Hráči her jsou lepšími vojáky

Není snad žádným překvapením, že hráči počítačových her jsou lepšími vojáky, než obyčejní lidé. Konečně to ale prokázal i průzkum americké armády, která provádí testy kvůli zbraňovému systému CROWS.

CROWS (common remotely operated weapon systém - zbraňový systém na dálkové ovládání s vyměnitelnými zbraněmi) se totiž bude v budoucnosti používat na vozidlech americké armády. Plánuje se na devět tisíc kusů tohoto zařízení, avšak zatím není jejich výroba dostatečně rychlá. Operátor systému sedí v relativním bezpečí vozidla a ovládá zbraně podobně, jako u videoher. Dokonce vše sleduje na monitoru, jehož kamera je však vybavena přístroji pro noční vidění a přibližování cílů. Není se tak co divit, že většina vojáků, kteří systém ovládají, jsou zároveň náruživými hráči. Mají totiž vypěstovány právě ty návyky, které jsou ke zvládnutí CROWS potřeba.

Zdroj: QJ, Techamok


NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

19 nejlepších strategických her, který si dnes můžete zahrát

19 nejlepších strategických her, který si dnes můž…

Strategickým hrám ještě neodzvonil konec, byť už se netěší takové popularitě jako dřív. Proto není od věci připomenout si ty největší pecky. A protože je strategických žánrů je mnoho, zaměříme se na válečné kultovky.

11.  10.  2020 | | 34 N/A
Co si zahrajete na PlayStationu 5 v den vydání? Máme kompletní přehled

Co si zahrajete na PlayStationu 5 v den vydání? Má…

Se hrami na novou generaci konzolí je to o něco složitější, než tomu bylo při příchodu té poslední. Kromě klasických launch titulů, které vyjdou ve stejný den jako konzole tady máme navíc zpětnou kompatibilitu. Tím ale ani zdaleka nekončíme.

17.  10.  2020 | | 10 N/A
Fotografové vyrazili do Mafie, pořídili snímky nasáklé kultovní atmosférou

Fotografové vyrazili do Mafie, pořídili snímky nas…

Předělávka první Mafie se rozhodně povedla, a kromě recenze to dokazují i pohlednice přímo ze hry.

20.  10.  2020 | | 3 N/A
Hry zadarmo nebo se slevou: to nejlepší od Xbox Studios a Amnesia zdarma

Hry zadarmo nebo se slevou: to nejlepší od Xbox St…

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

16.  10.  2020 |
Hry zadarmo nebo se slevou: balík bojovek a Rising Storm zdarma

Hry zadarmo nebo se slevou: balík bojovek a Rising…

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

9.  10.  2020 |