Hrozí opět nedostatek Wii na trhu?

Ti z vás, kteří sledují trh s herními konzolemi trochu pozorněji, jistě ví, že se Nintendo Wii od svého uvedení do prodeje potýká, čas od času, se zásobovacími problémy. Tento nedostatek se přitom projevuje především v průběhu svátků, kdy poptávka po takovémto zboží zpravidla narůstá. To ostatně v rozhovoru pro Forbes potvrdil i ředitel společnosti Nintendo, Satoru Iwata, jenž zároveň potvrdil, že není jisté, zda-li se nebude stejná situace opakovat i letos.

"Opravdu se snažíme zvýšit dovoz do Spojených států, alespoň v porovnání s loňským rokem," řekl v rozhovoru Iwata. "I přesto ovšem nejsem schopný na sto procent zaručit, že si na Vánoce koupí Wii každý, kdo o něj projeví zájem. Můžu ovšem slíbit, že Nintendo udělá vše co bude možné pro to, abychom uspokojili poptávku."

Mimo to Iwata uvedl, že se Američané dočkají mnohem většího zásobení než Evropa, či Asie, kde je zájem o konzoli o něco menší. Nezmínil se ovšem o tom, jak budou řešit téže problém, objevil-li by se právě v Evropě. Kromě otázek ohledně zásobování trhu se ředitel Nintenda ještě stihnul v průběhu interview omluvit všem fanouškům, které zklamala jejich letošní prezentace na E3, která byla cílena především na příležitostné hráče (tituly jako Wii Music, nebo Wii Sports Resort ostatně mluví sami za sebe).

Zdroj: Gamespot

Nejnovější komentáře


NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Nejkrásnější konzolové hry: když na výkonu nezáleží (galerie)

Nejkrásnější konzolové hry: když na vý…

Kdo říkal, že na hezké hry potřebujete jen to nejvýkonnější PC?

15.  7.  2018 | | 5 N/A
V Minecraftu postavíte cokoliv, podívejte se na Paříž z 19. století

V Minecraftu postavíte cokoliv, podíve…

Minecraft nás svými možnostmi nepřestává překvapovat. Nejzajímavější projekty jsou však stále ty, které simulují reálná města.

17.  7.  2018 | | 8 N/A
Rozšíření do KC Deliverance opět láká na krásy českých lesů

Rozšíření do KC Deliverance opět láká …

Je čas vrátit se do českých luhů a hájů a okusit krásy našeho středověku.

12.  7.  2018 | | 2 N/A
KC Deliverance: From the Ashes: znáte Jindru, všechno spraví! (recenze)

KC Deliverance: From the Ashes: znáte …

První DLC do Kingdom Come: Deliverance konečně spatřilo světlo světa a neslibuje málo. Máte se stát rychtářem a spravovat vlastní vesničku. Přesto nás DLC vůbec nenadchlo.

10.  7.  2018 | | 5 N/A
DOOM: Desková hra - akční nářez na vašem stole (recenze)

DOOM: Desková hra - akční nářez na vaš…

Na poli počítačových her je DOOM skutečnou legendou. V této recenzi se ale podíváme na jeho mladšího deskoherního sourozence. Nutno říct, že rodinné jméno se mu ve světě deskových her podařilo adaptovat se ctí.

7.  7.  2018 | | 6 N/A