Hraní spálí tolik kalorií co chůze

Deník L.A. Times nedávno informoval o vědecké studii, jež se objevila v americkém magazínu Pediatrics, a podle které hráči aktivních her spálí přibližně tolik kalorií, co průměrný člověk při chůzi. S tímto poznatkem přišla University of Oklahoma Health Sciences Center, která prováděla výzkum na 14 chlapcích a 9 dívkách ve věku od 10 do 13 let.

Energetické hodnoty přitom byly zaznamenávány při třech různých aktivitách - chůzi na pásu, hraní Dance Dance Revolution a Wii Sports a koukání na televizi. Hraní 'aktivních' her se pak zcela nečekaně ukázalo býti třkrát náročnějším než sledování televize a přibližně stejně náročným jako chůze na běhacím pásu. Zvláštní bylo snad jen to, že Wii Sports představovalo pro tělo přibližně stejnou zátěž jako DDR, a to i navzdory skutečnosti, že jde u tohoto titulu téměř výhradně o 'posilování' horní poloviny těla.

Otázkou tak zůstává, zda-li nám poskytnuté informace k něčemu budou, a jestli by náhodou peníze investované do výkumu nebylo lepší poslat někam jinam. Během pár týdnů se stejně objeví jiná studie, která bude tvrdit přesný opak a varovat před fyzickou degenerací, již hry způsobují. A nekonečný kruh se opět uzavře.

Zdroj: 1UP


NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Nejkrásnější konzolové hry: když na výkonu nezáleží (galerie)

Nejkrásnější konzolové hry: když na vý…

Kdo říkal, že na hezké hry potřebujete jen to nejvýkonnější PC?

15.  7.  2018 | | 4 N/A
DOOM: Desková hra - akční nářez na vašem stole (recenze)

DOOM: Desková hra - akční nářez na vaš…

Na poli počítačových her je DOOM skutečnou legendou. V této recenzi se ale podíváme na jeho mladšího deskoherního sourozence. Nutno říct, že rodinné jméno se mu ve světě deskových her podařilo adaptovat se ctí.

7.  7.  2018 | | 5 N/A
Rozšíření do KC Deliverance opět láká na krásy českých lesů

Rozšíření do KC Deliverance opět láká …

Je čas vrátit se do českých luhů a hájů a okusit krásy našeho středověku.

12.  7.  2018 | | 2 N/A
KC Deliverance: From the Ashes: znáte Jindru, všechno spraví! (recenze)

KC Deliverance: From the Ashes: znáte …

První DLC do Kingdom Come: Deliverance konečně spatřilo světlo světa a neslibuje málo. Máte se stát rychtářem a spravovat vlastní vesničku. Přesto nás DLC vůbec nenadchlo.

10.  7.  2018 | | 5 N/A
Nové obrázky ze závodů F1 2018 vás vezmou do víru dění

Nové obrázky ze závodů F1 2018 vás vez…

Další závody formulí od Codemasters se blíží a tvůrci nám uvolnili čerstvou várku obrázků.

3.  7.  2018 |