Hráli jsme Darksiders 3: míchanice mnoha žánrů

Chystaný třetí díl série Darksiders vlastně jako Darksiders ani moc nevypadá. To nám ostatně na Gamescomu potvrdili sami vývojáři. Neznamená to ale, že se nebude jednat o dobrou hru.

THQ jede ve velkém. Chystá hromadu skvělých her, z nichž jsme nakonec vyzkoušeli jen tři (další jsou Biomutant a Generation Zero). Bylo skvělé, že nás THQ na Gamescom nejen pozvalo, ale dokonce nám k dispozici dalo několik vývojářů, kteří hru nadšeně popisovali a snažili se odpovědět téměř na všechno.

Nová hrdinka, nový herní styl

Vývojáři se snažili příběh v rychlosti popsat, ale detaily si nechali pro sebe. Důležité je, že určitým způsobem navazuje na předchozí díly, ale jinak je v mnohém jiný. Je zde nový hlavní hrdina, pardon dokonce nová hlavní hrdinka jménem Fury.

darksiders_1.jpgdarksiders_3.jpgdarksiders_4.jpgdarksiders_5.pngdarksiders_8.pngdarksiders_7.pngdarksiders_6.png
Sami vývojáři tvrdí, že hra je míchanicí prvků z mnoha herních titulů

Fury přináší do hry vlastní bojový styl. Slovy vývojářů je to jistá variace na subžánr metroidvania. Fury má svůj bič (nebo jak to mám nazývat) a na rozdíl od dřívějších dílů nebojuje stylem: „Hele 50 vojáků, jdu je zabít!“ Zaměřovat se má naopak na jednotlivé nepřátele, což má hru udělat mnohem náročnější a taktičtější.

darksiders_9.pngdarksiders_10.pngdarksiders_11.pngdarksiders_12.pngdarksiders_13.pngdarksiders_14.png
Nová hrdinka Fury upravuje hratelnost do stylu metroidvania

Aby byl taktický boj stále zábavný, je nutné mít s kým bojovat. Během hratelné ukázky jsem viděl asi osm druhů nepřátel a bosse. Na otázku, kolik druhů nepřátel tam vlastně bude, odpověděli vývojáři, že ani neví, ale bude jich vážně hodně. Kodex, kde budou nepřátelé vypsaní, prý zatím nemají, ale třeba se k tomu ještě dostanou.

Nechte se inspirovat

Novinek je ve hře ve skutečnosti tolik, že podle vývojářů tvoří vlastně úplně novou hru a ne pouze další díl série. Od hratelnosti po herní svět má být vše neokoukané a svěží. Herní svět popsali jako jeden velký dungeon plný nepřátel a možností, kam se podívat. Dejme tomu, že jdete a vidíte díru v zemi – klidně tam můžete skočit a vidět, jaká místa se ukrývají pod vámi.

darksiders_15.pngdarksiders_16.pngdarksiders_17.pngdarksiders_18.pngdarksiders_19.pngdarksiders_20.pngdarksiders_21.png
Grafika není nejsilnější, ale herní svět působí velmi příjemným dojmem

Jak moc se to vývojářům povede netuším, jinak mě herní svět ale celkem zaujal. Vidět rozvaliny moderního města smíchané s fantasy prvky je příjemné, jelikož vývojáři myslí i na detaily. Samotná grafika je v porovnání s konkurencí slabší, ale neurazí. Podle slov vývojářů bude průzkum světa důležitý, Fury mimo chůze i ráda skáče a tu a tam najdete i skryté místnosti. Vývojáři se nebáli přiznat, že je trochu inspirovala Lara Croft.

 

Herní svět popsali vývojáři jako jeden velký dungeon plný nepřátel a možností, kam se podívat.

 

Logické hádanky mají mít velkou změnu. Žádnou hádanku jsem přímo neviděl, ale má se jednat o jistý Mega Man 2 style. Například vidíte bosse a chcete ho zabít, na to však nemáte potřebnou schopnost a nelze to provést. Proto musíte schopnost najít, kvůli čemuž prohledáváte herní mapu.

darksiders_22.pngdarksiders_23.pngdarksiders_24.pngdarksiders_25.pngdarksiders_26.pngdarksiders_27.png
Bojový styl má být mnohem taktičtější se spousty různých druhů nepřátel

Abych nezapomněl, inspiraci našli vývojáři také v sérii Dark Souls. Během hraní sbíráte duše. Když zemřete, přijdete o duše, ale můžete je nalézt na místě, kde jste umřeli. Umírat budete údajně docela často.

Výsledek je nejistý

Upřímně, na hru mám zatím celkem neutrální názor. Nadšení vývojářů mi dává naději, že mají jasnou vizi a Darksiders 3 budou velmi povedený titul. Doufám však, že velké množství různých prvků zakomponovaných do jedné hry nezpůsobí ve výsledku jen chaos. Ale kdo ví, vývojáři si myslí, že právě díky tomu bude jejich hra zábavná.

Darksiders 3 vyjde 27. listopadu tohoto roku na Xbox One, PS4 a PC.


NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Hry ze začátku tisíciletí. Zahrajte si Call of Duty, Mafii a další legendy

Hry ze začátku tisíciletí. Zahrajte si Call of Dut…

Období po roce 2000 bylo výborné pro nadšence do her. Vznikla celá řada ikonických her, které definovaly, jak hry vypadají v dnešní době.

15.  1.  2022 | |23 N/A
Martin Nahodil
Téma
Wordle vás naučí hrát si se slovy. Teď už i česky!

Wordle vás naučí hrát si se slovy. Teď už i česky!

Na sociálních sítích se v posledních měsících rozjel trend s menší hrou Wordle, která stále nabírá na popularitě. Přidáte se?

17.  1.  2022 | |6 N/A
Martin Nahodil
Logické
Největší videoherní obchod historie! Microsoft kupuje Activision Blizzard za 68,7 mld. dolarů

Největší videoherní obchod historie! Microsoft kup…

Tak tohle asi nikdo nečekal… Call of Duty, Diablo, Warcraft nebo Candy Crash Saga budou brzy patřit Microsoftu

18.  1.  2022 | |44 N/A
Lukáš Václavík
Activision BlizzardMicrosoft
Hry zadarmo, nebo se slevou: zpětná kompatibilita na Xboxu a Relicta zdarma

Hry zadarmo, nebo se slevou: zpětná kompatibilita …

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

21.  1.  2022 | |1 N/A
Martin Nahodil
Hry zdarmaSlevové akce
Nejlepší hry zdarma: Jak si skvěle zahrát a neutratit za to ani korunu

Nejlepší hry zdarma: Jak si skvěle zahrát a neutra…

Za kvalitní hry nemusíte utratit ani korunu. Máme pro vás tipy na nejzajímavější hry zdarma, které přitom snesou srovnání s draze placenými tituly a v mnohém je i překonávají. Hry žijí z drobných nákupů přímo ve hře, ale ani za ně utrácet nemusíte.

16.  1.  2022 | |108 N/A
Michal MaliarovMartin NahodilVojtěch Matušinský
TémaFree-to-play
Hry zadarmo, nebo se slevou: akce na exkluzivity pro PS5 a Galactic Civilizations III zdarma

Hry zadarmo, nebo se slevou: akce na exkluzivity p…

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

14.  1.  2022 |
Martin Nahodil
Hry zdarmaSlevové akce
Humble Bundle zase mění předplatné. Za 250 Kč měsíčně získáte až deset her pro PC

Humble Bundle zase mění předplatné. Za 250 Kč měsí…

Více než sto her ročně za cenu ani ne dvou AAA titulů…

13.  1.  2022 | |11 N/A
Lukáš Václavík
Humble Bundle
Vybrali jsme nejlepší mobilní hry, které si teď můžete zahrát. Většina je zdarma

Vybrali jsme nejlepší mobilní hry, které si teď mů…

Mobilní hry se v dnešní době vyrovnají mnoha počítačovým i konzolovým kouskům. Jaký si ale vybrat? Tady jsou naše tipy na nejlepší hry pro mobily.

24.  1.  2022 | |8 N/A
Ladislav Novák
TémaMobily