Hry pro rok 2000 – dějství třetí

Dnešní díl připravovaných her pro rok 2000 bude věnován velice populárnímu směru – pokud si přejete dozvědět se více o strategiích, které by se v průběhu nejbližších jedenácti měsíců měly objevit na vašich obrazovkách, pak tento článek je tím, co hledáte. Odpovědí a tázavou otázkou zároveň – podaří se hru uvést včas?
Dalším neméně nadupaným žánrem jsou strategie. V nejbližší době se snad objeví 1602 a.d. od GT interactive, což ocení asi nejvíce příznivci Caesara či Civilizace. Bude to klasická budovatelská realtime strategie, kterážto na první pohled neoplývá žádnými novinkami či vylepšeními kupříkladu oproti jmenovanému Caesarovi 3. Jediné, co mě trochu zarazilo, bylo neskutečných devadesát různých druhů budov. Doufejme, že dlouho na sebe nenechá čekat i Majesty: Sovereign of Ardania od Hasbra interactive, což vypadá na hodně zajímavou hru s poměrně originálním námětem. Půjde o jakousi RPG strategii, kde ovšem nebudete ovládat hrdiny pachtící se za dobrodružstvím a ani příšery v dungeonech a ani jiné nástrahy tu nebudou pod vaší kontrolou. Vaším úkolem bude v neznámém světě rozvíjet království. Nabízet hrdinům odměny za questy, které se v neprozkoumaném světě naskytnou, zakládat krčmy pro sjednávání obchodů, knihovny pro kouzelníky, kováře pro válečníky a zkrátka takové věci, které jsou v každé hře samozřejmostí, budete mít pro tentokrát na starost vy.

Další realtimovou strategii s docela zajímavým námětem vypustí Eidos pod jménem Republic: the Revolution. Začnete ve fiktivní republice Novistrana jako naprostá nula a váš jediný úkol bude vypracovat se na vládce celé země a úspěšně čelit až šestnácti oponentům . S tím je samozřejmě spojena řada aktivit jako vydírání, podplácení, přesvědčování a řada dalších zcela běžných úkonů, které se budou promítat do celkového efektu vašeho počínání. Pohybovat bychom se měli v plně trojrozměrném naprosto realisticky simulovaném světě, plném lidiček, kteří se budou chovat třeba jako váš soused. Vize je to hezká, i když pro mě trochu nepředstavitelná, ale jak už jsem několikrát řekl, jestli to bude jenom z půlky pravda, určitě se budeme dobře bavit. Lehce ve stejném duchu se ponesou i The Sims z dílen Maxisu. Nebude to žádné další pokračování Simcity, jak by se na první pohled mohlo zdát, ale jak někdo velmi trefně poznamenal, takové Tamagotchi pro dospělé. Dostanete barák a maníka a dělejte s ním, co umíte. Sežeňte mu práci, za vydělané peníze zařizujte dům, pozvete sousedy na párty, založte rodinu nebo se jen tak pro srandu dejte cestou zločinu, vše bude na vás. No a do třetice ještě o jednu originalitu se podařilo vymyslet u Virgin interactive a k nám se dostane pod jménem Evolva. Částečně to bude strategie a částečně akce, kde celá sranda tkví v tom, že vaše bojovníky budete šlechtit. Přesněji, budete si hrát na genetického inženýra a modelovat nové a dokonalejší potvory, aby nahradily ty staré. No uvidíme.

Takže dál, z východních luhů a hájů, konkrétně z Bulharska dovane Tzar, což pro představu budou normální Warcrafti, ke kterým přidáte daleko větší mapy, jednotky, které mohou sbírat a používat předměty a víc surovin, které musíte shromažďovat. Ještě z trochu větší dálky, z Ruska, doputuje Iron Strategy od Nikity. Bude to klasické zápolení o zdroje a kontrolované území. Těžíte, vynalézáte a stavíte, prostě klasika. Pro zpestření je do děje občas zasazena mise, kdy máte udělat nějaký specielní úkol (třeba jen s jedním vozidlem) a hra se pak posouvá spíše do first person rozměru. Ne nepodobné bude i pokračování Earth 2140 příhodně nazvané Earth 2150: Escape from the Blue Planet od Topware Interactive, kde se víceméně bude v dalších devadesáti misích rozvíjet konflikt z předchozího dílu, nebo třeba Metal Fatigue od Psygnosis, což je opět jedna klasická RTS se vším všudy. Tedy vývoj nového vybavení stavění nových jednotek.... Když jsme u těch jednotek, tak jak jste si asi všimli z obrázků, budete válčit za a s roboty, tedy přesně řečeno Comboty (nikoli kompoty...), kteří mají tu skvělou vlastnost, že půjdou stejně jako kupříkladu v Mechwarriorech modifikovat. Když propočtete všechny kombinace, dostanete se tak až na neuvěřitelných 10,000 typům robotů, což je podle mě už docela hodně. Příběh se točí kolem nějaké planetky, na kterou si dělají zálusk největší pozemské korporace, a aby toho nebylo málo, tak je ta planetka také osídlena nějakými určitě strašně krvelačnými (nebo spíš olejolačnými???) mimotvory.

Do rodiny strategií přispěje i Lucasarts se svým Star Wars: Force Commanderem, což by podle autorů měla být „Single and Multi-Player Ground-Based Battle game“, jinými slovy poměrně normální RTS. Dění se bude točit okolo známých bitev, jak jinak než z trilogie Star wars. Začínat by se mělo hledáním droidů na Tatooine z dílu Star Wars: A New Hope a hlavním kláním bude Battle of Hoth z dílu The Empire Strikes Back. Ještě jsem vysondoval, že celkově by mělo být něco přes padesát různých typů budov, vojáků a vozidel a podívat bychom se měli na Yavin 4 (pralesy), Tatooine (pouště), Corellia (pláně), Coruscant (sníh)... Slibovaná je samozřejmě skvělá grafika a takové ty obvyklé plky bez větší informační hodnoty, kterých je plno také u Hostile Waters od Rage software nebo Aramdy od Metropolis, i když o ní je známo, že to bude veskrze klon Master of Orion pouze pro on-line hraní. No a ještě mi tu zbyla jedna pouze on-line gamesa s názvem Infantry od Harmless Games. O ní lze říct, že to bude něco jako akční team-based i trochu RPG strategie. V jednotlivých mapách bude maximum 150 hráčů, kteří se mohou různě spojovat, vytvářet komanda a samozřejmě spolu bojovat. Každý voják má spoustu vlastností jako u klasické RPG, takže se zajistí dostatečná diferencovanost (dovedností by prý mělo být skoro 500, ale to mi přijde jako tisková chyba. Nebo že by ne?). Zajímavostí budou určitě také vozidla, která budou moct převážet více hráčů najednou a určitě vás překvapí celých 200 různých typů zbraní a hafl dalšího vybavení.

Nejnovější komentáře


NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Vybrali jsme nejlepší hry pro mobily, které si letos můžete zahrát

Vybrali jsme nejlepší hry pro mobily, které si let…

Mobilní hry se v dnešní době vyrovnají mnoha počítačovým i konzolovým kouskům. Jaký si ale vybrat? Tady jsou naše tipy na nejlepší hry pro mobily.

25.  11.  2020 | |16 N/A
Ladislav Novák
Nejlepší hryTémaMobily
Nejlepší konzolové hry, které si letos můžete zahrát. Playstation, Xbox i Switch

Nejlepší konzolové hry, které si letos můžete zahr…

12 her, které vám nesmí uniknout, pokud hrajete na herních konzolích. Našli jsme nejzajímavější pecky pro Playstation, Xbox i Switch.

19.  11.  2020 | |5 N/A
Martin Nahodil
Konzole
Hry zadarmo nebo se slevou: Black Friday a Elite Dangerous zdarma

Hry zadarmo nebo se slevou: Black Friday a Elite D…

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

21.  11.  2020 |
Martin Nahodil
Hry zdarmaSlevové akce