Hráli jsme Battlefield: Hardline – z války do banky

Letošní Battlefield se rozhodl stylově otočit o 180 stupňů a my jsme nemohli nechat stranou bitvu policistů a zlodějů. Přinášíme vám naše bezprostřední dojmy z bety.

Už nás to nudí. Světoznámé značky, kterých se prodá miliony kusů, začínají čím dál tím více recyklovat, fanoušci to vydavatelům žerou i s navijákem, a tak se každý další rok můžeme těšit na další přeskinovaný výplod. Platí to o Call of Duty a bohužel to začíná platit i o Battlefieldu, který od druhého dílu rapidně klesá na kvalitě. Jak jinak vysvětlit, že je mapa Gulf of Oman doteď hranější, než oba dva nové díly dohromady?

 

Příběh prozatím necháme stranou, v betě byla k dispozici pouze multiplayerová mapa High Tension a dvojice módů

 

Ale budiž, kdo chce kam, pomožme mu tam. My se teď musíme soustředit na letošní válečný výmysl kluků z Visceral Games, Battlefield: Hardline. Příběh prozatím necháme stranou, v betě byla k dispozici pouze multiplayerová mapa High Tension a dvojice módů. To podstatné se ale dá vyčíst už po necelé hodině hraní. Je to jiné. Je to lepší. A je to zatraceně zábavné.

BattlefieldÔäó Hardline Beta_20140612161925.jpg BattlefieldÔäó Hardline Beta_20140612161953.jpg BattlefieldÔäó Hardline Beta_20140612162023.jpg

Z okopů do ulic

Nejpodstatnější rozdíl multiplayeru a vůbec celého dílu je pravděpodobně v zasazení samotném. Na válečný konflikt můžete zapomenout, tentokrát se vydáme do pravěkého boje mezi zločinci a strážci zákona, ať už mluvíme o drogách nebo pořádných balících peněz. V betě byly k mání dva módy – Heist a Blood Money. První jmenovaný požaduje po týmu zločinců prolomit transportér a ukrást důležitý náklad, zatímco policisté se musí pokusit je za každou cenu zastavit. Blood Money je pak jakousi variací, na mapě je několik bodů s hromadou peněz, oba týmy se snaží ukrást peníze jeden druhému a přinést je do svého úkrytu. Vyhrává ten, kdo na konci kola má největší balík.

BattlefieldÔäó Hardline Beta_20140612163827.jpg

Je třeba uznat, že i přes zjevné kopírovaní svých vlastních módů z předešlých dílů je Hardline opravdu zábavnou záležitostí, která chytne mnohem více, než válečné eposy předtím. Nevím, zda je to změnou žánru nebo rychlejším tempem, už beta se však hraje podstatně lépe. Dokonce samotná gangsterská příchuť, která vám dá vzpomenout na hry Payday či SWAT, tomu dodává úplně jiný rozměr.Tedy, je to stále Battlefield každým coulem, ale...jinak.

BattlefieldÔäó Hardline Beta_20140612162123.jpg BattlefieldÔäó Hardline Beta_20140612162150.jpg BattlefieldÔäó Hardline Beta_20140612162246.jpg

Lví podíl na tom má povedená mapa, ze které si doufám vezmou příklad i ostatní v plné verzi. High Tension se odehrává v městské zástavbě, která kombinuje dostatečně prostornou spleť širokých ulic, rozestavěné budovy se spoustou východů, podzemní garáže i výškové budovy, ve kterých se můžete dostat až na střechu. To je rozhodně slušná různorodost na jednu mapu, která navíc zaručuje, že si každý hráč užije svůj osobitý přístup. Někdo naskočí do vozidla, další poběží pěšky, třetí bude ostřelovat ze střechy a jiný skočí s padákem přímo na transportér.

Týmové výlety

Z hlediska struktury hry je to starý dobrý Battlefield, kde jedinou výraznou změnou jsou názvy jednotlivých předmětů a tříd. Máme tu čtyři standardní třídy, kde nechybí útočník a medik v jedné osobě (operator), inženýr (mechanic), podpůrce (enforcer) a ostřelovač (professional). Každý se svým unikátním inventářem a seznamem zbraní, které si odemykáte za nasbírané peníze. Každou zbraň a předmět lze v menu upravit dle svého uvážení, vše si ale samozřejmě musíte odemknout kvalitní prací v týmu.

BattlefieldÔäó Hardline Beta_20140612162830.jpg BattlefieldÔäó Hardline Beta_20140612162903.jpg BattlefieldÔäó Hardline Beta_20140612162959.jpg

Potěší i fakt, že si lze odemknout a upravit početný zástup přibližovadel v garáži, ať už jde o motorky, muscle cars, obrněné transportéry či džípy. Přizpůsobitelnost je tu skutečně bravurní, a pokud hrajete dobře, můžete si dovolit velké věci. Osobně se mi nejvíce osvědčila třída podpory, která kombinuje mohutný kulomet s možností dokoupit např. štít na rychlé úprky. K tomu si dokoupíte vystřelovací hák, s pomocí kterého se dostanete ze střech na střechu a máte slušné spektrum možností, jak s nepřáteli zatočit.

 

Hardline je každým coulem spíše přeskinovaný Battlefield 4 a EA si je toho patřičně vědomo

 

O grafickém zpracování zatím nelze mluvit, jelikož jsou zcela zjevné občasné poklesy snímků a zlobící textury, musím však uznat, že se tak děje extrémně zřídkak a hra běží velmi stabilně, minimálně tedy na konzoli PS4. Na výrazné novinky však musíte zapomenout, Hardline je každým coulem spíše přeskinovaný Battlefield 4 a EA si je toho patřičně vědomo. Právě proto se snaží nacpat pozornost do singleplayerové kampaně, která by prý měla být mnohem propracovanější, než kdy předtím. Uvidíme.

BattlefieldÔäó Hardline Beta_20140612170130.jpg BattlefieldÔäó Hardline Beta_20140612170219.jpg BattlefieldÔäó Hardline Beta_20140612170242.jpg

Celkově mám z nového Battlefieldu veskrze pozitivní dojmy, nikoliv však zcela nekompromisní. Na jednu stranu je velká otočka v žánru velmi vítanou změnou a multiplayer je extrémně zábavnou záležitostí, která se bezesporu chytne. O to více, že jsou tu stále všechny důležité prvky série, které patří do zlatého fondu multiplayerových akcí.

BattlefieldÔäó Hardline Beta_20140612165920.jpg

Na stranu druhou je to ale zlodějna maximální úrovně a platit plnou cenu za Battlefield 4: Cops vs. Robbers Edition je opravdu úderem do ledvin všem fanouškům série. Pokud nevlastníte předchozí díl, dost možná bude Hardline skvělou volbou. Jinak ale můžeme plnou cenu ospravedlnit jen stěží. Ostatně, rozumné bude počkat na plnou verzi a podívat se, co Visceral vymyslelo v singleplayeru. Tak nějak ale tuším, že to žádné terno nebude.

Kompletní galerii obrázků z akce naleznete zde.


NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

19 nejlepších strategických her, který si dnes můžete zahrát

19 nejlepších strategických her, který si dnes můž…

Strategickým hrám ještě neodzvonil konec, byť už se netěší takové popularitě jako dřív. Proto není od věci připomenout si ty největší pecky. A protože je strategických žánrů je mnoho, zaměříme se na válečné kultovky.

11.  10.  2020 | | 34 N/A
Co si zahrajete na PlayStationu 5 v den vydání? Máme kompletní přehled

Co si zahrajete na PlayStationu 5 v den vydání? Má…

Se hrami na novou generaci konzolí je to o něco složitější, než tomu bylo při příchodu té poslední. Kromě klasických launch titulů, které vyjdou ve stejný den jako konzole tady máme navíc zpětnou kompatibilitu. Tím ale ani zdaleka nekončíme.

17.  10.  2020 | | 10 N/A
Fotografové vyrazili do Mafie, pořídili snímky nasáklé kultovní atmosférou

Fotografové vyrazili do Mafie, pořídili snímky nas…

Předělávka první Mafie se rozhodně povedla, a kromě recenze to dokazují i pohlednice přímo ze hry.

20.  10.  2020 | | 3 N/A
Hry zadarmo nebo se slevou: to nejlepší od Xbox Studios a Amnesia zdarma

Hry zadarmo nebo se slevou: to nejlepší od Xbox St…

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

16.  10.  2020 |
Vyměnitelné kryty konzole PS5 dávají hráčům nové možnosti customizace

Vyměnitelné kryty konzole PS5 dávají hráčům nové m…

Ze strany Sony jde rozhodně o výborný nápad, jak ozvláštnit vzhled bez větších problémů.

8.  10.  2020 | | 10 N/A