Hráli jsme Forzu Horizon 4: stejné závody v novém prostředí

Zatímco některá studia o svém projektu na Gamescomu s nadšením mluvila, Microsoft nás nechal stát ve frontě. Chystanou Forza Horizon 4 jsme vyzkoušeli jen okrajově… ale i tak bychom se s vámi chtěli podělit o dojmy.

Na Gamescomu bylo hrozně příjemné, když člověk ukázal visačku, řekl že je novinář a že by si rád popovídal s nějakým vývojářem a následně za ním ten vývojář opravdu přišel. Bohužel ne vždy se to povedlo. U Microsoftu ani u Bethesdy jsme tímto způsobem moc nepochodili. Na rozdíl od Bethesdy ale nebyly u Microsoftu tak velké fronty, abychom to nestihli vystát.

DSC_0018.JPGDSC_0021.JPGDSC_0023.JPG
McLaren dělal Microsoftu suprového maskota

Forza Horizon 4 vypadá zkrátka skvěle… ostatně jako vždy. Vývojáři slibují celou řadu novinek, přičemž tou největší je samotná změna prostředí a Forza se podívá do Anglie. Samozřejmě hlavním důvodem, proč jsem na tu Forzu čekal řadu je, že si ke stánku přistavili vývojáři McLarena a při pohledu na něj se čekalo dobře.

Divoká jízda za ročních období

Nemyslím si, že by se jízdní model nějak výrazně změnil. Máte zde různé pohledy, brzdíte, přidáváte plyn, můžete si nastavit citlivost jízdního modelu (nebylo možné vyzkoušet v demu) – na tom asi ani moc změn neuděláte. Stále to ale funguje skvěle.

forza_1.jpgforza_2.jpgforza_3.jpgforza_4.jpg
Střídání ročních období způsobuje spíše kosmetické změny, jen zima způsobuje změny i v hratelnosti

Neustále probíraná roční období ovlivní jízdní model jen částečně. Zatímco jaro, léto a podzim jsou spíše kosmetickou změnou, zima vám dá už trochu zabrat. Musíte si dávat pozor, jak moc klouže vozovka a přizpůsobit se tomu. Samozřejmě, že klouzání po vodě jsme už zažili a to je tomu celkem podobné. Díky vynikající práci vývojářů však přesto cítíte, že před sebou netlačíte vodu, ale kloužete po její zmrzlé variantě.

 

Zatímco jaro, léto a podzim jsou spíše kosmetickou změnou, zima vám dá už trochu zabrat.

 

Přesto si troufám říct, že je to vítané zpestření. Engine Forzatech je vysoce kvalitní a užíval jsem si pohled do krajiny nebo na prach letící z auta přede mnou. Pokud je pro vás Forza vedle zábavných závodů i relaxační/grafická hra, budete mít z ročních období radost.

Hrátky s autem

Ukázané demo rovnou demonstrovalo, že závody budou různé. Občas budete závodit s auty, ale byla zde mapa, ve které jste se snažili předjet motorky. Vývojáři se očividně opět snaží vyhrát si s možnostmi, jak si závody opravdu užít. Něco jako například závod s vlakem ve Forza Horizon 2.

forza_10.jpgforza_5.jpgforza_7.jpgforza_8.jpg
Hra vypadá naprosto úchvatně

Nejspíš to bude bez viditelných inovací, přesto si myslím, že Forza Horizon 4 nabídne zábavný zážitek. Pokud vám k radosti stačí roční období, nové anglické prostředí a nová auta, není co řešit. 

Hra vychází 2. října tohoto roku na Xbox One a PC a bude součástí Xbox Game Pass. Pokud si hru objednáte v Ultimate Edition, můžete si ji zahrát o čtyři dny dříve.


NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Hry ze začátku tisíciletí. Zahrajte si Call of Duty, Mafii a další legendy

Hry ze začátku tisíciletí. Zahrajte si Call of Dut…

Období po roce 2000 bylo výborné pro nadšence do her. Vznikla celá řada ikonických her, které definovaly, jak hry vypadají v dnešní době.

15.  1.  2022 | |23 N/A
Martin Nahodil
Téma
Nejlepší hry zdarma: Jak si skvěle zahrát a neutratit za to ani korunu

Nejlepší hry zdarma: Jak si skvěle zahrát a neutra…

Za kvalitní hry nemusíte utratit ani korunu. Máme pro vás tipy na nejzajímavější hry zdarma, které přitom snesou srovnání s draze placenými tituly a v mnohém je i překonávají. Hry žijí z drobných nákupů přímo ve hře, ale ani za ně utrácet nemusíte.

16.  1.  2022 | |108 N/A
Michal MaliarovMartin NahodilVojtěch Matušinský
TémaFree-to-play
Největší videoherní obchod historie! Microsoft kupuje Activision Blizzard za 68,7 mld. dolarů

Největší videoherní obchod historie! Microsoft kup…

Tak tohle asi nikdo nečekal… Call of Duty, Diablo, Warcraft nebo Candy Crash Saga budou brzy patřit Microsoftu

18.  1.  2022 | |42 N/A
Lukáš Václavík
Activision BlizzardMicrosoft
Wordle vás naučí hrát si se slovy. Teď už i česky!

Wordle vás naučí hrát si se slovy. Teď už i česky!

Na sociálních sítích se v posledních měsících rozjel trend s menší hrou Wordle, která stále nabírá na popularitě. Přidáte se?

17.  1.  2022 | |5 N/A
Martin Nahodil
Logické
Hry zadarmo, nebo se slevou: akce na exkluzivity pro PS5 a Galactic Civilizations III zdarma

Hry zadarmo, nebo se slevou: akce na exkluzivity p…

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

14.  1.  2022 |
Martin Nahodil
Hry zdarmaSlevové akce
Hry zadarmo, nebo se slevou: zpětná kompatibilita na Xboxu a Relicta zdarma

Hry zadarmo, nebo se slevou: zpětná kompatibilita …

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

včera | |1 N/A
Martin Nahodil
Hry zdarmaSlevové akce
Humble Bundle zase mění předplatné. Za 250 Kč měsíčně získáte až deset her pro PC

Humble Bundle zase mění předplatné. Za 250 Kč měsí…

Více než sto her ročně za cenu ani ne dvou AAA titulů…

13.  1.  2022 | |11 N/A
Lukáš Václavík
Humble Bundle
Největší herní obchod historie. Take-Two kupuje tvůrce FarmVille za 12,7 miliardy dolarů

Největší herní obchod historie. Take-Two kupuje tv…

Jednou se možná dočkáme mobilní free-to-play verze Mafie

10.  1.  2022 | |3 N/A
Lukáš Václavík
MafiaTake Two