Hororová podívaná i na PC

Jestli se rádi bojíte, vaším oblíbencem je Indiana Jones a zároveň si libujete v prostředí starověkého Egypta, je tahle hra právě pro vás. Jmenuje se Curse: The Eye of Isis a pochází z dílen mladé společnosti Asylum Entertainment. Je určena pro PC ale také pro PS2. Hlavním hrdinou bude mladý vědec a... mumie, jak jinak!
Hororová podívaná i na PC
Jestli se rádi bojíte, vaším oblíbencem je Indiana Jones a zároveň si libujete v prostředí starověkého Egypta, je tahle hra právě pro vás. Jmenuje se Curse: The Eye of Isis a pochází z dílen mladé společnosti Asylum Entertainment. Je určena pro PC ale také pro PS2. Hlavním hrdinou bude mladý vědec a... mumie, jak jinak!

Curse: The Eye of Isis bude dramatická hororová akční adventura, jejíž příběh se bude točit zejména kolem prapodivného zmizení "Oka Isis", starověké sošky nedocenitelné hodnoty. Tahle relikvie je údajně chráněna pradávným kouzlem, které způsobí naprosté šílenství a smrt každému, kdo s ní přijde do styku. To se projeví už tehdy, když jsou znesvětitelé původního naleziště sošky podrobeni násilí nejhrůznějších rozměrů - několika takzvaně "mrtvými", kteří však jaksi povstali ze svých hrobů a jali se mstít.

Curse: the Eye of IsisCurse: the Eye of Isis

Hlavním cílem hry tedy bude, jak jste si už jistě domysleli, po vzoru Indiana Jonese donést sošku zpět na místo jejího nalezení, tedy do srdce pyramidy, odkud byla původně odvezena. Hlavní hrdina se jmenuje Darien Dane a do dobrodružství se samozřejmě nepouští sám. Má totiž po ruce sličnou asistentku a dlouholetou přítelkyni jménem Verity - spolu s ní musí čelit všem nočním můrám, které na ně soška, nebo spíše její kletba, sesílá. Smrt, tajemství, zlo a horor, tyhle pojmy jsou zde na denním pořádku. Ukáže se to již na počátku pátrání, když s Verity prohledáváte interiér muzea. Zdánlivě neživé věci začínají ožívat a snaží se vás zabít! Přes to všechno se ale musíte dostat, abyste se nakonec dopátrali stop, hádanek a snad i postav, které vám pomohou v dalším postupu, v hledání místa, kde je soška ukryta.

Curse: the Eye of IsisCurse: the Eye of Isis

Než se tomu tak stane, probrodíte se hned několika lokacemi, jako například parní vlak, pádící k pobřeží, nato se přesunete na obrovskou dopravní loď jménem "Osiris", abyste skončili v jakési zapadlé pouštní vesničce a odtamtud se konečně dostali do rozsáhlého, ukrutně zamotaného podzemního (nebo možná už nadzemního) labyrintu pod (nad) závěrečnou pyramidou, kam musí být Oko Isis navráceno. Jakmile se tak stane, kletba pomine a zlá božstva se opět ponoří do věčného spánku.

Během hry narazíte na nejrůznější nebezpečí, od již zmíněných oživlých neživých věcí, přes hordy mumií, které se na vás budou valit ze všech stran, stejně jako další monstra stvořená egyptskými bohy Zla, po samotnou kletbu zhmotněnou do fyzické podoby.

Curse: the Eye of IsisCurse: the Eye of Isis

Celá hra má být protkána 3D animacemi (vyvedenými v enginu hry, který samotní autoři jednoduše písmenkem "Q"), ve kterých se vám budou představovat nové postavy (samozřejmě, že na svých cestách potkáte množství NPC) a dále rozvíjet příběh.

Vydání hry je plánováno na září tohoto roku a to jak pro PC, tak i PS2 (možná i Xbox). Vydavatelem bude společnost Wanadoo Edition.

Oficiální stránky hry: http://www.asylum-entertainment.com/main31.html.

Oficiální stránky výrobce: http://www.asylum-entertainment.com/.

Nejnovější komentáře

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Hráči kouzlí s fotorežimem v God of War, výsledkem jsou nádherné obrázky

Hráči kouzlí s fotorežimem v God of Wa…

God of War je jednou z nejlépe vypadajících her současnosti a fotorežim je toho jasným důkazem.

16.  5.  2018 | | 2 N/A
Call of Duty: Black Ops 4 je novým dílem série, co boří zažité standardy

Call of Duty: Black Ops 4 je novým díl…

Prvotní představení máme za sebou, teď přišel čas na nášup videí a obrázků z očekávané akce.

18.  5.  2018 | | 8 N/A
Grand Theft Auto 6: co čekat od dalšího hitu Rockstaru?

Grand Theft Auto 6: co čekat od dalšíh…

GTA V je jistě stále celkem cool záležitost, poločas rozpadu se ovšem přiblížil a spolu s ním i myšlenky na nástupce v podobě GTA VI. Jaké bude?

9.  5.  2018 | | 6 N/A
Herní agenda: co si zahrát v květnu?

Herní agenda: co si zahrát v květnu?

Pomalými krůčky se k nám dostává léto a s ním i období sucha. Květnový line-up tomu ale rozhodně neodpovídá.

11.  5.  2018 |
Playstation 4 je na konci svého životního cyklu, říká šéf konzolové divize

Playstation 4 je na konci svého životn…

Konzole PS4 už se pomalu blíží konci cesty a za rohem začíná vykukovat další generace.

22.  5.  2018 | | 17 N/A
LEGENDY: Gangsterské herní šílenství se zrodilo ze zkratky GTA

LEGENDY: Gangsterské herní šílenství s…

Slavná série Grand Theft Auto nastartovala žánr, kterému se dnes zjednodušeně říká gangsterky. Od svého zrodu jako chyba v kódu se dostala až na výsluní herního průmyslu.

9.  5.  2018 |
E3 2018: drby a klepy aneb co čekat na největším herním veletrhu

E3 2018: drby a klepy aneb co čekat na…

Letošní E3 bude velké. A bude stát za to.

21.  5.  2018 | | 7 N/A
Marvel v herním průmyslu: nastává zlom po vzoru filmů?

Marvel v herním průmyslu: nastává zlom…

Jednomu ze dvou největších komiksových vydavatelství světa se to v poslední době daří jak na poli komiksů, tak na filmovém plátně. Co se ale týče produkce počítačových her, nikdy na tom nebylo extra dobře. To se ale možná v blízké budoucnosti změní a my si tak užijete s našimi oblíbenými superhrdiny a záporáky také nějaké pořádné herní dobrodružství.

20.  5.  2018 | | 2 N/A