Hraním proti bolesti

Dr. Bryan Raudenbush z Jezuitské University ve Wheelingu provedl pokusy na zjištění souvislosti mezi hraním her a zvýšeným prahem bolesti.

Ve své práci zvané "Effects of Video Game Play on Pain Threshold and Tolerance" uvádí, že hraní her výrazně snižuje citlivost na bolest, nebo ji úplně odbourává. Zkoušky byly prováděny na šestici žánrů a ukázalo se, že hlavně hraní bojovek výrazně zvýšilo testujícím puls a práh bolestivosti. Zase sporty vytvořili u hráčů nejvyšší míru vzteku a frustrace, společně s akčními hrami. Podle studie může hraní her výrazně pomoci lidem, kteří mají podstoupit nějaký bolestivý zákrok, nebo trpí chronickými bolestmi.

Doupě komentuje: Běžně zažitý pocit, že sporty jsou poklidné hry, vzal slušně za své, ale každému, kdo tyto hry někdy hrál, je jasné, že je zjištění pravdivé. Ono stačí občas sledovat hráče sportovních her a člověk se jich bojí pomalu více, než pokud hrají třeba Painkiller. Každopádně se ukazuje, že třeba v nemocnicích pro děti by měly být hry dostupnější, protože nejen že dítka zabaví, ale navíc jim pomohou od bolesti. Jen bude třeba správně vybírat, aby to nebyl onen zmíněný Painkiller.

Zdroj: Gamasutra


NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

19 nejlepších strategických her, který si dnes můžete zahrát

19 nejlepších strategických her, který si dnes můž…

Strategickým hrám ještě neodzvonil konec, byť už se netěší takové popularitě jako dřív. Proto není od věci připomenout si ty největší pecky. A protože je strategických žánrů je mnoho, zaměříme se na válečné kultovky.

11.  10.  2020 | | 34 N/A
Co si zahrajete na PlayStationu 5 v den vydání? Máme kompletní přehled

Co si zahrajete na PlayStationu 5 v den vydání? Má…

Se hrami na novou generaci konzolí je to o něco složitější, než tomu bylo při příchodu té poslední. Kromě klasických launch titulů, které vyjdou ve stejný den jako konzole tady máme navíc zpětnou kompatibilitu. Tím ale ani zdaleka nekončíme.

17.  10.  2020 | | 10 N/A
Fotografové vyrazili do Mafie, pořídili snímky nasáklé kultovní atmosférou

Fotografové vyrazili do Mafie, pořídili snímky nas…

Předělávka první Mafie se rozhodně povedla, a kromě recenze to dokazují i pohlednice přímo ze hry.

20.  10.  2020 | | 3 N/A
Hry zadarmo nebo se slevou: to nejlepší od Xbox Studios a Amnesia zdarma

Hry zadarmo nebo se slevou: to nejlepší od Xbox St…

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

16.  10.  2020 |
Vyměnitelné kryty konzole PS5 dávají hráčům nové možnosti customizace

Vyměnitelné kryty konzole PS5 dávají hráčům nové m…

Ze strany Sony jde rozhodně o výborný nápad, jak ozvláštnit vzhled bez větších problémů.

8.  10.  2020 | | 10 N/A