Hrajte na chytrých hodinkách: 9 tipů na nejlepší herní zážitky mimo telefon

Kdo říkal, že na hraní mobilních her potřebujete mobil? Máme pro vás skvělé tipy ke hraní na chytrých hodinkách.

Chytrá zařízení se neustále vyvíjí a s nimi i interaktivní zábava, kterou na nich můžeme provozovat. Čím chytřejší jsou věci okolo, tím více možností máme. Zahrát si můžeme nejen na mobilních telefonech, ale občas na dost šílených předmětech jako chytré ledničky, domácí hlasoví asistenti a v neposlední řadě také chytré hodinky. 


Na ně vznikla dokonce celá řada specificky laděných her, které sedí mini displejům na vašem zápěstí a v některých případech jde dokonce o plnohodnotné herní zážitky, které si můžete vyzkoušet i zcela bez použití svého mobilního telefonu. Velmi zde záleží na žánru a schopnostech vašich hodinek, ty nejvýkonnější ale zvládají překvapivě hodně. Ukořistili jsme tedy u obchodu Smarty chytré hodinky iWatch a vrhli se na testování toho nejlepšího, co si na zápěstí můžete zahrát. 

Série Lifeline

S adventurní sérií Lifeline jsem přišel do styku už dávno na mobilních telefonech, když vyšel první díl s vystrašeným astronautem, který hledal pomoc na telefonu právě u vás. A pravděpodobně jde o nejlepší herní zážitek, který na chytrých hodinkách můžete mít. Celá série je vlastně interaktivním dobrodružstvím, kdy vždy komunikujete s nějakou postavou, postupně odkrýváte příběh a svými odpovědmi se ji snažíte navádět správným směrem a radit, jak přežít. 

Lifeline-Apple-Watch.png

V prvním dílu tak například navážete kontakt s astronautem Taylorem, ztraceném na neznámé planetě. Druhý díl je skoro dvakrát delší a vezme vás k dívce Arice a její pouti za pomstou a nalezením ztraceného bratra. Whiteout je třetí díl, který vás vezme do zamrzlé pustiny za přeživším se ztrátou paměti, kterému se budete snažit pomoci ze situace ven. Flatline je čtvrtý, podstatně hororovější díl, ve kterém se budete snažit pomoci dívce Wynn, po které jde v tajemné laboratoři nepříjemné monstrum a vy jste jediný klíč k úniku. 

lifeline-whiteout-screens-01.jpg

Celá série se výborně hodí na zápěstí, po prvotním spárování s telefonem totiž už do kapsy vůbec nemusíte a veškerá vaše komunikace s hrdiny i vaše výběry odpovědí se uskutečňují v hodinkách. Rozhodně jde o výborný způsob interaktivní hry a jedny z nejlepších zážitků, které jsem při mobilním hraní vůbec měl. 


NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Unikly prosincové PS Plus hry. Zahrajeme si akční řežby na všechny způsoby

Unikly prosincové PS Plus hry. Zahrajeme si akční …

V prosinci to vypadá, že se majitelé účtů PS Plus mají na co těšit.

26.  11.  2021 |
Michal Maliarov
Hry zdarmaPlayStation
Nejlepší hry zdarma: Jak si skvěle zahrát a neutratit za to ani korunu

Nejlepší hry zdarma: Jak si skvěle zahrát a neutra…

Za kvalitní hry nemusíte utratit ani korunu. Máme pro vás tipy na nejzajímavější hry zdarma, které přitom snesou srovnání s draze placenými tituly a v mnohém je i překonávají. Hry žijí z drobných nákupů přímo ve hře, ale ani za ně utrácet nemusíte.

22.  11.  2021 | |91 N/A
Michal MaliarovMartin NahodilVojtěch Matušinský
TémaFree-to-play
Vybrali jsme herní klávesnice a myši pod stromeček. Ty nejlepší z nejlepších

Vybrali jsme herní klávesnice a myši pod stromeček…

Dobrá klávesnice a myš jsou pro hraní na PC nezbytně nutné. Vybrali jsme osvědčené modely, se kterými neuděláte chybu.

30.  11.  2021 | |10 N/A
Michal Maliarov
Herní myšHerní klávesnice
Hry zadarmo, nebo se slevou: Black Friday a lovecký theHunt zdarma

Hry zadarmo, nebo se slevou: Black Friday a loveck…

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

27.  11.  2021 |
Martin Nahodil
Hry zdarmaSlevové akce
16 tipů na nejlepší deskové hry pod stromeček. Od párty her až po strategie

16 tipů na nejlepší deskové hry pod stromeček. Od …

Deskové hry nejsou jen pro nerdy, zvládnou zabavit celou rodinu. Vybrali jsme nejzajímavější deskovky hlavně mezi novinkami, ale i stálicemi, napříč kategoriemi od her pro občasné hráče až po ty náročnější.

22.  11.  2021 | |3 N/A
Vojtěch Malý
Deskové hry
15 tipů na nejlepší pecky pro herní konzole, které si můžete zahrát mezi svátky

15 tipů na nejlepší pecky pro herní konzole, které…

Nejen na PC, ale i na konzolích bylo letos co hrát. Kromě velkých kousků došlo i na pár menších překvapení, které vás přes svátky bez problému zabaví.

27.  11.  2021 | |4 N/A
Martin Nahodil
Konzole
Komunita už se vrhla na GTA Trilogy. Modeři opravují textury a další detaily

Komunita už se vrhla na GTA Trilogy. Modeři opravu…

Není to tak dlouho po vydání a modeři už mají žně.

28.  11.  2021 | |2 N/A
Michal Maliarov
GTA San AndreasModifikace
Nejlepší herní sluchátka pod stromeček: skvělý zvuk, prostor, ale i dobrý mikrofon

Nejlepší herní sluchátka pod stromeček: skvělý zvu…

Dobrá herní sluchátka dokážou umocnit zážitky ze hry svým zvukem a podáním prostoru. Díky mikrofonu pak poslouží i jako nástroj pro komunikaci ve hře. Vybrali jsme osvědčené herní headsety, které se teď vyplatí koupit.

včera | |10 N/A
Michal Maliarov
Sluchátka