Hráči by raději nechali shořet dům, než přišli o postup, ukazuje průzkum

Někteří hráči mají ke svým uloženým pozicím očividně hodně vřelý vztah.
Hráči by raději nechali shořet dům, než přišli o postup, ukazuje průzkum

Znáte ten pocit, když přijdete o drahocenné uložené pozice ve své oblíbené hře, kde jste nechali třeba i stovky hodin? Dnes už možná ne díky cloudovým úložištím, ale v dřívějšku vše nebylo tak spolehlivé a jisté. Stačilo v nevhodný moment třeba vytáhnout paměťovou kartu z konzole, nešťastně se trefit s ukládáním do doby, kdy se vypnul proud nebo třeba úložiště prostě ztratit a malér byl na světě. Přijít o taková data je podle deseti procent respondentů výzkumu tak hrozná představa, že by radši nechali shořet vlastní dům.

Hry a zdraví: proč je pro vás hraní her lepší, než si myslíte

Hry a zdraví: proč je pro vás hraní her lepší, než si myslíte

Průzkum firmy Kwalee ukázal, že alespoň na papíře by se pro záchranu svých herních dat rozhodlo na úkor vlastního domu asi deset procent respondentů. Podobné množství by se za své savy vzdalo také auta či snubního prstenu a kolem dvaceti procent by radši přišlo o telefon, televizi, laptop nebo oblíbené boty. Někteří hráči v rámci firmy se pro obohacení průzkumu podělili i o konkrétní zkušenosti s podobnou ztrátou.

"Pamatuju si, když jsem byl dítě a hrál jsem svoji oblíbenou hru, kterou bylo Pokémon Blue. Asi čtyři nebo pět roků jsem každou volnou hodinu trávil plněním svého Pokédexu a trénováním všech pokémonů na stou úroveň. V té době jsem na to byl pyšný jako na nic jiného. Všechno jsem to dokázal bez podvádění a bugů. Šlo jenom o čiré úsilí. Zanedlouho jsem se chtěl kamarádům pochlubit, co se mi podařilo a k mému zděšení, když jsem zapnul svůj Game Boy, uložené pozice byly poškozené. Všechno to bylo k ničemu a ztracené. Nikdy jsem na sto procent nedohrál hru podobné velikosti," sděluje jeden ze zaměstnanců Kwalee.

Herní filosofie: samotářské zážitky žijí dál

Herní filosofie: samotářské zážitky žijí dál

Data z tohoto výzkumu, kterého se zúčastnilo přes čtyři tisíce lidí budou nejspíše zkreslená tím, že hráči mohli prostě odpovědět na otázku a nemuseli dělat skutečné rozhodnutí, ale i tak je počet těch, kteří na papíře upřednostnili svá data poměrně překvapivý. Co byste pro své uložené pozice byli ochotní obětovat vy?


NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Je tohle GTA 6? Ne, ale nová modifikace GTA 5 dokáže grafiku brutálně nakopnout

Je tohle GTA 6? Ne, ale nová modifikace GTA 5 doká…

Nebyl by to další měsíc bez další grafické modifikace do GTA 5. A tentokrát jde o pořádného cvalíka.

26.  7.  2020 | | 9 N/A
Nejkrásnější hry uplynulých let: hráči ve hrách „fotografují“ úchvatné snímky

Nejkrásnější hry uplynulých let: hráči ve hrách „f…

Stále více her začíná nativně využívat foto režimy a my se tak můžeme dívat na umělecká díla hodná našich obrazovek.

23.  7.  2020 | | 13 N/A
Hry zadarmo nebo se slevou: letní akce na Epicu a balíček strategií

Hry zadarmo nebo se slevou: letní akce na Epicu a …

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

31.  7.  2020 |
Jakou konzoli si koupit: příručka pro začátečníky

Jakou konzoli si koupit: příručka pro začátečníky

Doma poslední dobou trávíme víc času, než jsme zvyklí a je tedy důležité se nějak zabavit. Logicky se nabízí hry a konzole jsou na to celkem ideální. Jakou si ale vybrat?

22.  7.  2020 | | 21 N/A
Hacknutá kamera v Death Stranding potvrdila, že Sam nemá penis

Hacknutá kamera v Death Stranding potvrdila, že Sa…

Můžeme mu začít říkat „bezkulčák"

28.  7.  2020 | | 4 N/A