Hrou roku je God of War, nejvíce ocenění má Red Dead Redemption 2

Red Dead Redemption 2 si odnáší nejvíce sošek, tu nejcennější si ale odnáší tým kolem Krata.
Hrou roku je God of War, nejvíce ocenění má Red Dead Redemption 2

God of War proti Red Dead Redemption 2. Tak se od oznámení nominací nejčastěji hovořilo o The Game Awards 2018. Podle očekávání to také vypadalo a dlouho se zdálo, že Red Dead Redemption převálcuje i epickou severskou výpravu snad ve všech kategoriích. Westernový počin od Rockstaru se totiž hned na úvodu radoval rovnou třikrát z udělení sošky. Nikdo v tu chvíli asi nevěřil, že by si večer pro RDR2 měl končit se čtyřmi cenami. 

Poté ale ke slovu přišlo také God of War, které uspělo v kategoriích akčních adventur a režie. Večer potom úspěchem zakončilo studio Santa Monica, když se radovalo z titulu hry roku pro God of War. Podívejte se na kompletní seznam vítězů The Game Awards.

Hra roku

Assassin’s Creed Odyssey (Ubisoft Quebec / Ubisoft)
Celeste (Matt Makes Games)
God of War (Sony Santa Monica / SIE) 
Marvel’s Spider-Man (Insomniac Games / SIE)
Monster Hunter: World (Capcom)
Red Dead Redemption 2 (Rockstar Games)

Nejlepší herecký výkon

Bryan Dechart jako Connor, Detroit: Become Human
Christopher Judge jako Kratos, God of War
Melissanthi Mahut jako Kassandra, Assassin’s Creed Odyssey
Roger Clark jako Arthur Morgan, Red Dead Redemption 2  (Vítěz)
Yuri Lowenthal jako Peter Parker, Marvel’s Spider-Man

Tvůrce internetového obsahu roku

Dr. Lupo
Myth
Ninja (Vítěz)
Pokimane
Willyrex

Nejlepší zavedená hra

Destiny 2 (Bungie / Activision)
Fortnite (Epic Games)  (Vítěz)
No Man’s Sky (Hello Games)
Overwatch (Blizzard)
Tom Clancy’s Rainbow Six Siege (Ubisoft Montreal / Ubisoft)

Nejlepší režie

A Way Out (Hazelight Studios / EA)
Detroit: Become Human (Quantic Dream / SIE)
God of War (Sony Santa Monica / SIE) (Vítěz)
Marvel’s Spider-Man (Insomniac Games / SIE)
Red Dead Redemption 2 (Rockstar Games)

Nejlepší výprava

Detroit: Become Human (Quantic Dream / SIE)
God of War (Sony Santa Monica / SIE)
Life is Strange 2: Episode 1 (Dontnod Entertainment / Square Enix)
Marvel’s Spider-Man (Insomniac Games / SIE)
Red Dead Redemption 2 (Rockstar Games) (Vítěz)

Nejlepší umělecké zpracování

Assassin’s Creed Odyssey (Ubisoft Quebec / Ubisoft)
God of War (Sony Santa Monica / SIE)
Octopath Traveler (Square Enix / Acquire / Nintendo)
Red Dead Redemption 2 (Rockstar Games)
Return of Obra Din (3909 LLC)  (Vítěz)

Nejlepší hudba

Celeste (Lena Raine)
God of War (Bear McCreary)
Marvel’s Spider-Man (John Paesano)
Ni No Kuni 2: Revenant Kingdom (Joe Hisaishi)
Octopath Traveler (Yasunori Nishiki)
Red Dead Redemption 2 (Woody Jackson) (Vítěz)

Nejlepší zvukový design

Call of Duty: Black Ops 4 (Treyarch Studios / Activision)
Forza Horizon 4 (Playground Games / Turn 10 Studios / Microsoft Studios)
God of War (Sony Santa Monica / SIE)
Marvel’s Spider-Man (Insomniac Games / SIE)
Red Dead Redemption 2 (Rockstar Games)  (Vítěz)

Ocenění Games for Impact

11-11 Memories Retold (Digixart / Aardman Animations / Bandai Namco Entertainment)
Celeste (Matt Makes Games) Florence (Mountains / Annapurna Interactive)  (Vítěz)
Life is Strange 2: Episode 1 (Dontnod Entertainment / Square Enix)
The Missing: JJ Macfield and the Island of Memories (White Owls / Arc System Works)

Nejlepší nezávislá hra

Celeste (Matt Makes Games) (Vítěz)
Dead Cells (Motion Twin)
Into the Breach (Subset Games)
Return of the Obra Dinn (3909 LLC)
The Messenger (Sabotage Studio) 

Nejlepší mobilní hra

Donut County (Ben Esposito / Annapurna Interactive)
Florence (Mountains / Annapurna Interactive)  (Vítěz)
Fortnite (Epic Games) PUBG Mobile (Lightspeed & Quantum / Tencent Games)
Reigns: Game of Thrones (Nerial / Developer Digital)

Nejlepší VR/AR Hra

Astro Bot Rescue Mission (SIE Japan Studio / SIE)  (Vítěz)
Beat Saber (Beat Games)
Firewall Zero Hour (First Contact Entertainment / SIE)
Moss (Polyarc Games)
Tetris Effect (Resonair / Enhance, Inc)

Nejlepší akční hra

Call of Duty: Black Ops 4 (Treyarch / Activision)
Dead Cells (Motion Twin) (Vítěz)
Destiny 2: Forsaken (Bungie / Activision)
Far Cry 5 (Ubisoft Montreal / Ubisoft)
Mega Man 11 (Capcom)

Nejlepší akčně dobrodružná hra

Assassin’s Creed Odyssey (Ubisoft Quebec / Ubisoft)
God of War (Sony Santa Monica / SIE) (Vítěz)
Marvel’s Spider-Man (Insomniac Games / SIE)
Red Dead Redemption 2 (Rockstar Games)
Shadow of the Tomb Raider (Eidos Montreal / Crystal Dynamics / Square Enix)

Nejlepší RPG

Dragon Quest 11: Echoes of an Elusive Age (Square Enix / Square Enix)
Monster Hunter: World (Capcom) (Vítěz)
Ni no Kuni 2: Revenant Kingdom (Level 5 / Bandai Namco Entertainment)
Octopath Traveler (Square Enix / Acquire / Nintendo)
Pillars of Eternity II: Deadfire (Obsidian Entertainment / Versus Evil)

Nejlepší bojová hra

BlazBlue: Cross Tag Battle (Arc System Works)
Dragon Ball FighterZ (Arc System Works / Bandai Namco Entertainment) (Vítěz)
Soulcalibur 6 (Bandai Namco Studios / Bandai Namco Entertainment)
Street Fighter 5 Arcade (Dimps / Capcom)

Nejlepší rodinná hra

Mario Tennis Aces (Camelot Software Planning / Nintendo)
Nintendo Labo (Nintendo EPD / Nintendo)
Overcooked 2 (Ghost Town Games / Team 17) (Vítěz)
Starlink: Battle for Atlas (Ubisoft Toronto / Ubisoft)
Super Mario Party (NDCube / Nintendo)

Nejlepší strategická hra

Battletech (Harebrained Schemes / Paradox Interactive)
Frostpunk (11 bit studios)
Into the Breach (Subset Games) (Vítěz)
The Banner Saga 3 (Stoic Studio / Versus Evil)
Valkyria Chronicles 4 (Sega CS3 / Sega)

Nejlepší sportovní/závodní hra

FIFA 19 (EA Vancouver / EA Sports)
Forza Horizon 4 (Playground Games / Turn 10 Studios / Microsoft Studios) (Vítěz)
Mario Tennis Aces (Camelot Software Planning / Nintendo)
NBA 2K19 (Visual Concepts / 2K Sports)
Pro Evolution Soccer 2019 (PES Productions / Konami)

Nejlepší multiplayerová hra

Call of Duty: Black Ops 4 (Treyarch / Activision)
Destiny 2: Forsaken (Bungie / Activision)
Fortnite (Epic Games)  (Vítěz)
Monster Hunter: World (Capcom)
Sea of Thieves (Rare / Microsoft Studios)

Nejlepší studentská hra

Combat 2018 (Inland Norway University of Applied Sciences – Norway)  (Vítěz)
Dash Quasar (UC Santa Cruz)
JERA (Digipen Bilbao, Spain)
LIFF (ISTART Digital – France)
RE: Charge (MIT)

Nejlepší debutová nezávislá hra

Donut County (Ben Esposito / Annapurna Interactive)
Florence (Mountains / Annapurna Interactive)
Moss (Polyarc Games)
The Messenger (Sabotage Studio) (Vítěz)
Yoku’s Island Express (Villa Gorilla)

Nejlepší E-sportová hra

Counter-Strike: Global Offensive
Dota 2
Fortnite
League of Legends
Overwatch
 (Vítěz)

Nejlepší E-sportový hráč

Dominique “SonicFox” McLean (Echo Fox) (Vítěz)
Hajime “Tokido” Taniguchi J
ian “Uzi” Zi-Hao (Royal Never Give Up)

Oleksandr “s1mple” Kostyliev (Natus Vincere)
Sung-hyeon “JJoNak” Bang (New York Excelsior)

Nejlepší E-sportový tým

Astralis (CSGO)
Cloud9 (LOL) (Vítěz)
Fnatic (LOL)
London Spitfire (Overwatch)
OG (Dota 2)

Nejlepší E-sportový kouč

Bok “Reapered” Han-gyu (Cloud9) (Vítěz)
Cristian “ppasarel” Bănăseanu (OG)
Danny “zonic” Sørensen (Astralis)
Dylan Falco (Fnatic)
Jakob “YamatoCannon” Mebdi (Team Vitality)
Janko “YNk” Paunovic (MiBR)

Nejlepší E-sportová událost

ELEAGUE Major: Boston 2018
EVO 2018
League of Legends World Championship (Vítěz)
Overwatch League Grand Finals
The International 2018

Nejlepší E-sportový moderátor

Alex “Goldenboy” Mendez

Alex “Machine” Richardson
AndersBlume
Eefje “Sjokz” Depoortere (Vítěz)
Paul “RedEye” Chaloner

Nejlepší E-sportový moment

OG’s překvapují LGD (Dota2 Finals)
KT vs IG Base Race (LoL Worlds)
C9 návrat do hry a výhra v prodloužení proti FAZE (ELEAGUE) (Vítěz)
G2 poráží RNG (LoL Worlds)
SonicFox vs. Go1 (DBR - EVO 2018)

Není pochyb, že tento rok byl pro herní průmysl zcela fantastický a my můžeme poděkovat všem, kdo se na to podíleli a zároveň jim pogratulovat k tak skvělé práci. Jak dopadli vaši favorité? Jste s výsledky ankety spokojení? 

Nejnovější komentáře