Hororová podívaná i na PC

Jestli se rádi bojíte, vaším oblíbencem je Indiana Jones a zároveň si libujete v prostředí starověkého Egypta, je tahle hra právě pro vás. Jmenuje se Curse: The Eye of Isis a pochází z dílen mladé společnosti Asylum Entertainment. Je určena pro PC ale také pro PS2. Hlavním hrdinou bude mladý vědec a... mumie, jak jinak!
Hororová podívaná i na PC
Jestli se rádi bojíte, vaším oblíbencem je Indiana Jones a zároveň si libujete v prostředí starověkého Egypta, je tahle hra právě pro vás. Jmenuje se Curse: The Eye of Isis a pochází z dílen mladé společnosti Asylum Entertainment. Je určena pro PC ale také pro PS2. Hlavním hrdinou bude mladý vědec a... mumie, jak jinak!

Curse: The Eye of Isis bude dramatická hororová akční adventura, jejíž příběh se bude točit zejména kolem prapodivného zmizení "Oka Isis", starověké sošky nedocenitelné hodnoty. Tahle relikvie je údajně chráněna pradávným kouzlem, které způsobí naprosté šílenství a smrt každému, kdo s ní přijde do styku. To se projeví už tehdy, když jsou znesvětitelé původního naleziště sošky podrobeni násilí nejhrůznějších rozměrů - několika takzvaně "mrtvými", kteří však jaksi povstali ze svých hrobů a jali se mstít.

Curse: the Eye of IsisCurse: the Eye of Isis

Hlavním cílem hry tedy bude, jak jste si už jistě domysleli, po vzoru Indiana Jonese donést sošku zpět na místo jejího nalezení, tedy do srdce pyramidy, odkud byla původně odvezena. Hlavní hrdina se jmenuje Darien Dane a do dobrodružství se samozřejmě nepouští sám. Má totiž po ruce sličnou asistentku a dlouholetou přítelkyni jménem Verity - spolu s ní musí čelit všem nočním můrám, které na ně soška, nebo spíše její kletba, sesílá. Smrt, tajemství, zlo a horor, tyhle pojmy jsou zde na denním pořádku. Ukáže se to již na počátku pátrání, když s Verity prohledáváte interiér muzea. Zdánlivě neživé věci začínají ožívat a snaží se vás zabít! Přes to všechno se ale musíte dostat, abyste se nakonec dopátrali stop, hádanek a snad i postav, které vám pomohou v dalším postupu, v hledání místa, kde je soška ukryta.

Curse: the Eye of IsisCurse: the Eye of Isis

Než se tomu tak stane, probrodíte se hned několika lokacemi, jako například parní vlak, pádící k pobřeží, nato se přesunete na obrovskou dopravní loď jménem "Osiris", abyste skončili v jakési zapadlé pouštní vesničce a odtamtud se konečně dostali do rozsáhlého, ukrutně zamotaného podzemního (nebo možná už nadzemního) labyrintu pod (nad) závěrečnou pyramidou, kam musí být Oko Isis navráceno. Jakmile se tak stane, kletba pomine a zlá božstva se opět ponoří do věčného spánku.

Během hry narazíte na nejrůznější nebezpečí, od již zmíněných oživlých neživých věcí, přes hordy mumií, které se na vás budou valit ze všech stran, stejně jako další monstra stvořená egyptskými bohy Zla, po samotnou kletbu zhmotněnou do fyzické podoby.

Curse: the Eye of IsisCurse: the Eye of Isis

Celá hra má být protkána 3D animacemi (vyvedenými v enginu hry, který samotní autoři jednoduše písmenkem "Q"), ve kterých se vám budou představovat nové postavy (samozřejmě, že na svých cestách potkáte množství NPC) a dále rozvíjet příběh.

Vydání hry je plánováno na září tohoto roku a to jak pro PC, tak i PS2 (možná i Xbox). Vydavatelem bude společnost Wanadoo Edition.

Oficiální stránky hry: http://www.asylum-entertainment.com/main31.html.

Oficiální stránky výrobce: http://www.asylum-entertainment.com/.

Nejnovější komentáře


NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Je potřeba mít hardware nové generace, říká Sony o Playstation 5

Je potřeba mít hardware nové generace,…

Společnost Sony potvrdila, že již pracuje na další generaci herního hardwaru.

10.  10.  2018 | | 22 N/A
Fotografové vyrazili do Řecka, nafotili nádherné snímky v AC Odyssey

Fotografové vyrazili do Řecka, nafotil…

Stejně jako Origins i Odyssey nabízí propracovaný fotorežim. A umělecké kousky na sebe nenechaly dlouho čekat!

8.  10.  2018 | | 7 N/A
7 tipů na bláznivé hry, které překvapí i zabaví

7 tipů na bláznivé hry, které překvapí…

Což takhle dát si oddych? Což takhle zahrát si něco trochu méně seriózního?

10.  10.  2018 | | 2 N/A
Sony dnes startuje program odměn pro členy PS Plus

Sony dnes startuje program odměn pro č…

Ten rozšiřuje řadu výhod pro členy PS Plus o další skvělé slevy a nabídky od našich lokálních partnerů.

14.  10.  2018 |
Evropský PS Store láká na skvělé slevy, nechybí Detroit a God of War

Evropský PS Store láká na skvělé slevy…

Nejsou to jen malé hry, co dostanou slevy na Playstationu. Tentokrát jde o hity.

4.  10.  2018 | | 7 N/A