Hry z Game Passu pro PC již půjde modifikovat. Microsoft upraví aplikaci Xbox

Otevřenější Microsoft Store se přiblíží Steamu

Microsoft Store podle informací Toma Warrena z magazínu The Verge zruší některé restrikce. Firma již údajně interně testuje novou aplikaci Xbox, která by umožnila zakoupené hry (či ty dostupné skrz předplatné Game Pass) volně přesouvat mezi disky a jejich složky doplňovat o modifikace třetích stran. Tím by se Store přiblížil Steamu nebo třeba GOGu, kde podobná omezení neplatí.

Ve Windows je už dnes možné hry nebo libovolné aplikace ze Storu přesouvat, slouží k tomu v systémovém nastavení sekce Aplikace a funkce, skrz ni lze najít hru a z menu schovaného pod třemi tečkami vybrat možnosti Přesunout. Uživatel si ale nevybere přesné umístění. Pokud má další disky, vytvoří se mu tam například adresář D:\WindowsApps. S jeho obsahem už ale není možné jednoduše manipulovat.

To se právě týká i instalace modů. Pokud s nimi přímo nepočítá hra, což je třeba příklad Skyrimu, Falloutu 4 neob Farming Simulatorů, hráči mají smůlu. Jestliže Microsoft skutečně toto omezení odstraní, bude možné mody zlepšující hry, upravující textury nebo přinášející nový obsah či neoficiální češtiny instalovat libovolně. Dokážeme si ovšem představit, že určitá omezení budou i tak platit.

Řada rozšíření stahovaných například z Nexus Mods může sahat na soubory, které budou přirozeně chráněny pomocí DRM. To by se mohlo týkat hlavně titulů získaných prostřednictvím předplatného Xbox Game Pass, které musí pravidelně kontrolovat časovou platnost licence. Bližší informace ale zatím nemáme.

Oživeno: Microsoft právě oficiálně potvrdil, že zmíněné novinky brzy zamíří těm zapojených do programu Xbox Insider. Mimo možnosti zvolit si přesné umístění her na disku a podporu modů firma zmiňuje i to, že podporu modů bude uvádět u her přímo na jejich profilových stránkách ve Storu a že se také zrychlí stahování her a aktualizací.

Váš názor Další článek: Valve odkládá vydání handheldu Steam Deck kvůli nedostatku materiálů

Témata článku: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,Na povrchu Měsíce je tolik kyslíku, že by stačil pro lidstvo na 100 tisíc let

Na povrchu Měsíce je tolik kyslíku, že by stačil pro lidstvo na 100 tisíc let

** Lidstvo se připravuje na kolonizaci Měsíce ** Jednou ze základních surovin, bez nichž se na naší přirozené družici neobejdeme, je nepochybně kyslík ** Kde ho vzít?

Stanislav Mihulka
KolonizaceMěsícO2
Jak je možné, že plachetnice pluje třikrát rychleji než vítr, který ji pohání

Jak je možné, že plachetnice pluje třikrát rychleji než vítr, který ji pohání

** Některé závodní trimarány překonají rychlost větru, který je pohání ** Jak je něco takového vůbec možné? Neporušují zákony fyziky? ** Ale vůbec ne. Stačí si připomenout sčítání vektorů

Jakub Čížek
JachtaFyzikaTechnologie
Vědci zkoumali přesnost měření stavby těla u hodinek od Samsungu. Výsledky všechny překvapily

Vědci zkoumali přesnost měření stavby těla u hodinek od Samsungu. Výsledky všechny překvapily

** Chytré hodinky běžně bereme jako informativní měřidla ** Jak si však stojí ve srovnání s profesionálními měřiči ** Při měření stavby těla se na hodinky můžete spolehnout

Martin Chroust
Galaxy Watch4Měření

Aktuality

17:19 | Dnes ve 22:00 našeho času proběhne představení závěrečné událostí aktuální sezóny ve Fortnite. Epic na něj láká krátkým teaserem. 
2. prosince | Během The Game Awards pravděpodobně uvidíme novou ukázku z připravované bojovky Tekken 8. Vydání se zatím odhaduje na příští rok pro PlayStation 5. 
2. prosince | Na předávání The Game Awards nás čeká oznámení novinky od vydavatelství 505 Games. QR kód z jejich teaseru odkazuje na stránku Na předávání The Game Awards nás čeká oznámení novinky od vydavatelství 505 Games. QR kód z jejich teaseru odkazuje na stránku
1. prosince | Barevná akce Splatoon 3 přivítala velkou aktualizaci, v rámci které přibývají nové mapy, zbraně, vybavení i věci do katalogu. Pro všechny majitele hry je dostupná zdarma. 

Prosincový Computer

Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest mobilů do 4 000 Kč

Velký test herních notebooků

Jak zkrotit sociální sítě

Vše o senzorech v hodinkách