Hra roku 2002 podle čtenářů Doupěte

V návaznosti na článek o nejlepších PC hrách roku 2002 podle autorů Doupěte jsme vás minulý týden nechali hlasovat v anketě o pořadí pětice nejoblíbenějších her loňského roku. Pokud se chcete podívat, jak anketa dopadla, případně se zkusit společně zamyslet nad důvody, pak máte příležitost v tomto článku a diskusi pod ním.
Hra roku 2002 podle čtenářů Doupěte

Zmíněný článek, ve kterém se autoři Doupěte ještě jednou ohlédli za minulým rokem, můžete nalézt zde, stejné ohlédnutí za konzolovými hity pak hledejte tady. Z žebříčku autorů Doupěte jsme pak vybrali nejvíce se opakující, chronicky známé megahity loňského roku a vložili jsme je do ankety, ve které jste o jejich pořadí rozhodli právě vy, čtenáři Doupěte.

Anketa byla na stránkách v době od 27. 4. do 4. 5. a dohromady v ní hlasovalo 293 lidí, což není žádný mimořádný počet, na druhou stranu je to víc, než kolik nás bylo ve třídě na škole a určitě to dostatečně vyjadřuje názor čtenářů Doupěte, potažmo českých hráčů.

 

 

Mafia (recenze)

Pro český trhák hlasovalo 157 lidí, což je 54% účastníků ankety. Vítězství to tedy není v žádném případě těsné, spíš by se mohlo zdát, že kdo si o loňském roku a jeho nejlepší hře myslí něco jiného (případně si Mafii ještě vůbec nezahrál), je lidově řečeno „vidlák“ nebo „outsider“. Zařadit tento titul mezi světové špičky tedy není ani tak národní hrdost, jak jsem napůl v žertu psal původně, ale jde spíše o přirozenou volbu. Nezbývá, než k této skutečnosti autorskému týmu ještě jednou gratulovat a přát jim, ať podobný osud stihne Vietcong i další jejich tituly.

Morrowind (recenze)

Hra, jejíž recenze na Doupěti vyvolala nečekanou reakci, si vysloužila 45 hlasů (tedy 15%). Není divu, pro fantasty a snílky, stejně jako pro obdivovatele gigantických herních světů a dokonalého RPG systému zkrátka není jiná volba. Mimořádný zájem ze strany hráčů je tedy na místě, ale vzhledem k nepoměru hlasů pro Mafii a Morrowind je vidět, že čistokrevné RPG zdaleka nezaujme tolik lidí, jako mnohem přístupnější mainstreamová hra (minimálně v ČR).

Warcraft 3 (recenze)

Můj osobní favorit se dočkal překvapivé bronzové pozice s počtem 41 hlasů (14%). Možná, že byla hra ve vývoji opravdu příliš dlouho a možná také, že hráči by si spíš dali další epizodu (podle mých zkušeností) mnohem skloňovanějšího Starcrafta. Pokud jde o mou maličkost, byl pro mne Warcraft 3 skutečně nejsilnějším PC herním zážitkem loňského roku, možná spíše díky dokonalé hudbě/příběhu a prezentaci vůbec než skrz hratelnost, která je však bez diskuse stejně nadprůměrná.

Unreal Tournament 2003 a Medal Of Honor: Allied Assault

Stejný počet hlasů (25, tj. 9%) si odnesly dvě mimořádné first-person akce, nebo doomovky, chcete li. Zvlášť v případě UT2003, kterého mnoho lidí považuje za jedinou opravdu technologicky revoluční hru minulého roku, mne to nemálo překvapilo. Stejně tak MOH mohl získat lepší skóre, na PS2 jde o jednu z největších bomb v celé historii konzole. Uvidíme, jak si povede další díl.

Anketa je tedy za námi, její výsledky jsou jistě zajímavé (hlavně drtivé vítězství šampióna). Nesmíme zapomínat, že všech pět her bylo vybráno z největších trháků roku, kterých bylo mnohem víc a tak je zcela přirozené, pokud vám zde chybí některý z titulů, u kterého jste právě vy strávili nejvíce času. Uvidíme jak to bude napřesrok – s projekty jako je Korea, Vietcong nebo UFO by mohl být žebříček ještě více zabydlen českými trháky…

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

7 tipů na nejlepší mobilní hry roku: co hrát na cestách?

7 tipů na nejlepší mobilní hry roku: c…

Hrajete rádi na mobilním telefonu? Nechte si od nás doporučit několik kousků pro letošní rok.

17.  4.  2018 | | 8 N/A
4K obrázky z Far Cry 5 lákají neuvěřitelným smyslem pro detail

4K obrázky z Far Cry 5 lákají neuvěřit…

Far Cry 5 nás v mnohém příjemně překvapil, především ale nabídl nádherné pískoviště na hraní. A nic to nepodpořit tak, jako 4K rozlišení.

11.  4.  2018 | | 18 N/A
Cosplay: Když se z holek stávají vysněné krásky z videoher

Cosplay: Když se z holek stávají vysně…

Svět videoher se již dávno vymanil ze svého virtuálního rámce a čím dál tím více se prolíná s naším reálným životem a to v mnoha ohledech. Je ve vzájemném propojení s literaturou, filmovou či hudební tvorbou a ovlivňuje též intersociální vztahy. Jedním z pozoruhodných fenoménů v tomto ohledu je stále populárnější cosplay.

21.  4.  2018 | | 36 N/A
God of War: severská výprava (recenze)

God of War: severská výprava (recenze)

Populární rubač bohů se vrací, aby nám dokázal, že neztratil nic ze svého lesku. Jak dopadl Kratos nové generace?

20.  4.  2018 | | 32 N/A
Herní agenda: dubnová nálož pecek

Herní agenda: dubnová nálož pecek

Březen nás navnadil na začínající jarní sezónu plnou skvělých titulů a duben pokračuje ve stejném duchu. Opět se nám na herním trhu objevila různorodá sorta her, mezi kterými si jistě dokážete vybrat ať už hrajete na jakékoliv platformě.

18.  4.  2018 | | 2 N/A
Ochrana Far Cry 5 podlehla hackerům, trvalo to necelý měsíc

Ochrana Far Cry 5 podlehla hackerům, t…

Ubisoft si své hry snaží hlídat, hackeři jsou ale neúprostní.

16.  4.  2018 | | 11 N/A
GTA 5 je nejvýdělečnějším produktem zábavního průmyslu na světě

GTA 5 je nejvýdělečnějším produktem zá…

Po mnoha letech na předních příčkách herních žebříčků je Grand Theft Auto 5 oficiálně nejlepší.

9.  4.  2018 | | 3 N/A
Battle Royale napříč hrami: kde všude najdete masové boje?

Battle Royale napříč hrami: kde všude …

Trend jménem Battle Royale stále pokračuje a vypadá to, že herní svět jen tak neopustí. Hry v tomto žánru mají neuvěřitelné množství hráčů a snad ještě více jich ho sleduje na platformách Twitch a Youtube. Na této vlně se snaží svézt téměř každý a my se podíváme, co se nám to tady vyrojilo.

20.  4.  2018 | | 5 N/A