Hráli jsme Battlefield: Hardline – z války do banky

Letošní Battlefield se rozhodl stylově otočit o 180 stupňů a my jsme nemohli nechat stranou bitvu policistů a zlodějů. Přinášíme vám naše bezprostřední dojmy z bety.

Už nás to nudí. Světoznámé značky, kterých se prodá miliony kusů, začínají čím dál tím více recyklovat, fanoušci to vydavatelům žerou i s navijákem, a tak se každý další rok můžeme těšit na další přeskinovaný výplod. Platí to o Call of Duty a bohužel to začíná platit i o Battlefieldu, který od druhého dílu rapidně klesá na kvalitě. Jak jinak vysvětlit, že je mapa Gulf of Oman doteď hranější, než oba dva nové díly dohromady?

 

Příběh prozatím necháme stranou, v betě byla k dispozici pouze multiplayerová mapa High Tension a dvojice módů

 

Ale budiž, kdo chce kam, pomožme mu tam. My se teď musíme soustředit na letošní válečný výmysl kluků z Visceral Games, Battlefield: Hardline. Příběh prozatím necháme stranou, v betě byla k dispozici pouze multiplayerová mapa High Tension a dvojice módů. To podstatné se ale dá vyčíst už po necelé hodině hraní. Je to jiné. Je to lepší. A je to zatraceně zábavné.

BattlefieldÔäó Hardline Beta_20140612161925.jpg BattlefieldÔäó Hardline Beta_20140612161953.jpg BattlefieldÔäó Hardline Beta_20140612162023.jpg

Z okopů do ulic

Nejpodstatnější rozdíl multiplayeru a vůbec celého dílu je pravděpodobně v zasazení samotném. Na válečný konflikt můžete zapomenout, tentokrát se vydáme do pravěkého boje mezi zločinci a strážci zákona, ať už mluvíme o drogách nebo pořádných balících peněz. V betě byly k mání dva módy – Heist a Blood Money. První jmenovaný požaduje po týmu zločinců prolomit transportér a ukrást důležitý náklad, zatímco policisté se musí pokusit je za každou cenu zastavit. Blood Money je pak jakousi variací, na mapě je několik bodů s hromadou peněz, oba týmy se snaží ukrást peníze jeden druhému a přinést je do svého úkrytu. Vyhrává ten, kdo na konci kola má největší balík.

BattlefieldÔäó Hardline Beta_20140612163827.jpg

Je třeba uznat, že i přes zjevné kopírovaní svých vlastních módů z předešlých dílů je Hardline opravdu zábavnou záležitostí, která chytne mnohem více, než válečné eposy předtím. Nevím, zda je to změnou žánru nebo rychlejším tempem, už beta se však hraje podstatně lépe. Dokonce samotná gangsterská příchuť, která vám dá vzpomenout na hry Payday či SWAT, tomu dodává úplně jiný rozměr.Tedy, je to stále Battlefield každým coulem, ale...jinak.

BattlefieldÔäó Hardline Beta_20140612162123.jpg BattlefieldÔäó Hardline Beta_20140612162150.jpg BattlefieldÔäó Hardline Beta_20140612162246.jpg

Lví podíl na tom má povedená mapa, ze které si doufám vezmou příklad i ostatní v plné verzi. High Tension se odehrává v městské zástavbě, která kombinuje dostatečně prostornou spleť širokých ulic, rozestavěné budovy se spoustou východů, podzemní garáže i výškové budovy, ve kterých se můžete dostat až na střechu. To je rozhodně slušná různorodost na jednu mapu, která navíc zaručuje, že si každý hráč užije svůj osobitý přístup. Někdo naskočí do vozidla, další poběží pěšky, třetí bude ostřelovat ze střechy a jiný skočí s padákem přímo na transportér.

Týmové výlety

Z hlediska struktury hry je to starý dobrý Battlefield, kde jedinou výraznou změnou jsou názvy jednotlivých předmětů a tříd. Máme tu čtyři standardní třídy, kde nechybí útočník a medik v jedné osobě (operator), inženýr (mechanic), podpůrce (enforcer) a ostřelovač (professional). Každý se svým unikátním inventářem a seznamem zbraní, které si odemykáte za nasbírané peníze. Každou zbraň a předmět lze v menu upravit dle svého uvážení, vše si ale samozřejmě musíte odemknout kvalitní prací v týmu.

BattlefieldÔäó Hardline Beta_20140612162830.jpg BattlefieldÔäó Hardline Beta_20140612162903.jpg BattlefieldÔäó Hardline Beta_20140612162959.jpg

Potěší i fakt, že si lze odemknout a upravit početný zástup přibližovadel v garáži, ať už jde o motorky, muscle cars, obrněné transportéry či džípy. Přizpůsobitelnost je tu skutečně bravurní, a pokud hrajete dobře, můžete si dovolit velké věci. Osobně se mi nejvíce osvědčila třída podpory, která kombinuje mohutný kulomet s možností dokoupit např. štít na rychlé úprky. K tomu si dokoupíte vystřelovací hák, s pomocí kterého se dostanete ze střech na střechu a máte slušné spektrum možností, jak s nepřáteli zatočit.

 

Hardline je každým coulem spíše přeskinovaný Battlefield 4 a EA si je toho patřičně vědomo

 

O grafickém zpracování zatím nelze mluvit, jelikož jsou zcela zjevné občasné poklesy snímků a zlobící textury, musím však uznat, že se tak děje extrémně zřídkak a hra běží velmi stabilně, minimálně tedy na konzoli PS4. Na výrazné novinky však musíte zapomenout, Hardline je každým coulem spíše přeskinovaný Battlefield 4 a EA si je toho patřičně vědomo. Právě proto se snaží nacpat pozornost do singleplayerové kampaně, která by prý měla být mnohem propracovanější, než kdy předtím. Uvidíme.

BattlefieldÔäó Hardline Beta_20140612170130.jpg BattlefieldÔäó Hardline Beta_20140612170219.jpg BattlefieldÔäó Hardline Beta_20140612170242.jpg

Celkově mám z nového Battlefieldu veskrze pozitivní dojmy, nikoliv však zcela nekompromisní. Na jednu stranu je velká otočka v žánru velmi vítanou změnou a multiplayer je extrémně zábavnou záležitostí, která se bezesporu chytne. O to více, že jsou tu stále všechny důležité prvky série, které patří do zlatého fondu multiplayerových akcí.

BattlefieldÔäó Hardline Beta_20140612165920.jpg

Na stranu druhou je to ale zlodějna maximální úrovně a platit plnou cenu za Battlefield 4: Cops vs. Robbers Edition je opravdu úderem do ledvin všem fanouškům série. Pokud nevlastníte předchozí díl, dost možná bude Hardline skvělou volbou. Jinak ale můžeme plnou cenu ospravedlnit jen stěží. Ostatně, rozumné bude počkat na plnou verzi a podívat se, co Visceral vymyslelo v singleplayeru. Tak nějak ale tuším, že to žádné terno nebude.

Kompletní galerii obrázků z akce naleznete zde.


NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Unikly prosincové PS Plus hry. Zahrajeme si akční řežby na všechny způsoby

Unikly prosincové PS Plus hry. Zahrajeme si akční …

V prosinci to vypadá, že se majitelé účtů PS Plus mají na co těšit.

26.  11.  2021 |
Michal Maliarov
Hry zdarmaPlayStation
Nejlepší hry zdarma: Jak si skvěle zahrát a neutratit za to ani korunu

Nejlepší hry zdarma: Jak si skvěle zahrát a neutra…

Za kvalitní hry nemusíte utratit ani korunu. Máme pro vás tipy na nejzajímavější hry zdarma, které přitom snesou srovnání s draze placenými tituly a v mnohém je i překonávají. Hry žijí z drobných nákupů přímo ve hře, ale ani za ně utrácet nemusíte.

22.  11.  2021 | |91 N/A
Michal MaliarovMartin NahodilVojtěch Matušinský
TémaFree-to-play
Zkušenosti s PlayStationem 5 po roce používání. Pořád je co zlepšovat

Zkušenosti s PlayStationem 5 po roce používání. Po…

Před rokem, 19. listopadu 2020, se v Česku začal prodávat PS5. Jak konzoli vnímáme s odstupem?

18.  11.  2021 | |25 N/A
Lukáš Václavík
PS5Sony
16 tipů na nejlepší deskové hry pod stromeček. Od párty her až po strategie

16 tipů na nejlepší deskové hry pod stromeček. Od …

Deskové hry nejsou jen pro nerdy, zvládnou zabavit celou rodinu. Vybrali jsme nejzajímavější deskovky hlavně mezi novinkami, ale i stálicemi, napříč kategoriemi od her pro občasné hráče až po ty náročnější.

22.  11.  2021 | |3 N/A
Vojtěch Malý
Deskové hry
Hry zadarmo, nebo se slevou: Black Friday a lovecký theHunt zdarma

Hry zadarmo, nebo se slevou: Black Friday a loveck…

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

27.  11.  2021 |
Martin Nahodil
Hry zdarmaSlevové akce
Hry zadarmo, nebo se slevou: československá akce a Splinter Cell zdarma

Hry zadarmo, nebo se slevou: československá akce a…

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

19.  11.  2021 |
Martin Nahodil
Hry zdarmaSlevové akce
Vybrali jsme herní klávesnice a myši pod stromeček. Ty nejlepší z nejlepších

Vybrali jsme herní klávesnice a myši pod stromeček…

Dobrá klávesnice a myš jsou pro hraní na PC nezbytně nutné. Vybrali jsme osvědčené modely, se kterými neuděláte chybu.

30.  11.  2021 | |7 N/A
Michal Maliarov
Herní myšHerní klávesnice
Recenze hry Battlefield 2042. Rozbité bojiště budoucnosti

Recenze hry Battlefield 2042. Rozbité bojiště budo…

Nový Battlefield je tady a bojiště světových válek mění za válku v blízké budoucnosti. Hra se dočkala změn, vynechala kampaň a soustředí se primárně na multiplayer. Povedla se sázka na jistotu?

18.  11.  2021 | |5 N/A
Vojtěch Matušinský
Battlefield 2042FPSRecenze