Hry zadarmo, nebo se slevou: Festival záhad na Steamu a indie strategie Duskers zdarma

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

GOG – Craft & Create

Hry, ve kterých něco vytváříte, často nabízejí lepší zábavu než frenetické akce. Právě na tento typ her se zaměřuje aktuální akce na GOGu. Za posledních pár let se ikonou her, kde se staráte o svoji farmu, seznamujete se s obyvateli města a vydáváte se na dobrodružství do nebezpečných jeskyní, stalo Stardew Valley (8,5$). Projekt začínal jako práce jediného vývojáře a stal se jednou z nejúspěšnějších her žánru. Od počátku se obsah značně rozšířil a do farmaření se můžete pustit i v kooperaci.

2198e635-9033-4811-acd0-4a45e3ea89b5

Navrhnout neproniknutelné vězení není nic jednoduchého. To si můžete sami vyzkoušet ve strategii Prison Architect (6,3$). Kromě toho, že musíte zařídit, aby žádný z vašich vězňů bez dovolení neopustil prostory věznice, se o každého z nich musíte také postarat. Vždy se najde někdo, kdo chystá útěkový plán, a tak musíte být připraveni na každou situaci.

Pokud byste se místo věznice raději starali o nemocnici, můžeme doporučit Project Hospital (12,6$) od českých Oxymoron Games. Na rozdíl od konkurenční Two Point Hospital se tady léčba nemocných bere vážněji. Aby od vás pacienti odcházeli spokojení, musíte zajistit vše potřebné, abyste zvládli každou nemoc.

Ne nadarmo se Starboundu (5,6$) říká vesmírná Terraria. Obě hry toho mají spoustu společného. Tady se ale můžete vydat na cestu skrz hvězdné systémy i celé galaxie. Stovky planet jsou náhodně generované, takže nikdy nevíte, co vás čeká. Postupně si pomocí nalezených zdrojů musíte vylepšit vybavení, abyste se mohli vydat i na nebezpečnější planety.

Váš názor Další článek: Pekelný Doom se vrátí už v březnu, ale jen jako mobilní akce z top-down pohledu

Témata článku: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,