Hry pro rok 2000 – dějství třetí

Dnešní díl připravovaných her pro rok 2000 bude věnován velice populárnímu směru – pokud si přejete dozvědět se více o strategiích, které by se v průběhu nejbližších jedenácti měsíců měly objevit na vašich obrazovkách, pak tento článek je tím, co hledáte. Odpovědí a tázavou otázkou zároveň – podaří se hru uvést včas?
Dalším neméně nadupaným žánrem jsou strategie. V nejbližší době se snad objeví 1602 a.d. od GT interactive, což ocení asi nejvíce příznivci Caesara či Civilizace. Bude to klasická budovatelská realtime strategie, kterážto na první pohled neoplývá žádnými novinkami či vylepšeními kupříkladu oproti jmenovanému Caesarovi 3. Jediné, co mě trochu zarazilo, bylo neskutečných devadesát různých druhů budov. Doufejme, že dlouho na sebe nenechá čekat i Majesty: Sovereign of Ardania od Hasbra interactive, což vypadá na hodně zajímavou hru s poměrně originálním námětem. Půjde o jakousi RPG strategii, kde ovšem nebudete ovládat hrdiny pachtící se za dobrodružstvím a ani příšery v dungeonech a ani jiné nástrahy tu nebudou pod vaší kontrolou. Vaším úkolem bude v neznámém světě rozvíjet království. Nabízet hrdinům odměny za questy, které se v neprozkoumaném světě naskytnou, zakládat krčmy pro sjednávání obchodů, knihovny pro kouzelníky, kováře pro válečníky a zkrátka takové věci, které jsou v každé hře samozřejmostí, budete mít pro tentokrát na starost vy.

Další realtimovou strategii s docela zajímavým námětem vypustí Eidos pod jménem Republic: the Revolution. Začnete ve fiktivní republice Novistrana jako naprostá nula a váš jediný úkol bude vypracovat se na vládce celé země a úspěšně čelit až šestnácti oponentům . S tím je samozřejmě spojena řada aktivit jako vydírání, podplácení, přesvědčování a řada dalších zcela běžných úkonů, které se budou promítat do celkového efektu vašeho počínání. Pohybovat bychom se měli v plně trojrozměrném naprosto realisticky simulovaném světě, plném lidiček, kteří se budou chovat třeba jako váš soused. Vize je to hezká, i když pro mě trochu nepředstavitelná, ale jak už jsem několikrát řekl, jestli to bude jenom z půlky pravda, určitě se budeme dobře bavit. Lehce ve stejném duchu se ponesou i The Sims z dílen Maxisu. Nebude to žádné další pokračování Simcity, jak by se na první pohled mohlo zdát, ale jak někdo velmi trefně poznamenal, takové Tamagotchi pro dospělé. Dostanete barák a maníka a dělejte s ním, co umíte. Sežeňte mu práci, za vydělané peníze zařizujte dům, pozvete sousedy na párty, založte rodinu nebo se jen tak pro srandu dejte cestou zločinu, vše bude na vás. No a do třetice ještě o jednu originalitu se podařilo vymyslet u Virgin interactive a k nám se dostane pod jménem Evolva. Částečně to bude strategie a částečně akce, kde celá sranda tkví v tom, že vaše bojovníky budete šlechtit. Přesněji, budete si hrát na genetického inženýra a modelovat nové a dokonalejší potvory, aby nahradily ty staré. No uvidíme.

Takže dál, z východních luhů a hájů, konkrétně z Bulharska dovane Tzar, což pro představu budou normální Warcrafti, ke kterým přidáte daleko větší mapy, jednotky, které mohou sbírat a používat předměty a víc surovin, které musíte shromažďovat. Ještě z trochu větší dálky, z Ruska, doputuje Iron Strategy od Nikity. Bude to klasické zápolení o zdroje a kontrolované území. Těžíte, vynalézáte a stavíte, prostě klasika. Pro zpestření je do děje občas zasazena mise, kdy máte udělat nějaký specielní úkol (třeba jen s jedním vozidlem) a hra se pak posouvá spíše do first person rozměru. Ne nepodobné bude i pokračování Earth 2140 příhodně nazvané Earth 2150: Escape from the Blue Planet od Topware Interactive, kde se víceméně bude v dalších devadesáti misích rozvíjet konflikt z předchozího dílu, nebo třeba Metal Fatigue od Psygnosis, což je opět jedna klasická RTS se vším všudy. Tedy vývoj nového vybavení stavění nových jednotek.... Když jsme u těch jednotek, tak jak jste si asi všimli z obrázků, budete válčit za a s roboty, tedy přesně řečeno Comboty (nikoli kompoty...), kteří mají tu skvělou vlastnost, že půjdou stejně jako kupříkladu v Mechwarriorech modifikovat. Když propočtete všechny kombinace, dostanete se tak až na neuvěřitelných 10,000 typům robotů, což je podle mě už docela hodně. Příběh se točí kolem nějaké planetky, na kterou si dělají zálusk největší pozemské korporace, a aby toho nebylo málo, tak je ta planetka také osídlena nějakými určitě strašně krvelačnými (nebo spíš olejolačnými???) mimotvory.

Do rodiny strategií přispěje i Lucasarts se svým Star Wars: Force Commanderem, což by podle autorů měla být „Single and Multi-Player Ground-Based Battle game“, jinými slovy poměrně normální RTS. Dění se bude točit okolo známých bitev, jak jinak než z trilogie Star wars. Začínat by se mělo hledáním droidů na Tatooine z dílu Star Wars: A New Hope a hlavním kláním bude Battle of Hoth z dílu The Empire Strikes Back. Ještě jsem vysondoval, že celkově by mělo být něco přes padesát různých typů budov, vojáků a vozidel a podívat bychom se měli na Yavin 4 (pralesy), Tatooine (pouště), Corellia (pláně), Coruscant (sníh)... Slibovaná je samozřejmě skvělá grafika a takové ty obvyklé plky bez větší informační hodnoty, kterých je plno také u Hostile Waters od Rage software nebo Aramdy od Metropolis, i když o ní je známo, že to bude veskrze klon Master of Orion pouze pro on-line hraní. No a ještě mi tu zbyla jedna pouze on-line gamesa s názvem Infantry od Harmless Games. O ní lze říct, že to bude něco jako akční team-based i trochu RPG strategie. V jednotlivých mapách bude maximum 150 hráčů, kteří se mohou různě spojovat, vytvářet komanda a samozřejmě spolu bojovat. Každý voják má spoustu vlastností jako u klasické RPG, takže se zajistí dostatečná diferencovanost (dovedností by prý mělo být skoro 500, ale to mi přijde jako tisková chyba. Nebo že by ne?). Zajímavostí budou určitě také vozidla, která budou moct převážet více hráčů najednou a určitě vás překvapí celých 200 různých typů zbraní a hafl dalšího vybavení.

Nejnovější komentáře

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Vybrali jsme nejlepší PC hry pod stromeček

Vybrali jsme nejlepší PC hry pod strom…

Toto je deset her, které byste rozhodně neměli při hraní na počítači vynechat.

18.  11.  2017 | | 12 N/A
Need for Speed Payback: nedostatečně rychle a zběsile (recenze)

Need for Speed Payback: nedostatečně r…

Po menší přestávce jsme se konečně dočkali dalšího dílu série Need for Speed. Prospěla závodům pauza stejně, jako novému asasínovi? To se dozvíte z naší recenze.

12.  11.  2017 | | 17 N/A
Na PS Store startuje nová akce, najdete tam spoustu her pod tři stovky

Na PS Store startuje nová akce, najdet…

Chcete si doplnit svou digitální knihovničku konzole Playstation o pár parádních pecek? V obchodě máte skvělou akci.

16.  11.  2017 | | 4 N/A
Testovali jsme Xbox One X: jde o nejvýkonnější konzoli na trhu?

Testovali jsme Xbox One X: jde o nejvý…

Tak je to konečně tady. Vyšel Xbox One X, nejvýkonnější konzole na trhu a dlouho opěvovaný klenot Microsoftu. Je to opravdu dobrá herní mašina nebo přeceněný favorit?

17.  11.  2017 | | 16 N/A
Fanoušci přinutili EA ke změně, Star Wars Battlefront 2 bude lepší

Fanoušci přinutili EA ke změně, Star W…

Velká vlna nevole od fanoušků Battlefrontu podle všeho padla na úrodnou půdu. EA chystá změny.

18.  11.  2017 | | 2 N/A
Microsoft rozjíždí časově omezenou nabídku bundlů konzole Xbox One S

Microsoft rozjíždí časově omezenou nab…

Slevová mánie začíná.

12.  11.  2017 |
Hrajeme Star Wars Battlefront II: hvězdné války ve 4K

Hrajeme Star Wars Battlefront II: hvěz…

Zapli jsme Xbox One X a rozhodli se vyzkoušet, jak vypadají Hvězdné Války ve 4K. A víte co? Vypadá to parádně!

15.  11.  2017 | | 6 N/A
Playstation má speciální nabídku na Černý pátek, konzole i hry s velkou slevou

Playstation má speciální nabídku na Če…

Sony oznamuje, že v právě probíhající akci Black Friday nabízí ještě atraktivnější cenové podmínky svých produktů.

21.  11.  2017 |