Hry od Bethesdy musí být na Xboxu první nebo lepší, zní z Microsoftu

Plány Microsoftu s Bethesdou se pomalu začínají odhalovat.
Hry od Bethesdy musí být na Xboxu první nebo lepší, zní z Microsoftu

Akvizice Bethesdy Microsoftem pro mnohé fanoušky oblíbených značek tohoto vydavatele znamenala nejistotu a obavy z toho, zda se hry od Bethesda Softworks budou dostávat i nadále k hráčům platforem mimo portfolio Microsoftu. Od té doby se objevila spousta prohlášení, která tvrdila, že se k exkluzivitě bude Microsoft stavět individuálně nebo třeba, že aby se finančně odkoupení Bethesdy vyplatilo, není nutné  její hry vydat na konkurenčních zařízeních. Teď se do diskuse přidal také finanční šéf Xboxu Tim Stuart.

Těžko si představuji TES VI jako Xbox exkluzivitu, říká Todd Howard

Těžko si představuji TES VI jako Xbox exkluzivitu, říká Todd Howard

Podle Stuarta není v plánu hry Bethesdy upírat ostatním platformám, ale měly by na Xboxu být první nebo nejlepší. "Z dlouhodobého hlediska nemáme v plánu stáhnout obsah Bethesdy z platforem Sony a Nintenda. Co ale chceme je, že pokud si tyto hry zahrajete na našich platformách, dostanete je dříve nebo v lepším stavu," prozradil Stuart. Upozornil, že nemluvíme o žádné exkluzivitě. Hry však zřejmě budou na Xboxu a PC první, nebo by mohly nabízet výhody, kterých se na ostatních platformách nedočkáme. V neposlední řadě potom Stuart mluvil o tom, že cílem Microsoftu je hráče na Game Passu dostat do světa her Bethesdy. 

Microsoft kupuje Bethesdu. Vývojáři sérií jako Fallout a Doom nyní patří pod Xbox

Microsoft kupuje Bethesdu. Vývojáři sérií jako Fallout a Doom nyní patří pod Xbox

Jak přesně bude Microsoft tyto plány realizovat zatím nevíme, ale pokud by se na Xbox a PC dostaly nejlepší verze her Bethesdy, hrálo by to pro vás roli, nebo by to na váš výběr platformy nemělo vliv?


NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Vybrali jsme nejlepší hry pro mobily, které si letos můžete zahrát

Vybrali jsme nejlepší hry pro mobily, které si let…

Mobilní hry se v dnešní době vyrovnají mnoha počítačovým i konzolovým kouskům. Jaký si ale vybrat? Tady jsou naše tipy na nejlepší hry pro mobily.

25.  11.  2020 | |19 N/A
Ladislav Novák
Nejlepší hryTémaMobily
Nejlepší konzolové hry, které si letos můžete zahrát. Playstation, Xbox i Switch

Nejlepší konzolové hry, které si letos můžete zahr…

12 her, které vám nesmí uniknout, pokud hrajete na herních konzolích. Našli jsme nejzajímavější pecky pro Playstation, Xbox i Switch.

19.  11.  2020 | |6 N/A
Martin Nahodil
Konzole
Hry zadarmo nebo se slevou: podzimní slevy na Steamu a Black Friday

Hry zadarmo nebo se slevou: podzimní slevy na Stea…

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

27.  11.  2020 | |1 N/A
Martin Nahodil
Hry zdarmaSlevové akce