dveřím v tajné chodbě. Z prkna a polínka sestroj houpačku a umísti jí na zářez v koberci. Stoličku postav na záplatu a do díry zasaď smeták. Na stoličku postav kouli a na houpačku velký kámen. Provaz přivaž ke klice dveří a zazvoň na zvonek. Důmyslná past funguje bezchybně. Domluv se s tátou a dostaneš od něj baterie. Po spíchej do kůlny k sejfu a vedle něj najdeš vysílačku. Sprav ji postupně použitím kondenzátoru, drátu a baterií a vysílej S.O.S. Konečně si můžeš v klidu vychutnat závěrečné sekvence. KONÉÉÉC

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Vybrali jsme nejzajímavější hry pro PC, které si teď můžete zahrát

Vybrali jsme nejzajímavější hry pro PC, které si t…

Ať už si chcete zahrát sami nebo zvažujete koupit hru jako dárek na Vánoce, bude se vám hodit přehled současných nejatraktivnějších her pro počítače.

11.  11.  2020 | |4 N/A
Martin Nahodil
Nejlepší hryPC
Nejlepší konzolové hry, které si letos můžete zahrát. Playstation, Xbox i Switch

Nejlepší konzolové hry, které si letos můžete zahr…

12 her, které vám nesmí uniknout, pokud hrajete na herních konzolích. Našli jsme nejzajímavější pecky pro Playstation, Xbox i Switch.

19.  11.  2020 | |5 N/A
Martin Nahodil
Konzole
Xbox Series S a Series X: vyšší výkon, SSD a sliby do budoucna | Recenze

Xbox Series S a Series X: vyšší výkon, SSD a sliby…

Microsoft vyrukoval se svou nejnovější konzolí Xbox Series X. Ale co když nechcete to nejvýkonnější a nejlepší? I na to společnost myslela.

15.  11.  2020 | |19 N/A
Michal Maliarov
RecenzeKonzole