Hry zadarmo, nebo se slevou: Zlatý týden na PlayStationu a vesmírná příběhovka Breathedge zdarma

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

Steam – Festival hlavolamů

O novém festivalu na Steamu jsme vám dávali vědět už v samostatné článku, ale své místo si určitě zaslouží i v našem výběru. Byla by totiž škoda minout pecky z žánru logických her. Abychom se neopakovali, tak tentokrát doporučíme zase jiné tituly. Baba is You (8,74€) může vypadat jako nevinná nezávislá hra, ale ve skutečnosti je to neskutečně návyková hlavolamka, ve které si můžete jednoduše tvořit i vlastní hádanky. Vše funguje na jednoduchém principu, kdy se pravidla hry mění skrz spojování různých slov.

c3afb5bb-6b34-47d7-863d-114297a335e2

Myst (16,24€) se stal legendou už při vydání původní verze 1993. Před dvěma lety ale vyšla kompletní předělávka, takže si tuhle výpravu na ostrov plný hádanek můžete vychutnat bez problému v moderní grafice. Pokud byste chtěli mít zážitek ještě intenzivnější, tak Myst podporuje i hraní ve virtuální realitě.

Na ostrov se vydáme ještě jednou, tentokrát ve výborném The Witness (7,4€). Málokdo by na první pohled tipoval, že jde o výtvor jediného vývojáře. Jonathan Blow vytvořil nádherné dobrodružství se stovkami hádanek. Probudíte se na ostrově posetém tabulkami s hlavolamy, jejichž obtížnost se neustále zvyšuje.

Leonardo Da Vinci byl mimo jiné geniální vynálezce. Některé z jeho výtvorů můžete řádně prozkoumat v sérii House of Da Vinci od slovenského studia Blue Brain Games. Všechny 3 díly jsou kompletně v češtině, přičemž u posledních dvou to platí i ohledně dabingu. Nejvýhodnější cestou, jak se k sérii dostat, je House of Da Vinci Complete Bundle (32,37€).

Váš názor Další článek: Květnové hry z PlayStation Plus zahrnují závody GRID, středověkou rubačku a extrémní jízdu na kolech

Témata článku: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,