Hry v Americe - podpora a zákaz

Již dříve jsme se zmiňovali, že v americkém státe Illinoa chystají vyhlášku, která by měla zakázat prodej her s označením M nebo AO nezletilým. Vyhláška je zase o krok blíže svému schválení, když prošla tamní sněmovnou. Nebyla by to snad ani Amerika, kdyby se do všeho nevloudil nějaký háček. Posuzovat, zda je ta která hra závadná, bude nakonec prodejce dle svého rozumu s tím, že může dbát doporučení ESRB na obalu. Pokud bude prodávat hry, které uzná za nevhodné, nezletilým, hrozí mu až tisícidolarová pokuta. A pak že naši zákonodárci vymýšlí perly.

Zase na druhou stranu ve státe Lousiana se místní politici rozhodli herní průmysl podporovat až desetiprocentní úlevou z daní pro firmy, které zde budou alespoň rok vyvíjet hry. K tomu se ještě přidá stejná úleva pokud založí obchod s hrami a investují do něj alespoň tři sta tisíc dolarů. A aby toho nebylo málo, schválili ještě studijní obor tvorba her pro univerzity na území státu, takže firmy si mohou rovnou nabrat zaměstnance. Jen více takových států.

Zdroj: Gamespot

Nejnovější komentáře


NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Tipy na 7 překvapivých herních hitů, od kterých nikdo nic nečekal

Tipy na 7 překvapivých herních hitů, od kterých ni…

Od následujících her si hráči příliš neslibovali, přesto všechny dokázaly překvapit.

12.  1.  2021 | |10 N/A
Ladislav Novák
Téma
Hráči fotí zážitky z Anglie: AC Valhalla je opět grafickým skvostem

Hráči fotí zážitky z Anglie: AC Valhalla je opět g…

Jestli něco Ubisoft umí, pak jsou to pestré světy, lákající k focení.

16.  1.  2021 | |11 N/A
Daniel Pánek
Assassin's Creed ValhallaGalerie
Hry zadarmo nebo se slevou: novoroční akce a Crying Suns zdarma

Hry zadarmo nebo se slevou: novoroční akce a Cryin…

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

8.  1.  2021 |
Martin Nahodil
Hry zdarmaSlevové akce