Hry zadarmo, nebo se slevou: Festival stříleček a pestrobarevná adventura The Big Con zdarma

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

GOG – Good Old Games Sale

Nostalgie táhne, proto se není čemu divit, že je mezi hráči stále zájem o starší tituly. Spoustu z nich si nyní můžete pořídit za pár korun ve výprodeji na GOGu, který původně začínal jako distributor retro her. Pointa tohoto digitálního obchodu se v průběhu let sice změnila, ale retro tvoří stále značnou část jeho nabídky a najdete tady i několik titulů, které byste u konkurence hledali jen marně.

Mezi naše oblíbence stále patří upírská RPG ze světa Vampire The Masquerade. Většina hráčů vám doporučí hlavně Bloodlines (10$), ve kterém se v roli nově zrozeného krvesaje podíváte do podsvětí moderní doby. Minout byste ale neměli ani jeho předchůdce s podtitulem Redemption (3$), který začíná ve středověké Praze. Sledujeme příběh křižáka Christofa, který i přes to, že je božím válečníkem, se musí stát součástí nečisté společnosti upírů.

95fa2594-ea99-4e29-88df-1bf5de0cac78

I dnes vznikají střílečky inspirované Doomem a dalšími staršími záležitostmi. Někdy ale není nad to vrátit se ke klasikám. Třeba Return to Castle Wolfenstein (2,18$) stále nabízí hodiny zábavného kosení nácků, do kterého se připlete i slušná porce okultismu. S ním si nacisté nemálo pohrávali a v této realitě se dočkali i výsledků, které ale rozhodně nedopadly tak, jak si představovali. Od tradiční střílečky se tak tento díl série Wolfenstein v některých momentech víc přibližuje hororu.

Na předělávku Písků času stále čekáme a zpracování novodobých dílů série Prince of Persia se nemusí zalíbit každému. Má tedy stále něco do sebe zopakovat si předchozí dobrodružství z princovi trilogie. Začínáme samozřejmě s Prince of Persia: Sands of Time (2,19$), příběh pak pokračuje v temnějším Warrior Within (2,19$) a nechybí tady ani zakončení v The Two Thrones (2,19$). Je ale velká škoda, že v digitálních verzích chybí český dabing.

Váš názor Další článek: Kingdom Come: Deliverance II vyjde už letos. Jindřich se vrátí ve dvakrát větší hře a bude mluvit česky

Témata článku: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,