PC | Xbox One | X360 | PS3 | Akce

Hráli jsme Battlefield: Hardline – z války do banky

Letošní Battlefield se rozhodl stylově otočit o 180 stupňů a my jsme nemohli nechat stranou bitvu policistů a zlodějů. Přinášíme vám naše bezprostřední dojmy z bety.

Už nás to nudí. Světoznámé značky, kterých se prodá miliony kusů, začínají čím dál tím více recyklovat, fanoušci to vydavatelům žerou i s navijákem, a tak se každý další rok můžeme těšit na další přeskinovaný výplod. Platí to o Call of Duty a bohužel to začíná platit i o Battlefieldu, který od druhého dílu rapidně klesá na kvalitě. Jak jinak vysvětlit, že je mapa Gulf of Oman doteď hranější, než oba dva nové díly dohromady?

 

Příběh prozatím necháme stranou, v betě byla k dispozici pouze multiplayerová mapa High Tension a dvojice módů

 

Ale budiž, kdo chce kam, pomožme mu tam. My se teď musíme soustředit na letošní válečný výmysl kluků z Visceral Games, Battlefield: Hardline. Příběh prozatím necháme stranou, v betě byla k dispozici pouze multiplayerová mapa High Tension a dvojice módů. To podstatné se ale dá vyčíst už po necelé hodině hraní. Je to jiné. Je to lepší. A je to zatraceně zábavné.

BattlefieldÔäó Hardline Beta_20140612161925.jpg BattlefieldÔäó Hardline Beta_20140612161953.jpg BattlefieldÔäó Hardline Beta_20140612162023.jpg

Z okopů do ulic

Nejpodstatnější rozdíl multiplayeru a vůbec celého dílu je pravděpodobně v zasazení samotném. Na válečný konflikt můžete zapomenout, tentokrát se vydáme do pravěkého boje mezi zločinci a strážci zákona, ať už mluvíme o drogách nebo pořádných balících peněz. V betě byly k mání dva módy – Heist a Blood Money. První jmenovaný požaduje po týmu zločinců prolomit transportér a ukrást důležitý náklad, zatímco policisté se musí pokusit je za každou cenu zastavit. Blood Money je pak jakousi variací, na mapě je několik bodů s hromadou peněz, oba týmy se snaží ukrást peníze jeden druhému a přinést je do svého úkrytu. Vyhrává ten, kdo na konci kola má největší balík.

BattlefieldÔäó Hardline Beta_20140612163827.jpg

Je třeba uznat, že i přes zjevné kopírovaní svých vlastních módů z předešlých dílů je Hardline opravdu zábavnou záležitostí, která chytne mnohem více, než válečné eposy předtím. Nevím, zda je to změnou žánru nebo rychlejším tempem, už beta se však hraje podstatně lépe. Dokonce samotná gangsterská příchuť, která vám dá vzpomenout na hry Payday či SWAT, tomu dodává úplně jiný rozměr.Tedy, je to stále Battlefield každým coulem, ale...jinak.

BattlefieldÔäó Hardline Beta_20140612162123.jpg BattlefieldÔäó Hardline Beta_20140612162150.jpg BattlefieldÔäó Hardline Beta_20140612162246.jpg

Lví podíl na tom má povedená mapa, ze které si doufám vezmou příklad i ostatní v plné verzi. High Tension se odehrává v městské zástavbě, která kombinuje dostatečně prostornou spleť širokých ulic, rozestavěné budovy se spoustou východů, podzemní garáže i výškové budovy, ve kterých se můžete dostat až na střechu. To je rozhodně slušná různorodost na jednu mapu, která navíc zaručuje, že si každý hráč užije svůj osobitý přístup. Někdo naskočí do vozidla, další poběží pěšky, třetí bude ostřelovat ze střechy a jiný skočí s padákem přímo na transportér.

Týmové výlety

Z hlediska struktury hry je to starý dobrý Battlefield, kde jedinou výraznou změnou jsou názvy jednotlivých předmětů a tříd. Máme tu čtyři standardní třídy, kde nechybí útočník a medik v jedné osobě (operator), inženýr (mechanic), podpůrce (enforcer) a ostřelovač (professional). Každý se svým unikátním inventářem a seznamem zbraní, které si odemykáte za nasbírané peníze. Každou zbraň a předmět lze v menu upravit dle svého uvážení, vše si ale samozřejmě musíte odemknout kvalitní prací v týmu.

BattlefieldÔäó Hardline Beta_20140612162830.jpg BattlefieldÔäó Hardline Beta_20140612162903.jpg BattlefieldÔäó Hardline Beta_20140612162959.jpg

Potěší i fakt, že si lze odemknout a upravit početný zástup přibližovadel v garáži, ať už jde o motorky, muscle cars, obrněné transportéry či džípy. Přizpůsobitelnost je tu skutečně bravurní, a pokud hrajete dobře, můžete si dovolit velké věci. Osobně se mi nejvíce osvědčila třída podpory, která kombinuje mohutný kulomet s možností dokoupit např. štít na rychlé úprky. K tomu si dokoupíte vystřelovací hák, s pomocí kterého se dostanete ze střech na střechu a máte slušné spektrum možností, jak s nepřáteli zatočit.

 

Hardline je každým coulem spíše přeskinovaný Battlefield 4 a EA si je toho patřičně vědomo

 

O grafickém zpracování zatím nelze mluvit, jelikož jsou zcela zjevné občasné poklesy snímků a zlobící textury, musím však uznat, že se tak děje extrémně zřídkak a hra běží velmi stabilně, minimálně tedy na konzoli PS4. Na výrazné novinky však musíte zapomenout, Hardline je každým coulem spíše přeskinovaný Battlefield 4 a EA si je toho patřičně vědomo. Právě proto se snaží nacpat pozornost do singleplayerové kampaně, která by prý měla být mnohem propracovanější, než kdy předtím. Uvidíme.

BattlefieldÔäó Hardline Beta_20140612170130.jpg BattlefieldÔäó Hardline Beta_20140612170219.jpg BattlefieldÔäó Hardline Beta_20140612170242.jpg

Celkově mám z nového Battlefieldu veskrze pozitivní dojmy, nikoliv však zcela nekompromisní. Na jednu stranu je velká otočka v žánru velmi vítanou změnou a multiplayer je extrémně zábavnou záležitostí, která se bezesporu chytne. O to více, že jsou tu stále všechny důležité prvky série, které patří do zlatého fondu multiplayerových akcí.

BattlefieldÔäó Hardline Beta_20140612165920.jpg

Na stranu druhou je to ale zlodějna maximální úrovně a platit plnou cenu za Battlefield 4: Cops vs. Robbers Edition je opravdu úderem do ledvin všem fanouškům série. Pokud nevlastníte předchozí díl, dost možná bude Hardline skvělou volbou. Jinak ale můžeme plnou cenu ospravedlnit jen stěží. Ostatně, rozumné bude počkat na plnou verzi a podívat se, co Visceral vymyslelo v singleplayeru. Tak nějak ale tuším, že to žádné terno nebude.

Kompletní galerii obrázků z akce naleznete zde.

Diskuze (8) Další článek: Hráli jsme Battlefield: Hardline - pohlednice z bitevní vřavy

Témata článku: , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,Jak získat Xbox Game Pass Ultimate čtyřikrát levněji? Návod krok za krokem

Jak získat Xbox Game Pass Ultimate čtyřikrát levněji? Návod krok za krokem

Předplatné Xbox Game Pass Ultimate by vás běžně během tří let vyšlo na 12 tisíc korun. Díky legálnímu triku jej ale můžete mít za tři tisíce. Návod se hodí proč všechny hráče na Xboxu i PC.

Lukáš Václavík
Xbox Game PassXbox Live Gold
Vybrali jsme nejlepší střílečky z pohledu první osoby. Od pekelného Dooma až po multiplayerový Counter-Strike

Vybrali jsme nejlepší střílečky z pohledu první osoby. Od pekelného Dooma až po multiplayerový Counter-Strike

V žánru FPS stříleček se skrývá rozmanitá škála her. Kromě čistých akcí tady máme i multiplayerovky nebo hry zaměřené na vyprávění příběhu.

Martin Nahodil
Nejlepší hry
Legendární GTA vzniklo před 25 lety. Gangsterské šílenství se zrodilo díky chybě v kódu

Legendární GTA vzniklo před 25 lety. Gangsterské šílenství se zrodilo díky chybě v kódu

Slavná série Grand Theft Auto nastartovala žánr, kterému se dnes zjednodušeně říká gangsterky. Od svého zrodu jako chyba v kódu se dostala až na výsluní herního průmyslu.

Tomáš HolčíkDaniel Pánek
GTAAkce
Vybíráme 15 deskových her na Vánoce. Rodinné rychlovky i velkolepé strategie pro náročné hráče

Vybíráme 15 deskových her na Vánoce. Rodinné rychlovky i velkolepé strategie pro náročné hráče

Deskové hry nejsou jen pro nerdy, zvládnou zabavit celou rodinu. Mezi novinkami najdete širokou škálu rozsáhlých příběhů i jednoduchých záležitostí na jedno posezení. Vybrali jsme i pár stálic, kterým se daří už několik let.

Vojtěch Malý
Deskové hry
Unikla spousta videí z GTA 6. Po internetu kolují záběry z testování hry

Unikla spousta videí z GTA 6. Po internetu kolují záběry z testování hry

Rockstar si neuhlídal svá tajemství a na veřejnost se dostala spousta záběrů z jejich připravované novinky.

Martin Nahodil
GTA 6Únik
Vybrali jsme nejlepší hry pro mobily, které si letos můžete zahrát. Většina je zdarma

Vybrali jsme nejlepší hry pro mobily, které si letos můžete zahrát. Většina je zdarma

Mobilní hry se v dnešní době vyrovnají mnoha počítačovým i konzolovým kouskům. Jakou si ale vybrat? Tady jsou naše tipy na nejlepší hry pro mobily.

Martin Nahodil
TémaMobily
Co se nejvíc hrálo na Steamu v roce 2022. Toto jsou nejoblíbenější hry pro PC

Co se nejvíc hrálo na Steamu v roce 2022. Toto jsou nejoblíbenější hry pro PC

Ze statistik Steamu pravidelně zjišťujeme, kolik času strávili hráči s jednotlivými hrami. Toto je žebříček těch nejoblíbenějších za rok 2022.

Ondřej Králík
Steam
Naše domněnky byly správné. Nová revize PlayStationu 5 opravdu používá jiný čip

Naše domněnky byly správné. Nová revize PlayStationu 5 opravdu používá jiný čip

Mozek PS5 už využívá 6nm výrobu. Konzole má upravené vnitřnosti a nižší spotřebu

Lukáš Václavík
PlayStation 5SonyKonzole
Recenze herního notebooku Lenovo Legion 5. Hliníkový macek, co zvládne všechno

Recenze herního notebooku Lenovo Legion 5. Hliníkový macek, co zvládne všechno

Do redakce nám přistál herní notebook Legion 5 ze stáje Lenovo za velmi příjemnou cenu. Vyplatí se toto kombo na stůl pravého hráče?

Michal Maliarov
RecenzeHardware
Už víte, co budete hrát o Vánocích? 15 tipů na nejlepší pecky pro herní konzole

Už víte, co budete hrát o Vánocích? 15 tipů na nejlepší pecky pro herní konzole

Hranice mezi herními platformami se neustále ztenčuje. Vybírat jen z her, které stále zůstávají věrné jen své platformě, není nic jednoduchého. Proto v našem výběru nenajdete hry jen z konzolí, některé z nich si můžete zahrát třeba i na PC.

Martin Nahodil
Konzole
První Mafia bude zdarma. 2K oznamuje speciální akci spolu s potvrzením vývoje nového dílu

První Mafia bude zdarma. 2K oznamuje speciální akci spolu s potvrzením vývoje nového dílu

Oslavy výročí české Mafie jsou v plném proudu a nezapomněl na ně ani majitel značky.

Martin Nahodil
Hry zdarmaMafia 1
Diablo 4 se přidává ke smršti úniků. Podívejte se na hodinové záběry přímo ze hry

Diablo 4 se přidává ke smršti úniků. Podívejte se na hodinové záběry přímo ze hry

Hodina záběrů bez vizuálního pozlátka a zkreslení trailerů.

Michal Maliarov
Diablo IVDiabloRPG
Startuje rodinný Game Pass. Pět lidí s PC či Xboxem bude hrát za pakatel

Startuje rodinný Game Pass. Pět lidí s PC či Xboxem bude hrát za pakatel

Game Pass byl výhodný i doposud, ale se sdílením předplatného to bude masakr

Lukáš Václavík
Xbox Game PassMicrosoft
Tyto hry v roce 2023 ukončí své služby. Rozloučit se musíme se Zaklínačem nebo Crashem Bandicootem

Tyto hry v roce 2023 ukončí své služby. Rozloučit se musíme se Zaklínačem nebo Crashem Bandicootem

Přidávat stále nový obsah do již existujících her není jednoduchá práce. Není tedy divu, že někteří vývojáři se rozhodli s tím přestat nebo hru rovnou stáhnou z trhu.

Matouš Sychra
Téma
Xbox Series X zlevnil na minimum. Nejvýkonnější herní konzole stojí 12 141 Kč

Xbox Series X zlevnil na minimum. Nejvýkonnější herní konzole stojí 12 141 Kč

Zatím nejlepší slevy na nové Xboxy a jejich příslušenství…

Hlídač slev
Xbox Series S|XSlevové akce

Aktuality

15:19 | Už zítra ve 23:00 nás čeká další Nintendo Direct. V něm se dozvíme více informací o novinkách, které zamíří na Switch v první polovině roku. Během 40minutové prezentace jistě dojde i na nová oznámení. 
13:36 | Wo Long: Fallen Dynasty si budete moci vyzkoušet ještě před vydáním na všech platformách. Demo vyjde 24. února a za jeho dokončení dostanete bonus do plné hry. 
3. února | Polda 7 vyšel na zařízení se systémem Android. Vyzkoušet ho můžete zdarma, plná verze vás vyjde na 150 Kč. Na iOS sedmý díl dorazí začátkem dubna. 

Únorový Computer

Aktuální číslo časopisu Computer

Jak surfovat anonymně

Test přenosných projektorů

Kompletní srovnání DDR4 a DDR5

Jak vyčistit počítač od špíny a prachu